شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

درد هاي خفيف اما گاه طولاني مدت بيضه

1. باعرض سلامو خسته نباشيد
    حدود 7 سال يعني تقريبا از 15 سالگي است كه دچار درد هاي خفيفي از ناحيه بيضه ها هستم.يكبار 4 سال پيش به يك اورولوژيست مراجعه كردم كه بعد از معاينه گفت مشكلي ندارم.ضمنا من خيلي لاغر و ضعيف هستم و به دو دليل احتمال ميدهم اين درد ها بخاطر همين ضعف باشند .اول اينكه چون من زياد اسهال ميشوم زمانهايي كه اسهال شديد و  طولاني ميشود حتما اين درد ها شروع ميشوند.دوم اينكه در يك دوره اي كه خوب به تغذيه ام ميرسيدم و كپسول مولتي ويتامين مي خوردم اصلا اين درد ها رخ نداد.سوالي كه داشتم اينست كه ايا حدس من درست است.ايا نياز هست كه دوباره اين موضوع را پي گيري كنم. خواهشن هر پيشنهاد يا نكته اي راجع به اين موضوع داريد بگوييد
    ضمنا چون من يك دوره اي كمبود تستسترون و اف اس اچ داشتم ميخواهم بدانم كه ايا اين  موضوع ربطي به ان درد ها دارد.
    با تشكر

2. با توجه به اینکه دردهای خفیف در ناحیه بیضه برطرف نشده، بهتر است جهت معاینه به اورولوژیست مراجعه کنید تا از لحاظ کوچکی و شل بودن بیضه، واریکوسل یا سایر بیماری های مربوط به دستگاه تناسلی مورد بررسی قرار گیرید.
    چونکه زیاد اسهال می شوید باید به متخصص گوارش مراجعه کنید. شاید علت لاغری یا اسهال شدید و طولانی، به خاطر یک بیماری انگلی یا روده ای باشد که صرفاً با معاینه پزشک متخصص و آزمایشات مربوطه، علت اصلی اسهال مشخص می شود.
    مهمترين نكته در درمان اسهال، تأمين مايعات و املاح بدن است.
    اولين و شايد مهمترين دارو كه برای درمان اسهال استفاده بسيار راحتی دارد محلول ORS  می باشد    
    در مورد نحوه استفاده از اين محلول باید به دستور العملی که در بسته بندی آن وجود دارد توجه کنید.
    ترجیحاً بهتر است آزمایش تیروئید هم بدید تا معلوم شود علت لاغری به اختلالات تیروئید مربوط میشود یا خیر

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. درد بیضه اصولا به چند علت بوجود می آید:
    ضربه - ورزش بویژه حرکات کششی - واریکوسل - پوشیدن لباسهای زیر تنگ به مدت طولانی و همچنین شلوارهای تنگ.
    تستسترون مهمترین هورمون های بیضه ها  است که تولید آن از هفتمین هفته بعد از شکل گیری جنین در رحم مادر شروع می شود. یعنی وقتی جنس کودک (دختر یا پسر بودن) مشخص شد. اگر جنین پسر باشد، تولید تستسترون شروع شده و عمل شکل گیری آلت تناسلی مردانه را هدایت میکند و بعدها باعث انزال دو بیضه به کیسه بیضه ها می شود.
    درد بیضه ها شاید به دلیل کمبود تستسترون و عملکرد صعیف انها باشد یک آزمایش بدهید شاید مجبور به مصرف فرص تستسترون شوید..
    در مورد لاغری هم باید گفت همین هورمون مردانه کارهایی از جمله تجکیم صدا و چاقی ولاغری را بر عهده دارد حتما چکاب بروید

4. alid110

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام. بعد مراجعه به پزشك وانجام اسپرموگرام تعداد نرمال مورفولوژي 10درصد بود وايشان ويتامين اي400(روزي 2عدد)ر و قرص استيل سيستئين(روزي 3عدد) براي سه ماه تجويز كردند. بعد از گذشت 2ماه از مصرف داروها سمت راست زير شكم و گاهي سمت راست آلت و كشاله ي ران و گاهي خود بيضه درد ميگيرد واين درد توامادرطول روز تكرار ميشود و صبح ها خوب است ولي دوباره شروع ميشود . با انجام سونوي اسكورتوم همه چيز نرمال و حداكثر قطر عروق وريدي بعد از والسالوا 2mm نشان داده شده است. لطفا مرا راهنمايي كنيد . آيا احتمال واريكوسل هست يا مشكل ديگري؟

5. باسلام

نامزد دوست من داراي داراي يك بيضه سمت راست و دو بيضه به هم چسبيده در سمت چپش است ميخواستم بدونم ايا عادي؟ وهمچنين خيلي شهوتش زياده ايا علتش به همين دليل و براي كاهش شهوتش بايد چيكار كنه؟ با تشكر

6. babaklonelyman نوشته است: باسلام

نامزد دوست من داراي داراي يك بيضه سمت راست و دو بيضه به هم چسبيده در سمت چپش است ميخواستم بدونم ايا عادي؟ وهمچنين خيلي شهوتش زياده ايا علتش به همين دليل و براي كاهش شهوتش بايد چيكار كنه؟ با تشكر

سلام

۱. وجود سه بیضه پرواضحه (این لغتو تازه یاد گرفتم!) که طبیعی نیست اما خب همینجوری هم نمیشه گفت مشکل سازه. فرضا یکی که سه کلیه داره هم غیرطبیعیه ولی طبق نظر پزشکان گفتن مشکلی نیست.
    به هر حال اونچه که بیش از همه ضروریه مراجعه به ارولوژیست و معاینه ی حضوریه و احتمالا درخواست آزمایش اسپرم توسط ایشون برای بررسی قدرت باروری، سونوی بیضه و سایر معاینات.

۲. بارها اینجا گفتم که شهوت بالا (که غیرطبیعی نباشه) رو هر کاری که می کنین سرکوبش نکنین. میل جنسی رو بایستی کنترلش کرد نه سرکوب. برای این کنترل هم بایستی

- از هر چیزی که باعث تحریک میشه (عکس، فیلم، پتوی گرم! درز دیوار!! و ...) دوری کرد.
    - همون ابتدا که طرف درگیر این داستانا میشه ذهن رو منحرف کنه وگرنه بعدش اوضاع سخت میشه.
    - به ورزش، سرگرمی، کار، درس و ... مشغول شد.
    - و ...

7. سلام .
    من 14 سالمه .
    بیضه سمت چپ من کمی بزرگتر از سمت راست است . گاهی اوقات هم درد خیلی خیلی کم دارم . آیا مشکلی هست ؟

مورد دوم که البته ببخشید اگر ربطی به این موضوع نداره ولی طول آلت در سن 14 سالگی باید چقدر باشه و رشدش تا کی ادامه داره ؟

با تشکر .

8. alireza7110 نوشته است: سلام .
    من 14 سالمه .
    بیضه سمت چپ من کمی بزرگتر از سمت راست است . گاهی اوقات هم درد خیلی خیلی کم دارم . آیا مشکلی هست ؟

مورد دوم که البته ببخشید اگر ربطی به این موضوع نداره ولی طول آلت در سن 14 سالگی باید چقدر باشه و رشدش تا کی ادامه داره ؟

با تشکر .

سلام

اختلاف کم در سایز بیضه ها طبیعیه اما اگه این اختلاف زیاده بایستی به ارولوژیست مراجعه کرد. درد ناچیز در ناحیه بیضه اگه دستکاریش نکرده باشی یا موقع انزال جلوی خروج منی رو نگرفته باشی، مشکل حادی نداره. بنابراین مشکلی نیست، تا ببینیم تفسیر شما از کم چی باشه.
    طول آلت در هر سن استاندارد خاصی نداره اما اگه در حالت نعوظ (راست شدن) کمتر از ۸ - ۹ سانت نیست به خودت گیر الکی نده.

اینجا رو بخون بد نیست، جلوی سوالای بعدیت رو می گیره!

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  9. سلام
    من 21 سالمه و 1-2 سالی میشه که موقع راه رفتن طولانی یا نشستن زیاد روی صندلی درد از بیضه سمت راست احساس میکنم و بعدشم اسهال . بیضه راست بعضی اوقات میره بالا که فورا متوجه میشم و با فشار دادن زیره شکم میاد پایین .
    با راه رفتن بعد 15-20 دقیقه لگنم درد میگیره و باید بشینم - نمیتونم زیاد سر پا وایستم ( از  وقتی یادم میاد همیطوریم )
    اگر ممکنه کمکم کنین .

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید