شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 84   

آیا من حامله هستم؟ (راهنمایی و سوالات)

1. سلام
    من دختره باکره 21 ساله هستم که پریروز طی مقاربت سطحی با نامزدم منی اون روی واژن من ریخت از اینکه من داخل رفته یا نه مطمئن نیستم و به سرعت همه منی و با دستمال کاغذی پاک کردم
    پریودم اصلا منظم نیست بعد 3 ماه پریروز 11 روز از اولین روز شروع پریودم بود
    دیروز ساعت 12 ظهر 4 تا ال دی و 12 ساعت بعد دوباره 4 تا ال دی خوردم
    نزدیکای 4 صبح استفراغ کردم نگران شدم و 12 امروز 4 تا ال دی دیگه خوردم
    احتمال بارداری هست؟ واقعا نگرانم

2. oldooz22 نوشته است: سلام
    من دختره باکره 21 ساله هستم که پریروز طی مقاربت سطحی با نامزدم منی اون روی واژن من ریخت از اینکه من داخل رفته یا نه مطمئن نیستم و به سرعت همه منی و با دستمال کاغذی پاک کردم
    پریودم اصلا منظم نیست بعد 3 ماه پریروز 11 روز از اولین روز شروع پریودم بود
    دیروز ساعت 12 ظهر 4 تا ال دی و 12 ساعت بعد دوباره 4 تا ال دی خوردم
    نزدیکای 4 صبح استفراغ کردم نگران شدم و 12 امروز 4 تا ال دی دیگه خوردم
    احتمال بارداری هست؟ واقعا نگرانم

سلام

شما روش اورژانسی رو درست استفاده کردین و بارداری منتفیه.
    قرص نوبت دوم نیازی به تکرار نداشته چون فاصله ی مصرف قرص نویت دوم و استفراغ بیشتر از 2 ساعت بوده.
    شما سیکل نامنظمی دارین ضمن اینکه برای بررسی بیشتر در مورد وجود کیست تخمدان به پزشک مراجعه می کنین، در نزدیکی هاتون از کاور استفاده کنین.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. با سلام خدمت اساتید محترم . یه سوال داشتم اونم اینه که : انجام رابطه جنسی در 4 روز قبل از زمان پریود شدن ( غیر از زمان های پر خطر ) آیا باعث بارداری میشه؟ با تشکر

4. halmat نوشته است: با سلام خدمت اساتید محترم . یه سوال داشتم اونم اینه که : انجام رابطه جنسی در 4 روز قبل از زمان پریود شدن ( غیر از زمان های پر خطر ) آیا باعث بارداری میشه؟ با تشکر

سلام

در سیکل های منظم 4 روز مونده به پریود Safe نیست و احتمال کمی وجود داره.
    اما در سیکل های نامنظم که هیچ چیز مشخص نیست شما احتمال بارداری رو بیشتر هم در نظر بگیرین.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. سلام
    چند تا سوال دارم
    1.چند روز قبل و بعد از پریود جزء دوره امن محسوب میشه و احتمال بارداری کمه(نمیشه که گفت احتمالش نیست،میشه؟)؟؟؟؟
    2.در باره بارداری در دوران پریود چی؟؟؟ توضیحات دکتر رهام را خوندم و البته میدونم که نزدیکی در این دوران هم از نظر شرعی وهم  پزشکی درست نیست اما برام سوال پیش اومده که قاعدتا در این زمان تخمکی برای بارور شدن نیست اما بعضی منابع نوشتن احتمال بارداری هست

6. سلام خسته نباشید
    یه سوال داشتم
    آیا ممکنه پیشاب اصلا نیاد یا همزمان با منی بیاد؟

7. sara321 نوشته است: سلام خسته نباشید
    یه سوال داشتم
    آیا ممکنه پیشاب اصلا نیاد یا همزمان با منی بیاد؟

با سلام
    دوست عزیز،تا جائیکه من شنیدم و میدونم با توجه به اینکه مجرای خروجی ادرار و منی در مردان یکی هست در نتیجه تراوش پیشاب برای تمیز کردنه مجرا  از تتمه ادرار و ضد عفونی کردنه اون ،برای خروج منی و سالم موندنه اسپرمهاست و در 99 درصد موارد با تحریک مرد قبل از انزالش خارج میشه اما فکر کنم احتمال داره که همزمان هم خارج بشه اما من به شخصه نشنیدم که اصلاً ترشح نشه و یاهمزمان با منی خارج بشه !! اما خب در هرچیزی استثناء هم وجود داره!شاید انجام بشه
    موفق باشید.

8. mitra127 نوشته است: سلام
    چند تا سوال دارم
    1.چند روز قبل و بعد از پریود جزء دوره امن محسوب میشه و احتمال بارداری کمه(نمیشه که گفت احتمالش نیست،میشه؟)؟؟؟؟
    2.در باره بارداری در دوران پریود چی؟؟؟ توضیحات دکتر رهام را خوندم و البته میدونم که نزدیکی در این دوران هم از نظر شرعی وهم  پزشکی درست نیست اما برام سوال پیش اومده که قاعدتا در این زمان تخمکی برای بارور شدن نیست اما بعضی منابع نوشتن احتمال بارداری هست

سلام

1. در سیکل منظم یکی دو روز قبل از شروع پریود و یکی دو روز بعد از اتمام پریود، Safe هست و با ضریب اطمینان خوبی میشه گفت تخمکی وجود نداره. اما در مورد سیکل نامنظم من به شما هیچ گونه تضمینی برای استفاده از روش جلوگیری طبیعی نمیدم.
    2. در مورد نزدیکی در زمان پریود و مسائل این چنینی من به شما توصیه می کنم به رفرنس های بین المللی و غیر فارسی مراجعه کنین که سایر موضوعات!! در اون دخیل نیست.
    من توضیحات خودمو میدم البته با ذکر رفرنس. در ابتدا یه قسمتی از رفرنس رو میذارم بعد توضیح خودمو و ترجمه (داخل دابل کوتیشن (") ) رو در ادامه عرض می کنم.

s.#.e.#.xual intercourse during menstruation does not cause damage in of itself, but the woman's body is more vulnerable during this time. Vaginal pH is higher and less acidic than normal, the cervix is lower in its position, the cervical opening is more dilated, and the uterine endometrial lining is absent, thus allowing organisms direct access to the blood stream through the numerous blood vessels that nourish the uterus. All these conditions increase the chance of infection and STD transmission during menstruation.

s.#.e.#.xual intercourse may also shorten the menstrual period. Some sources say that achieving orgasm helps the uterus to contract and expel the lining[14]. However, it is more likely that because semen contains luteinizing hormone (LH) and follicle stimulating hormone (FSH)[15], and the vagina easily absorbs these hormones, the woman's hormone balance is slightly offset and the follicular phase of the menstrual cycle begins earlier

کلا نزدیکی در هر زمان منجمله در زمان پریود که الان مورد بحث ماست یه امر شخصیه و به روحیات، فرهنگ، اعتقادات و خیلی چیزای دیگه ی دو طرف بستگی داره.
    اما دوست من
    "نزدیکی در زمان پریود از نظر پزشکی به خودی خود مشکلی ایجاد نمیکنه، ولی بدن خانم در این زمان آسیب پذیرتره. در ایام پریود PH واژن مقادیر بالاتری داره و خاصیت اسیدی اون از حالت نرمال کمتره. سرویکس رحم پایین تره، دهانه ی سرویکس رحم متسع تر و لایه ی آندومتر رحم وجود نداره. بنابراین این اجازه به موجودات زنده ی دیگه (باکتری ها، قارچ ها و ...) داده میشه که به طور مستقیم و از طریق رگ های خونی که از رحم تغذیه می کنن، به جریان خون دسترسی داشته باشن. همه ی این شرایط شانس عفونت و انتقال بیماری های مقاربتی (STD) رو در دوران پریود افزایش میده."
    و در صورتی که هر دو طرف سالم باشن، بهداشت رو رعایت کنن و از کاور استفاده بشه ریسک های فوق به مراتب کمتر و کمتر میشه. به هر حال خانم هایی هستن که نیاز جنسی شون در این دوران اوج می گیره و بد نیست بدونین که نزدیکی در ایام پریود بی فایده هم نیست چون
    "برخی منابع ذکر کردن که به ارگاسم رسیدن (و ترشح هورمون Endorphin) کمک میکنه تا انقباضات رحم رخ بده و این باعث کوتاه شدن خونریزی (و درد زمان پریود) بشه. هر چند این قضیه (کاهش خونریزی و درد) بیشتر احتمال داره که به خاطر وجود منی باشه. چون منی حاوی دو هورمون LH و FSH هست که این هورمون ها برای واژن به راحتی قابل جذب هستند، و بالانس هورمونی خانم اندکی جبران میشه و فاز فولیکولی سیکل قاعدگی زودتر شروع میشه."

درمورد بارداری در این ایام هر چند که به لحاظ تئوری تخمکی وجود نداره و لایه ی آندومتر رحم تخریب شده اما موارد نادری از بادراری گزارش شده.

لینک منبع فوق رو در زیر ببینین.

Menstruation and s.#.e.#.x

صحبت های دکتر Kellie Flood-Shaffer دانشیار و مدیر بخش زنان و زایمان کالج پزشکی دانشگاه Cincinatti رو هم در لینک زیر مطالعه کنین. خالی از لطف نیست.

Having s.#.e.#.x During Menstruation

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  9. سلام ببخشید لانه گزینی چطوریه از همون اول به صورت لکه ؟

10. سلام
    اگه شخصی هنگام خواب ارضا بشه و مثلا با فاصله ی 3 یا 4 ساعت بعدش بدون اینکه التش رو شستشو بده نزدیکی داشته باشه و این نزدیکی هم در ایام پر خطر باشه ایا احتمال باردار شدن وجود داره یا نه؟

11. majid_startalk نوشته است: سلام
    اگه شخصی هنگام خواب ارضا بشه و مثلا با فاصله ی 3 یا 4 ساعت بعدش بدون اینکه التش رو شستشو بده نزدیکی داشته باشه و این نزدیکی هم در ایام پر خطر باشه ایا احتمال باردار شدن وجود داره یا نه؟

احتمال داره که اسپرم توی این مدت زنده مونده باشه ولی این احتمال خیلی خیلی کمه.
    توضیح در مورد مدت زنده موندن اسپرم رو اینجا می‌تونید بخونید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  12. a1365 نوشته است: سلام ببخشید لانه گزینی چطوریه از همون اول به صورت لکه ؟

سلام خونریزی لانه گزینی فقط به صورت لک هست و بیشتر از 3 روز نمیشه!

13. a1365 نوشته است: سلام ببخشید لانه گزینی چطوریه از همون اول به صورت لکه ؟

سلام

خون حاصل از لانه گزینی خفیف و به صورت لکه بینیه و در همه ی خانم های باردار رخ نمیده.

14. nafas_7 نوشته است: با سلام خدمت شما.من تازه تو اين سايت عضو شدم .اگه ميشه منو راهنمايي كنيد چندين بار در جاهاي مختلف سوالمو پرسيدم اما جواب هاي مختلف شنيدم كه نميدونم كدوم درسته

من هر ماه پريودام بين4 تا 8 روزي عقب ميزنه و هميشه اينطوري بوده.من تير ماه روز 30 تير پريود شدم و بعد 7 روز تموم شد.

20 مرداد(همين حول و حوش يكي دو روز جلو يا عقبتر) نزديكي مشكوك داشتم(ميترسم از پيشاب باردار شده باشم) و قرص لوونوجسترل مصرف كردم كه نميدونم اثر داشته يا نه اخه يكم دير شده بود

بعد 10 روز كه ميشه 1 شهريور من پريود شدم منتها فقط 3 روز بودم و بعد تموم شد و اين منو ترسوند 2 بار بيبي چك استفاده كردم كه منفي شد

روز 8 شهريور (كه ميشه 18 روز بعد از نزديكي و 5 روز بعد از اخرين روز پري) ازمايش بتا دادم كه عكسش رو براتون ميزارم:
    - توجه: تصویر کوچک شده است،
    برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید!

با اين حال ايا من باردارم؟؟؟؟ايا زمان درستي ازمايش دادم؟؟؟؟؟؟؟؟ خواهشا كمكم كنيد

سلام. شما گفتيد كه بعد 18 روز ازمايش جوابش 100%درسته. اما تو يكي ديگه از جواباتون به يه فرد ديگه متوجه شدم كه ميگيد تا 10 روز عقب زدن طبيعيه بعد اون بريد از بديد. و اينكه ايا اين 3 روز خونريزيه من ممكن هست واسه لانه گزيني باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟يعني پريودي من نباشه.

اگه باردار باشم اجازه ي سقط هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟هنوزم ترسم نريخته نميدونم امكان بارداريه من هست يا نه

15. nafas_7 نوشته است:
    nafas_7 نوشته است: با سلام خدمت شما.من تازه تو اين سايت عضو شدم .اگه ميشه منو راهنمايي كنيد چندين بار در جاهاي مختلف سوالمو پرسيدم اما جواب هاي مختلف شنيدم كه نميدونم كدوم درسته

من هر ماه پريودام بين4 تا 8 روزي عقب ميزنه و هميشه اينطوري بوده.من تير ماه روز 30 تير پريود شدم و بعد 7 روز تموم شد.

20 مرداد(همين حول و حوش يكي دو روز جلو يا عقبتر) نزديكي مشكوك داشتم(ميترسم از پيشاب باردار شده باشم) و قرص لوونوجسترل مصرف كردم كه نميدونم اثر داشته يا نه اخه يكم دير شده بود

بعد 10 روز كه ميشه 1 شهريور من پريود شدم منتها فقط 3 روز بودم و بعد تموم شد و اين منو ترسوند 2 بار بيبي چك استفاده كردم كه منفي شد

روز 8 شهريور (كه ميشه 18 روز بعد از نزديكي و 5 روز بعد از اخرين روز پري) ازمايش بتا دادم كه عكسش رو براتون ميزارم:
    - توجه: تصویر کوچک شده است،
    برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید!

با اين حال ايا من باردارم؟؟؟؟ايا زمان درستي ازمايش دادم؟؟؟؟؟؟؟؟ خواهشا كمكم كنيد

سلام. شما گفتيد كه بعد 18 روز ازمايش جوابش 100%درسته. اما تو يكي ديگه از جواباتون به يه فرد ديگه متوجه شدم كه ميگيد تا 10 روز عقب زدن طبيعيه بعد اون بريد از بديد. و اينكه ايا اين 3 روز خونريزيه من ممكن هست واسه لانه گزيني باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟يعني پريودي من نباشه.

اگه باردار باشم اجازه ي سقط هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟هنوزم ترسم نريخته نميدونم امكان بارداريه من هست يا نه

سلام

شما روش اورژانسی رو اگه به طور صحیح هم استفاده نکرده باشین (یکم دیر شده بود یعنی چند ساعت؟ یا چند روز؟) چون پریود شدین بنابراین بارداری منتفیه و تست بتای شما هم این موضوع رو تایید میکنه.
    همین چند خط بالاتر گفته شده که خونریزی لانه گزینی خیلی خفیف و در حد لکه بینیه و در همه ی خانما رخ نمیده. یعنی اگه من باردار شدم! و در زمان لانه گزینی لکه دیدم! دلیل نمیشه این داستان برای بقیه هم مانند من رخ بده.  
    اینجا بحث در مورد سقط جنین خلاف قوانینه و در راستای اهداف سایت نیست.
    اگه همچنان استرس دارین و نتونستم از نگرانی تون کم کنم مجددا برین تست بدین اگرچه باز هم جواب منفی خواهد بود.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 84 از 88
رفتن به صفحه :    ... 84   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید