شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

خارش و سوزش در ناحیه تناسلی

1. khaleghi

معلق شده

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام خسته نباشید
    من به هنگام نزدیکی به خاطر خشکی مهبل کمی احساس سوزش میکردم البته خودم فکر میکنم به خاطر خشکی باشه ولی وقتی ترشحاتم حین نزدیکی زیاد هم میشود باز هم سوزش دارم الان یک روز از اتمام پریودم میگذره و من طی پریود به علت داشتن قارچ مهبل خودمو با دارو درمان کردم والان که پریودم به همراه داروهام تمام شده حین نزدیکی کمی سوزش دارم .ترشحات زرد رنگ دارم که خیلی هم زیاد و کم میشه طی روز و بویی ندارد بعضی وقتام بی رنگه میخواستم بدونم اینا طبیعیه یا همان قارچه؟ برای بارداری اقدام کردم ممکنه به خاطر وجود منی در مهبل ترشحات بوجود اومده ؟

2. سلام من جمعه هفته پیش رفتم رودخونه و در اب فرو رفتم  از اون اب کمی هم خوردم  بعد از اون در ناحیه واژن دچار عفونت شدم و همچنین این عفونت همراه بود با اسهال  برای عفونت واژن رفتم به پزشک مراجعه کرذم و گفت عفونت قارچی دارم پماد تریپل سولفا و قرص مترونیدازول داد ولی هنوز اسهال و دل درد دارم آیا عفونت روده ای گرفتم البته سفالکسین هم دادند . اگه عفونت روده ای دارم باز باید به پزشک داخلی مراجعه کنم؟ تو رو خدا کمک کنید ؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!

3. khaleghi نوشته است: سلام خسته نباشید
    من به هنگام نزدیکی به خاطر خشکی مهبل کمی احساس سوزش میکردم البته خودم فکر میکنم به خاطر خشکی باشه ولی وقتی ترشحاتم حین نزدیکی زیاد هم میشود باز هم سوزش دارم الان یک روز از اتمام پریودم میگذره و من طی پریود به علت داشتن قارچ مهبل خودمو با دارو درمان کردم والان که پریودم به همراه داروهام تمام شده حین نزدیکی کمی سوزش دارم .ترشحات زرد رنگ دارم که خیلی هم زیاد و کم میشه طی روز و بویی ندارد بعضی وقتام بی رنگه میخواستم بدونم اینا طبیعیه یا همان قارچه؟ برای بارداری اقدام کردم ممکنه به خاطر وجود منی در مهبل ترشحات بوجود اومده ؟

با سلام دوست عزیز شما حتما باید توسط پزشک یا ماما معاینه بشید تا اگر عفونت یا هر چیز دیگری که باعث سوزش در شما شده درمان بشه .عفونت قارچی با علایم زیر همراه هست: خارش ناحیه داخلی وخارجی دستگاه تناسلی وترشحات پنیری وترشحات از حالت ابکی تا حالت غلیظ  متغیر هست درد سوزشی واژن ودرد حین نزدیکی وسوزش قسمت خارجی دستگاه تناسلی وسایر علایمی که در معاینه دیده میشود.

4. mika110 نوشته است: سلام من جمعه هفته پیش رفتم رودخونه و در اب فرو رفتم  از اون اب کمی هم خوردم  بعد از اون در ناحیه واژن دچار عفونت شدم و همچنین این عفونت همراه بود با اسهال  برای عفونت واژن رفتم به پزشک مراجعه کرذم و گفت عفونت قارچی دارم پماد تریپل سولفا و قرص <a>مترونیدازول</a> داد ولی هنوز اسهال و دل درد دارم آیا عفونت روده ای گرفتم البته <a>سفالکسین</a> هم دادند . اگه عفونت روده ای دارم باز باید به پزشک داخلی مراجعه کنم؟ تو رو خدا کمک کنید ؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!

دوست عزیز
    با توجه به اینکه طیف بیماریهایی که میتونن از طریق آب منتقل بشن زیاده و بعلاوه در آب رودخونه معمولا بیماریهای مدفوعی دهانی هم بیشتر دیده میشه.بعلاوه ممکن تخم برخی از کرمها و انگلهاهم در اب رودخونه باشه .در اولین فرصت به دکتر عمومی یا داخلی مراجعه کنید.اگر لازم باشه درمان میکنن.ببنید  مثلا برای نوعی اسهال درمان آنتی بیوتیکی مناسب نیست و موجب تشدید میشه و برای نوع دیگه ای مناسب و تجویز میشه.نمیشه دقیقا گفت کدوم بهتره تا شما به دکتر مراجعه نکردید.
    احتمالش زیاده که براتون آزمایش مدفوع درخواست کنن و یا شاید بخوان برید و برای التور آزمایش سواپ رکتال بدید.
    اما چیزی که هست سعی کنید رد این مدت میزان آب و الکترولیتهای از دست رفته رو جبران کنید تا دچار کم آبی و یا عوارض اون نشید.اگر میزان اسهال زیاد استفاده از O.R.Sرو بهتون توصیه میکنم
    در مورد عفونت قارچی هم باید زمان بزارید تا دوره درمان کامل بشه

5. delbarak

معلق شده

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام خسته نباشید

6. delbarak نوشته است: سلام خسته نباشید

دوست عزیز با توجه به اینکه گفتید قارچ مهبل دارید و دارو مصرف می کنید تا بهبودی کامل از نزدیکی جلوگیری کنید چون اینطوری هم بهبودی حاصل نمی شه و هم اقدام شما برای بارداری بی نتیجه می مونه.  پس از طی دوره درمان با دارو  باید پیش پزشک برید و از بهبودی تون اطمینان حاصل بشه سپس برای بارداری اقدام کنید.

7. golha

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام و عرض ادب

ببخشید اگه میشه به سوالم جواب بدین تا بدونم مشکلم چیه
    من خواستم سوالم رو در جاهای دیگه مطرح کنم که متاسفانه امکان طرح سوال وجود نداشت

سوالم اینه من دخترم و مجردم و 25 سالمه

احساس سوزش زیادی در آلت تناسلی که فکر کنم همون واژن باشه دارم ولی خارش ندارم

مدام احساس سوزش از بیرون و کمی هم از درون دارم که دستشویی میرم بیشتر میشه سوزشش واینکه در ترشحاتم  گاهی رگه خون میبینم یا مثلا اندازه 2 روز ترشحاتم حالت خون بدرنگ یا قهوای میشه و باز به حالت عادی برمیگرده ولی به هیچ عنوان درد ندارم

من 3 ماه پیش سر هر ماهی به وقت خودش پریوت میشدم ولی مدت هر پریوت 15 روز بود و بدون استفاده از دارو خوب میشدم!

ولی الان قرار بود 14 ماه پیش پریود شم که نشدم فقط یا لکه قهوای میبینم یا رگه خون در ترشحاتم و بعد به حالت عادی در میاد (گاهی اوقات)

من سر در گم شدم

علت این سوزش و علت این بی نظمی ها چیه؟؟؟؟؟؟؟///

خواهش میکنم یه جوابی دوستان به من بدن که حداقل فکرم به جاهای دیگه کشیده نشه خیلی مضطربم

8. golha نوشته است: با سلام و عرض ادب

مدام احساس سوزش از بیرون و کمی هم از درون دارم که دستشویی میرم بیشتر میشه سوزشش واینکه در ترشحاتم  گاهی رگه خون میبینم یا مثلا اندازه 2 روز ترشحاتم حالت خون بدرنگ یا قهوای میشه و باز به حالت عادی برمیگرده ولی به هیچ عنوان درد ندارم
    من 3 ماه پیش سر هر ماهی به وقت خودش پریوت میشدم ولی مدت هر پریوت 15 روز بود و بدون استفاده از دارو خوب میشدم!
    ولی الان قرار بود 14 ماه پیش پریود شم که نشدم فقط یا لکه قهوای میبینم یا رگه خون در ترشحاتم و بعد به حالت عادی در میاد (گاهی اوقات)
    من سر در گم شدم

خواهش میکنم یه جوابی دوستان به من بدن که حداقل فکرم به جاهای دیگه کشیده نشه خیلی مضطربم

سلام

سوزش در ناحیه ی واژن و وجود رگه های خون در ترشحات، طبیعی نیست و احتمال وجود عفونت باکتریایی هست.
    به لکچرهایی که اینجا و تاپیک های دیگه در مورد رعایت بهداشت دادم توجه بیشتری کنید.
    دقیقا متوجه نشدم اما اگه مدت زمان خونریزی شما 15 روزه، این تایم زیادیه و باید بررسی بشید.
    بی نظمی در سیکل قاعدگی میتونه به خاطر

- اختلال هورمونی
    - مصرف دارو
    - اضطراب و درگیری های عصبی
    - کیست تخمدان
    - اختلال در غده ی تیروئید
    - و ... باشه.

مجموع صحبت های شما به من میگه که مراجعه به متخصص زنان ضروریه و بایستی معاینه ی بالینی صورت بگیره.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  9. golha

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    m1989 نوشته است:
    golha نوشته است: با سلام و عرض ادب

من سر در گم شدم

سلام

سوزش در ناحیه ی واژن و وجود رگه های خون در ترشحات، طبیعی نیست و احتمال وجود عفونت باکتریایی طبیعیه.
    به لکچرهایی که اینجا و تاپیک های دیگه در مورد رعایت بهداشت دادم توجه بیشتری کنید.
    دقیقا متوجه نشدم اما اگه مدت زمان خونریزی شما 15 روزه، این تایم زیادیه و باید بررسی بشید.

- اختلال هورمونی
    - مصرف دارو
    - کیست تخمدان
    - و ... باشه.

مجموع صحبت های شما به من میگه که مراجعه به متخصص زنان ضروریه و بایستی معاینه ی بالینی صورت بگیره.

سلام ممنونم از پاسخگوییتون

با عرض معذرت...

من تمامی تاپیک ها رو برسی کردم

ولی علت سوزش آلت تناسلیم رو متوجه نشدم چون گاهی اوقات هم خون یا رگه خون میبینم بیشتر مشکوک شدم حالا شما گفتین که (احتمال عفونت باکتریایی)... یعنی ممکنه خانم مجردی مثل من که به هیچ وجه رابطه ای با جنس مخالف نداشته دچار عفونت بشه؟؟؟ چون شنیدم خانومایی که ازدواج میکنن دچار عفونت میشن!

در باره پریودیم خودمم حدس میزنم اختلال هورمونی باشه چون 2 سال پیش یک بار اینطور شدم و با داروی گیاهی ویتاگنوس درمان شدم!

ولی میخوام درباره سوزش آلتم و دیدن خون قهوه ای یا رگه های خونی هر زگاهی در ترشحاتم مطمئن شم (گاهی اوقات این لکه ای که ذکر کردم 2 روز ادامه داره و خودبه خود خوب میشه!)

البته من با کوچکترین تحریکی حتی فکر کردن به مسائل جنسی به سرعت دچار سوزش و حتی دیدن خون میشم!

ممنون میشم منو راهنمکایی کنین....

10. golha نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    golha نوشته است: با سلام و عرض ادب

من سر در گم شدم

سلام

سوزش در ناحیه ی واژن و وجود رگه های خون در ترشحات، طبیعی نیست و احتمال وجود عفونت باکتریایی طبیعیه.

- اختلال هورمونی
    - مصرف دارو
    - کیست تخمدان
    - و ... باشه.

سلام ممنونم از پاسخگوییتون
    با عرض معذرت...
    من تمامی تاپیک ها رو برسی کردم
    ولی علت سوزش آلت تناسلیم رو متوجه نشدم چون گاهی اوقات هم خون یا رگه خون میبینم بیشتر مشکوک شدم حالا شما گفتین که (احتمال عفونت باکتریایی)... یعنی ممکنه خانم مجردی مثل من که به هیچ وجه رابطه ای با جنس مخالف نداشته دچار عفونت بشه؟؟؟ چون شنیدم خانومایی که ازدواج میکنن دچار عفونت میشن!
    در باره پریودیم خودمم حدس میزنم اختلال هورمونی باشه چون 2 سال پیش یک بار اینطور شدم و با داروی گیاهی ویتاگنوس درمان شدم!
    ولی میخوام درباره سوزش آلتم و دیدن خون قهوه ای یا رگه های خونی هر زگاهی در ترشحاتم مطمئن شم (گاهی اوقات این لکه ای که ذکر کردم 2 روز ادامه داره و خودبه خود خوب میشه!)
    البته من با کوچکترین تحریکی حتی فکر کردن به مسائل جنسی به سرعت دچار سوزش و حتی دیدن خون میشم!
    ممنون میشم منو راهنمکایی کنین....

سلام

دوست من، مجرد بودن ربطی به عفونت نداره!
    اتفاقا دخترای مجرد چون فکر می کنن بکارت دارن و به توصیه های مامان بزرگاشون بیشتر گوش میدن! به رعایت بهداشت ناحیه ی تناسلی اهمیت کمتری میدن.
    همونطور که دیروز هم گفتم این سوزش شما ابدا طبیعی نیست و ضمن اینکه از مصرف خودسرانه ی دارو حتی از نوع گیاهیش خودداری می کنی، به متخصص زنان مراجعه کن و خجالت هم نکش.
    هر چه زودتر مراجعه کنی به خودت بیشتر لطف میکنی.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  11. با سلام
    لطفا کمکم کنید من 4-5 روز ِ که خارش شدید دارم
    و هنوز ادامه داره
    ترشح غیرطبیعی ندارم
    حتی رنگی یا بد بو هم نیست
    شرت هام رو اتو می کنم و خوب میشورم، اما هیچ تاثیری نداشته
    2روز قبل از شروع خارش ها ، من رابطه جنسی محافظت شده داشتم که از کاندوم اسپرم کش استفاده شده بود. با اینکه 1-2 روز بعد از رابطه، خارش واژن و اطرافش شروع شده ، آیا ممکن حساسیت به کاندوم بوده باشه؟
    ممکن به ماده شوینده ای که برای لباس زیرم استفاده می کنم مربوط باشه؟
    یا به چیزایی که خوردم ؟
    با توجه به این توضیحات ممکنه چه بیماری داشته باشم؟

12. چرا کسی جواب نمیده؟ Sad

13. sanaz_212 نوشته است: چرا کسی جواب نمیده؟ Sad

سلام دوست عزیز...
    خارش ناحیه تناسلی در اثر همه اینهایی که گفتین میتونه باشه.حساسیت به کاندوم احتمالش قوی تره اما از طرفی احتمال این هم هست که شما عفونت قارچی داشته باشین پس بهترین کار اینه که نزد پزشک برین

14. سلام دوست عزیز...
    خارش ناحیه تناسلی در اثر همه اینهایی که گفتین میتونه باشه.حساسیت به کاندوم احتمالش قوی تره اما از طرفی احتمال این هم هست که شما عفونت قارچی داشته باشین پس بهترین کار اینه که نزد پزشک برین
    نقل قول:

به پزشک که مراجعه کردم پماد کلوتریمازول تجویز کردند و اینکه روزی 15 دقیقه توی آب گرم و سرکه بشینم
    با انجام این کارا من چند روز دیگه باید خوب بشم؟

15. sanaz_212 نوشته است:

به پزشک که مراجعه کردم پماد <a>کلوتریمازول</a> تجویز کردند و اینکه روزی 15 دقیقه توی آب گرم و سرکه بشینم
    با انجام این کارا من چند روز دیگه باید خوب بشم؟

سلام

پزشکتون در مورد شما عفونت قارچی رو تشخیص دادن و دوره‌ی درمان این نوع عفونت 2 - 1 هفته هستش.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 3
رفتن به صفحه    2   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید