شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 81 ...   

آیا من حامله هستم؟ (راهنمایی و سوالات)

1. با سلام 18 ماه قبل پریود شدم 9 این ماه با دوست پسرم عشق بازی ذاشتم دخولی صورت نگرفت فقط لای پام گذاشت هنگامی که آبش اومد روی شکمم ریخت من در زمینه رابطه جنسی آگاهی ندارم پیشاب منی نمیدونم چطوریه هنگامی که آیش اود مقداریش رون پام ریخته شد بعد پاکش کردم  میترسم داخل رفته باشه من 14 پریود شدم چند روز زودتر از زمان پریودی ;پریودی من نا منظمه  روز آول خونریزی شدید داشتم  روز دوم کمتر بعدشم لک بود  دوره پریودی من 4 روزه یا 5 روزه این لانه گزینی چیه؟من میترسم باردار شده باشم آخه بعد پریودی مدتیه کمر درد معده درد دل درد سینه هام هم بعضی وقتا درد میکنه ممکنه به خاطر عفونت باشه ؟آیا زمان نزدیکی من در زمان پر خطر بوده؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. nn64 نوشته است: با سلام 18 ماه قبل پریود شدم 9 این ماه با دوست پسرم عشق بازی ذاشتم دخولی صورت نگرفت فقط لای پام گذاشت هنگامی که آبش اومد روی شکمم ریخت من در زمینه رابطه جنسی آگاهی ندارم پیشاب منی نمیدونم چطوریه هنگامی که آیش اود مقداریش رون پام ریخته شد بعد پاکش کردم  میترسم داخل رفته باشه من 14 پریود شدم چند روز زودتر از زمان پریودی ;پریودی من نا منظمه  روز آول خونریزی شدید داشتم  روز دوم کمتر بعدشم لک بود  دوره پریودی من 4 روزه یا 5 روزه این لانه گزینی چیه؟من میترسم باردار شده باشم آخه بعد پریودی مدتیه کمر درد معده درد دل درد سینه هام هم بعضی وقتا درد میکنه ممکنه به خاطر عفونت باشه ؟آیا زمان نزدیکی من در زمان پر خطر بوده؟

سلام

رابطه ی شما در روز 23 ام سیکلتون بوده که یه روز بی خطر حساب میشه.
    بعد از رابطه پریود شدین و این به معنای عدم بارداریه. و جای نگرانی وجود نداره.
    الان که 27 ام شهریوره تقریبا زمان تخمک گذاری شماست و وجود اون حالاتی که گفتین (دل درد و ...) میتونه به خاطر تخمک گذاری باشه که طبیعیه.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. با سلام و خسته نباشید. ممنون میشم سریع جوابم رو بدید. من 4 ساله که ازدواج کردم و 27 سال سن دارم و با کاندوم جلوگیری میکنم و روزهای پریود 6ماه گذشته ام رو نوشتم به شرح زیر: 6فروردین،3 اردی بهشت، 28 اردی بهشت، 28 خرداد، 21تیر، 16 مرداد و 13 شهریور.
    سوالاتی که دارم:
    1- دوره های من چند روزه محاسبه میشه؟
    2- آیا امروز که 27شهریور هست روز تخمک گذاری من محسوب میشه؟
    3- اگر امشب برای بارداری اقدام کنم احتمال بارداری چقدره؟
    با تشکر فراوان. منتظر راهنماییهاتون هستم

4. samane2730 نوشته است: با سلام و خسته نباشید. ممنون میشم سریع جوابم رو بدید. من 4 ساله که ازدواج کردم و 27 سال سن دارم و با کاندوم جلوگیری میکنم و روزهای پریود 6ماه گذشته ام رو نوشتم به شرح زیر: 6فروردین،3 اردی بهشت، 28 اردی بهشت، 28 خرداد، 21تیر، 16 مرداد و 13 شهریور.
    سوالاتی که دارم:
    1- دوره های من چند روزه محاسبه میشه؟
    2- آیا امروز که 27شهریور هست روز تخمک گذاری من محسوب میشه؟
    3- اگر امشب برای بارداری اقدام کنم احتمال بارداری چقدره؟
    با تشکر فراوان. منتظر راهنماییهاتون هستم

سلام عزیزم
    شما دوره هاتون به ترتیب به صورت  28، 25، 29، 24، 26 و 28 است، یعنی دوره های شما نامنظم است با کمترین دوره ی 24 روزه و بیشترین دوره ی 29 روزه
    شما نگفتید روزهای سیکلتون چند روزه است ولی مثلا فرض میکنیم بیشترین روز های سیکلتون 7 و کمترین روز های سیکلتون 5 باشه
    برای پیدا کردن زمان تخمک گزاری شما به صورت زیر عمل کنید
    بیشترین زمان دوره - بیشترین روزهای سیکل = (مثلا 29 - 7 = 22)
    کمترین زمان دوره - کمترین روز های سیکل = (مثلا 24 - 5 = 19 )
    زمان تخمک گزاری= روزهای 19 تا 22
    در این صورت زمان تخمک گزاری شما بین روز های 19 تا 22 دورتون به شمار میاید
    لذا اگر در این زمان که زمان تخمک گزاریتون است برای بارداری اقدام کنید نتیجه میگیرید

5. ممنون بابت راهنماییتون. 19 تا 22 روز رو باید با اولین روز پریودم جمع بزنم؟
    یعنی یکم تا چهارم مهر زمان تخمک گذاری من میشه؟

6. با سلام .
    میخواستم بدونم آیا درد ماه اول بارداری دقیقا مثل درد پریود می مونه ؟چون من سه روزه پریودم عقب افتاده و با توجه به اینکه ارتباطم تو روزهای پرخطر بوده احتمال بارداریم هست ولی درد کمر و شکمم مثل درد همیشگی پریودمه ؟

7. samane2730 نوشته است: ممنون بابت راهنماییتون. 19 تا 22 روز رو باید با اولین روز پریودم جمع بزنم؟
    یعنی یکم تا چهارم مهر زمان تخمک گذاری من میشه؟

ببین عزیزم شما زمان سیکل هاتونم به طور دقیق بگید تا بگم براتون
    من روز 19 تا 22 ام را با توجه به دوره های سیکل 5 و 7 گفتم ولی برای  شما رو نمیدونم
    به عنوان مثال روز 19 ام دورتون با توجه به اینکه 13 شهریور پریود شدید میشه 30 شهریور و روز 22 دورتون میشه 3 مهر که در مجموع زمان احتمالی تخمک گذاریتون میشه 30 شهریور تا 3 مهر
    ولی اگر شما زمان دقیق روز های پریودیتونو بگید من براتون میگم که دقیق چ روزایی زمان تخمک گذاریتونه
    و شما تقویم تخمک گذاری رو از همین سایت بگیرید، براتون مفیده

8. با درود

میخواستم بدونم حداقل و حداکثر زمانی که طول می کشه یه اسپرم به تخمک برسه چقدره ؟

بدرود

9. nefertiti نوشته است: با درود

بدرود

سلام عزیزم
    اسپرم در دستگاه تناسلی زن حدود 3 تا 5 روز زنده می ماند. در محیط خارج از دستگاه تناسلی زن و در هوای آزاد با توجه به حجم و مقدار آن بین نیم تا 4 ساعت زنده می ماند. اگر اسپرم زنده وارد دستگاه تناسلی زن شود و در همان زمان تخمک آمده باروری نیز وجود داشته باشد حاملگی رخ خواهد داد.
    حالا تا زمانی که اسپرم زنده است میتونه خودشو به تخمک برسونه

10. hidi

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام من و نامزدم روز 14شهریور نزدیکی داشتیم بدون دخول روز بعد پریود شدم الان هم استرس بسیار زیادی دارم چون قاعدگی من سه روز زود تر شروع شد آیا امکان دارد حامله شده باشم؟ هیچ قرصی هم مصرف نکردم ممنون بهم جواب بدید خیلی استرس دارم.

11. hidi نوشته است: سلام من و نامزدم روز 14شهریور نزدیکی داشتیم بدون دخول روز بعد پریود شدم الان هم استرس بسیار زیادی دارم چون قاعدگی من سه روز زود تر شروع شد آیا امکان دارد حامله شده باشم؟ هیچ قرصی هم مصرف نکردم ممنون بهم جواب بدید خیلی استرس دارم.

سلام
    نه عزیزم ، اگر پریود شدید یعنی بارداری در کار نیست

12. hidi نوشته است: سلام من و نامزدم روز 14شهریور نزدیکی داشتیم بدون دخول روز بعد پریود شدم الان هم استرس بسیار زیادی دارم چون قاعدگی من سه روز زود تر شروع شد آیا امکان دارد حامله شده باشم؟ هیچ قرصی هم مصرف نکردم ممنون بهم جواب بدید خیلی استرس دارم.

سلام پریود شدن یعنی رد کامل بارداری ،حالا نزدیکی هرزمانی که می خواد صورت گرفته باشه !

13. marzih21 نوشته است:
    nefertiti نوشته است: با درود

بدرود

سلام عزیزم
    اسپرم در دستگاه تناسلی زن حدود 3 تا 5 روز زنده می ماند. در محیط خارج از دستگاه تناسلی زن و در هوای آزاد با توجه به حجم و مقدار آن بین نیم تا 4 ساعت زنده می ماند. اگر اسپرم زنده وارد دستگاه تناسلی زن شود و در همان زمان تخمک آمده باروری نیز وجود داشته باشد حاملگی رخ خواهد داد.

ولی من هنوز جواب سوالمو نگرفتم . منظور من این بود که از زمانی که اسپرم وارد بدن میشه تا بخواد خودشو به تخمک آزاد شده برسونه چقدر زمان میبره ؟

14. nefertiti نوشته است:
    hidi نوشته است: سلام من و نامزدم روز 14شهریور نزدیکی داشتیم بدون دخول روز بعد پریود شدم الان هم استرس بسیار زیادی دارم چون قاعدگی من سه روز زود تر شروع شد آیا امکان دارد حامله شده باشم؟ هیچ قرصی هم مصرف نکردم ممنون بهم جواب بدید خیلی استرس دارم.

سلام پریود شدن یعنی رد کامل بارداری ،حالا نزدیکی هرزمانی که می خواد صورت گرفته باشه !

سلام
    بله پریودی به این معنی است
    البته نباید پریودی با لکه بینی یا سایر خونریزس ها اشتباه گرفته شود
    به گفته ی دکتر رهام:
    بیشتر زنان به تأخیر افتادن عادت ماهیانه اولین علامت حاملگی محسوب می شود . اما دلایل زیادی وجود دارد  كه ممكن است عادت ماهیانه به تأخیر بیافتد یا ایجاد نشود كه عبارتند از:

- تغییرات رژیم غذائی
    - ورزش شدید
    - مسافرت و فشار های عصبی

همچنین بعضی از زنان عادت ماهیانه نامنظم دارند كه نمی توانند زمان عادت ماهیانه بعدی را حدس بزنند . از طرفی ممكن است شما حامله باشید و فكر كنید كه به وقت خود عادت ماهیانه شده اید در حالیكه اینطور نیست . زمانی كه  جنین تازه تشكیل شده به دیواره رحم متصل می شود می تواند خونریزی  كمی را ایجاد كند . اینحالت معمولاً چند روز قبل از زمانی است  كه فرد منتظر شروع عادت ماهیانه است . اگر خونریزی بطور معمول  باشد ممكن است تصور شود این خونریزی كه مربوط به محل لانه گزینی است همان خونریزی ماهیانه باشد .
    در سایر موارد سطح هورمونها در هفته اول یا دوم بعد از لقاح ممكن است بشدت بالا و پائین رفته و باعث خونریزی كمی از پشش رحم شبیه به خونریزی عادت ماهیانه شود . بعضی از بیماریها مانند عفونتها یا پولیپ رحم می توانند باعث خونریزی شده  كه شبیه عادت ماهیانه می باشد .
    بنابراین اگر چه عدم وقوع عادت ماهیانه قطعاً بهترین دلیل حاملگی احتمالی است ولی به هیچوجه علامت قطعی محسوب نمی شود

ولی اگر پریودی رخ دهد بارداری منتفی است

15. nefertiti نوشته است:
    marzih21 نوشته است:
    nefertiti نوشته است: با درود

بدرود

سلام عزیزم

ولی من هنوز جواب سوالمو نگرفتم . منظور من این بود که از زمانی که اسپرم وارد بدن میشه تا بخواد خودشو به تخمک آزاد شده برسونه چقدر زمان میبره ؟

با توجه به سرعت کمی که اسپرم دارد و اینکه آیا درست در همان زمان تخمک آماده ، وجود دارد یا خیر
    این زمان (زمان رسیدن اسپرم به تخمک) میتواند از چند ساعت تا چند روز تغییر کند  
    سرعت حرکت اسپرمها: سه میلی لیتر در دقیقه در رحم است

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 81 از 88
رفتن به صفحه :    ... 81 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید