شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 14 ...   

پرسش و پاسخ درباره احتمال حاملگی و بارداری (+راهنمای جامع قدم به قدم)

1. سلام
    ماه قبل 4روز تمام خونریزی داشتم
    این ماه بسته جدید قرص سپروترون کمپوند مصرف کردم که نمیدونستم از شب هشتم باید شروع کنم که شب 5ام شروع کردم.بعد اتمام قرص 9روز بعدش پریود شدم ولی فقط دو روز خونریزی داشتم به نظر شما مشکل چیه؟البته این ماه فقط رابطه دهانی داشتم ولی ماه قبل دست آلوده به آب منی همسرم به واژنم مالیده شد که زمان پرخطر نبود(17/6/91)
    این هفته 25/7/91 بی بی چک استفاده کردم که منفی بود

2. gogolinaznazi نوشته است: سلام
    ماه قبل 4روز تمام خونریزی داشتم
    این ماه بسته جدید قرص سپروترون کمپوند مصرف کردم که نمیدونستم از شب هشتم باید شروع کنم که شب 5ام شروع کردم.بعد اتمام قرص 9روز بعدش پریود شدم ولی فقط دو روز خونریزی داشتم به نظر شما مشکل چیه؟البته این ماه فقط رابطه دهانی داشتم ولی ماه قبل دست آلوده به آب منی همسرم به واژنم مالیده شد که زمان پرخطر نبود(17/6/91)
    این هفته 25/7/91 بی بی چک استفاده کردم که منفی بود

سلام

شما باردار نیستید و این اختلال به خاطر مصرف ناصحیح قرص هاست.
    قبلا خدمت شما عرض کردم که بسته ی دوم رو بدون توجه به پریود بودن یا نبودن از روز هشتم شروع کنید.
    مصرف قرص رو منظم و سروقت ادامه بدید تا ضمن اینکه از بارداری جلوگیری میشه، سیکلتون رو هم منظم میکنه.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. ممنون از جوابتون.و خیلی تشکر میکنم بخاطر این سایت که هر کاربر میتونه سوالات خودشو اینجا مطرح کنه وشما هم پاسخگو هستید.

4. سلام  .من 4 ساله که ازدواج کردم .1 سال و نیمه که اقدام به بارداری کردم .ولی نتیجه نگرفتم. در آزمایشات مشخص شد که حرکت اسپرم همسرم کم هست که الان 6 ماهه دارو مصرف می کنه و کمی بهتر شده .پریود خودم منظم هستش. فولیکول در روز 15 پریودی 26 میلیمتر بود و 4 تا 4 -5 میلیمتری هم داشتم.الان دکترم برام لتروزول نوشت که از روز 3 پریودی روزی 2تا بخورم تا روز 7 و متفورمین نوشت روزی 3 تا.سوالم اینه که
    1- آیا با توجه به حرکت کم  اسپرم همسرم  موتیلیتی 35 درصد  و موروفولوژی 25 درصد احتمال بارداری من به روشهای طبیعی هست یا نه؟
    2- تاثیر لتروزول چیست؟
    3- متفورمین چه تاثیری داره با توجه به اینکه می دونم متفورمین قرص دیابت هست و من دیابت ندارم برای چی روزی 3 تا تجویز شده ؟ ممنونم.

سن خودم حدود 30 و همسرم 34 ساله.
    تعداد اسپرم همسرم 3و هشتصد

5. jinjin نوشته است: سلام  .من 4 ساله که ازدواج کردم .1 سال و نیمه که اقدام به بارداری کردم .ولی نتیجه نگرفتم. در آزمایشات مشخص شد که حرکت اسپرم همسرم کم هست که الان 6 ماهه دارو مصرف می کنه و کمی بهتر شده .پریود خودم منظم هستش. فولیکول در روز 15 پریودی 26 میلیمتر بود و 4 تا 4 -5 میلیمتری هم داشتم.الان دکترم برام <a>لتروزول</a> نوشت که از روز 3 پریودی روزی 2تا بخورم تا روز 7 و <a>متفورمین</a> نوشت روزی 3 تا.سوالم اینه که
    1- آیا با توجه به حرکت کم  اسپرم همسرم  موتیلیتی 35 درصد  و موروفولوژی 25 درصد احتمال بارداری من به روشهای طبیعی هست یا نه؟
    2- تاثیر <a>لتروزول</a> چیست؟
    3- <a>متفورمین</a> چه تاثیری داره با توجه به اینکه می دونم <a>متفورمین</a> قرص دیابت هست و من دیابت ندارم برای چی روزی 3 تا تجویز شده ؟ ممنونم.

سن خودم حدود 30 و همسرم 34 ساله.
    تعداد اسپرم همسرم 3و هشتصد

سلام

سایز فولیکول شما در روز 15 ام سیکلتون برای باروری عالیه اما

1. فاکتورهای اسپرمی که ذکر کردین نرمال نیست و احتمال بارداری با این شرایط زیاد نیست اما میشه امیدوار بود.
    2. لتروزول محرک تخمک گذاریه.
    3. متفورمین به دو منظور تجویز میشه:
    - یکیش همونطور که خودتون گفتین برای دیابته
    - دومیش هم برای تحریک تخمک گذاریه

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. سلام دوباره ...
    اولا خیلی ممنون که جواب دادید Wink
    ثانیا چند تا سوال دیگه خدمتتون داشتم ...
    1. هرگونه خونریزی روان فرض ِ بارداری رو منتفی میکنه ؟
    2. من شنیدم که میگن "ممکن " هست که فردی باردار باشه و تو 2 ماه ِ اول و یا هر 9 ماه ِ بارداری پریود بشه ... ایا این درست هست ؟
    3 . استرس چقدر میتونه تو خود ِ روند پریود موثر باشه ؟ یعنی میتونه مقدار ِ خونریزی در یه دوره پریود رو کاهش بده ؟ و یا کل ِ روند ِ پریود رو کوتاه کنه ( از 7 روز به 5 روز ) ؟

بازم ممنونم Smile
    فکر کنم دیگه دارم زیاد سوال میکنم Neutral :دی

7. سلام خدمت دکتر رهام
    ببخشین سوالم رو اینجا ذکر میکنم چون ارسال تایپیک در این بخش بسته بود تا 1/8/91
    منم در شرایط روحی فوق العاده بدی بسر میبرم تمامی سایت ها رو گشتم ولی..
    امیدوارم شخصا خودتون این سوال رو پاسخ بدین
    بنده 5 ماهه نامزد کردم
    حدود 3 هفته هست بنده خودم رو با لای پا های نامزدم ارضا میکنم
    تعداد اون هم 3دفعه هست هفته ای 1بار
    منی بنده لای پای نامزدم ریخته و با دستمال کاغذی پاک شده و از صحت کامل پاک شدن اون مطمئن نیستیم
    پریود های خانومم کاملا منظم بوده و 3 روزه که از زمان پریود اون میگذره
    و فقط 1 روز از این 3 روز خون خارج شده
    از زمانی که میخواسته پریود بشه سرگیجه داره حال تهوع و از امروز هم تب و لرز داره
    بردمش دکتر عمومی همین امروز
    گفت یه بیماری هست که شایع شده و مال گوشه و سرگیجشم مال اونه
    حلقش کمی چرک هم داره
    حالا میترسم که حامله شده باشه.. ( باکره ام هست)
    بنظرتون امکان داره؟
    سوال هام اینه که منی من وارد واژن شده باشه؟
    اگه وارد بشه چه زمانی از 30 روز ماه امکان بارداری هست؟
    چه زمانی از بیبی چک میتونم استفاده کنم؟
    یه راه حل کلی و مطمئنی میخوام که از صحت حامله بودن یا نبودن نامزدم مطل بشم
    ممنون اگه هرچه زود تر جواب بدین
    خیلی حالم بده...
    سایتتون خیلی جامع هست امیدوارم روز به روز کامل تر از روز قبل بشه

با احترام کیان

8. سلام
    1.آیا تفاوتی بین میزان اثربخشی قرصهای لوونورژسترول ، LD و HD ، در روش اورژانسی وجود داره؟ در مورد عوارضشون چی؟ مثلا تهوع و ...

2.در روش پیشگیری از بارداری معمولی آیا بین میزان اثر بخشی قرصهای LD ، یاز ،روکین و ... تفاوتی وجود داره؟ یا فرقی نداره از کدوم مصرف بشه؟

9. mahdi_3nator نوشته است: سلام دوباره ...
    اولا خیلی ممنون که جواب دادید Wink
    ثانیا چند تا سوال دیگه خدمتتون داشتم ...
    1. هرگونه خونریزی روان فرض ِ بارداری رو منتفی میکنه ؟
    2. من شنیدم که میگن "ممکن " هست که فردی باردار باشه و تو 2 ماه ِ اول و یا هر 9 ماه ِ بارداری پریود بشه ... ایا این درست هست ؟
    3 . استرس چقدر میتونه تو خود ِ روند پریود موثر باشه ؟ یعنی میتونه مقدار ِ خونریزی در یه دوره پریود رو کاهش بده ؟ و یا کل ِ روند ِ پریود رو کوتاه کنه ( از 7 روز به 5 روز ) ؟

بازم ممنونم Smile
    فکر کنم دیگه دارم زیاد سوال میکنم Neutral :دی

سلام مجدد

1. خونریزی ای که مانند سیکل های قبلی باشه (طبق نظر برخی پزشکان یه روز خونریزی روان کافیه)
    2. در مورد اون شنیده ها اینجا رو بخونید.
    3. استرس اختلال هورمونی ایجاد میکنه و این اختلال هورمونی هم بر طول سیکل و هم بر تایم خونریزی تاثیر میذاره.

اون فکرتم درسته پس مراقب باش که سوال تکراری نپرسی چون دکتر این جور چیزارو تحمل نمیکنه و یه دفعه میبینی که دکتر کارت زردشو از جیبش درآورد و بهت نشون داد. از من گفتن بود.

10. sepideh_m2 نوشته است: سلام
    1.آیا تفاوتی بین میزان اثربخشی قرصهای لوونورژسترول ، LD و HD ، در روش اورژانسی وجود داره؟ در مورد عوارضشون چی؟ مثلا تهوع و ...

2.در روش پیشگیری از بارداری معمولی آیا بین میزان اثر بخشی قرصهای LD ، یاز ،روکین و ... تفاوتی وجود داره؟ یا فرقی نداره از کدوم مصرف بشه؟

سلام

1. ضریب تاثیر قرص های ال دی و اچ دی 97 درصد ذکر شده و لوونورژسترول 99 درصد. عوارض لوونورژسترول به مراتب کمتره.
    2. قرص روکین که همون یاز هست اما درصدی که برای قرص های ضدبارداری ارائه شده 98 درصده و اگه از هر نوعی که استفاده میشه درست و به موقع باشه از بارداری جلوگیری خواهد کرد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر

11. درود

من 45 روز پیش رابطه جنسی داشتم/زمان رابطه جنسی 20 روز بعد از

پریود  بوده! به دلیله داشتن استرس قرص ضده بارداری مصرف کردم که 2 روز بعدش
    پریود  شدم  خیالم راحت شد ولی الان بعد از 35 روز تقریبا
    پریود من 12 روز به تاخیر افتاده ایا امکان حاملگی وجود داره؟

12. سلام دوست عزیز
    شما پریود شدید پس نگران چی هستید؟امکان بارداری وجود نداره
    این تاخیر به خاطر مصرف قرص که خوردیده
    نگران نباشید
    باز دوستان با اطلاعاتشون کمکتون میکنند
    این در حد توان و اطلاعاتم بود

13. سلام
    همه میدونیم که کاندم یه میزان شکستی داره. که این میزان در صورت استفاده غیرمداوم و ناصحیح بالاتر میره
    حالا یه سوال دارم. اگه کاندوم از همون ابتدای دخول کردن طبق بروشور و دستورالعملش درست استفاده شه و همچنین به همراه استفاده از کاندوم روش طبیعی هم بهش اضافه شه (یعنی در عین حال که کاندوم گذاشتیم اما در آخر کار انزال رو خارج از واژن انجام بدیم)، آیا بنظر شما احتمال بارداری تقریبا نزدیک به صفر نمیشه؟ من حس میکنم اینجوری میزان موفقیتش تقریبا در حد قرص میشه و کاملا اطمینانی باشه
    فقط و فقط دوستانی پاسخ بدن که آگاه هستن. متاسفانه آمارهای نادرست و غیر علمی رو زیاد دیدم که خیلیها میدن. مرسی

14. سلام بر دکتر عزیز و گرامی یه سوالی بد جور ذهنم را مشغول کرده به طوری که همش در حال آب کشیدن دست و دهانم هستم میخواستم بدونم که اسپرم در جای خیس مرطوب مثل آب معمولی و دهان که همیشه خیس و مرطوبه چند دقیقه زنده است  و سوال دیگری که داشتم این است که دست من آغشته به نم پیش آب بود و آن را شستم و میدانم که کاملا پاک نشدبا همان دست خیس که آغشته به نم پیش آب بود به دستگاه تناسلی خود زدم آیا احتمال بارداری وجود دارد البته در آن زمان من عادت ماهانه بودم

15. سلام چرا وقتی مثلا رابطه داشته باشی و در دوره پر خطر باشی تا 72 ساعت زمان داری که از روش اورزانسی استفاذه کنی؟مگر وقتی منی وارد بشه یا ریخته بشه در اون ناحیه  بعداز جقدر وقت کار خوذشو شروع می کنه؟
    ضمنا من دیشب دوتا قرص اج دی خورذم و امروز صبح هم دوتا دیگه حالا کمی حالت تهوع دارم.این بخاطر قرصهاست؟کی حالت تهوعم خوب میشه؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 14 از 70
رفتن به صفحه :    ... 14 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید