شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 11 ...   

پرسش و پاسخ برای باردار شدن موفق و بالا بردن احتمال حاملگی

1. majid_startalk نوشته است: میزان اسپرم موجود در منی مثلا زیاد یا کم بودنش تا چه حد میتونه در بالا بردن احتمال بارداری نقش داشته باشه؟
    یا اینکه نقشی نداره و صرفا وجود اسپرم در منی حالا به هر مقداری برای بارداری کافی هستش

برای لقاح کافیه که یک اسپرم به یک تخمک برسه.
    و با توجه به زمان رها شدن تخمک و زمان رابطه و همه‌ی فاکتورهای موثر احتمال بارداری مجموعاً در صورتی که میزان اسپرم موجود از یک حدی پایین‌تر باشه خیلی کمه.
    بنابراین هرچه غلظت و تعداد اسپرم موجود بیشتر باشه احتمال ایجاد بارداری بالاتره.
    عامل موثر دیگه تحرک اسپرم‌ها هستش که تاثیر زیادی هم داره. به این شکل که حتی اگه تعداد اسپرم زیاد باشه ولی تحرکشون کم باشه قابلیت رسیدن به تخمک و ایجاد لقاح رو نخواهند داشت.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. iman_prs نوشته است:
    majid_startalk نوشته است: میزان اسپرم موجود در منی مثلا زیاد یا کم بودنش تا چه حد میتونه در بالا بردن احتمال بارداری نقش داشته باشه؟
    یا اینکه نقشی نداره و صرفا وجود اسپرم در منی حالا به هر مقداری برای بارداری کافی هستش

برای لقاح کافیه که یک اسپرم به یک تخمک برسه.
    و با توجه به زمان رها شدن تخمک و زمان رابطه و همه‌ی فاکتورهای موثر احتمال بارداری مجموعاً در صورتی که میزان اسپرم موجود از یک حدی پایین‌تر باشه خیلی کمه.
    بنابراین هرچه غلظت و تعداد اسپرم موجود بیشتر باشه احتمال ایجاد بارداری بالاتره.
    عامل موثر دیگه تحرک اسپرم‌ها هستش که تاثیر زیادی هم داره. به این شکل که حتی اگه تعداد اسپرم زیاد باشه ولی تحرکشون کم باشه قابلیت رسیدن به تخمک و ایجاد لقاح رو نخواهند داشت.

ممنون
    اینجور که شما میگین یعنی غلظت منی هم در بالا تر بردن احتمال حاملگی تاثیر داره؟
    و اینکه ایا این غلظت منی بسته به تعداد اسپرم موجود داخلش هست یا به عوامل دیگه ای هم بستگی داره؟

3. با سلام. ده ساله که ازدواج کردم همه جور آزمایشی وحتی عکس رنگی و لاپاراسکوپی کرده ام پریودم مرتب هست شوهرم سالم هست یکبار هم آی وی اف و آیو آی شده ام فقط ترشح سینه دارم آیا بچه دار شدنم به این علت هست . لطفا مرا راهنمایی کنید با تشکر فراوان.

4. ttdfur نوشته است: با سلام. ده ساله که ازدواج کردم همه جور آزمایشی وحتی عکس رنگی و لاپاراسکوپی کرده ام پریودم مرتب هست شوهرم سالم هست یکبار هم آی وی اف و آیو آی شده ام فقط ترشح سینه دارم آیا بچه دار شدنم به این علت هست . لطفا مرا راهنمایی کنید با تشکر فراوان.

سلام

این همه جور آزمایشی که گفتین سنجش تیتر پرولاکتین هم بوده؟

دوست من، بالا بودن هورمون پرولاکتین میتونه مانع بارداری شما بشه.
    اما بهتره بدونین که در بین روش های آزمایشگاهی میکرو انجکشن درصد موفقیتش از IVF هم بالاتره. پزشکتون با ارزیابی وضعیت شما در صورت صلاحدید در مورد این روش تصمیم میگیره.

5. khaleghi

معلق شده

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام خسته نباشید
    ممنون از جوابهای قبلیتون
    من امروز  روزدوم پریود رو پشت سرگذاشتم ولی خیلی حالم بد بود به علت دیسک کمر که براتون گفته بودم
    وقرصهایی که میخوردم  وعفونت جدیدی که تازه تو رحمم کشف شده من سه روز زودتر پریود شدمثل ماه های قبل دو تا شش روزی عقب جلو میره ولی این ماه یک هفته یاشایدم ده روز قبل از پریودم همه ی حالات بارداری  رو داشتم اگه یادتون باشه  ولی باردار نبودم و چون امروز حالت تهوع زیاد و افت فشار و دل درد پریودی به همرا ه یبوست و درد ناحیه مقعدی  داشتم به دکتر مراجعه کردم و ازمایش ادرار و خون دادم که معلوم شد عفونت دارم  که اگه درست یادم باشه تنها چیزی که نرمال نبود wbc بود که از ده بالاتر بود و سیزده بود به همین علت سونوی شکم و لگن شدم به صورت کامل و هیچ مشکلی نداشتم .دکترتشخیص داد عفونت احتمال د اره در رحمم باشه به  همین علت داروهای سفیکسیم 400 و بلادوناپی بی بهم داد که بخورم میخوام بدونم این دارو ها اگه عفونت داشته باشم براش خوبه یا حتما باید به یک دکتر متخصص زنان برم ؟در ضمن باید بگم قبل از پریود موقع نزدیکی ترشحات سفید سفید داشتم ولی پنیری نبود و سوزش و خارش هم نداشتم وقتی نزدیکی داشتم بیرون میومد و در غیر این صورت ترشحاتم معمولی بود . تکرر ادرار هم دارم  و بعد از هر بار ادرار فکر میکنم دوباره ادرار دارم حالا با این همه اوصاف به نظر شما من میتونم باردار  بشم؟  (چندین بار تاحالا عفونت ادرار و رحم و قارچی گرفتم دیگه خسته شدم نمیدونم واقعا چیکار کنم  با این که بهداشت رورعایت میکنم)

6. khaleghi نوشته است: سلام خسته نباشید
    ممنون از جوابهای قبلیتون
    من امروز  روزدوم پریود رو پشت سرگذاشتم ولی خیلی حالم بد بود به علت دیسک کمر که براتون گفته بودم
    وقرصهایی که میخوردم  وعفونت جدیدی که تازه تو رحمم کشف شده من سه روز زودتر پریود شدمثل ماه های قبل دو تا شش روزی عقب جلو میره ولی این ماه یک هفته یاشایدم ده روز قبل از پریودم همه ی حالات بارداری  رو داشتم اگه یادتون باشه  ولی باردار نبودم و چون امروز حالت تهوع زیاد و افت فشار و دل درد پریودی به همرا ه یبوست و درد ناحیه مقعدی  داشتم به دکتر مراجعه کردم و ازمایش ادرار و خون دادم که معلوم شد عفونت دارم  که اگه درست یادم باشه تنها چیزی که نرمال نبود wbc بود که از ده بالاتر بود و سیزده بود به همین علت سونوی شکم و لگن شدم به صورت کامل و هیچ مشکلی نداشتم .دکترتشخیص داد عفونت احتمال د اره در رحمم باشه به  همین علت داروهای سفیکسیم 400 و بلادوناپی بی بهم داد که بخورم میخوام بدونم این دارو ها اگه عفونت داشته باشم براش خوبه یا حتما باید به یک دکتر متخصص زنان برم ؟در ضمن باید بگم قبل از پریود موقع نزدیکی ترشحات سفید سفید داشتم ولی پنیری نبود و سوزش و خارش هم نداشتم وقتی نزدیکی داشتم بیرون میومد و در غیر این صورت ترشحاتم معمولی بود . تکرر ادرار هم دارم  و بعد از هر بار ادرار فکر میکنم دوباره ادرار دارم حالا با این همه اوصاف به نظر شما من میتونم باردار  بشم؟  (چندین بار تاحالا عفونت ادرار و رحم و قارچی گرفتم دیگه خسته شدم نمیدونم واقعا چیکار کنم  با این که بهداشت رورعایت میکنم)

سلام

۱. در مورد عفونت، ترشحاتتون غیرطبیعیه و وجود عفونت باکتریایی رو بیان میکنه و بایستی درمان دارویی پزشکتون رو کامل کنین تا اوضاع بهتر بشه.
    ۲. شما الان در ایام خونریزی هستین و امکان بارداری نیست!
    ۳. در مورد نکات بهداشتی لینک زیر رو بخونین و ببینین این نکات رو رعایت کردین و می کنین!

عفونت آلت تناسلی زنان

7. delbarak

معلق شده

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    m1989 نوشته است:
    khaleghi نوشته است: سلام خسته نباشید
    ممنون از جوابهای قبلیتون

سلام

۱. در مورد عفونت، ترشحاتتون غیرطبیعیه و وجود عفونت باکتریایی رو بیان میکنه و بایستی درمان دارویی پزشکتون رو کامل کنین تا اوضاع بهتر بشه.
    ۳. در مورد نکات بهداشتی لینک زیر رو بخونین و ببینین این نکات رو رعایت کردین و می کنین!

عفونت آلت تناسلی زنان

سلام
    ممنون مطالبتون رو خوندم من همه ی اینها رو تا بتونم رعایت میکنم . منظورتون از درمان دارویی را کامل کنید چی بود؟ یعنی همین قرص ها رو بخورم یا برم پیش متخصص ؟ میتونم برای بارداری اقدام کنم یا باید حتما خوب بشم ؟ عفونت های مکرر من ایا به رحمم اسیب زده باید از کجا بفهمم که رحمم سالمه ؟ ایا به همین سونویی که مینویسه رحم در ابعاد طبیعی است و چیز خاصی درش دیده نمیشه باید اعتماد کرد یا باید سونوی دیگه ای انجام بدم ؟ لطفا واضح برام توضیح بدین من خیلی استرس دارم میترسم نازا بشم. ایا خوردن الت تناسلی مرد باعث عفونت در رحم میشود و اصلا ربطی داره بهش یا نه؟؟؟؟

8. delbarak نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    khaleghi نوشته است: سلام خسته نباشید
    ممنون از جوابهای قبلیتون

سلام

عفونت آلت تناسلی زنان

سلام
    ممنون مطالبتون رو خوندم من همه ی اینها رو تا بتونم رعایت میکنم . منظورتون از درمان دارویی را کامل کنید چی بود؟ یعنی همین قرص ها رو بخورم یا برم پیش متخصص ؟ میتونم برای بارداری اقدام کنم یا باید حتما خوب بشم ؟ عفونت های مکرر من ایا به رحمم اسیب زده باید از کجا بفهمم که رحمم سالمه ؟ ایا به همین سونویی که مینویسه رحم در ابعاد طبیعی است و چیز خاصی درش دیده نمیشه باید اعتماد کرد یا باید سونوی دیگه ای انجام بدم ؟ لطفا واضح برام توضیح بدین من خیلی استرس دارم میترسم نازا بشم. ایا خوردن الت تناسلی مرد باعث عفونت در رحم میشود و اصلا ربطی داره بهش یا نه؟؟؟؟

سلام

۱. خدمتتون عرض کردم که شواهد بیانگر عفونت باکتریایی هست و مصرف آنتی بیوتیک سفیکسیم و قرص بلادونا - پی بی (که معمولا برای درمان‌ زخم‌ معده‌، سندرم‌ روده‌ تحریک‌پذیر و درمان‌ کمکی‌ در آنتروکولیت‌ باکتریایی تجویز میشه‌) اوضاع رو بهتر میکنه و این یعنی با همین پزشکتون مراحل درمان رو ادامه بدین!
    ۲. ضمن اینکه طبق تقسیم بندی FDA، قرص بلادونا - پی بی در رده ی D قرار داره و این یعنی عامل بالقوه ای داره که باعث به خطر افتادن جان جنین میشه؛ همچنین با توجه به سنتون برای بارداری عجله نکنین و اجازه بدین عفونت رفع شه.
    ۳. اگه لازم می بود پزشکتون آزمایش پاپ اسمیر (نمونه برداری از سلول های رحم) که یکی از کاربرد هاش برای بررسی بیشتر در مورد زخم رحم (کاربرد های دیگه ش بررسی عفونت، سرطان دهانه ی رحم و ...) هست رو درخواست می کرد. بنابراین سونوگرافی کافی بوده و مشکل خاصی دیده نشده. برای آشنایی بیشتر با تست پاپ اسمیر فایل فلش رو در لینک زیر ببینین.

Pap Smear

۴. خوردن آلت همسرتون در صورتی که بهداشت رعایت شده باشه و بیماری خاصی در کار نباشه، مشکلی به وجود نمیاره.

9. سلام.اگر منظور شما آزمایش پرولاکتین همان تیرویید میباشد که من انجام دادم واگر نیست توضیح دهید. و میکروانجکشن چقدر از آی وی اف درصد آن بیشتر است. ودیگر اینکه رحمم خشک میباشد و هیچ گونه ترشحی ندارم فقط هنگام نزدیکی ترشحات سفید سفت پنیری شکل همراه با بو مشاهده میشود. لطفا مرا راهنمایی کنید خیلی ممنون.

10. ttdfur نوشته است: سلام.اگر منظور شما آزمایش پرولاکتین همان تیرویید میباشد که من انجام دادم واگر نیست توضیح دهید. و میکروانجکشن چقدر از آی وی اف درصد آن بیشتر است. ودیگر اینکه رحمم خشک میباشد و هیچ گونه ترشحی ندارم فقط هنگام نزدیکی ترشحات سفید سفت پنیری شکل همراه با بو مشاهده میشود. لطفا مرا راهنمایی کنید خیلی ممنون.

سلام

۱. تست پرولاکتین با تست تیروئید متفاوته اما در مواردی کم کاری تیروئید باعث افزایش این هورمون میشه. ترشح شیر از پستان در هر زمان غیر از بارداری به معنای پرولاکتین بالاست و بیشتر به خاطر وجود توده های هیپوفیزیه که بایستی MRI انجام بشه. همونطور که گفتم بالا بودن این هورمون ممکنه باعث نازایی بشه.
    ۲. در میکرو چون اسپرم مستقیما در تخمکی که در بدن وجود داره تزریق میشه احتمال موفقیتش نسبت به آی وی ف بیشتره چون در آی وی اف اسپرم در تخمک در محیط آزمایشگاه (یعنی خارج از بدن) تزریق میشه. درصد خاصی نمیتونم خدمتتون ارائه کنم.
    ۳. ترشحات شما (احتمالا) عفونت قارچی رو بیان می کنه و بایستی به متخصص مراجعه کنین. شما واژنتون خشکه نه رحم! رحم داخل شکمه اما واژن ورودی آلت تناسلیه. چون واژنتون خشکه احتمال هورمون پرولاکتیتن بالاتر هم میره. لینک زیر رو بخونین.

خشکی واژن

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  11. khaleghi

معلق شده

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام خسته نباشید
    تمروز جواب ازمایش هورمونم رو گرفتم و متوجه شدم که علاوه بر عفونت پرولاکتین هم بالاست
    ایا ممکنه ناباروریم به خاطر این باشه چون من همیشه استرس زیادی دارم بیخودی استرس دارم واقعا نمیدونم باهاش چیکار کنم فکرم نکنم چیز دیگه ایم باشه و حتما مال استرسمه به نظر شما چیکار کنم ؟ پرولاکتین خیلی بالاست و احتیاجی به درمان داره ؟ ایا تکرر عفونت هام میشه مال این باشه ؟

prolactin                        130.2                             ngr/ml             5-35

12. khaleghi نوشته است: سلام خسته نباشید
    تمروز جواب ازمایش هورمونم رو گرفتم و متوجه شدم که علاوه بر عفونت پرولاکتین هم بالاست
    ایا ممکنه ناباروریم به خاطر این باشه چون من همیشه استرس زیادی دارم بیخودی استرس دارم واقعا نمیدونم باهاش چیکار کنم فکرم نکنم چیز دیگه ایم باشه و حتما مال استرسمه به نظر شما چیکار کنم ؟ پرولاکتین خیلی بالاست و احتیاجی به درمان داره ؟ ایا تکرر عفونت هام میشه مال این باشه ؟

prolactin                        130.2                             ngr/ml             5-35

سلام

همین دو سه خط بالاتر نوشتم که بالا بودن هورمون پرولاکتین غیر از دوران بعد از بارداری و شیردهی غیرطبیعیه و باعث نازایی میشه. اگه عامل زمینه ای دیگه ای نباشه همین استرس شما دلیل خوبی برای بالا بودن این هورمونه.
    معمولا بروموکریپتین یا کاپرگولین خط درمانی هست که در نظر گرفته میشه. من مجددا به شما میگم برای بارداری عجله نکنین.  
    من اگه به جای شما بودم به متخصص غدد هم مراجعه می کردم و از نظر هیپوتیروئیدی (کم کاری تیروئید) هم خودمو چک می کردم.
    فعلا مکیدن پستان رو (احتمالا توسط همسرتون) کاهش بدین! چون با مکیدن پستان هیپوفیز تحریک میشه و شروع به ترشح این هورمون میکنه.

13. سلام دکتر خسته نباشید
    همونطور که قبلا هم گفتم من پریودی نامنظم داشتم و... برای همین روز تخمک گذاریم رو نمیدونستم چه روزی میشه برای یارداری از روز14 تا ده روز بعدش دوشب در میون نزدیکی داشتیم 14روز بعد از اولین نزدیکی از خون منفی بود الان دو روز مونده به پریودشدنم (براساس دوره قبلی میگم) سینه هام خیلی درد میکنن و کمی هم ورم کردن من برای پریودشدن هیچ وقت دردسینه نداشتم دکتر علت دردسینه هام چیه؟ممکنه برداری رخ داده باشه یا علت دیگه ای هست؟

14. سلام  
    من دوره پریودیم 31 تا 32 روزه هست ، روز 13 پریود سونو دادم  فولیکول 22  ، 14 ، 12 و تعدادی هم کوچکتر داشتم (البته با مصرف قرص کلومیفن)، ضخامت آندومتر هم 6 بود ،میخواستم بدونم با توجه به دوره 31 روزه امکان داره فولیکول 12 یا 14 باز رشد کنن؟ یا ضخامت آندومتر بیشتر و مناسبتر بشه ؟ زمان مناسب برای بارداریم چه روزاییه؟

15. khaleghi

معلق شده

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام خسته نباشید
    من امروزپریودم تموم شده و هنوز از قرص سفیکسیم و بلادوناپیبی دارم استفاده میکنم و همش تکرر ادرار دارم و کمی دلم درد میگیره دیروز حین ادرار سوزش داشتم و ادرارم خیلی تیره بود ولی امروز رنگش خیلی روشن شده و سوزش ندارم ولی همش فکر میکنم ادرار دارم شش تا قرص سفیکسیم و بلادنا پی بی در مدت شش روز خوردم هنوز چهار تای دیگه مونده ایا به نظرشما دارم خوب میشم یا علایمش داره بدتر میشه  ترشحاتم موقع ادرار  که می بینم به رنگ سفید یا زرد هست و حالت بهم چسبیده دارند و هیچ بویی ندارند لطفا راهنماییم کنید بگید چیکار کنم؟
    در مورد پرو لاکتین بالای خونم باید به چه پزشکی مراجعه کنم ؟
    من علایم کم کاری تیرویید رو ندارم ایا بازم لازمه به پزشک غدد مراجعه کنم؟
    ایا تست پاپ اسمیر بدم معلوم میشه هر عفونتی که داشتم  ؟کی باید بدم ؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 11 از 58
رفتن به صفحه :    ... 11 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید