شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

عفونت ناخن و انگشتان

1. با درود
    چند ماه پيش در آزمايشگاه محل تحصيلم يك حادثه انفجار (انفجار ظرف ضايعات مواد شيميايي) اتفاق افتاد و چند تا از دوستانم به شدت آسيب ديدند. يكي از دوستانم دو انگشت دستش آسيب ديد. انگشت كوچيكش قطع شد و انگشت دومش هم به شدت زخمي شده بود. در نهايت هر دو انگشت ايشون رو پيوند زدند و الان كه سه ماه از اون حادثه ميگذره زخمهاي انگشتاش بهتر شده هر چند هنوز جاي زخم قرمزه و گاهي درد هم داره. اما اخيرا در زير ناخن دو انگشت ديگه ي همون دستش در قسمتي كه ناخن رشد ميكنه تورم شديدي ايجاد شده. اولش فقط تورم بود به يك متخصص پوست مراجعه كرد ايشون گفتن حساسيته و به دليل آتلي كه به دستت بستي ايجاد شده. بعد از چند روز مايع زرد رنگي از زير ناخنش بيرون ميزد باز هم به يك متخصص پوست ديگه مراجعه كرد ايشون گفتن عفونت كرده و آنتي بيوتيك تجويز كردن. بلافاصله شروع به خوردن آنتي بيوتيك كرد اما بعد از گذشت چند روز نه تنها مشكلش حل نشده بلكه از زير ناخنش مايع قرمزي شبيه به خون و عفونت بيرون مياد. پرسش هاي من اينه كه چرا اين مشكل براي انگشتايي كه اصلا آسيب نديده بود پيش اومده. آيا اين مشكل عفونته يا حساسيت به آتل. چرا با استفاده از كورتون و آنتي بيوتيك مشكلش حل نشده. بايد دقيقا به چه پزشكي مراجعه كنه تا بتونه مشكلش رو تشخيص بده؟ با توجه به حساسيت موضوع از پزشكان و متخصصين سايت تقاضا دارم به اين پرسش ها پاسخ بدند. دوست من قراره دو ماه ديگه دفاع كنه و با اين وضعيت روحي و جسمي تمام زحماتش به هدر ميره و نمي تونه دفاع موفقي داشته باشه. من براش خيلي نگرانم.
    با سپاس

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید