شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    2 ...   

پرسش و پاسخ درباره احتمال حاملگی و بارداری (+راهنمای جامع قدم به قدم)

1. mahtab_ahmadi71 نوشته است: با سلام.من 18 شهریور پریود شدم.میخواستم بدون توی چه تاریخی میتونم رابطه داشته باشم که بی خطر باشه.ممنون

سلام

اگه سیکلتون منظمه یکی دو روز قبل از شروع پریود و یکی دو روز بعد از اتمام پریود Safe هست.
    اما اگه سیکلتون نامنظمه من هیچ گونه تضمینی برای استفاده از روش طبیعی به شما نمیدم.

2. با سلام
    من ماه پیش روز سوم پریود (30 مرداد) رابطه محافظت نشده داشتم ولی از روش اورِژانسی (قرص HD)استفاده کردم.بعد از اتمام پریود به فاصله 3 یا 4 روز دوباره خونریزی داشتم.چند بار  بعد از اون رابطه هم با نامزدم رابطه مقعدی داشتم(منی داخل مقعد ریخته شد).ولی چون میدونستم تو یه سیکل پریود نباید دو بار از این روش استفاده کرد دیگه قرص نخوردم.حالا پریود این ماه من بیشتر از یه هفته عقب افتاد.البته من همین امروز(7 مهر) پریود شدم.ولی خونریزی و علائم این دفعه با دفعات پیش فرق داره.دفعات پیش من از چند روز قبل دل درد خفیفی داشتم ولی این بار نه.دفعات قبل خونریزی روز اولم بیشتر بود و به رنگ قرمز بود ولی این بار خونریزی کمی دارم و به رنگ قهوه ای .دفعات پیش نفخ شدید داشتم ولی این بار خفیفه.با این شرایط من حامله هستم؟میشه که تمام این علائم به خاطر مصرف قرص در ماه پیش باشه؟بیبی چک استفاده کردم(حدود 4 بار البته فقط از یک بیبی چک استفاده کردم)جواب منفی بود.
    آیا باید آز بتا بدم؟هزینه این آز چقدر میشه؟

اینم اضافه کنم که من پریودم غیر منظمه و گاهی برام پیش اومده که روز اول فقط لکه بینی داشته باشم و خونریزی اصلی بعد از یکی دو روز شروع بشه(البته این اتفاق زیاد برام نیفتاده شاید 3 یا 4 بار)
    همچنین خونریزی دوباره ای که بعد از مصرف قرصHD داشتم طولانی مدت بود حدود 6 روز و رنگ خون قهوه ای بود.

3. Nargesi نوشته است: با سلام
    من ماه پیش روز سوم پریود (30 مرداد) رابطه محافظت نشده داشتم ولی از روش اورِژانسی (قرص HD)استفاده کردم.بعد از اتمام پریود به فاصله 3 یا 4 روز دوباره خونریزی داشتم.چند بار  بعد از اون رابطه هم با نامزدم رابطه مقعدی داشتم(منی داخل مقعد ریخته شد).ولی چون میدونستم تو یه سیکل پریود نباید دو بار از این روش استفاده کرد دیگه قرص نخوردم.حالا پریود این ماه من بیشتر از یه هفته عقب افتاد.البته من همین امروز(7 مهر) پریود شدم.ولی خونریزی و علائم این دفعه با دفعات پیش فرق داره.دفعات پیش من از چند روز قبل دل درد خفیفی داشتم ولی این بار نه.دفعات قبل خونریزی روز اولم بیشتر بود و به رنگ قرمز بود ولی این بار خونریزی کمی دارم و به رنگ قهوه ای .دفعات پیش نفخ شدید داشتم ولی این بار خفیفه.با این شرایط من حامله هستم؟میشه که تمام این علائم به خاطر مصرف قرص در ماه پیش باشه؟بیبی چک استفاده کردم(حدود 4 بار البته فقط از یک بیبی چک استفاده کردم)جواب منفی بود.
    آیا باید آز بتا بدم؟هزینه این آز چقدر میشه؟

اینم اضافه کنم که من پریودم غیر منظمه و گاهی برام پیش اومده که روز اول فقط لکه بینی داشته باشم و خونریزی اصلی بعد از یکی دو روز شروع بشه(البته این اتفاق زیاد برام نیفتاده شاید 3 یا 4 بار)
    همچنین خونریزی دوباره ای که بعد از مصرف قرصHD داشتم طولانی مدت بود حدود 6 روز و رنگ خون قهوه ای بود.

سلام.دوست عزیزدر اولین خونریزی بارداری منتفیه.ماه قبل به خاطر روش اورژانسی بوده اختلال در پریودتون.کم یا زیاد بودن خونریزی دلیل نمشه که شک کنید.حامله نیستید.خودتونم گفتید که پریودتون نا منظم میشه.ریختن منی در مقعد باعث حاملگی نمیشه.آزمایش بتا هزینش در حلال احمر 12000 تومن هست و 1 هفته بعد از نزدیکی جواب میده.اما شما باردار نیستید.پول و زمانتون رو بذارید برید به یک متخصص زنان زایمان تا پریودتون رو منظم کنه بهتره.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. shaverma

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    من 23 سال دارم یک سال است که قاعدگی منظم دارم و ماه پیش اوایل ماه 8و9و یا 10 و این حدودها بود که پریود شدم. و در این هفته رابطه جنسی سطحی  بدون دخول با نامزدم داشتم و ایشون مطمئن هستن که اصلا مایع منی به بدن من نخورده و من هم احساسش نکردم. ولی من واقعا نگران هستم به طوری که جفتمون اونقدر اضطراب داریم که دیگه نمیخواهیم به هم نزدیک شیم. اگه اتفاقی روی سطح بدن من کمی از مایع ریخته شده باشه و یا روی لباس زیرم ریخته شده باشه آیا امکان بارداری وجود داره؟
    و یه مورد دیگه چند ساعتی هست که دو ظرف زیر شکمم درد میکنه فکر میکنم تخمدانها هستند امکانش هست که عفونت کرده باشه؟ چون در رابطه ای که دیروز داشتم نامزدم دستاش خیلی تمیز نبود. اگه عفونت باشه من چیکار باید بکنم از چه دارویی استفاده کنم؟
    توروخدا کمکم کنید خیلی میترسم

5. با سلام من 30 سال سن دارم و مدت 2 سال است که قصد بارداری دارم ولی متاسفانه هنوز موفق نشدم ام خودم و شوهرم آزمایشهای قبل بارداری را داده ایم و هیچ گونه مشکلی نداریم الان مدت 4 ماه است از قرصهای کلومیفن و آمپول hmgاستفاده کرده ام و این ماه آخر iui هم کرده ام ولی باز هم جواب منفی است آیا این امکان وجود دارد که ما نمی توانیم بچه دار شویم یا اینکه اسپرم  با تخمک به دلایلی خونی لقاح نمی توانند بکنند؟لطفا مرا راهنمایی کنید واقع گیج شده ام

6. shaverma نوشته است: من 23 سال دارم یک سال است که قاعدگی منظم دارم و ماه پیش اوایل ماه 8و9و یا 10 و این حدودها بود که پریود شدم. و در این هفته رابطه جنسی سطحی  بدون دخول با نامزدم داشتم و ایشون مطمئن هستن که اصلا مایع منی به بدن من نخورده و من هم احساسش نکردم. ولی من واقعا نگران هستم به طوری که جفتمون اونقدر اضطراب داریم که دیگه نمیخواهیم به هم نزدیک شیم. اگه اتفاقی روی سطح بدن من کمی از مایع ریخته شده باشه و یا روی لباس زیرم ریخته شده باشه آیا امکان بارداری وجود داره؟
    و یه مورد دیگه چند ساعتی هست که دو ظرف زیر شکمم درد میکنه فکر میکنم تخمدانها هستند امکانش هست که عفونت کرده باشه؟ چون در رابطه ای که دیروز داشتم نامزدم دستاش خیلی تمیز نبود. اگه عفونت باشه من چیکار باید بکنم از چه دارویی استفاده کنم؟
    توروخدا کمکم کنید خیلی میترسم

دوست عزیز وقتی منی ریخته نشده و شما مطمئن هستید دیگه چرا به خودتون تلقین می کنید
    از روی پوست و لباس هم بارداری رخ نمیده
    در مورد عفونت هم نگران نباشید چون اگه دچار عفونت شده بودید یا خارش داشتید یا ترشحات با بوی بد

7. behnaz_gh61 نوشته است: با سلام من 30 سال سن دارم و مدت 2 سال است که قصد بارداری دارم ولی متاسفانه هنوز موفق نشدم ام خودم و شوهرم آزمایشهای قبل بارداری را داده ایم و هیچ گونه مشکلی نداریم الان مدت 4 ماه است از قرصهای کلومیفن و آمپول hmgاستفاده کرده ام و این ماه آخر iui هم کرده ام ولی باز هم جواب منفی است آیا این امکان وجود دارد که ما نمی توانیم بچه دار شویم یا اینکه اسپرم  با تخمک به دلایلی خونی لقاح نمی توانند بکنند؟لطفا مرا راهنمایی کنید واقع گیج شده ام

علت ناباروری شما به چه دلیل بوده؟
    شما مشکل داشتید یا همسرتون
    بهترین مرکز ناباروری در ایران رکز رویان هست که اگه تاکنون مراجعه نکردید می تونید از اونها هم کمک بگیرید
    در آخر با هم نگران ناباروری نباشید با توجه به روش هایی مانند رحم اجاره ای یا اسپرم اهدایی فکر کنم تا 99.9 درصد ناباروری ها از بین رفته
    امیدتون به خدا باشه

8. سلام من21 سالمه.من برای بارداری از آمپول hmg استفاده کردم .وبار سنگین برداشتم واز وقت پریودیم زودتر شدم  وفقط لکه بینی قرمز وقهوه ای دارم . پریودی من 3روزه ودر حال حاضرلکه بینی 4و5 روزه و فقط صبح از خواب بیدار میشم دارم وکمر درد خیلی شدید دارم کمر دردم میگیره وآروم میشه.احتمال داره باردار باشم؟؟یا از آمپوله؟؟تورو خدا جواب بدین .......

9. با سلام تنها اطلاعاتی که دارم اینه: من با خانمی رابطه کامل داشتم که متاسفانه کاندم پاره شد. دقیقا 10 روز بعد از نزدیکی برای تشخیص بارداری به سنوگرافی مراجعه کردیم که علایمی از بارداری نبود. الان هم دسترسی مجدد به آن خانم ندارم برای تشخیص مجدد. می خوام بدونم با احتمال چند% میشه با اون سنوگرافی 10 روز بعد به باردار نبودن مطمئن بود؟

10. orangeorao نوشته است: با سلام تنها اطلاعاتی که دارم اینه: من با خانمی رابطه کامل داشتم که متاسفانه کاندم پاره شد. دقیقا 10 روز بعد از نزدیکی برای تشخیص بارداری به سنوگرافی مراجعه کردیم که علایمی از بارداری نبود. الان هم دسترسی مجدد به آن خانم ندارم برای تشخیص مجدد. می خوام بدونم با احتمال چند% میشه با اون سنوگرافی 10 روز بعد به باردار نبودن مطمئن بود؟

دوست عزیز بعد از 10 روز تست بتا نشون میده حاملگی رو.

11. orangeorao نوشته است: با سلام تنها اطلاعاتی که دارم اینه: من با خانمی رابطه کامل داشتم که متاسفانه کاندم پاره شد. دقیقا 10 روز بعد از نزدیکی برای تشخیص بارداری به سنوگرافی مراجعه کردیم که علایمی از بارداری نبود. الان هم دسترسی مجدد به آن خانم ندارم برای تشخیص مجدد. می خوام بدونم با احتمال چند% میشه با اون سنوگرافی 10 روز بعد به باردار نبودن مطمئن بود؟

زودترین زمانی که با سونو میشه به بارداری پی برد هفته 3.5 هستش

12. با سلام و عرض خسته نباشيد. من يك سوال داشتم
    من پريودي خيلييي منظمي دارم، ٥شهريور آخرين تاريخ پريوديم بوده، روز ١٥ شهريور نزيدكي داشتم، البته دخول صورت نگرفته و فقط شايد ١٪ پيشاب با واژن من تماس داشته. اما امروز كه ٩ مهر هست من هنوز پريود نشدم!! بعضي وقتا حالتش دارم اما هنوز كه نشدم!! ديروز دو تا بي بي چك مختلف با ماركاي مختلف رو امتحان كردم ، منفي بود. امروزم آزمايش خون دادم ، منفي بود. اما استرس دارم كه نكنه حامله باشم!! آيا ممكن هست؟!!!! البته الانم حالت تهوع دارم نميدونم شايد تلقين يا استرس هست!!
    اگه ميشه به من بگيد يعني ممكن من حامله باشم؟!!!!

13. elahe1365 نوشته است: با سلام و عرض خسته نباشيد. من يك سوال داشتم
    من پريودي خيلييي منظمي دارم، ٥شهريور آخرين تاريخ پريوديم بوده، روز ١٥ شهريور نزيدكي داشتم، البته دخول صورت نگرفته و فقط شايد ١٪ پيشاب با واژن من تماس داشته. اما امروز كه ٩ مهر هست من هنوز پريود نشدم!! بعضي وقتا حالتش دارم اما هنوز كه نشدم!! ديروز دو تا بي بي چك مختلف با ماركاي مختلف رو امتحان كردم ، منفي بود. امروزم آزمايش خون دادم ، منفي بود. اما استرس دارم كه نكنه حامله باشم!! آيا ممكن هست؟!!!! البته الانم حالت تهوع دارم نميدونم شايد تلقين يا استرس هست!!
    اگه ميشه به من بگيد يعني ممكن من حامله باشم؟!!!!

وقتی آز خون منفی رو نشون میده یعنی شما باردار نیستید
    حالا اینکه چرا دوست دارید به خودتون بقبولونید که باردارید برام جالبه
    بهتره دنبال دلیلی غیر حاملگی برای تاخیر پریودتون باید

14. shaverma

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    گفتید که جای نگرانی نیست و امکان بارداری در من وجود نداره اما من واقعا استرس دارم و با اینکه فقط 2 روز پریودیم دیر شده و خیلی هم منظم نیستم میخوام از بی بی چک استفاده کنم . می خواستم بدونم بی بی چک از کی بارداری رو نشون میده. مثلا اگه من دیروز رابطه داشتم امروز ازش استفاده کنم میشه به جوابش اطمینان کرد؟ کلا بی بی چک قابل اطمینانه؟

15. shaverma نوشته است: گفتید که جای نگرانی نیست و امکان بارداری در من وجود نداره اما من واقعا استرس دارم و با اینکه فقط 2 روز پریودیم دیر شده و خیلی هم منظم نیستم میخوام از بی بی چک استفاده کنم . می خواستم بدونم بی بی چک از کی بارداری رو نشون میده. مثلا اگه من دیروز رابطه داشتم امروز ازش استفاده کنم میشه به جوابش اطمینان کرد؟ کلا بی بی چک قابل اطمینانه؟

با سلام
    دوست عزیز،با در نظر گرفتنه توضیحات شما ، بارداری منتفیه!این تاخیر،از دو منظر بوجود میاد یکی مربوط به استرستونه  و دیگری اینکه در تماسهای جنسی بدلیل ترشحات غدد جنسی ،گاهاً بالانس این نوع هورمون در بدن دچار تغییر میشه ،لذا از این دیدگاهها شروع پریودی با تاخیر صورت میپذیره!در ضمن با دوروز تاخیر که در اغلب خانمها چیزیست عادی!نباید نگران باشید شاید تا یک هفته هم این زمان طول بکشه پس ضمن اینکه باید استرس رو از خودتون دور کنید،کمی هم صبر داشته باشید تا بالانس هورمونیتون به حالت نرمال برسه! قطعاً پریود خواهید شد
    موفق باشید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 70
رفتن به صفحه :    2 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید