شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

استفاده از موچین و بند آلوده

1. من 22 سالمه و دو روز پیش رفتم آرایشگاه تا ابروهامو تمیز کنم.موچین و قیچی هم با خودم برده بودم ولی در حین کار
    ارایشگر بهم گفت با موچینت نمیتونم کار کنم و با موچین خودش ابرو بر میداشت.بند هم از قبل توی گردنش بود.وقتی ک کارم تموم شد و توی آیینه دیدم سه قسمت زیر ابروم که پلکش نازکه کمی انگار پوستش کنده به اندازه سر سورن.حالا نگرانم ک یه وقت ایدز نگیرم.همش استرس دارم شبا خوابم نمیگیره.البته آرایشگر موقع کار با پنبه الکلی مرتبا استفاده میکرد.بهش هم گفتم موچین استریله گفت نه وقت نمیکنیم.منم هیچی نگفتم.اینم بگم که حدود بیست دقیقه شایدم بیشتر با اون موچین کار نمیکرد چون مشغول رنگ کردن موی مشتری بود.حالا میگم اگه موچین یا بند الوده باشه ممکنه منم از این طریق مبتلا شم؟اگه ویروس ده دقیقه بیرون از بدن باشه انگار میمیره.تو رو خدا بهم بگین.

2. azin69 نوشته است: من 22 سالمه و دو روز پیش رفتم آرایشگاه تا ابروهامو تمیز کنم.موچین و قیچی هم با خودم برده بودم ولی در حین کار
    ارایشگر بهم گفت با موچینت نمیتونم کار کنم و با موچین خودش ابرو بر میداشت.بند هم از قبل توی گردنش بود.وقتی ک کارم تموم شد و توی آیینه دیدم سه قسمت زیر ابروم که پلکش نازکه کمی انگار پوستش کنده به اندازه سر سورن.حالا نگرانم ک یه وقت ایدز نگیرم.همش استرس دارم شبا خوابم نمیگیره.البته آرایشگر موقع کار با پنبه الکلی مرتبا استفاده میکرد.بهش هم گفتم موچین استریله گفت نه وقت نمیکنیم.منم هیچی نگفتم.اینم بگم که حدود بیست دقیقه شایدم بیشتر با اون موچین کار نمیکرد چون مشغول رنگ کردن موی مشتری بود.حالا میگم اگه موچین یا بند الوده باشه ممکنه منم از این طریق مبتلا شم؟اگه ویروس ده دقیقه بیرون از بدن باشه انگار میمیره.تو رو خدا بهم بگین.

سلام

دوست من، ویروس HIV خود به خود به وجود نمیاد اما
    در صورتی که موچین یا قیچی یا هر وسیله ی دیگه ای به خون تازه فرد آلوده آغشته شده باشه و کمتر از چند دقیقه به پوست زخمی (نه پوست سالم) برخورد کنه احتمال آلودگی وجود داره.
    و برای اطمینان از عدم آلودگی سه ماه بعد از رفتار پرخطر (که بهترین زمان هست)، بایستی تست بدین.
    خب این توضیح کلی بود اما
    در مورد شما با توجه به توضیحاتتون (20 دقیقه تایم بیکاری موچین) اگه ویروسی هم روی موچین باشه زنده نمیمونه. بنابراین جای نگرانی نیست و به زندگیتون برسین و
    بهتره که وسایل شخصی آرایشگری خودتون رو همیشه همراه داشته باشین و به یه آرایشگاه دیگه تشریف ببرین.    

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. az999

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام مثله اين مشكلم براي من پيش اومده بود كه با مراجعه به مراكز درماني و مشاوره و آزمايش فهميدم كه احتمال انتقال ويروس اچ آي وي از  طريق رفتارهاي پر خطر و رابطه جنسي زياد است نگران نباشيد مشكلي به وجود نمياد اگر واقعا استرس داريد ميتونيد اين آزمايشو انجام بديد كه يك سري از مراكز به صورت رايگان هم انجام ميدن

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. سلام دوست من .ویروس ایدز خارج از محیط حدور 15 دقیقه زنده می مونه وبعد از بین می ره .بنابراین نگران نباشید .

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. سلام دوست محترم مطمئا شما با این مسئله الوده نشده اید ولی سعی کنید از پس ارایشگاهی برید که بهداشت را رعایت  کند چون طبق قانون اداره بهداشت که به تمام ارایشگاهها ابلاغ شده باید هر ارباب روجوعی از وسایل شخصی خودش استفاده کند که متاسفانه ما خودمان رعایت نمی کنیم حال شما که می خواستید رعایت مخالفت کرده سعی کنید یه ارایشگاهی که می تونه این کار را بکنه کار نکتید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید