شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

هیپوسپادیاس

1. سلام

من 24ساله هستم و از موقع تولد هیپوسپادیاس Hypospadias داشتم و همچنین Chordee هم وجود داشته و سر آلت به سمت راست خودم انحراف داره

در 2 سالگی عمل جراحی انجام شده بوده و فقط یه مجرا زیر کلاهک درست کردن. شکل مجرای ادرار هم اگه بخوام جوری توضیح بدم که دقیق متوجه بشید انگار که مثلا با تیغ یه قسمت رو بـرش دادن. در واقع از زمانی که یادم میاد همیشه ادرارم به سمت راست انحراف داشته و در طول سالها هم اون مجرا کمی بزرگتر شده. اگه بی احتیاط ادرار کنم ممکنه ادرار خیلی به اطراف پخش بشه

زیر تنه الت و همونجاهایی که سعی شده مجرای جدید بسازن الان خیلی پوست چروکی داره. طول الت در حالت نعوظ 9 تا 10 سانت هست

ببخشید که طولانی شد. دو سوال دارم: 1- در این سن امکان ترمیم وجود داره و در کل امکان ازدواج برام هست؟ 2- با این وضعیت از سربازی معاف هستم؟ با تشکر

2. tyton_ نوشته است: سلام

من 24ساله هستم و از موقع تولد هیپوسپادیاس Hypospadias داشتم و همچنین Chordee هم وجود داشته و سر آلت به سمت راست خودم انحراف داره

در 2 سالگی عمل جراحی انجام شده بوده و فقط یه مجرا زیر کلاهک درست کردن. شکل مجرای ادرار هم اگه بخوام جوری توضیح بدم که دقیق متوجه بشید انگار که مثلا با تیغ یه قسمت رو بـرش دادن. در واقع از زمانی که یادم میاد همیشه ادرارم به سمت راست انحراف داشته و در طول سالها هم اون مجرا کمی بزرگتر شده. اگه بی احتیاط ادرار کنم ممکنه ادرار خیلی به اطراف پخش بشه

زیر تنه الت و همونجاهایی که سعی شده مجرای جدید بسازن الان خیلی پوست چروکی داره. طول الت در حالت نعوظ 9 تا 10 سانت هست

ببخشید که طولانی شد. دو سوال دارم: 1- در این سن امکان ترمیم وجود داره و در کل امکان ازدواج برام هست؟ 2- با این وضعیت از سربازی معاف هستم؟ با تشکر

سلام

امکان ترمیم رو متخصص ارولوژیست که آناتومی اون ناحیه رو بلده با معاینه ی حضوری تشخیص میده اما بدیهیه که هر چه زودتر اقدام می شد این امکان بیشتر بود. در تحقیقی که در بیمارستان بوعلی سینای ساری برای درمان هیپوسپادیاس (نابه جایی محل خروج ادرار) با یورتروپلاستی به روش TIP انجام شده، نمونه ی مورد بررسی پسرهای ۸ ماهه الی ۱۳ ساله بودن.
    شما از خدمت معافی اما در مورد ازدواج امکانش که هست ولی بایستی این موضوع رو به طرفت بگی وگرنه خودت میدونی که اگه نگی و عقد هم که بکنی اختیار فسخ عقدنامه رو به طرفت دادی. وارد این داستانا نمیشم چون در راستای اهداف سایت نیست شما هم لازم نیست همون اول که اقدام کردی داستان رو برای طرفت تعریف کنی بعد از چند جلسه صحبت که دیدی شرایط خوبه میتونی بگی موضوع از این قراره.
    برای بارداری اگه آزمایش اسپرم دادی و فاکتورهای اسپرم ها در رنج نرمال هستن، مشکلی نیست چون اگه طرفت قبول کنه و به خاطر Chordee (انحراف آلت) فرضا در برقراری رابطه مشکلی هم داشته باشی (که امیدوارم نباشه) روش های تلقیح آزمایشگاهی هست که درصد موفقیت خوبی داره.
    اینجا یه روزی یه کاربری که فکر می کرد طول آلت ۱۰ سانت برای ازدواج مشکل داره رو از توهم و خودکشی نجاتش دادم! و دومادش کردم!! بنابراین امیدت رو هیچ وقت هیچ وقت از دست نده.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید