شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 6 ...   

پرسش و پاسخ درباره احتمال حاملگی و بارداری (+راهنمای جامع قدم به قدم)

1. با سلام
    خانم بنده دارای پلیپ در رحم بوده که به پیشنهاد پزشک برای درمان بارداری تجویز شده بود که نیاز به عمل نباشد. در طول یازده ماه تصمیم به حاملگی داشتیم باردار نشد. با توجه به اینکه در 3 دوره از دوره قاعدگی قرص لتروزول و لتروفوم مصرف کرده و در یکی از سیکل های قاعدگی هم آمپول تحریک تخمدان همراه با قرص مصرف نموده بود باز هم بارادار نشده و با توجه به این موضوع پزشک این بار عمل لاپراسکوپی و هیستروسکپی را چند روز پیش انجام داده و در نهایت پس از یک هفته دکتر اعلام نموده که لوله سمت راست شما بسته و لوله سمت چپ را به زور باز کردیم. 2 ماه باید قرص لتروفوم مصرف کنی و هم خوابی برای بارداری داشته باشی و اگر جواب نداد باید مجددا 2 ماه دیگر عملی برای باز کردن لوله سمت راست انجام دهید.
    حال سوال من این است که آیا با همان عمل اول نمیشد که اینکارها انجام شود و نیاز به عمل دوم نباشد و درصد بارداری با توجه به باز بودن فقط یکی از لوله ها چند درصد است و آیا احتمال بارداری خارج از رحم وجود دارد .
    لازم به ذکر است که در سونوگرافی وضعیت تخمک ها نرمال نشان داده شده بود.
    ببخشید اگر سوال طولانی شد و اصطلاحات را احیانا اشتباه شده باشد. منتظر جواب شما
    می باشیم. خواهشا کامل توضیح دهید.

2. peymanvb نوشته است: با سلام
    خانم بنده دارای پلیپ در رحم بوده که به پیشنهاد پزشک برای درمان بارداری تجویز شده بود که نیاز به عمل نباشد. در طول یازده ماه تصمیم به حاملگی داشتیم باردار نشد. با توجه به اینکه در 3 دوره از دوره قاعدگی قرص <a>لتروزول</a> و لتروفوم مصرف کرده و در یکی از سیکل های قاعدگی هم آمپول تحریک تخمدان همراه با قرص مصرف نموده بود باز هم بارادار نشده و با توجه به این موضوع پزشک این بار عمل لاپراسکوپی و هیستروسکپی را چند روز پیش انجام داده و در نهایت پس از یک هفته دکتر اعلام نموده که لوله سمت راست شما بسته و لوله سمت چپ را به زور باز کردیم. 2 ماه باید قرص لتروفوم مصرف کنی و هم خوابی برای بارداری داشته باشی و اگر جواب نداد باید مجددا 2 ماه دیگر عملی برای باز کردن لوله سمت راست انجام دهید.
    حال سوال من این است که آیا با همان عمل اول نمیشد که اینکارها انجام شود و نیاز به عمل دوم نباشد و درصد بارداری با توجه به باز بودن فقط یکی از لوله ها چند درصد است و آیا احتمال بارداری خارج از رحم وجود دارد .
    لازم به ذکر است که در سونوگرافی وضعیت تخمک ها نرمال نشان داده شده بود.
    ببخشید اگر سوال طولانی شد و اصطلاحات را احیانا اشتباه شده باشد. منتظر جواب شما
    می باشیم. خواهشا کامل توضیح دهید.

سلام

اینکه چرا هر دو لوله رو در یک عمل باز نکردن قطعا با معاینه و ارزیابی همسرتون بوده و کادر پزشکی به این نتیجه رسیدن که این جوری بهتره.
    دوست من، همسر شما در تخمک گذاری مشکلی نداشتن و ناباروری ایشون به خاطر وجود مشکلات ساختاری و مکانیکی بوده و این داستان با لاپاراسکوپی و هیستروسکوپی مرتفع میشه.
    در مورد بارداری خارج رحمی اینکه من بگم احتمالش صفره و امکانش نیست راهنمایی صادقانه ای نخواهد بود اما زیاد هم جای نگرانی نیست و
    این رو بدون خانمی که 23 سال نازا بوده با لاپاراسکوپی باردار شده بنابراین امیدوار باش.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام من 3 ..4 روز بعد از پریودم با نامزدم رابطه سطحی داشتم..
    یعنی در حد شک که پیشاب به واژنم خورده باشه یا نه..
    اونم داخل نه..
    میخوام بدونم احتمال بارداری هس؟

4. tannaz9267 نوشته است: سلام من 3 ..4 روز بعد از پریودم با نامزدم رابطه سطحی داشتم..
    یعنی در حد شک که پیشاب به واژنم خورده باشه یا نه..
    اونم داخل نه..
    میخوام بدونم احتمال بارداری هس؟

دوست عزیز 3 روز بعد از پریود دوران پر خطر نیست و رابطه شما هم سطحی بوده  و به تماس  پیشاب هم شک دارین...احتمال بارداری شما نزدیک به صفره.

5. با سلام وخسته نباشید من 29 ساله و برای امادگی قبل از بارداری اقدام کردم و باید واکسن سرخجه بزنم می خواستم بپرسم ایا در زمان قاعدگی می توان واکسن سرخجه زد؟

6. سلام من با نامزدم حدود 4 هفته پیش رابطه داشتیم و رابطه صرفا لاپایی بود و هرگز دخولی صورت نگرفته حتی هنگام خروج آب بلافاصه آب رو در محل دیگر تخلیه کردم و یک قطره هم نریخت درضمن باکره هم نیست

نامزد من باید 4 5 شهریور پ میشد که نشده و این موضوع خیلی نگرانش کرده که نکنه باردار باشه

البته ابنم بگم که ایشون پ نامنظم دارن و بارها شده که رابطه نداشتیم و این اتفاق براشون پیش اومده الانم که استرس شدید گرفتن

میتونم برای صحت بیشتر با بی بی چک مطمین بشم ؟بعد از این همه وقت جوابش حتما درسته ؟

آیا امکان بارداری هست یا بخاطر استرس ....؟اگه امکانش باشه بعد از این مدت میشه جلو بارداری رو گرفت ؟

توروخدا به تموم سوال هام جواب کامل  بدید چون همشون برام مهمن

پیشاپیش از   راهنماییتون کمال تشکر رو دارم .

7. ahmad_ahvazii نوشته است: سلام من با نامزدم حدود 3 هفته پیش رابطه داشتیم و رابطه صرفا لاپایی بود و هرگز دخولی صورت نگرفته حتی هنگام خروج آب بلافاصه آب رو در محل دیگر تخلیه کردم و یک قطره هم نریخت درضمن باکره هم نیست

نامزد من باید 4 5 شهریور پ میشد که نشده و این موضوع خیلی نگرانش کرده که نکنه باردار باشه

البته ابنم بگم که ایشون پ نامنظم دارن و بارها شده که رابطه نداشتیم و این اتفاق براشون پیش اومده الانم که استرس شدید گرفتن

میتونم برای صحت بیشتر با بی بی چک مطمین بشم ؟بعد از این همه وقت جوابش حتما درسته ؟

آیا امکان بارداری هست یا بخاطر استرس ....؟اگه امکانش باشه بعد از این مدت میشه جلو بارداری رو گرفت ؟

توروخدا به تموم سوال هام جواب کامل  بدید چون همشون برام مهمن

پیشاپیش از   راهنماییتون کمال تشکر رو دارم .

دوست عزیز وقتی شما از نریختن منی اطمینان داری دیگه ترس و استرس برای چیه و به نظر شما اصلا چطوری باید بارداری رخ بده
    بی بی چک یک هفته بعد از تاخیر پریود یا حدود 20 روز بعد از رابطه نتیجش قابل اطمینان هست
    علت تاخیر پریود هم همونجور که خودتون گفتید مربوط میشه به بی نظمی هایی که علتش رو باید با مراجعه و پزشک و انجام آزمایش و سونو متوجه شد و درمان کرد

8. من باکره ام .دوره های منظم 28 تا 32 روزه دارم در روز 21 پریودم با نامزدم رابطه جنسی بدون دخول داشتم در سطح مالیده شدن آلتها و منی هم بیرون تخلیه شد و فقط از تماس پیشاب میترسم، آیا امکانش هست با چنین شرایطی بارداری اتفاق بیفته؟ امروز روز 33 هستم و هنوز پریود نشده ام خیلی استرس دارم

9. aramsima57 نوشته است: من باکره ام .دوره های منظم 28 تا 32 روزه دارم در روز 21 پریودم با نامزدم رابطه جنسی بدون دخول داشتم در سطح مالیده شدن آلتها و منی هم بیرون تخلیه شد و فقط از تماس پیشاب میترسم، آیا امکانش هست با چنین شرایطی بارداری اتفاق بیفته؟ امروز روز 33 هستم و هنوز پریود نشده ام خیلی استرس دارم

دوست عزیز تا زمانی که منی در واژن و یا در دهانه واژن تخلیه نشده باشه احتمال حاملگی نیست  باکره بودن تاثیری در حاملگی نمیذاره و یک دختر باکره هم میتونه حامله بشه .اگر اینطور بوده احتمال حاملگی شما  صفره.استرس باعث تاخیر میشه.
    آرامش داشته باشید تا پریود بشید.

10. سلام

من دو ماه بود كه به خاطر نا منظمي طول دوره پريود قرص ياسمين ميخوردم ماه اول 26 مرداد پريود شدم و روز بيستم شهريور قرصم رو خوردم و بعد رابطه مقعدي داشتم خود نامزدم ميگه كه همش داخل ريخته و چيزي بيرون نيومده باكره هم هستم بعدشم هم شستم فرداش هم يه قرص ال دي خوردم و بازم 26 شهريور پريود شدم الان همش استرس دارم دو روزه دردايي مثل پريود دارم اما تا زمانش هنوز دو هفته مونده نظر شما چيه؟

11. sara_33604 نوشته است: سلام

من دو ماه بود كه به خاطر نا منظمي طول دوره پريود قرص ياسمين ميخوردم ماه اول 26 مرداد پريود شدم و روز بيستم شهريور قرصم رو خوردم و بعد رابطه مقعدي داشتم خود نامزدم ميگه كه همش داخل ريخته و چيزي بيرون نيومده باكره هم هستم بعدشم هم شستم فرداش هم يه قرص ال دي خوردم و بازم 26 شهريور پريود شدم الان همش استرس دارم دو روزه دردايي مثل پريود دارم اما تا زمانش هنوز دو هفته مونده نظر شما چيه؟

دوست عزیز
    شاید اولش بیرون نیاد اما بعدا امکان بیرون اومدن زیاده مخصوصا مقعد که ماهیچه هاش جوری هستند که به بیرون فشار میارن
    اگه شما پریود شدی که دیگه باردار نیستی علت زودتر پریود شدنت هم بخاطر قرص ال دی بوده که خوردی
    بهتره توی رابطه بعدیت از کاندوم استفاده کنی

12. aramsima57 نوشته است: من باکره ام .دوره های منظم 28 تا 32 روزه دارم در روز 21 پریودم با نامزدم رابطه جنسی بدون دخول داشتم در سطح مالیده شدن آلتها و منی هم بیرون تخلیه شد و فقط از تماس پیشاب میترسم، آیا امکانش هست با چنین شرایطی بارداری اتفاق بیفته؟ امروز روز 33 هستم و هنوز پریود نشده ام خیلی استرس دارم

امکان بارداری کمه
    اما برای اطمینان در صورت تاخیر بیشتر آز خون بتا بدید

13. سلام من 24 سالمه پارسال یک بارداری ناموفق داشتم ک جنین تا هشت هفته بیشتر رشد نداشت و کورتاژ کردم. الآن برای بارداری اقدام کردم در سیکل قبلی روز 14 سونو کردم ویک فولیکول قالب 16 میلیمتری داشتم.دکتر برای این سیکلم 5 عدد قرص کلومیفن داد که از روز 3 پریودی خوردم.میخواستم بدونم این ماه چقدر احتمال هست که باردار بشم؟

14. negar637 نوشته است: سلام من 24 سالمه پارسال یک بارداری ناموفق داشتم ک جنین تا هشت هفته بیشتر رشد نداشت و کورتاژ کردم. الآن برای بارداری اقدام کردم در سیکل قبلی روز 14 سونو کردم ویک فولیکول قالب 16 میلیمتری داشتم.دکتر برای این سیکلم 5 عدد قرص کلومیفن داد که از روز 3 پریودی خوردم.میخواستم بدونم این ماه چقدر احتمال هست که باردار بشم؟

سلام

فولیکول 16 میلی در روز 14 ام سیکلتون تا حدودی خوبه ولی اگه به 19 میلی نرسیده بوده بنابراین احتمال اینکه تخمک رو آزاد کرده باشه زیاد نیست و ممکنه به همین دلیل در سیکل قبلی بارداری رخ نداده.
    اما در این سیکلتون که داروهای محرک تخمک گذاری مصرف می کنید احتمال بارداری وجود داره. در ایام تخمک گذاری روز در میان نزدیکی داشته باشید تا این احتمال افزایش پیدا کنه.

15. سلام
    ببخشید دوتا سوال:
    1.کیتهای تشخیص حاملگی چند روز بعد از نزدیکی باید استفاده شود؟
    2.آزمایش خون برای تشخیص حاملگی چطور؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 6 از 70
رفتن به صفحه :    ... 6 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید