شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 7 ...   

پرسش و پاسخ درباره احتمال حاملگی و بارداری (+راهنمای جامع قدم به قدم)

1. arman100 نوشته است: سلام
    ببخشید دوتا سوال:
    1.کیتهای تشخیص حاملگی چند روز بعد از نزدیکی باید استفاده شود؟
    2.آزمایش خون برای تشخیص حاملگی چطور؟

بی بی چک تا سه هفته بعد رابطه و بهتره ابتدای صبح استفاده بشه
    آز خون 72 ساعت بعد رابطه

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. با سلام . تاریخ آخرین پریودی من 8 شهریور بود . من باید تا 8 مهر دوباره پریود میشدم. با توجه به اینکه من حدود 6 ماهه که جلوگیری نمیکنم احتمال دادم که حامله باشم . اما هم آزمایشم و هم تست بیبی چک منفی بود. اما توی این مدت 2-3 بار بالا آوردم و درد زیر شکمی دارم. کلافه هستم مردد موندم که آمپول بزنم که پریود بشم یا اینکه بازم صبر کنم. تست بتای من 1.0 بود.
    به نظر شما چه کنم؟تا به حال از هیچ قرص و داروی ی برای بارداری استفاده نکردم.

3. mahya92 نوشته است: با سلام . تاریخ آخرین پریودی من 8 شهریور بود . من باید تا 8 مهر دوباره پریود میشدم. با توجه به اینکه من حدود 6 ماهه که جلوگیری نمیکنم احتمال دادم که حامله باشم . اما هم آزمایشم و هم تست بیبی چک منفی بود. اما توی این مدت 2-3 بار بالا آوردم و درد زیر شکمی دارم. کلافه هستم مردد موندم که آمپول بزنم که پریود بشم یا اینکه بازم صبر کنم. تست بتای من 1.0 بود.
    به نظر شما چه کنم؟تا به حال از هیچ قرص و داروی ی برای بارداری استفاده نکردم.

با توجه به جواب آز خونتون که بارداری منتفیه
    نمیدونم عادت ماهانه منظمی دارید یا نه اما اگه ندارید بهتره برای معاینه و درمان به متخصص مراجعه کنید

4. سلام قبلا سوالم رو پرسیده بودم بادومک جان زحمت کشیده بودن جواب داده بودن فقط یه سوال دیگه دارم که رابطه من مال 30 35 روزه با این حال بازم میشه از بی بی چک استفاده کنم ؟

کسی که برای نامنظمی پریودی بره دکتر ،دکتر پردشم نگاه میکنه ؟

5. سلامسلام
    یک سوال مهم دارم "خواهشا" پاسخ بدید
    با همسرم  12روز "بعد از اتمام دوره پریودش" رابطه محافظت نشده داشتم و بعد 3_4روز قرص اورژانسی بهش دادم خود  دوباره حدود روز22_23 بعد از پریودش رابطه محافظت نشده داشتم و حدود روز 24دوباره قرص اورژانسی دادم بهش خورد و بدلیل تاخیر پریود جدید تست حاملگی داد و مثبت بود
    سوالم اینه میخوام بدونم قرص اورژانسی دومی که خورد رو بچه تاثیر منفی میگذاره؟اگه آره چه تاثیری؟
    با تشکر

6. seiresabz نوشته است: سلامسلام
    یک سوال مهم دارم "خواهشا" پاسخ بدید
    با همسرم  12روز "بعد از اتمام دوره پریودش" رابطه محافظت نشده داشتم و بعد 3_4روز قرص اورژانسی بهش دادم خود  دوباره حدود روز22_23 بعد از پریودش رابطه محافظت نشده داشتم و حدود روز 24دوباره قرص اورژانسی دادم بهش خورد و بدلیل تاخیر پریود جدید تست حاملگی داد و مثبت بود
    سوالم اینه میخوام بدونم قرص اورژانسی دومی که خورد رو بچه تاثیر منفی میگذاره؟اگه آره چه تاثیری؟
    با تشکر

سلام دوست عزیز.روش اورژانسی روی جنین تاثیر منفی نمیذاره.مال شما هم روش اورژانسی نبوده.روش اورژانسی تا 72 ساعت بعد از نزدیکی تاثیر داره نه 4 روز و فقط 1 بار در یک سیکل قاعدگی میتونید از این روش استفاده کنید...شما اسم قرص رو ننوشتید.
    اکر از قرص های یاسمین - اچ دی - ال دی -لونورژسترول  استفده کردید تاثیری رو جنین نمیذاره.به پزشکتون هم مراجعه کنید

7. با سلام
    من ماه قبل مسافرت بودم و2روز زودتر
    پریود شدم 2هفته قبل نزدیکی داشتیم منی داخل بدنم نریخت ولی الان 4روز از زنان
    ریودم میگذره بگید حامله نیستم؟بگم که فقط اول رابطه از کاندوم استفاده نکردیم

8. marziyeh68 نوشته است: با سلام
    من ماه قبل مسافرت بودم و2روز زودتر
    پریود شدم 2هفته قبل نزدیکی داشتیم منی داخل بدنم نریخت ولی الان 4روز از زنان
    ریودم میگذره بگید حامله نیستم؟بگم که فقط اول رابطه از کاندوم استفاده نکردیم

دوست عزیز شما زمان دقیق آخرین پریود و زمان دقیق نزدیکی تون رو نگفتید...تست بتا بدید تا مطمئن بشید

9. با سلام.من روز 11 این ماه پریود شدم و 16 اش تموم شدم  امروز نزدیکی داشتم.منی داخل واژنم نریخت اما هم در اول نزدیکی و هم در آخرش از کاندوم استفاده نکردیم (اما منی داخل واژن تخلیه نشد)
    1: لازمه که از روش اورژانسی استفاده کنم؟
    2: اگر امروز به ارگاسم برسم و اسپرمی در بدنم وجود داشته باشه باعث بارداری میشه؟

10. سلام
    آیا بروز علایم پریودی در موقع خودش مثل همیشه، علایمی مثل درد سینه ها و التهاب زیر دل و کمر و... میتونه دلیلی بر رد حاملگی و نشان این باشه که باید منتظر پریود باشی؟ یا اینکه کسی هم که حامله شده باشه باز این علایم قاعدگی مثل هرماه توش بروز میکنه؟

11. shaverma

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام.
    من 10 مهر پریود شدم تا 16 مهر تمام شد. دیروز رابطه سطحی با نامزدم داشتم بدون دخول و تا اونجایی که سعی کردیم منی رو سطح بدنم ریخته نشه اما با توجه به  استرسی که چند وقت پیش کشیده بودم بعد از 12 ساعت از نزدیکی 4 قرص ال دی خوردم و 2 ساع قبل از اینکه 12 ساعت بعدی فرا برسه تا 4 تا دیگه بخورم رابطه  داشتم و بازهم منی به من نخورد تا اونجایی که میدونم اما چون تو روزهای پرخطرم( دارم درست میگم؟ با توجه به اینکه 10ام مهر پریود شدم و پریودیم منظمه معمولا 2 .3 روز بیشتر دیر نمیکنم آیا الا من تو روزهای پر خطرم؟)   خلاصه اینکه من الان 4 تا قرص بعدی رو خوردم . حالا سوالم اینه که 12 ساعت بعد بازم بخورم؟ بخاطر نزدیکی 2 .3 ساعت پیشم میگم!
    ببخشید طولانی شد.با این وجود احتمال بارداری وجود داره؟
    و یه سوال دیگه اینکه با توجه به اینکه 4 روزه پریودیم تموم شده و قرصارو خوردم چه بلایی سر تاریخ بعدی پریودیم میاد؟
    حالت تهوع اینا هم نداشتم.

12. nima_r

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام خدمت دوستان عزیز.سوالی خدمتتون داشتم میخواستم ازتون بپرسم که من با نامزد نزدیکی داشتم ولی دخول و خروج انجام ندادیم ولی احتمال دادم دست الوده من یا ایشان به اب منی یا پیشاب با الت ایشون برخورد داشته باشه با توجه به اینکه ایشون باکره هستند احتمال بارداری هست؟این عمل 2روز پس از اتمام قاعدگی رخ داده.راه درمان یا پیش گیری رو هم اگه لطف کنید ممنون میشم

13. nima_r نوشته است: با سلام خدمت دوستان عزیز.سوالی خدمتتون داشتم میخواستم ازتون بپرسم که من با نامزد نزدیکی داشتم ولی دخول و خروج انجام ندادیم ولی احتمال دادم دست الوده من یا ایشان به اب منی یا پیشاب با الت ایشون برخورد داشته باشه با توجه به اینکه ایشون باکره هستند احتمال بارداری هست؟این عمل 2روز پس از اتمام قاعدگی رخ داده.راه درمان یا پیش گیری رو هم اگه لطف کنید ممنون میشم

با توجه به نوع رابطه شما و اینکه دو روز بعد از اتمام پریودی(اگه منظم باشه) تخمک گذاری نیست
    احتمال بارداری وجود نداره
    نگران نباشید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  14. shaverma نوشته است: سلام.
    من 10 مهر پریود شدم تا 16 مهر تمام شد. دیروز رابطه سطحی با نامزدم داشتم بدون دخول و تا اونجایی که سعی کردیم منی رو سطح بدنم ریخته نشه اما با توجه به  استرسی که چند وقت پیش کشیده بودم بعد از 12 ساعت از نزدیکی 4 قرص ال دی خوردم و 2 ساع قبل از اینکه 12 ساعت بعدی فرا برسه تا 4 تا دیگه بخورم رابطه  داشتم و بازهم منی به من نخورد تا اونجایی که میدونم اما چون تو روزهای پرخطرم( دارم درست میگم؟ با توجه به اینکه 10ام مهر پریود شدم و پریودیم منظمه معمولا 2 .3 روز بیشتر دیر نمیکنم آیا الا من تو روزهای پر خطرم؟)   خلاصه اینکه من الان 4 تا قرص بعدی رو خوردم . حالا سوالم اینه که 12 ساعت بعد بازم بخورم؟ بخاطر نزدیکی 2 .3 ساعت پیشم میگم!
    ببخشید طولانی شد.با این وجود احتمال بارداری وجود داره؟
    و یه سوال دیگه اینکه با توجه به اینکه 4 روزه پریودیم تموم شده و قرصارو خوردم چه بلایی سر تاریخ بعدی پریودیم میاد؟
    حالت تهوع اینا هم نداشتم.

دوست عزیز
    روش اورژانسی فقط برای مواقع اضطراری کاربرد داره و به عنوان روش پیشگیری دائمی استفاده نمیشه که در هر دوره ازش استفاده کرد
    در هر دوره فقط یکبار میشه از روش اورژانسی استفاده کرد
    زمان تخمک گذاری میشه 14 روز مونده به عادت ماهیانه بعدیتون
    معمولا بین 1 هفته تا 10 روز بعد از خوردن قرص پریودی رخ میده در بعضی از مواقع هم همون زمان خودش خونریزی دارید
    بازم بهتون توصیه میکنم برای روابط بعدیتون از یه روش موثر و بی خطر مثل کاندوم استفاده کنید که نیاز به روش اورژانسی نباشه

15. aramsima57 نوشته است: سلام
    آیا بروز علایم پریودی در موقع خودش مثل همیشه، علایمی مثل درد سینه ها و التهاب زیر دل و کمر و... میتونه دلیلی بر رد حاملگی و نشان این باشه که باید منتظر پریود باشی؟ یا اینکه کسی هم که حامله شده باشه باز این علایم قاعدگی مثل هرماه توش بروز میکنه؟

دوست عزیز
    علایم بارداری توی همه مثل هم نیست
    اما ممکنه ایتن علایم پریودی که گفتی در زمان خودش داشته باشی اما خونریزی نباشه و باردار باشی
    بهتره برای اطمینان از بارداری آز خون بتا بدید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 7 از 70
رفتن به صفحه :    ... 7 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید