شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 19 ...   

پرسش و پاسخ برای باردار شدن موفق و بالا بردن احتمال حاملگی

1. azxcv نوشته است: سلام من روز 4 شنبه (26/7/91)پیش دکتری که دکتر قبلیم معرفیم کرده بود رفتم که دقیقا روز 5 پریودم بود دکتر سونوگرافی واژینال کرد و گفت هر دو تخمدان فولیکول غالب داره و رحمم هم خوب است بهم دو دوره کلومیفن داد که از روز 5 پریود تا 10 شب شبی 2 تا بخورم . <a>آسپرین</a> داد روزی 1 . اسید فولیک شبی یکی و آزمایش را که هم دید گفت دکتر غدد برم که رفتم گفت تیروئید دارم وقرص لوتیروکسن البته خارجی هست صبح ناشتا نصفی و ویتامین دی هفته ای 1 و اسید فولیک شبی یکی داد من از همان روز 5 پریود شبی دو قرص کلومیفن را خوردم و روز 7 پریودم هم نزدیکی داشتم .من الان روز نهمم است(30/7/91) واز روز 6 پریود که حمام رفتم پاک بود م تا دیروز (29/7/91) که ترشحات لزج خونی داشتم البته کم بود . این ترشحات نشانه چیست؟ البته شب قبلش نزدیکی داشتم که برخلاف همیشه بدون درد وخون بود . احتمال تخمک گذاری من کی است . مصرف 2 سال اسید فولیک مضر نیست؟ آیا با مصرف این داروها احتمال داره این ماه حامله بشم . به دکتر گفتم تنبلی تخمدان دارم که وقتی سونو کرد گفت تنبلی تخمدان نیست و ظاهرا تخمدان تنبل را دارم یعنی چی؟ معمولا چقدر طول میکشه تا با این داروها افراد حامله شوند؟ آیا با مصرف قرص تیروئید موهای زائد صورت هم درمان می شود؟

سلام

دوست من،
    1.در هر روز از سیکلتون که سونو میدید سایز فولیکول ها رو بپرسید و سعی کنید بعد از روز 10 - 12 به بعد سونو بدید تا سایزی که تقریبا در زمان تخمک گذاری هست رو بدونیم.
    2. خدمتتون عرض کردم که اون آز تیروئیدتون کامل نبود. حالا که مشخص شده کم کاری تبروئید دارید بنابراین این کم کاری دلیل خوبی برای ناباروری شماست. لووتیروکسین برای درمان تونه، با تکمیل دوره ی درمان اوضاع بهتر میشه.
    3. اون لکه بینی های سابق و این ترشحات اخیر شما هم به همین اختلال تیروئیدی بر میگرده.
    4. مصرف اسید فولیک مضر نیست و حتی برای جلوگیری از ایجاد اختلالات عصبی در جنین بعد از بارداری هم تجویز میشه.
    5. کلومیفن محرک تخمک گذاریه و نزدیکی روز در میان در ایام پرخطر احتمال بارداری رو افزایش میده.
    6. در مورد تنبلی تخمدان شما به حرف من گوش بدید و اضافه وزنتون رو کم ترش کنید، بد نیست. بد نیست که به نظرم واجبه.
    7. علت موهای زائد شما کیست تخمدانیه که داشتید اما بد نیست که هورمون تستوسترون تون هم چک کنید. بالا بودن این هورمون مردانه باعث پرمویی میشه.

2. سلام خسته نباشید
    من مدتی هست که احساس میکنم واژنم خیلی تنگ شده و هنگام دخول فشار زیادی بهم وارد میشه البته ببخشید که رک میگم ولی ترسم از اینه که علتی مثل عفونت داشته باشه البته احساس خارس یا سوزش ندارم ولی درست از روز بعد از تخمک گذاری تا الان که 8 روز گذشته ترشحات بی رنگ وبی بو دارم (البته این ماه اقدام به بارداری هم کردم)میشه به من بگید علتش چی میتونه باشه؟
    پیشاپیش ممنون از راهنمایی های ارزشمندتون

3. maral-m نوشته است: سلام خسته نباشید
    من مدتی هست که احساس میکنم واژنم خیلی تنگ شده و هنگام دخول فشار زیادی بهم وارد میشه البته ببخشید که رک میگم ولی ترسم از اینه که علتی مثل عفونت داشته باشه البته احساس خارس یا سوزش ندارم ولی درست از روز بعد از تخمک گذاری تا الان که 8 روز گذشته ترشحات بی رنگ وبی بو دارم (البته این ماه اقدام به بارداری هم کردم)میشه به من بگید علتش چی میتونه باشه؟
    پیشاپیش ممنون از راهنمایی های ارزشمندتون

دوست عزیز در صورتیکه نزدیکی با فاصله زمانی زیاد انجام بشه معمولا این حالت بوجود میاد . البته اگر در روزهای پر خطر نزدیکی کنید با توجه به افزایش ترشحات رحم در این ایام نزدیکی آسانتر صورت می گیره . در ضمن در صورت بارداری ترشحات افزایش پیدا می کنه که با توجه به اقدام شما برای بارداری و در صورت باردار شدن شما طبیعی هستش. تا روز پریود صبر کنید و اگر چند روز به تاخیر افتاد آزمایش بتا بدید .

4. delbarak

معلق شده

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام به دوستان
    ببخشید میشه بگید کیت تخمک گذاری چه جوریه مثل بی بی چک هست یا نه؟
    من هر داروخانه ای که میرم اصلا نمیدونن چیه بهم تست بارداری میدن ؟
    میخوام یه بارم اونو امتحان کنم شاید ایندفعه مامان شدم ........

5. delbarak نوشته است: سلام به دوستان
    ببخشید میشه بگید کیت تخمک گذاری چه جوریه مثل بی بی چک هست یا نه؟
    من هر داروخانه ای که میرم اصلا نمیدونن چیه بهم تست بارداری میدن ؟
    میخوام یه بارم اونو امتحان کنم شاید ایندفعه مامان شدم ........

سلام

کیت تخمک گذاری در داروخونه ها موجوده! و کار کردن با اون تقریبا شبیه بی بی چک می مونه. به صورت کلی بایستی از روز 10 پریود اونو برای ادرار چک کنین و اگه 2 خط قرمز شد نزدیکی رو به صورت روز در میان شروع کنید. عکس رو ببینید.

- توجه: تصویر کوچک شده است،
    برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید!

در ادامه ....

تعیین روز تخمک گذاری با استفاده از Ovulation Test

در پایان مرحله فولیکولی به موازات رشد فولیکول‌ها غلظت استرادیول نیز افزایش می‌یابد، طوری که 4 ساعت قبل از تخمک‌گذاری به بیشترین ميزان خود می‌رسد. در پی افزایش استرادیول، هیپوفیز نسبت به GnRH (مترشحه از هیپوتالاموس) حساسیت بیشتری نشان مي‌دهد و مقدار زیادی هورمون‌های گونادوتروپین (به ویژه (LH ترشح می‌کند، طوری که 24 ساعت بعد از اوج (peak) استرادیول، LH یک افزایش ناگهانی (LH Surge) پیدا می کند. این مرحله همزمان با پایان مرحلة فولیکولی و تقریباً 16 تا 18 ساعت قبل از وقوع تخمک‌گذاری روي مي‌دهد. برای اندازه‌گیری LH Surge می‌توان از کیت‌های تعیین روز تخمک گذاری استفاده کرد که در آنها از نمونة ادرار که ترجیحاً بین 10 صبح تا 8 شب، در 4- 3 روز متوالی (با توجه به طول دورة قاعدگی هر خانم و طبق جدول سیکل قاعدگی) تهیه شده، براي تعیین LH Surge استفاده می‌شود. بهترین زمان انجام مقاربت 16 تا 36 ساعت پس از LH Surge است.

جمع آوری نمونه:

نمونه ادرار روزی یک بار در زمان مشخص (بین 10 صبح تا 8 شب) جمع آوری می شود. ادرار اول صبح به هیچ وجه توصیه نمی شود. حداکثر مدت نگه داری نمونه قبل از انجام تست در حرارت اتاق تا 8 ساعت و در یخچال تا 24 ساعت است.

روش انجام تست:

ابتدا باید طول دوره قاعدگی هر فرد مشخص شود. طول این دوره از اولین روز شروع قاعدگی تا روز قبل از آغاز قاعدگی بعدی می باشد. با توجه به سابقه چند ماه گذشته متوسط طول دوره قاعدگی مشخص شده و طبق جدول سیکل قاعدگی روز آغاز انجام تست تعیین می شود.

جدول سیکل قاعدگی

طول دوره قاعدگی          روز آغاز تست                   طول دوره قاعدگی              روز آغاز تست

21 روزه                        روز پنجم                              31 روزه                            روز پانزدهم

22 روزه                        روز ششم                            32 روزه                            روز شانزدهم

23 روزه                        روز هفتم                              33 روزه                            روز هفدهم

24 روزه                        روز هشتم                            34 روزه                            روز هجدهم

25 روزه                        روز نهم                                35 روزه                            روز نوزدهم

26 روزه                        روز دهم                               36 روزه                            روز بیستم

27 روزه                        روز یازدهم                            37 روزه                            روز بیست و یکم

28 روزه                        روز دوازدهم                          38 روزه                             روز بیست و دوم

29 روزه                        روز سیزدهم                         39 روزه                             روز بیست و سوم

30 روزه                        روز چهاردهم                        40 روزه                              روز بیست و چهارم

بر اساس جدول فوق روز اول شروع تست را برای بیمار مشخص کرده تا وی هر روز در یک ساعت مشخص به آزمایشگاه مراجعه نماید. روزی که نتیجه تست مثبت اعلام می شود، باید بین 16 تا 36 ساعت بعد مقاربت انجام شود تا شانس باروری به حداکثر برسد.

با تشکر از آزمایشگاه نیلو

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. سلام ، من قاعدگي منظم دارم با توجه به تقويم تخمك گذاري كه از سايت دانلود كردم روز تخمك گذاري رو مشخص كردم و تقريبا ماه گذشته شب در ميان نزديكي داشتم امروز 4 روز از موعد پريودم ميگذره و من هيچ علائمي از اون نداشتم ، امروز دل و كمرم درد ميكنه درست عائم پريوديه ؟ يعني با توجه به اين تأخير و احساس درد هايي كه الآن دارم بازم بارداري منتفيه ؟
    خواهش ميكنم زود جواب بديد ؟ خيلي نگرانم كرده ، متشكرم!

7. yekta66 نوشته است: سلام ، من قاعدگي منظم دارم با توجه به تقويم تخمك گذاري كه از سايت دانلود كردم روز تخمك گذاري رو مشخص كردم و تقريبا ماه گذشته شب در ميان نزديكي داشتم امروز 4 روز از موعد پريودم ميگذره و من هيچ علائمي از اون نداشتم ، امروز دل و كمرم درد ميكنه درست عائم پريوديه ؟ يعني با توجه به اين تأخير و احساس درد هايي كه الآن دارم بازم بارداري منتفيه ؟
    خواهش ميكنم زود جواب بديد ؟ خيلي نگرانم كرده ، متشكرم!

سلام

با توجه به توضیحاتتون احتمال بارداری وجود داره.
    بعضی از علائم پریود و بارداری مشابه هم هستن! تشریف ببرید آزمایشگاه و تست بتا بدید.

8. ببخشيد ، ميخواستم بدونم من اين ماه دقيقاً روز تخمك گذاري نزديكي داشتم بقيه رو هم تقريباً شب در ميون بوده ميشه بازم بارداري صورت نگرفته باشه، و اگه پريود بشم بايد منتفي بدونم؟

9. yekta66 نوشته است: ببخشيد ، ميخواستم بدونم من اين ماه دقيقاً روز تخمك گذاري نزديكي داشتم بقيه رو هم تقريباً شب در ميون بوده ميشه بازم بارداري صورت نگرفته باشه، و اگه پريود بشم بايد منتفي بدونم؟

سلام دوباره

به هر حال احتمال بارداری وجود داره ولی
    در صورتی که پریود بشین فرض بارداری رد میشه.

10. سلام من 31 سالمه ودر طی یک سال 2بار به فاصله 8ماه سقط جنین خودبه خود داشتم (تو هفته پنجم هر 2بار)درحالی که استراحت مطلق (فقط در حد دستشویی فرنگی رفتن )ازجابلند می شدم لک بینی داشتم شییاف پروژسترون هم استفاده کردم ولی وقتی لک بینیم قطع شدشیافم قطع کردم.خیلی آزمایش انجام دادم سونو واژینال هم دادم ولی همه چیز خوب بوده میخوام دوباره بارداربشم به نظر شما این بار همین مشکلی پیش میاد؟؟؟؟؟؟الان 4ماه از آخرین بارداریم می گذره.

11. samira442 نوشته است: سلام من 31 سالمه ودر طی یک سال 2بار به فاصله 8ماه سقط جنین خودبه خود داشتم (تو هفته پنجم هر 2بار)درحالی که استراحت مطلق (فقط در حد دستشویی فرنگی رفتن )ازجابلند می شدم لک بینی داشتم شییاف <a>پروژسترون</a> هم استفاده کردم ولی وقتی لک بینیم قطع شدشیافم قطع کردم.خیلی آزمایش انجام دادم سونو واژینال هم دادم ولی همه چیز خوب بوده میخوام دوباره بارداربشم به نظر شما این بار همین مشکلی پیش میاد؟؟؟؟؟؟الان 4ماه از آخرین بارداریم می گذره.

سلام

شیاف رو با دستور دکتر قطع کردین یا خودسرانه!؟
    دوست من، تجویز شیاف پروژسترون برای حفظ رحم و جلوگیری از سقط احتمالی بوده!
    اما در مورد وضعیت فعلی شما با توجه به گذشت بیش از 3 ماه از سقط قبلی (تایم مورد نیاز برای ریکاوری رحم) میتونید برای بارداری اقدام کنید. ارتباط خاصی بین سقط های قبلی با باردار شدن مجدد شما وجود نداره اما از همون ابتدا زیر نظر پزشک باشید و در صورتی که دارویی تجویز میشه اون رو طبق دستور مصرف کنید.

12. samira442 نوشته است: سلام من 31 سالمه ودر طی یک سال 2بار به فاصله 8ماه سقط جنین خودبه خود داشتم (تو هفته پنجم هر 2بار)درحالی که استراحت مطلق (فقط در حد دستشویی فرنگی رفتن )ازجابلند می شدم لک بینی داشتم شییاف <a>پروژسترون</a> هم استفاده کردم ولی وقتی لک بینیم قطع شدشیافم قطع کردم.خیلی آزمایش انجام دادم سونو واژینال هم دادم ولی همه چیز خوب بوده میخوام دوباره بارداربشم به نظر شما این بار همین مشکلی پیش میاد؟؟؟؟؟؟الان 4ماه از آخرین بارداریم می گذره.

با سلام همانطور که اقای m1989جواب دادند ودر ادامه صحبتهاشون باید بگم شما نباید فعلا باتوجه به دوسقطی که طی یکسال داشتید اینقدر زود دوباره باردار شوید با توجه به سقط هایی که داشتید بهتر است تحت نظر پزشک متخصص باشید وسه ماه قبل بارداری حتما فولیک اسید رو برای (کاهش اختلال و نقایص مادر زادی جنین ) مصرف کنید .

13. با عرض سلام خدمت كاربران عزيز و جناب آقاي دكتر ،
    اين ماهم نتونستم موفق بشم ، تازه الآن نظم پريودهام هم بهم ريخته (ماه پيش با دو روز تأخير؛اين ماه هم با پنج روز تأخير) خيلي گيج شدم، زمان تخمک گذاری رو چطوري تشخيص بدم ؟ لطف كنيد بهم بگيد حالا بايد چكار كنم ؟ خيلي نگران شدم ، ممكنه مشكلي داشته باشم ؟

14. yekta66 نوشته است: با عرض سلام خدمت كاربران عزيز و جناب آقاي دكتر ،
    اين ماهم نتونستم موفق بشم ، تازه الآن نظم پريودهام هم بهم ريخته (ماه پيش با دو روز تأخير؛اين ماه هم با پنج روز تأخير) خيلي گيج شدم، زمان تخمک گذاری رو چطوري تشخيص بدم ؟ لطف كنيد بهم بگيد حالا بايد چكار كنم ؟ خيلي نگران شدم ، ممكنه مشكلي داشته باشم ؟

می تونید برای تشخیص زمان تخم گذاری از کیت های مربوطه که توی داروخانه ها می تونید تهیه کنید استفاده کنید

15. سلام خسته نباشید
    سوالم مربوط به دوستم هستش اگه ممکنه خواهش می کنم جوابموبدید
    دوستم تقریبا دو ماه هست که باردار شده دفعه قبل که باردارشد به علت تشکیل نشدن قلب جنین سقط کرد ولی این دفعه سونوگرافی تشخیص داد که اب داخل کیسه خیلی کمه بهش گفتن دو هفته صبر کن دوبار سونو بده اگه زیادتر شد که هیچ اگرنه باید سقط کنی اما ده روز بعدش شروع به خونریزی شدید کرد دکتر یک امپول داد خونریزیش کمتر شد میخاستم بدونم به نظر شما بچه سقط میشه؟ اصلا علت اینکه این اتفاق می افته چیه؟راهی هست که بشه بچه رو نجات داد؟
    از راهنمایی هاتون بی نهایت ممنونم

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 19 از 58
رفتن به صفحه :    ... 19 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید