شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

حالت برق گرفتگي

1. سلام .
    اميد وارم كه حال همه دوستان خوب باشه .
    بنده حدود هفت ماهه كه وقتي به يك جسم فلزي دست ميزنم منو برق ميگيره بعضي وقتها هم خيلي شديده .ميخواستم بپرسم دليلش چيه وچطوري ميشه از دستش خلاص شد

2. دوست عزیز علت اون الکتریسیته ساکن که در اثر مالیدن لباس ویا یه چیزخصوصا پشم که می تونه فرش باشه ایجاد می کنه ودر بدن ذخیره میشه که در تماس با فلز تخلیه میشه

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. mahdi864266 نوشته است: سلام .
    بنده حدود هفت ماهه كه وقتي به يك جسم فلزي دست ميزنم منو برق ميگيره بعضي وقتها هم خيلي شديده .ميخواستم بپرسم دليلش چيه وچطوري ميشه از دستش خلاص شد

سلام دوست عزیز . برای اینکه برق نگیره لباس هاتون رو بندازید تو نرم کننده لباس و آب کشی کنید.به بدنتون کرم نرم کننده دست و صورت بزنید.تو خونه از دمپایی پلاستیکی استفاده کنید.اگر فرش یا لحاف یا ملفحه تازه خریدید میتونه به خاطر اونا باشه.سعی کنید ز لباسهای نخی و پنبه ای  استفاده کنید لباس هایی با جنس پلاستیک و یا با درصد پلاستیکی بالا هم باعث ایجاد الکتریسیته میشه.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. سلام آقا مهدي.
    من واقعا شمارو درك ميكنم اين حالت برق گرفتگي خيلي بده.خود من هم هر وقت از ماشين پياده ميشم، ميخوام در ماشين رو ببندم منو برق ميگيره (بدون استثنا).كه حتمالا به دليل اسطكاك بين صندلي ماشين با لباسهام الكتريسيته توليد ميشه ووقتي به در ماشين كه فلزيه دست ميزم برق توليئد شده  خودشو خالي ميكنه .
    در كل جاي نگراني نيست ولي اينكه چرا بقيه ايجوري نميشن يا خود من قبلنا اينجوري نميشدم رو نمي دونم!!!!؟

5. mahdi864266 نوشته است: سلام .

با سلام
    دوست عزیز،ضمن تایید اظهارات متین و صحیح دوستان،جالبه بدونید که چندی پیش شنیدم این تخلیه الکتریکی در بدن،زیادم بد نیست!!چون باعث میشه گرفته گیهای سیستم عصبی رو باز کنه البته بطور دقیق نمیدونم چرا اما چون خودم سالها پیش به متخصص طب سوزنی مراجعه کرده بودم و از ایشون در مورد این سوزنها و نوع عملشون میپرسیدم این متخصص عزیز برام توضیح داد که در انتهای این سوزنها(سوزنهای طبی) یک خازن وجود داره که دارای یک مقدار بار الکتریکی مثل همون چیزی که همه ماها و شما تجربه اشو کردیدو در موردش پرسیدید،هست که وقتی سوزن داخل سیستم عصبی(که یک سیستم بسته مثل سیستم مدار بسته است) قرار میگیره ،در یک زمان معین به تدریج اون مقدار بار الکتریکی رو در اون مدار عصبی تخلیه میکنه و باعث میشه اگر گرفتگی اونجا وجود داشته باشه در اثر تخلیه این بار الکتریکی رفع بشه و مثل یک رگ گرفته که با بالون زدن باز میشه اونم باز بشه و درد از بین بره!بعدها شنیدم که این بار الکتریکی با کمی قدرت بیشتر،در اثر اصطحکاک البسه با سطوح زبر مثل فرش و مبل و.... ایجاد میشه که با دست زدن به رساناها مثل فلزات در جا تخلیه میشه
    در نهایت منم توصیه های دوست عزیزمون که گفتن لباسهاتون در نرم کننده ها بشوئید تایید میکنم با این کار فکر کنم  مشکل رفع بشه اما این ها رو گفتم که بدونید  این مسئله  میتونه نتنها زیادهم بد نباشه بلکه  مفید هم  باشه
    از طولانی شدنه نوشتارم پوزش میخوام
    موفق باشید.

6. سلام  
    از دوستاني كه راهنمايي كردن تشكر ميكنم.
    باتوجه به اينكه موهاي بدن من خيلي زياده وآدم پرمويي هستم، ممكنه دليل برق گرفتن من اين باشه يا حداقل اون رو تشديد كنه؟

7. mahdi864266 نوشته است: سلام  
    از دوستاني كه راهنمايي كردن تشكر ميكنم.
    باتوجه به اينكه موهاي بدن من خيلي زياده وآدم پرمويي هستم، ممكنه دليل برق گرفتن من اين باشه يا حداقل اون رو تشديد كنه؟

سلام

پرمویی شما در مالش و سایش بیشتر مو ها به هم و ایجاد الکتریسیته ی ساکن نقش مهمی رو داره.
    ترجیحا لباس زیر چسب و اندامی نپوشید تا سایش کمتری صورت بگیره.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید