شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 82 ...   

آیا من حامله هستم؟ (راهنمایی و سوالات)

1. با سلام خدمت شما.من تازه تو اين سايت عضو شدم .اگه ميشه منو راهنمايي كنيد چندين بار در جاهاي مختلف سوالمو پرسيدم اما جواب هاي مختلف شنيدم كه نميدونم كدوم درسته

من هر ماه پريودام بين4 تا 8 روزي عقب ميزنه و هميشه اينطوري بوده.من تير ماه روز 30 تير پريود شدم و بعد 7 روز تموم شد.

20 مرداد(همين حول و حوش يكي دو روز جلو يا عقبتر) نزديكي مشكوك داشتم(ميترسم از پيشاب باردار شده باشم) و قرص لوونوجسترل مصرف كردم كه نميدونم اثر داشته يا نه اخه يكم دير شده بود

بعد 10 روز كه ميشه 1 شهريور من پريود شدم منتها فقط 3 روز بودم و بعد تموم شد و اين منو ترسوند 2 بار بيبي چك استفاده كردم كه منفي شد

روز 8 شهريور (كه ميشه 18 روز بعد از نزديكي و 5 روز بعد از اخرين روز پري) ازمايش بتا دادم كه عكسش رو براتون ميزارم:
    - توجه: تصویر کوچک شده است،
    برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید!

با اين حال ايا من باردارم؟؟؟؟ايا زمان درستي ازمايش دادم؟؟؟؟؟؟؟؟ خواهشا كمكم كنيد

2. nafas_7 نوشته است: با سلام خدمت شما.من تازه تو اين سايت عضو شدم .اگه ميشه منو راهنمايي كنيد چندين بار در جاهاي مختلف سوالمو پرسيدم اما جواب هاي مختلف شنيدم كه نميدونم كدوم درسته

من هر ماه پريودام بين4 تا 8 روزي عقب ميزنه و هميشه اينطوري بوده.من تير ماه روز 30 تير پريود شدم و بعد 7 روز تموم شد.

20 مرداد(همين حول و حوش يكي دو روز جلو يا عقبتر) نزديكي مشكوك داشتم(ميترسم از پيشاب باردار شده باشم) و قرص لوونوجسترل مصرف كردم كه نميدونم اثر داشته يا نه اخه يكم دير شده بود

بعد 10 روز كه ميشه 1 شهريور من پريود شدم منتها فقط 3 روز بودم و بعد تموم شد و اين منو ترسوند 2 بار بيبي چك استفاده كردم كه منفي شد

روز 8 شهريور (كه ميشه 18 روز بعد از نزديكي و 5 روز بعد از اخرين روز پري) ازمايش بتا دادم كه عكسش رو براتون ميزارم:
    http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/30157782843386319273.jpg

با اين حال ايا من باردارم؟؟؟؟ايا زمان درستي ازمايش دادم؟؟؟؟؟؟؟؟ خواهشا كمكم كنيد

سلام عزیزم
    جواب آزمایش شما عدم بارداری رو نشون میده
    میتونید برا اطلاع از اطلاعات داخل آزمایشتون از لینک زیر استفاده کنید
    http://www.roham.ws/web/ftopict-1133.html

3. دوستان پایین بودن هورمون بتاhcg نشون دهنده چیه؟
    خانمی 36 ساله روز 14 مرداد ماه آخرین بار نزدیکی داشته و تا این تاریخ پریود نشده(به گفته خودش زمان پریودشو هم فراموش کرده)
    تست بارداری هورمون بتا رو 150 نشون داده
    حتی اگه بارداری رخ داده باشه این عدد برای این زمان بارداری زیادی کم نیست؟؟

4. [دوستان پایین بودن هورمون بتاhcg نشون دهنده چیه؟

مقادیر پایین hCG علل مختلفی می تواند داشته باشد و می بایست آزمایش طی 72-48 بعد تکرار شود تا با توجه به تغییرات سطح هورمون بتوان قضاوت نمود. سطوح پایین hCG میتواند نشاندهنده موارد زیر باشد:
    • اشتباه در تعیین سن حاملگی
    • احتمال سقط یا Blighted Ovum
    • حاملگی نابجا Ectopic Pregnancy

5. با سلام.
    نامزد بنده در تاریخ 1 شهریور به دلیل فشار عصبی بسیار بالا دچار پریود زودتر از موعد ( طوری که من حساب کرده بودم باید 5 یا 6 شهریور پروید میشدن ) شدند.
    در تاریخ 17 شهریور یک رابطه مقعدی داشتیم که کاملا دقت شد که منی با واژن تماس نداشته باشه. و تقریباً مطمئن هستم که منی به سمت واژن نرفته. بعد هر رابطه هم واژن شتشو داده شده. از جمعه ( 24 شهریور ) ایشون هنگام به حموم رفتم متوجه بزرگ شدن سینه راستشون شده، که هنگام فشار به نوک سینه دچار در میشن . سینه سمت راست بزرگ نشده ولی هنگم فشار به نوک آن از امروز دچار درد میشن. ایشون از همان روز هم دچار یبوست شدند.
    هیچ علائم دیگری هم در ایشون وجود نداره جز اینکه احساس نمودم خیلی کم اشتهاشون زیاد شده. ( با اینکه امروز کم غذا خوردند )

با توجه به توضیحات داده شده و علائم گفته شده ، احتمال حاملگی وجود داره ؟
    دوره های ایشون 32 روزه تا 30 روزه بوده .

6. khazun نوشته است: با سلام.
    نامزد بنده در تاریخ 1 شهریور به دلیل فشار عصبی بسیار بالا دچار پریود زودتر از موعد ( طوری که من حساب کرده بودم باید 5 یا 6 شهریور پروید میشدن ) شدند.
    در تاریخ 17 شهریور یک رابطه مقعدی داشتیم که کاملا دقت شد که منی با واژن تماس نداشته باشه. و تقریباً مطمئن هستم که منی به سمت واژن نرفته. بعد هر رابطه هم واژن شتشو داده شده. از جمعه ( 24 شهریور ) ایشون هنگام به حموم رفتم متوجه بزرگ شدن سینه راستشون شده، که هنگام فشار به نوک سینه دچار در میشن . سینه سمت راست بزرگ نشده ولی هنگم فشار به نوک آن از امروز دچار درد میشن. ایشون از همان روز هم دچار یبوست شدند.
    هیچ علائم دیگری هم در ایشون وجود نداره جز اینکه احساس نمودم خیلی کم اشتهاشون زیاد شده. ( با اینکه امروز کم غذا خوردند )

سلام
    با توضیحات که شما دادید چون منی با واژن در تماس نبوده لذا احتمال بارداری وجود ندارد.
    یبوست هم میتونه از دلایل همین رابطه باشه که جای نگرانی نیست
    ولی نگفتید بزرگ شدن سینشون خیلی بوده به طوری که کاملا به چشم میاد یا فقط از دید خودشون بوده و به دلیل حساس شدنشون به نظر بزرگ میرسه؟
    لینک زیر را در رابطه با رابطه ی مقعدی حتما بخونید
    http://www.roham.ws/web/ftopicp-7106.html#7106

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. marzih21 نوشته است:
    khazun نوشته است: با سلام.

سلام
    با توضیحات که شما دادید چون منی با واژن در تماس نبوده لذا احتمال بارداری وجود ندارد.
    ولی نگفتید بزرگ شدن سینشون خیلی بوده به طوری که کاملا به چشم میاد یا فقط از دید خودشون بوده و به دلیل حساس شدنشون به نظر بزرگ میرسه؟

یزرگ شدن سینه سمت راستشون به چشم میاد.
    البنه درد در حالت عادی وجود نداره و فقط هنگامی که نوک سینه به داخل فشار داده میشه درد به وجود میاد.
    خودشون میگن این به دلیل اینه که سینه هاشون میخواد بزرگ بشه.
    نظر شما چیه ؟

8. marzih21 نوشته است:
    samane2730 نوشته است: با سلام و خسته نباشید. ممنون میشم سریع جوابم رو بدید. من 4 ساله که ازدواج کردم و 27 سال سن دارم و با کاندوم جلوگیری میکنم و روزهای پریود 6ماه گذشته ام رو نوشتم به شرح زیر: 6فروردین،3 اردی بهشت، 28 اردی بهشت، 28 خرداد، 21تیر، 16 مرداد و 13 شهریور.
    سوالاتی که دارم:
    1- دوره های من چند روزه محاسبه میشه؟
    2- آیا امروز که 27شهریور هست روز تخمک گذاری من محسوب میشه؟
    3- اگر امشب برای بارداری اقدام کنم احتمال بارداری چقدره؟
    با تشکر فراوان. منتظر راهنماییهاتون هستم

سلام عزیزم
    شما دوره هاتون به ترتیب به صورت  28، 25، 29، 24، 26 و 28 است، یعنی دوره های شما نامنظم است با کمترین دوره ی 24 روزه و بیشترین دوره ی 29 روزه
    شما نگفتید روزهای سیکلتون چند روزه است ولی مثلا فرض میکنیم بیشترین روز های سیکلتون 7 و کمترین روز های سیکلتون 5 باشه
    برای پیدا کردن زمان تخمک گزاری شما به صورت زیر عمل کنید
    بیشترین زمان دوره - بیشترین روزهای سیکل = (مثلا 29 - 7 = 22)
    کمترین زمان دوره - کمترین روز های سیکل = (مثلا 24 - 5 = 19 )
    زمان تخمک گزاری= روزهای 19 تا 22
    در این صورت زمان تخمک گزاری شما بین روز های 19 تا 22 دورتون به شمار میاید
    لذا اگر در این زمان که زمان تخمک گزاریتون است برای بارداری اقدام کنید نتیجه میگیرید

سلام

از من خواستن که براتون چرتکه بندازم! چون دوست عزیزی بود اینکارو کردم و گرنه قرار شده که دیگه برای کسی چرتکه نندازم.

دوست من، از شروع یه سیکل تا شروع سیکل بعدی رو بشمارین خیلی راحته ها.
    اما پاسخ ها

1. سیکل های شما به ترتیب از راست به چپ 28، 25،، 31، 24، 26، 28 روزه س.
    2. روزهای تخمک گذاری شما در بازه ی 6 - 20 سیکلتون قرار داره. و امروز 27 شهریور روز 15 سیکلتونه و یکی از روزهای پرخطر.
    3. در زمان تخمک گذاری تون (بازه ی فوق) شب در میان یا دو شب در میان نزدیکی داشته باشین تا احتمال بارداری افزایش پیدا کنه.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  9. nasssim نوشته است: [دوستان پایین بودن هورمون بتاhcg نشون دهنده چیه؟

مقادیر پایین hCG علل مختلفی می تواند داشته باشد و می بایست آزمایش طی 72-48 بعد تکرار شود تا با توجه به تغییرات سطح هورمون بتوان قضاوت نمود. سطوح پایین hCG میتواند نشاندهنده موارد زیر باشد:
    • اشتباه در تعیین سن حاملگی
    • احتمال سقط یا Blighted Ovum
    • حاملگی نابجا Ectopic Pregnancy

سلام

دوست من
    معمولا در اغلب آزمایشگاه های داخل برای تحلیل تیتر تست بتا، مقادیر کمتر از 10 به معنای عدم بارداریه، مقادیر بیشتر از 30 به معنای بارداریه و مقادیر بین 10 - 30 یعنی نتیجه ی تست مشکوکه و بایستی 2 - 3 روز بعد تست تکرار بشه و این میتونه به خاطر زود انجام دادن تست هم باشه.

10. khazun نوشته است:
    marzih21 نوشته است:
    khazun نوشته است: با سلام.

سلام

یزرگ شدن سینه سمت راستشون به چشم میاد.
    البنه درد در حالت عادی وجود نداره و فقط هنگامی که نوک سینه به داخل فشار داده میشه درد به وجود میاد.
    خودشون میگن این به دلیل اینه که سینه هاشون میخواد بزرگ بشه.
    نظر شما چیه ؟

سلام

همونطور که مرضیه خانم گفتن اگه مطمئن هستین منی و پیشاب (هر دو) به سمت واژن نرفته، بارداری منتفیه.
    اما این درد در ناحیه ی سینه میتونه به خاطر زمان تخمک گذاری همسرتون باشه. در بعضی از خانم ها در اواسط سیکل و در زمان تخمک گذاری درد در ناحیه ی سینه و شکم، لکه بینی و ... میتونه طبیعی باشه.

11. kimiya_mf نوشته است: دوستان پایین بودن هورمون بتاhcg نشون دهنده چیه؟
    خانمی 36 ساله روز 14 مرداد ماه آخرین بار نزدیکی داشته و تا این تاریخ پریود نشده(به گفته خودش زمان پریودشو هم فراموش کرده)
    تست بارداری هورمون بتا رو 150 نشون داده
    حتی اگه بارداری رخ داده باشه این عدد برای این زمان بارداری زیادی کم نیست؟؟

سلام

دوستتون فقط همین یه دونه تست رو دادن؟

این که تا این زمان مقدار هورمون HCG کمه شکی نیست. و این میتونه شک رو برای حاملگی خارج رحمی بیشتر کنه. اگه دوستتون به پزشک مراجعه کرده باشه پزشکشون حداقل 2 - 3 مرتبه ی دیگه تست بتا درخواست میکنه تا رشد هورمون رو تحلیل کنه و اگه این رشد، نرخ صعودی کمی داشته باشه سونوگرافی برای تشخیص بارداری خارج رحمی درخواست میشه.

12. nefertiti نوشته است:
    marzih21 نوشته است:
    nefertiti نوشته است: با درود

میخواستم بدونم حداقل و حداکثر زمانی که طول می کشه یه اسپرم به تخمک برسه چقدره ؟

بدرود

سلام عزیزم
    اسپرم در دستگاه تناسلی زن حدود 3 تا 5 روز زنده می ماند. در محیط خارج از دستگاه تناسلی زن و در هوای آزاد با توجه به حجم و مقدار آن بین نیم تا 4 ساعت زنده می ماند. اگر اسپرم زنده وارد دستگاه تناسلی زن شود و در همان زمان تخمک آمده باروری نیز وجود داشته باشد حاملگی رخ خواهد داد.
    حالا تا زمانی که اسپرم زنده است میتونه خودشو به تخمک برسونه

ولی من هنوز جواب سوالمو نگرفتم . منظور من این بود که از زمانی که اسپرم وارد بدن میشه تا بخواد خودشو به تخمک آزاد شده برسونه چقدر زمان میبره ؟

سلام

در صورتی که اسپرم ها در حال ایده آل خود باشن (تعداد زیاد، خوش فرم! و چست و چابک!) و منی در واژن تخلیه بشه طی 90 ثانیه می تونن خودشون رو به سرویکس رحم (گردن رحم) برسونن. و حداکثر زمانی که برای لقاح ذکر شده 24 - 48 ساعت بعد از نزدیکی و تخلیه ی منی در واژن هست.

13. سلام من دو تا  ازمایش بتا به فاصله 2 هفته از هم دادم تو بیمارستان مهر که جفتشون دو بود جواب . بعد از 20 روز رفتم  یه جای دیگه تو کرج هم ازمایش بتا رو تکرار کردم جواب شد 1.8 اما تو این ازمایشگاه اخریه جلوی کلمه Beta_HCG تو پرانتز نوشته (CLIA) که تو اون دو ازمایش قبلم هیچی ننوشته بود  میخواستم بدونمCLIAچیه و اصلا تو جواب ازمایش من تاثیر داره؟ببخشید اینجا مطرح کردم جای دیگه پیدا نکردم واسه مطرح کردن

14. سلام
    ممنون از راهنمایی هاتون
    من الان 13 روز از رابطم میگذره و هیچ نشانی از بارداری مثل سر گیجه تا تهوع ندارم
    ازمایشم ندادن چون با مسئول ازمایشگاه تماس گرفتم و گفتند اگر پریود تاخیر افتاد مراجعه کن
    خواستم ببینم اگر الان که 2 هفته نیگذره برم ازمایش پاسخ مطمثن میتونم بگیرم؟
    اگر پاسخ منفی بود و پریودم عقب افتادچی؟
    و اگر پریود به موقع یا با تاخیر باشه ازمایش نیاز هست؟
    به دوران پریود من 2-3 روز مونده
    و چون مشکل مکانی دارم ازمایش دادن سخته
    مرسی

15. samijon68 نوشته است: سلام
    ممنون از راهنمایی هاتون
    من الان 13 روز از رابطم میگذره و هیچ نشانی از بارداری مثل سر گیجه تا تهوع ندارم
    ازمایشم ندادن چون با مسئول ازمایشگاه تماس گرفتم و گفتند اگر پریود تاخیر افتاد مراجعه کن
    خواستم ببینم اگر الان که 2 هفته نیگذره برم ازمایش پاسخ مطمثن میتونم بگیرم؟
    اگر پاسخ منفی بود و پریودم عقب افتادچی؟
    و اگر پریود به موقع یا با تاخیر باشه ازمایش نیاز هست؟
    به دوران پریود من 2-3 روز مونده
    و چون مشکل مکانی دارم ازمایش دادن سخته
    مرسی

سلام

شما میتونین همین فردا برین تست بدین نتیجه قابل اطمینانه.
    اگه جواب تست منفی بود یعنی بارداری منتفیه و عقب افتادن پریود به خاطر همین نگرانی و استرس از بارداریه.
    اگه پریود به موقع یا با تاخیر رخ داد یعنی بارداری منتفیه و نیاز به تست هم نیست.

در مجموع من میگم شما که دو هفته صبر کردین این 3 - 4 روز رو هم صبر کنین و بدون استرس به زندگیتون برسین تا پریود شروع بشه چون احتمال بارداری در شما کم بود. اگه پریود نشدین شنبه برین تست بدین.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 82 از 88
رفتن به صفحه :    ... 82 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید