شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

خستگی و خواب آلودگی بعد از خواب کافی

1. با درود
    من صبح ها معمولا خيلي احساس خستگي و خواب آلودگي مي كنم و اين مسئله اصلا ربطي به ميزان خوابم در شب نداره. اگر شب ساعت 10 يا 2 هم خوابيده باشم بازم صبح حالت خستگي و خواب آلودگي دارم. اغلب از شدت خستگي سر كلاس يا پشت كامپيوتر خوابم مي بره (يا در واقع بهتره بگم چرت ميزنم). حوالي ظهر اينقدر احساس خستگي و خواب آلودگي مي كنم كه حس مي كنم چندين روزه كه نخوابيدم. شبها هم معمولا مشكل كم خوابي يا بي خوابي ندارم و هر وقت اراده كنم در عرض 10 تا 15 دقيقه خوابم مي بره. تا صبح هم اصلا بيدار نمي شم و خوابم خيلي عميقه. همسرم مي گه گاهي خروپف ميكنم. چاق نيستم. طبق اضهارات همسرم علائم وقفه ي تنفسي در خواب رو هم ندارم. با اين تفاصيل آيا من مشكل اختلال خواب دارم؟ براي حل مشكلم بايد چه كاري انجام بدم؟
    سپاس

2. سلام دوست عزیز گفتین سر کلاس اگر دانشجو هستید میتونه استرس اون باشه به هر حال دوست خودتون فکر می کنی به خواب عمیق می روی ولی در واقع خواب شما همراه باآرامش نیست به همین دلیل صبح باخستگی از خواب بیدار میشود واین زیاد ربطی به مقدار خواب نداره در درجه اول (انشالله که اهل سیگار یا چیز دیگری نباشید) قبل از خوب حدود پنج دقیقه نرم کششی انجام بده بعد یه دوش اب سرد بگیر درهمان حا دوش گرفتن ناحیه گردن را مقدار بشتری زیر دوش نگهدار تا احساس ارامش کن بعد از خشک کردن بدن البته درموقع خشک کردن نباید حوله را به بدن کشید باید با ارامش این کار را کرد به خاطر پوست( موضوع خشک کردن بدن ربطی به مشکل بد خوابی نداره) بعد به رختخواب برو .انشالله که درست میشه اگر نشد باید یه مدت دارو مصرف کنید که اگر خواستید بعد میگویم

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. با سپاس از پاسختون
    من اصولا اهل استرس نيستم و زندگي رو به خودم سخت نمي گيرم. من هم شاغل هستم هم متاهلم و هم درس ميخونم. اما در زندگيم برنامه ريزي دارم و ميدونم كه اين مشكل به احتمال زياد ربطي به استرس نداره. من صبح ها دوش ميگيرم و شبها دوش نمي گيرم چون بي خواب ميشم. ولي در كل حتي در دوران كودكي هم از صبح ها خوشم نمي يومد و ترجيح مي دادم كارهاي مهمم رو عصرها انجام بدم يا درس خوندنم هميشه شب تا صبح بوده. اما اخيرا اين مسئله كه اينقدر صبح ها احساس خستگي مي كنم آزارم ميده. من هر سال چكاپ كامل مي دم و هيچ وقت مشكل خاصي نداشتم البته آخرين بار 14 ماه پيش بوده. دارويي كه راجع بهش صحبت كرديد چيه؟ ببخشيد كه اين رو مي پرسم اما آيا شما تحصيلات پزشكي داريد؟

4. sogol_my نوشته است: با سپاس از پاسختون
    من اصولا اهل استرس نيستم و زندگي رو به خودم سخت نمي گيرم. من هم شاغل هستم هم متاهلم و هم درس ميخونم. اما در زندگيم برنامه ريزي دارم و ميدونم كه اين مشكل به احتمال زياد ربطي به استرس نداره. من صبح ها دوش ميگيرم و شبها دوش نمي گيرم چون بي خواب ميشم. ولي در كل حتي در دوران كودكي هم از صبح ها خوشم نمي يومد و ترجيح مي دادم كارهاي مهمم رو عصرها انجام بدم يا درس خوندنم هميشه شب تا صبح بوده. اما اخيرا اين مسئله كه اينقدر صبح ها احساس خستگي مي كنم آزارم ميده. من هر سال چكاپ كامل مي دم و هيچ وقت مشكل خاصي نداشتم البته آخرين بار 14 ماه پيش بوده. دارويي كه راجع بهش صحبت كرديد چيه؟ ببخشيد كه اين رو مي پرسم اما آيا شما تحصيلات پزشكي داريد؟

با سلام
    دوست عزیز دو نکته رو بنا به تجربه خدمتتون عرض میکنم :
    1- چون میگید همه کارهاتونو عصره و بعضاً شبها انجام میدید پس مغزتون خسته شده و این خستگی در کل بدن حس میشه،و این در حالیکه که اصولاً کارها باید در روز انجام بشه چون بازدهی بهتری داره و ضمناً شبها غالباً برای رفع خستگیه و نه کار!توصیه میکنم این روش رو تغییر بدید قطعاً تغییر در خستگی و شادابیتونو حس خواهید کرد
    2- شما میگید گاهاً خرو پف میکنید خب یکی از علائم خستگی مغز،خمیازه کشیدن  هست و از طرفی شنیدم که اگر اکسیژن لازم و کافی به مغز نرسه بازم اینگونه خستگی و خمیازه سراغ آدم میاد!شاید در تنفس شبانه اتون مشکلی هست که از رسیدنه اکسیژن لازم به مغزتون جلوگیری میکنه !منم گاهی اینطوری میشم و علتشو همین نرسیدن اکسیژن به مغزم میدونم شبها منم گاهاً خروپف میکنم و همین خرو ف کردن یعنی اکسیژن درست به بدن نمیرسه!لذا در این مورد هم توصیه میکنم به متخصصین گوش و حلق و بینی مراجعه کرده و راه تنفسیتونو بازتر کنید خیلی بهتر میشید !و تا هنگام مراجعه به پزشک،از بالشت مناسب که نه زیاد بلند و نه زیاد کوتاه باشه استفاده کنید تا راحت تر نفس بکشید
    و..
    نکته آخرم در مورد مصرف مواد خوراکی خواب آوره!شاید مثلاً آخر شب دوغ میل میکنید همین دوغ باعث خواب آلودگی در هنگام بیدار شدن و کارها میشه!از مصرفه اینگونه خوارکیها در ساعات پایانی شب خودداری و یا به حداقل برسونید
    موفق باشید.

5. با سلامی مجدد
    چند نکته رو یادم رفت بگم و اون اینه که فشار خون پایین،ضعف،مطالعه فراوان،نگاه کردن زیاد به مانتیور و تلویزیون،ورزش های سنگین ،نشستنهای ممتد ،آب و هوای منطقه مسکونی،آلودگی هوا ،مسافتهای طی شده در رسیدن به کلاس درس،سرکار و از این قبیل امور هم میتونه در خستگی مزمن تاثیر گذار باشه
    موفق باشید.

6. سلام سوگل جان بدون اطلاعات حرف زدن حماقت است شما از دیده خودتون استرس ندارید که انجا سعی می کنم بیشتر اطلاع ... بیان بشه مثلا ایا پوست سر انگشتان دست شما حساس نیست به هرحال دوش گرفتن شب را فراموش نکنید مطمئن باشد بعد از یکبار انجام دادن نرمش ودوش متوجه میشوید که بی خوابی نمی اره

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. من هم یه سوال دارم
    البته شاید به نظر غیر طبیعی بیادش
    من چون عادت دارم که شبها معمولا دیر وقت میخوابم معمولا 2 یا 3 تقریبا
    شبهایی که اتفاقی پیش میاد مثلا ساعت 10 یا 11 میخوابم صبح که بیدار میشم احساس کسالت و خستگی بیشتری میکنم نسبت به شبهایی که طبق معمول دیر وقت میخوابم و صبح که بیدار میشم سر حال تر هستم در صورتی که از نظر عقلانی دقیقا باید عکس این قضیه باشه
    علتش چی میتونه باشه؟؟؟

8. kaivan110 نوشته است: سلام سوگل جان بدون اطلاعات حرف زدن حماقت است شما از دیده خودتون استرس ندارید که انجا سعی می کنم بیشتر اطلاع ... بیان بشه مثلا ایا پوست سر انگشتان دست شما حساس نیست به هرحال دوش گرفتن شب را فراموش نکنید مطمئن باشد بعد از یکبار انجام دادن نرمش ودوش متوجه میشوید که بی خوابی نمی اره

با سپاس از پاسختون
    منظورم از اينكه استرس ندارم اينه كه اصولا شبيه به افرادي كه براي همه ي كارهاشون دچار استرس ميشن نيستم و هميشه خيلي ريلكس برخورد ميكنم و هميشه در بدترين شرايط هم ميخندم بطوري كه بين دوستام و همكارام به همين ويژگي معروف هستم و خيلي خونسردم.  البته منكر اين نميشم كه خيلي خسته ميشم. شبهايي كه حس ميكنم نياز به دوش گرفتن دارم و مثلا فردا فرصت نميكنم دوش بگيرم كه ديگه فاجعست چون وقتي از حموم بيرون ميام تازه سرحال ميشم انگار كه اول صبحه. اون وقت بايد كلي تلاش كنم تا خوابم ببره. مشكلم اينه كه موقع خواب هنوز ذهنم فعاله. به موضوع خاصي فكر نميكنم يا اصطلاحا اهل فكر و خيال نيستم اما حس ميكنم مغزم نميخواد به خواب بره. اغلب همسرم مثل بچه ها برام قصه ميگه تا خوابم ببره. يك بار يه تست خودشناسي با عنوان "شما آدم روز هستيد يا شب" رو جواب دادم در نهايت نتيجش اين بود كه شما اصولا آدم شب هستيد. با توجه به اينكه صبح ها براي من خيلي مهمه و بخش عمده اي از فعاليتهام بايد در صبح انجام بشه اين مشكل برام خيلي بزرگ و آزار دهندست. براي اينكه شبها بي خواب نشم از ساعت 7-8 عصر نه چاي ميخورم نه قهوه. البته دوغ خيلي ميخورم. اين چرت زدن هاي سر كلاس ديگه داره برام خيلي مشكل آفرين ميشه. اميدوارم كه بتونم با كمك اساتيد اين سايت مشكلم رو حل كنم.

9. aliyan نوشته است: با سلامی مجدد
    چند نکته رو یادم رفت بگم و اون اینه که فشار خون پایین،ضعف،مطالعه فراوان،نگاه کردن زیاد به مانتیور و تلویزیون،ورزش های سنگین ،نشستنهای ممتد ،آب و هوای منطقه مسکونی،آلودگی هوا ،مسافتهای طی شده در رسیدن به کلاس درس،سرکار و از این قبیل امور هم میتونه در خستگی مزمن تاثیر گذار باشه
    موفق باشید.

با سپاس از پاسختون
    ميخواستم بدونم آيا در كشور ما كلينيك خواب وجود داره؟ با توجه به دلايل ايجاد خستگي مزمن كه شرح داديد. در كل پيشنهاد شما براي رفع اين مشكل چيه. من آماده هستم كه همه ي روشهاي پيشنهادي (منطقي) از طرف دوستان رو امتحان كنم.

10. خدمت دوست خوبم سلام عرض ميكنم

اصولا تنظيم خواب و عادات خواب هر كسي چيزي هستش كه هر كسي بهتر ميتونه اونو تنظيم كنه و اينكه هر كسي طبق عادتي كه داره بدنش تنظيم ميشه پس اگه ادم شب هستيد سعي كنيد اين رويه رو كم كم تغيير بدهيد بالاخره شما مادرزادي ادم شب نبوديد خودتون اينجوري خواستين.و الان كه همه فعاليتهايتون صبحهاس سعي كن برنامه هاتون براي شبها كم شه.منم يه سوال داشتم خدمت دوستان خوبم كه من خودم اصولا ادم روزم يعني شبا بندرت ميتونم كار كنم يا بيدار بمونم و شبها خواب كافي دارم و در طول روز هم وقت باشه استراحت كوتاهيم ميكنم اما بازم نميدونم چرا حس كوفتكي و خستگي دارم.تغذيه مم خوبه،خواب كافي دارم اما چرا بازم خستم؟

11. nazemam نوشته است: خدمت دوست خوبم سلام عرض ميكنم

اصولا تنظيم خواب و عادات خواب هر كسي چيزي هستش كه هر كسي بهتر ميتونه اونو تنظيم كنه و اينكه هر كسي طبق عادتي كه داره بدنش تنظيم ميشه پس اگه ادم شب هستيد سعي كنيد اين رويه رو كم كم تغيير بدهيد بالاخره شما مادرزادي ادم شب نبوديد خودتون اينجوري خواستين.و الان كه همه فعاليتهايتون صبحهاس سعي كن برنامه هاتون براي شبها كم شه.منم يه سوال داشتم خدمت دوستان خوبم كه من خودم اصولا ادم روزم يعني شبا بندرت ميتونم كار كنم يا بيدار بمونم و شبها خواب كافي دارم و در طول روز هم وقت باشه استراحت كوتاهيم ميكنم اما بازم نميدونم چرا حس كوفتكي و خستگي دارم.تغذيه مم خوبه،خواب كافي دارم اما چرا بازم خستم؟

با درود
    شما آزمايش خون داديد؟ چون ممكنه يكي از دلايل خستگي و كوفتگي كمبود آهن يا بعضي از ويتامينها باشه. من براي اين مشكل به پزشك مراجعه كردم و آزمايش خون دادم. مشكلي توي آزمايشم نبود بنابراين دكتر برام آرام بخش و قرص خواب تجويز كرد. درست همون روز يه مشكل بزرگ كاري براي من پيش اومد همسرم هم مسافرت بود و من ساعت 3 بعدازظهر يك دونه كلرديازپوكسايد و يك دونه لورازپام 10 (همونايي كه پزشك تجويز كرده بود. البته قرار بود يكيشو تو روز بخورم يكيشو شب) خوردم فيش تلفن رو كشيدم، موبايلمو سايلنت كردم و خوابيدم. وقتي بيدار شدم متوجه شدم ساعت 6 عصر فرداست و من نه سر كار رفتم نه به كلاسم رسيدم همسرم هم كلي نگران شده بود. همون روز همه ي قرص ها رو ريختم تو سطل زباله. اگر مشكل كمبود ويتامين باشه خوبه كه با دارو رفع بشه اما من توصيه مي كنم تا حد ممكن آرامبخش استفاده نكنيد.

12. sogol_my نوشته است: با درود
    من صبح ها معمولا خيلي احساس خستگي و خواب آلودگي مي كنم و اين مسئله اصلا ربطي به ميزان خوابم در شب نداره. اگر شب ساعت 10 يا 2 هم خوابيده باشم بازم صبح حالت خستگي و خواب آلودگي دارم. اغلب از شدت خستگي سر كلاس يا پشت كامپيوتر خوابم مي بره (يا در واقع بهتره بگم چرت ميزنم). حوالي ظهر اينقدر احساس خستگي و خواب آلودگي مي كنم كه حس مي كنم چندين روزه كه نخوابيدم. شبها هم معمولا مشكل كم خوابي يا بي خوابي ندارم و هر وقت اراده كنم در عرض 10 تا 15 دقيقه خوابم مي بره. تا صبح هم اصلا بيدار نمي شم و خوابم خيلي عميقه. همسرم مي گه گاهي خروپف ميكنم. چاق نيستم. طبق اضهارات همسرم علائم وقفه ي تنفسي در خواب رو هم ندارم. با اين تفاصيل آيا من مشكل اختلال خواب دارم؟ براي حل مشكلم بايد چه كاري انجام بدم؟
    سپاس

سلام

درسته که در زندگی های امروزی که همه عجله دارن، همه چیز تند و سریع پیش میره و عصبیت زیادی در اطرافمون وجود داره که این شرایط گاهی باعث خستگی و استرسی شدن ما هم میشه اما دوست من، مجموع صحبت های شما به من میگه که
    این خستگی و ضعف میتونه به خاطر

کمبود آهن
    کمبود روی
    اختلال در غده ی تیروئید
    عدم ارگاسم!
    و ... باشه.

شما بایستی چند کار رو انجام بدین که احساس لذت و سرخوشی بیشتری بکنین تا از خستگی و خواب آلودگی تون کم بشه. براتون می نویسم:

- مراجعه به پزشک که حرف اولو میزنه اما
    - ذخیره ی آهن بدنتون رو چک کنین.
    - یه آز تیروئید (آز خون) بدین و از کارکرد صحیح غده ی تیروئید مطمئن بشین.
    - میتونین با مشورت با پزشک قرص زینک پلاس رو از داروخونه تهیه کنین و روزی یه دونه مصرف کنین.
    - اما در مورد عدم ارگاسم باید خدمتتون عرض کنم که خانم هایی (و همچنین آقایونی) که در روابط جنسی ارضا نمیشن و ارگاسم رو تجربه نمیکنن صرف نظر از بار روانیش، هورمون Endorphin همچنین هورمون Oxytocin (و سایر هورمون ها) حین رابطه در این افراد کم ترشح میشه و در مواردی ترشح نمیشه. ترشح این دو هورمون که یه موردش با هم آغوشی با معشوقه صورت می گیره باعث شادابی و سرخوشی و حس خوشبختی میشه. و در صورتی که این داستان اتفاق نیفته این میشه که گاهی فرد سرخورده، عصبی و خسته میشه. اگه احساس می کنین این ماجرا در مورد شما صدق میکنه بنابراین در روابطتون تجدید نظر کنین و حداقل متنوع ترش کنین. در مورد این تجدید نظر قبلا زیاد صحبت کردیم، سرچ کنین و بخونین.  
    - یکی دیگه از موارد ترشح هورمون سرخوشی! (همون Endorphin رو میگم)، ورزش کردنه. شما با ورزش کردن و تحرک میتونین ترشح این هورمون رو در بدن بیشتر کنین و شاداب تر و سرخوش تر (گیر دادم!) باشین و بر خواب آلودگی غلبه کنین.
    - صبح بعد از خواب هم میتونین یه دوش آب سرد (نه آب گرم!) بگیرین چون دوش آب سرد از خواب آلودگی جلوگیری میکنه در حالیکه دوش آب گرم بدن رو مستعد خوابیدن میکنه.

فعلا همینا.

13. دوست عزيزم من ازمايش دادم ولي مشكلي نداشتم با اين وجود حس خستگي رو دارم.

14. دوست عزيز منهم  چنين مشكلي دارم كه باآزمايش ومشاوره پزشكي دليل رافهميدم .دلايل 1-غلظت خون 2-چربي خون3-مشكلات عصبي4-خستگي مفرط

15. ممنونم فكر كنم مشكلات عصبي بيشتر براي من صادقه تا دلايل ديگه چند وقتيه خيلي بهم ريختم.حتي دكتر هم گفت درد كليه و كمرم بيشتر عصبيه و تا زماني كه بهم ميريزم اين درد هم همرامه.واقعا بايد چكار كنم كه اين مشكل رو حل كنم و بتونم يكم بي خيال شم.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید