شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

نوع بیان مسائل

1. سلام به همه کاربران عزیز سایت

یه سواله که مدتهاست ذهنمو مشغول کرده و الان میخوام مطرحش کنم.سوالمم اینه که در بعضی از مقاله ها میخونیم که نوشته شده که مثلا مرد به همسرش بگه که "تو نسبت به بقیه دوستات خوشگل تری " و به طور کلی از همسرش تعریف کنه، هم از خصیصه های ظاهری و هم از خصیصه های باطنی.حالا سوال من اینه که مثلا اگه خانمی ارایش میکنه یا موهاشو رنگ میکنه یا حالا هر کار دیگه ، مرد چطور باید از زنش تعریف کنه که بار منفی نداشته باشه؟؟؟ مثلا منظورم اینه که اگه زن ارایش کرد مرد بهش بگه چقدر خوشگل شدی!!! اونوقت این جمله یه بار منفی داره که زنش خوشگل نبوده و با ارایش خوشگل شده و این باعث میشه که زن برای به چشم اومدن پیش شوهرش همیشه و بصورت افراطی ارایش کنه و این باعث بشه که این یه کار روزمره واسه زن بشه....کما اینکه در جامعه شاهد چنین افراطی هستیم. و همچنین در مورد رنگ کردن مو ها مثلا اگه بگه موهات چه خوشگل شده هم همچین حسی رو به همسرش منتقل میکنه.....

سوال من اینه که باید این تعریف ها باید چطور باشه که زن احساس بدی بهش با این تعریف ها دست نده؟

ممنون از دوستان بابت جواب به این سوال

2. سلام.
    به نظرم شما میتونید؛
    1- همراه با تعریف از آرایشش، از یه مورد دیگه که الان اصلا ربطی نداره، ازش تعریف کنید. اینجوری همسرتون احساس میکنه چه با آرایش جدید یا بدون اون شما همیشه بهش توچه دارید نه فقط لحظه دیدن آرایش جدیدش... مثلا بهش بگید: "تو خیلی خوشگل و مهربونی. یادته فلان جا چه قدر به فلانی (یا خودتون) محبت کردی... من بهت افتخار میکنم."
    2- غیر مستقیم از همسرتون بپرسید که از چه نوع تعریف کردنی خوشش میاد؟ چون این قضیه به روحیه و طرز فکر بستگی داره و برای هر کسی فرق میکنه. مثلا بهش بگید "دوست دارم متفاوت ازت تعریف کنم، تو از چه نوع تعریف کردنی خوشت میاد؟ آرایش تو خیلی واسم جذابه، اما تو چی دوست داری بشنوی؟" بگذارید اون خودش رو پیشتون مهم ببینه.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. سلام دوست عزیز تعریف کردن در همه حال مثبت اندیشی است که خوبه خوبه اما در خیلی از موارد باید این تعاریف دارای نوع باشه بااین اوصاف اگر شما درموقع تعریف از کلماتی مانند این نوع ارایش با این لباس بهتر بهتون میاد وزیبا تر شدی این عمل باعث میشه که همسرتون فکر کنه شما در تمام موارد به ایشان اهمیت میدهید و اینکه با به کار بردن با این لباس ومسائلی از این قبیل سبب میشود که ایشان نه تنوع پسند بودن شما وهمچنین به سلیقه شما احترام بگذاره واین تنوع وارایش را در زندگی خودش رعایت کنه

4. jiji نوشته است: سلام به همه کاربران عزیز سایت

یه سواله که مدتهاست ذهنمو مشغول کرده و الان میخوام مطرحش کنم.سوالمم اینه که در بعضی از مقاله ها میخونیم که نوشته شده که مثلا مرد به همسرش بگه که "تو نسبت به بقیه دوستات خوشگل تری " و به طور کلی از همسرش تعریف کنه، هم از خصیصه های ظاهری و هم از خصیصه های باطنی.حالا سوال من اینه که مثلا اگه خانمی ارایش میکنه یا موهاشو رنگ میکنه یا حالا هر کار دیگه ، مرد چطور باید از زنش تعریف کنه که بار منفی نداشته باشه؟؟؟ مثلا منظورم اینه که اگه زن ارایش کرد مرد بهش بگه چقدر خوشگل شدی!!! اونوقت این جمله یه بار منفی داره که زنش خوشگل نبوده و با ارایش خوشگل شده و این باعث میشه که زن برای به چشم اومدن پیش شوهرش همیشه و بصورت افراطی ارایش کنه و این باعث بشه که این یه کار روزمره واسه زن بشه....کما اینکه در جامعه شاهد چنین افراطی هستیم. و همچنین در مورد رنگ کردن مو ها مثلا اگه بگه موهات چه خوشگل شده هم همچین حسی رو به همسرش منتقل میکنه.....

سوال من اینه که باید این تعریف ها باید چطور باشه که زن احساس بدی بهش با این تعریف ها دست نده؟

با درود
    پرسش جالبي رو مطرح كرديد. خوبه كه اينقدر به فكر ابراز احساسات به همسرتون هستيد. من وقتي پاسخها رو خوندم ديدم همه از ديد آقايون نوشته شده. من به عنوان يه خانم ميگم كه خانمها دوست دارن مورد توجه شوهرشون قرار بگيرن. وقتي رنگ موهاشونو عوض ميكنن يا آرايش ميكنن دوست دارن به چشم شوهرشون بياد. شما فقط ميتونيد بگيد امروز رنگ موهاتو عوض كردي يا آرايشتو عوض كردي، بهت مياد البته تو همه چيز بهت مياد. مثلا همسر من هميشه به من ميگه "به چشم من" تو زيباترين زن روي زميني. وقتي مريضم و حس ميكنم قيافم بد شده وقتي بهش ميگم قيافمو ببين چطور شده ميگه عزيزم تو همه جوره براي من قشنگي. وقتي رنگ موهامو عوض ميكنم تا ميرسه خونه ميگه رنگ موهاتو عوض كردي؟ مباركه. وقتي ازش ميپرسم بهم مياد يا نه ميگه آره عزيزم تو همه چيز بهت مياد. اما اگه خيلي خوشش بياد قبل از اينكه من ازش بپرسم ميگه اين رنگ مو خيلي بهت مياد چقدر خوشگل شدي. اينطوري من هم ميفهمم چه چيزي رو بيشتر دوست داره هم اگه يه چيزو دوست نداشته باشه تو ذوقم نميخوره. با اين كار من ترجيح ميدم كاري رو بكنم كه دوست داره. هرچند علايق خودمم برام مهمه. شوهر من كاري ميكنه كه من با تمام وجود حس كنم كه از تيپ و قيافه ي من راضيه. همين باعث ميشه من تو هيچ كاري افراط نكنم. من ميدونم شوهرم از اضافه وزن متنفره وقتي يه كم اضافه وزن پيدا ميكنم وقتي ميخوايم بريم بيرون ميگه ماشين نبريم پياده روي كنيم براي تو هم خوبه. در كل بايد بگم شما لازمه اين حس رو در همسرتون ايجا كنيد كه براتون زيبا و جذابه. شما تمام زندگيتون رو با همسرتون ميگذرونيد و ميتونيد در فرصتهايي كه دست ميده اين حس رو القا كنيد و باور كنيد بهترين حسي كه در زندگي باعث ميشه يك زن احساس خوشبختي كنه نه پول و درآمده نه زيبايي و چهره ي همسرش و نه هيچ چيز ديگه بلكه همينه كه حس كنه براي شوهرش بهترينه. من در بين دوستام افرادي هستن كه همسراشون نسبت به همسر من پولدارتر، تحصيل كرده تر، و... هستن اما خيلي هاشون به روابط احساسي من و همسرم غبطه ميخورن.

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  5. jiji نوشته است: سلام به همه کاربران عزیز سایت

در صورتیکه می خواهید حس بد به همسرتون دست نده  خیلی مهمه که چه وقتایی و با چه جملاتی ازش تعریف کنید .مثلا وقتی با آرایش خیلی زیبا می شه بهش بگید با آرایش هم زیبا هستی     و یا وقتی لباس و ظاهری داره که شما اون ظاهر رو از همیشه بیشتر می پسندید بهش بگید این  لباس یا آرایش خیلی بهت می یاد . خیلی هم گیر ندید به همسرتون چون نتیجه عکس می ده . البته تاثیر اطرافیان همسرتون مثلا دوستانش یا خانواده اش در نوع لباس پوشیدن و آرایش خیلی زیاده .در ضمن چه ایرادی داره خانمتون خودش رو برای شما زیباتر کنه ؟ مثلا موهاش رو رنگ کنه ؟ سعی کنید حساسیتتون رو کمتر کنید .

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. با سلام خدمت دوستان خوبم

دوستان خوبم پاسخهاي زيبايي دادن ،ببينيد زندگي يه رابطه دوطرفه هستش قرار نيست هميشه خانما خوش تيپ باشن و ارايش كنن تا ديده بشن و زندگي اروم و بي دغدغه اي داشته باشن هر دو طرف موظف هستن براي همديگر خود را بيارايند حالا اگر اين روال بر دوش خانمها نمود بيشتري داره دليل به اين نيست كه اقايون خودشونو ناديده بگيرن،گاهي يه خانم از اينكه ميبينه شوهرش به خودش و سر و وضعش نميرسه بيشتر ناراحت ميشه و حس ميكنه ديگه اين قضيه در زندگيش بي رنگ شده.اما وقتي همسرش لباس مرتب و خوش تيپي ميپوشه و از همسرشم نظر ميخواد و متقابلا زن هم اينگونه رفتار ميكنه؛زندگيشون جذابتره.اگه حد و مرزا رعايت بشه تو زندگي و حريم خاصي هم براي همديگر قائل شن مطوئنم هم زن و هم مرد به چيزي ايراد نميگيرن و مرد به نوع ارايش زن و .. حساس نميشه.و هر كاري كه انجام ميده زيبا و مورد پسند شوهرش قرار ميگيره.

7. سلام به شما دوست گرامی

پیشنهادات دوستان خیلی عالی بود، من فقط به عنوان تجربه و نکته ای که مادرم همیشه به من گوشزد می کنه براتون پیشنهادی دارم
    مادر من همیشه می گن وقتی می خوای از کسی تعریف کنی از پسوند " تر " استفاده کن
    مثلا بگو "چقدر خوشگل تر شدی "
    در واقع این جمله این بار معنایی رو داره که قبلا زیبا بودی و حالا زیباتر شدی !!!
    فکر می کنم در مورد شما هم این امر صادق باشه
    اگر وقتی همسرتون آرایش می کنه بگین خوشگلتر شده ، این حس که قبلا زشت بوده بهش دست نمیده

خوش بخت و عاقبت به خیر باشید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید