شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 15 ...   

پرسش و پاسخ درباره احتمال حاملگی و بارداری (+راهنمای جامع قدم به قدم)

1. nedaaaaa نوشته است: سلام بر دکتر عزیز و گرامی یه سوالی بد جور ذهنم را مشغول کرده به طوری که همش در حال آب کشیدن دست و دهانم هستم میخواستم بدونم که اسپرم در جای خیس مرطوب مثل آب معمولی و دهان که همیشه خیس و مرطوبه چند دقیقه زنده است  و سوال دیگری که داشتم این است که دست من آغشته به نم پیش آب بود و آن را شستم و میدانم که کاملا پاک نشدبا همان دست خیس که آغشته به نم پیش آب بود به دستگاه تناسلی خود زدم آیا احتمال بارداری وجود دارد البته در آن زمان من عادت ماهانه بودم

زیاد زنده نمیمونه
    نگران نباشید اینجوری بارداری رخ نمیده
    وسواس رو از خودتون دور کنید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. viva_ نوشته است: سلام چرا وقتی مثلا رابطه داشته باشی و در دوره پر خطر باشی تا 72 ساعت زمان داری که از روش اورزانسی استفاذه کنی؟مگر وقتی منی وارد بشه یا ریخته بشه در اون ناحیه  بعداز جقدر وقت کار خوذشو شروع می کنه؟
    ضمنا من دیشب دوتا قرص اج دی خورذم و امروز صبح هم دوتا دیگه حالا کمی حالت تهوع دارم.این بخاطر قرصهاست؟کی حالت تهوعم خوب میشه؟
    سلام نمیشه دقیق گفت که از لحظه ای که اسپرم وارد واژن میشه چقدر طول میکشه که با تخمک برخورد کنه و عمل لقاح صورت بگیره این عمل به خیلی چیز ها بستگی داره مثل سرعت حرکت اسپرم آماده بودن تخمک و ....  حالت تهوع شما بخاطر مصرف قرص هاست میتونید از قرص ویتامین B6 استفاده کنید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. viva_ نوشته است: سلام چرا وقتی مثلا رابطه داشته باشی و در دوره پر خطر باشی تا 72 ساعت زمان داری که از روش اورزانسی استفاذه کنی؟مگر وقتی منی وارد بشه یا ریخته بشه در اون ناحیه  بعداز جقدر وقت کار خوذشو شروع می کنه؟
    ضمنا من دیشب دوتا قرص اج دی خورذم و امروز صبح هم دوتا دیگه حالا کمی حالت تهوع دارم.این بخاطر قرصهاست؟کی حالت تهوعم خوب میشه؟

سلام

1. تعیین زمان و دوز مصرف قرص برای استفاده ی روش اورژانسی چیزیه که اندازه گیری شده و خارج از این دستور کارایی لازم و کافی رو نخواهد داشت.
    2. در صورتی که فاکتورهای اسپرم نرمال باشن و منی در واژن تخلیه بشه طی 90 ثانیه میتونن خودشون رو به سرویکس رحم برسونن و بعد از عبور از این قسمت در صورت وجود تخمک، یه دونه اسپرم اونو بارور خواهد کرد و حداکثر زمانی که برای انجام لقاح بیان شده 48 ساعت بعد از تخلیه ی منی هست.
    3. حالت تهوع مربوط به مصرف قرصاس و چون نوع قرص اچ دی بوده این حالت معمولا طولانی تر خواهد بود اما جای نگرانی نیست. در صورت استفراغ هم که قبلا گفتم چکار کنید.

4. Milad1985 نوشته است: سلام
    همه میدونیم که کاندم یه میزان شکستی داره. که این میزان در صورت استفاده غیرمداوم و ناصحیح بالاتر میره
    حالا یه سوال دارم. اگه کاندوم از همون ابتدای دخول کردن طبق بروشور و دستورالعملش درست استفاده شه و همچنین به همراه استفاده از کاندوم روش طبیعی هم بهش اضافه شه (یعنی در عین حال که کاندوم گذاشتیم اما در آخر کار انزال رو خارج از واژن انجام بدیم)، آیا بنظر شما احتمال بارداری تقریبا نزدیک به صفر نمیشه؟ من حس میکنم اینجوری میزان موفقیتش تقریبا در حد قرص میشه و کاملا اطمینانی باشه
    فقط و فقط دوستانی پاسخ بدن که آگاه هستن. متاسفانه آمارهای نادرست و غیر علمی رو زیاد دیدم که خیلیها میدن. مرسی

سلام

ضریب شکست خود کاندوم 3 درصد عنوان شده و در صورتی که کاندوم مرغوب باشه و درست نصب شده باشه به طوریکه حین دخول آسیب نبینه یا منی ازون خارج نشه، بارداری رخ نخواهد داد.
    حالا اگه از روش تقویم یا منقطع هم استفاده بشه رابطه از نظر احتمال بارداری Safe تر خواهد بود.

5. kiY4n نوشته است: سلام خدمت دکتر رهام
    ببخشین سوالم رو اینجا ذکر میکنم چون ارسال تایپیک در این بخش بسته بود تا 1/8/91
    منم در شرایط روحی فوق العاده بدی بسر میبرم تمامی سایت ها رو گشتم ولی..
    امیدوارم شخصا خودتون این سوال رو پاسخ بدین
    بنده 5 ماهه نامزد کردم
    حدود 3 هفته هست بنده خودم رو با لای پا های نامزدم ارضا میکنم
    تعداد اون هم 3دفعه هست هفته ای 1بار
    منی بنده لای پای نامزدم ریخته و با دستمال کاغذی پاک شده و از صحت کامل پاک شدن اون مطمئن نیستیم
    پریود های خانومم کاملا منظم بوده و 3 روزه که از زمان پریود اون میگذره
    و فقط 1 روز از این 3 روز خون خارج شده
    از زمانی که میخواسته پریود بشه سرگیجه داره حال تهوع و از امروز هم تب و لرز داره
    بردمش دکتر عمومی همین امروز
    گفت یه بیماری هست که شایع شده و مال گوشه و سرگیجشم مال اونه
    حلقش کمی چرک هم داره
    حالا میترسم که حامله شده باشه.. ( باکره ام هست)
    بنظرتون امکان داره؟
    سوال هام اینه که منی من وارد واژن شده باشه؟
    اگه وارد بشه چه زمانی از 30 روز ماه امکان بارداری هست؟
    چه زمانی از بیبی چک میتونم استفاده کنم؟
    یه راه حل کلی و مطمئنی میخوام که از صحت حامله بودن یا نبودن نامزدم مطل بشم
    ممنون اگه هرچه زود تر جواب بدین
    خیلی حالم بده...
    سایتتون خیلی جامع هست امیدوارم روز به روز کامل تر از روز قبل بشه

با احترام کیان

سلام

منظورتون از اینکه منی لای پا ریخته شده واقعا لای پا هست یا خجالت کشیدید که بگید روی واژن ریخته شده! دوست من، اینجا هر کسی که بخواد خجالت بکشه و واضح صحبت نکنه حتی دکتر هم نمیتونه کمکش کنه پس اگه میخواین درست راهنمایی بشین واضح بگید نترسید از پشت مانیتور کسی چیزی رو نمیبینه!
    به هر حال ...
    من فرض رو میذارم که منی همون لای پا ریخته شده که در این صورت اگه با واژن تماس نداشته احتمال بارداری نیست ولی اگه با واژن تماس داشته شما بایستی می گفتید که رابطه در چه روزی از سیکل همسرتون بوده و
    اگر که همسرتون در دوران بی خطر بودن که هیچ اما
    اگر ایشون در دوران پر خطر بودن (اواسط سیکل) اونوقت روش اورژانسی رو استفاده کنید.
    بی بی چک 3 هفته بعد از نزدیکی بارداری رو تایید میکنه ولی
    راه حل مطمئن برای اطمینان از بارداری یا عدم اون تست بتا (Beta HCG) هست که باید تشریف ببرید آزمایشگاه.

خط به خط رو با دقت بخونید تقریبا تمام احتمالات و راهکارها رو گفتم.

6. سلام دختری 28 ساله  و باکره هستم که  دوره های پریودم منظم هستند.در تاریخ 31 شهریور  91پریود شدم و باید 30 مهر ماه پریود بعدیم میشد. در تاریخ 13 مهر ماه با نامزدم نزدیکی از پشت داشتیم که اب ایشون  تا واژن من هم اومد  و خیس شدم . بااینکه چنددقیقه بعدش با دستمال پاک کردم و حموم رفتم. اما میترسم که اب ایشون داخل رفته باشه . متاسفانه بعد نزدیکی من از هیچ قرصی استفاده نکردم چون در مسافرت بودیم دسترسی به جایی نداشتم. و امروز که 30 مهر ماه هست من هنوز هیچ نشانه ای از علایم پریودی ندارم.  ایا احتمال بارداری در این شرایط وجودداره؟ چون من بعد  نزدیکی چنددقیقه ای رو  ملافهای که ابشون ریخته شده بود نشسته بودم ایا ممکنه مایع منی به رحم من رفته باشه  ؟ من باید الان چیکار کنم؟ تو رو خدا هر چه سریعتر کمکم کنید دارم سکته میکنم

7. samasama222 نوشته است: سلام دختری 28 ساله  و باکره هستم که  دوره های پریودم منظم هستند.در تاریخ 31 شهریور  91پریود شدم و باید 30 مهر ماه پریود بعدیم میشد. در تاریخ 13 مهر ماه با نامزدم نزدیکی از پشت داشتیم که اب ایشون  تا واژن من هم اومد  و خیس شدم . بااینکه چنددقیقه بعدش با دستمال پاک کردم و حموم رفتم. اما میترسم که اب ایشون داخل رفته باشه . متاسفانه بعد نزدیکی من از هیچ قرصی استفاده نکردم چون در مسافرت بودیم دسترسی به جایی نداشتم. و امروز که 30 مهر ماه هست من هنوز هیچ نشانه ای از علایم پریودی ندارم.  ایا احتمال بارداری در این شرایط وجودداره؟ چون من بعد  نزدیکی چنددقیقه ای رو  ملافهای که ابشون ریخته شده بود نشسته بودم ایا ممکنه مایع منی به رحم من رفته باشه  ؟ من باید الان چیکار کنم؟ تو رو خدا هر چه سریعتر کمکم کنید دارم سکته میکنم

سلام

رابطه ی شما در ایام پرخطر بوده و با توجه به روانه شدن منی به سمت واژن احتمال بارداری وجود داره.
    شما 3 - 4 روز دیگه رو هم منتظر بمونید و اگه پریود نشدید تشریف ببرید آزمایشگاه و تست بتا بدید.

8. سلام اگر در روزهای پرخطر رابطه جنسی صورت بگیرد اونم لاپایی و حتی منی هم بیرون تخلیه بشه و روی آلت ریخته نشه با پیش آب و بدون دخول امکان بارداری هست ؟
    با پیش آب دختری که باکره نباشه و اونم لاپایی امکانش هست ؟

یکبار تست بی بی چک داده منفی بوده اما حدود 35 40 روز پیش از نزدیکی بوده

پریودیش باید  4 5 مهر اتفاق می افتاده که نیفتاده

البته اینم بگم که پریودیشون خیلی نامنظمه و شده تا 2  هفته هم تاخیر افتاده اما اینسری بیشتر شده نگرانم کرده

درضمن روهای پرخطر رو چطوری باید حساب کرد ؟

خواهشا به تموم سوالام جواب بدید

ممنونم

9. ahmad_ahvazii نوشته است: سلام اگر در روزهای پرخطر رابطه جنسی صورت بگیرد اونم لاپایی و حتی منی هم بیرون تخلیه بشه و روی آلت ریخته نشه با پیش آب و بدون دخول امکان بارداری هست ؟

البته اینم بگم که پریودیشون خیلی نامنظمه و شده تا 2  هفته هم تاخیر افتاده اما اینسری بیشتر شده نگرانم کرده

ممنونم
    سلام نه امکان بارداری نیست  تست بارداری در صورت شک به بارداری باید بعد از تماس جنسی انجام بشه اگر سیکل ماهانه ایشون نامنظم هست باید به پزشک زنان مراجعه کنند.

10. ahmad_ahvazii نوشته است: سلام اگر در روزهای پرخطر رابطه جنسی صورت بگیرد اونم لاپایی و حتی منی هم بیرون تخلیه بشه و روی آلت ریخته نشه با پیش آب و بدون دخول امکان بارداری هست ؟

ممنونم
    اگر سیکل ماهانه منظم باشه از روز 11 تا هفدهم  روز های پر خطر هستند .

11. roya555 نوشته است: سلام

من دوره پريودم مشخص نيست به دلايلي فكر ميكنم اين بار كه پريود شدم با زمان تخمک گذاریم يكي بود من 4 روز پيش پريود شدم صبح خونريزيم تموم شد عصري با همسرم رابطه جنسی پر خطر داشتم حالا دچار خونريزي شدم ميخواستم بدونم احتياج به خوردن قرص هست يا نه ؟ در كل ميخوام بدونم ايا خون اسپرم را از بين ميبره راسي من ده روز پيش يه بسته قرص اورژانسي خوردم (ليتژل) 7 روز بعد پريود شدم و بعد اتفاقاتي افتاد كه گفتم ايا قرصي كه گفتم اگه باز بخورم تاثير داره يا نه؟
    دوست خوبم وقتی خونریزی شما شروع میشه یعنی تخمک نابارور دفع شده و دیواره رحم تخریب شده پس امکان باروری موقع خونریزی وجود نداره تا روز دهم یا یازدهم که دوباره تخمک گذاری صورت بگیره.

12. با سلام من یه سوالی داشتم لطفا سریعتر جواب منو بدید چون دارم از استرس میمیرم
    من با نامزدم رابطه داشتم و تو این رابطه من عادت ماهیانه بودم هنگام ریختن مایع منی
    که از پشت بوده مطمئن نیستم احتمالا مقداری به جلو رفته من از قرص های ضد بارداری هم استفاده نمیکنم
    اما میترسم حامله باشم تو رو خدا کمکم کنید
    آیا من میتونم یک ماه صبر کنم اگر عادت ماهیانه نشدم قرص بخورم یا اصلا مشکلی نیست؟

13. باز سلام.
    میخواستم بدونم کسی که سیکل پریودیش 32 روزه هست روزهای پر خطرش بین روزهای 10 تا 21 هست؟
    ودر تقویم تخمک گذاری در قسمت ویرایش گزینه سوم طول مدت تخمک گذاری رو میخواد کسی که سیکل پریودیش 28 روزه هست 14 مینویسه .حالا کسی که 32 روزه هست باید چند بنویسه؟16؟

14. viva_ نوشته است: باز سلام.
    میخواستم بدونم کسی که سیکل پریودیش 32 روزه هست روزهای پر خطرش بین روزهای 10 تا 21 هست؟
    ودر تقویم تخمک گذاری در قسمت ویرایش گزینه سوم طول مدت تخمک گذاری رو میخواد کسی که سیکل پریودیش 28 روزه هست 14 مینویسه .حالا کسی که 32 روزه هست باید چند بنویسه؟16؟

باسلام روزهای تخمک گذاری شما ب روزه  18 هست ودو سه روز قبل وبعدش جزو روزهای پر خطر محسوب میشه .اگر منظورت از قسمت سوم همون لوتئال فاز هست  باید بگم لوتئال فاز تو همه خانم ها ثابت و14 روزه هست.

15. با سلام سوالی داشتم میخواستم بدونم اگه تو یه رابطه مطمئن نباشی مایع منی به قسمته جلو رسیده یا نه و عادت ماهیانه باشی احتمال بارداری وجود داره؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 15 از 70
رفتن به صفحه :    ... 15 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید