شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مسكن واقعا تسكين نميده!

1. Sa0ye

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    من دوستي دارم كه تقريبا دو سه ساله خواب روزانش روي ٣-٤ ساعت مونده هرچندروز يه بار هم سردرد ميگيره حالا همهي اينا به كنار وقتي سردرد داره مسكن زياد ميخوره در حد هربار ٥-٦ تا (حداقل) يه بار كه پيش خودم بود ٧ تا نوافن تو يه ساعت خورد حتي خوابش نبرد چند وقت پيش هم يه بار ١٣-١٤ تا باهم خورده بود تازه حالت تهوع و سرگيجه گرفته بود اخرشم هيچيش نشد حتي دكتر هم نرفت
    درصورتي كه خوده من دوتا نوافن بخورم يه روز خوابم اين غيره  طبيعي نيست؟ مثلا خطرناك باشه؟ من خيلي نگرانشم اما خودش محل به سلامتيش نميذاره پيشه چه متخصصي بايد بره اگه بره؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. با سلام سردرد های پی در پی باید حتما پی گیری شوند وخوردن این همه قرص مسکن درد رو درمان نمیکنه وباید علت سردرد ها مشخص بشه خوردن این همه قرص برای بدن وکبد ضرر داره حتما باید به پزشک متخصص مغز واعصاب مراجعه کنند سلامتی چیزی نیست که با از دست دادنش دوباره بدستش اورد برای سلامتی خود ودوستتون ارزش قایل بشین.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. سلام

خب قطعا مشکل کمبود خواب دوستتون به بقیه ی مشکلا دامن میزنه.
    اینکه ایشون نمیتونن بخوابن و این همه قرص مصرف میکنن واقعا بایستی پیگیری بشه.
    شاید بیش از هر چیزی مراجعه به یه متخصص مغز و اعصاب ضروری باشه.
    مطلب زیرو بخونین.

نوافن

هر عدد کپسول نوافن دارای 325 میلی گرم استامینوفن,40 میلی گرم کافیین و 200 میلی گرم ایپوبروفن
    می باشد.
    کپسول نوافن به عنوان یک مسکن خوب برای سردرد و بدن درد به شمار می آید و تولید شرکت الحاوی
    است.

نکات مهم درباره ی نوافن:

1)مصرف این درو در زمان بارداری و شیردهی توصیه نمی گردد.
    2)به علت وجود داشتن استامینوفن در بیماران دیابتی , احتمال مثبت شدن کاذب تست قند خون
      وجود دارد.
    3)در بیماران دچار اختلالات کلیوی به علت وجود ایپوبروفن , با احتیاط و با کنترل عملکرد کلیه
    به طور مرتب , مصرف گردد.
    4)اگر دچار زخم گوارشی هستید و یا سابقه آن را دارید از مصرف دارو های دارای ایپوبروفن پرهیز کنید
    5)در بیماران که سابقه حمله آسم -آنژیودم-کهیر یا رینیت ناشی از ضد التهاب غیر استروییدی
    وجود دارد ,مصرف گردد.
    6)در صورت هر گونه اختلال در بینایی باید با پزشک مشورت گزدد زیرا احتمال بروز تنبلی چشم وجود دارد

مقدار و نحوه ی مصرف:

به طور معمول در بزرگسالان 3 عدد در روز(هر 8 ساعت 1 عدد)

عوارض جانبی:

بثورات جلدی,درماتیت آلرژیک,اختلالات خونی و پانکرات از عوارض جانبی پس از مصرف طولانی است.
    صدمات کبدی متعاقب مصرف بیش از حد داروهای حاوی استامینوفن ایجاد می گردد.
    ناراحتی دستگاه گوارش نظیر تهوع , اسهال و گاهگاهی خونریزی و زخم ممکن است ایجاد گردد.
    از عوارض داروی ایپوبروفن می توان به سردرد , سرگیجه , اختلالات شنوایی نظیر وزوز گوش و
    دفع خون در ادرار ممکن است به وجود آید.

منبع

تشکر شده توسط : 6 کاربر
  4. Sa0ye نوشته است: سلام
    من دوستي دارم كه تقريبا دو سه ساله خواب روزانش روي ٣-٤ ساعت مونده هرچندروز يه بار هم سردرد ميگيره حالا همهي اينا به كنار وقتي سردرد داره مسكن زياد ميخوره در حد هربار ٥-٦ تا (حداقل) يه بار كه پيش خودم بود ٧ تا نوافن تو يه ساعت خورد حتي خوابش نبرد چند وقت پيش هم يه بار ١٣-١٤ تا باهم خورده بود تازه حالت تهوع و سرگيجه گرفته بود اخرشم هيچيش نشد حتي دكتر هم نرفت
    درصورتي كه خوده من دوتا نوافن بخورم يه روز خوابم اين غيره  طبيعي نيست؟ مثلا خطرناك باشه؟ من خيلي نگرانشم اما خودش محل به سلامتيش نميذاره پيشه چه متخصصي بايد بره اگه بره؟

دوست شما احتمال زیاد دچار میگرن هستند  و این سردردها وقتی شدت پیدا کند با هیچو مسکنی آرام نمیشود و دوست شما باید شرایط قبله سردردهایش را دقت کند مثلا احساس بوی خاص یا حالت خاص که ایشون متوجه بشن در حال شروع سر درد هستن اگر بتونن علامت یابی کنند و اون زمان قرص مسکن خیلی ساده مثله مفنامیک اسید یا پروفن بخورن از سر درد جلو گیری میکنن و با ایجاد فاصله بین سر دردها میتونن به خودشون کمک کنند

در ضمن حتما به یک متخصص مغز و اعصاب هم مراجعه کنند تا در مورد خوابشون تحت درمان قرار بگیرند چون عوارض بی خوابی بسیا ر زیاد است

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. Sa0ye

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    ممنون بابت توضيحات
    اما فقط نوافن نميخوره هرچي دسش بياد ميخوره مثه اسمارتيز هم ميخوره اصلا هم به گوشش نميره كه واسش بده تازه بيشترشو به منم نميگه
    مشكل اصلي منم باش اينه كه دكتر نمياد مطمئنم كه مشكل ترس نداره اما نميفهمم چشه
    فك كنم ٤ سالي باشه كه هيچ دكتري نرقته خودش ميگه بميرمم نميرم!!

6. Sa0ye نوشته است: ممنون بابت توضيحات
    اما فقط نوافن نميخوره هرچي دسش بياد ميخوره مثه اسمارتيز هم ميخوره اصلا هم به گوشش نميره كه واسش بده تازه بيشترشو به منم نميگه
    مشكل اصلي منم باش اينه كه دكتر نمياد مطمئنم كه مشكل ترس نداره اما نميفهمم چشه
    فك كنم ٤ سالي باشه كه هيچ دكتري نرقته خودش ميگه بميرمم نميرم!!

با سلام
    دوست عزیز،در وهله اول برای دوستتون آرزوی سلامتی میکنم بعدش با این توضیحاتیکه دادید مگر ایشون میخوان خودکشی کنن؟؟چند وقته دیگه باید فکری به حال معده و کبد(عضوی که عضو مظلوم و خیلی خیلی حساس در بدنه) و روده و کلیه ها و .... بکنن!!اینهمه قرص اونم مسکن های قوی،میتونه آدمو از پا دربیاره!!منم یه شبه میگرن دارم و با خوردنه یک و حداکثر دو تا ژلوفن سرم بهتر میشه!اما بازم تا حد ممکن سعی میکنم کمتر از این نوع مسکن ها استفاده کنم!بگذریم منم معتقدم ایشون در اولین فرصت ممکنه باید تحت مداوای متخصصین مغز و اعصاب قرار بگیرن و یک اسکن از مغزشون انجام بدن تا مشکل رد یابی و درمان شروع بشه!در هرحال بدون مراجعه به پزشک نمیشه کمکشون کرد!در ضمن توصیه دیگه ام اینه که ایشونو با بستگان و یا افرادی که بهشون نزدیک هستن ترغیب کنید تا به پزشک مراجعه کنن!و یا اینکه به این سایت معرفیشون کنید تا خودشون پستها و مطالب مفید رو بخونن و از عواقب کارشون مطلع بشند
    موفق باشید

7. اول از همه واسه دوستتون آرزوی سلامتی میکنم
    دوستان با تجربه نظرهاشون دادن و کاملا جوابهاشون واضح و صریح بوده
    من به شما توصیه میکنم با دوستتون صحبت کنید
    بهش بگید این دارو مضر است یا چنین خصوصیاتی دارد
    ایشون از نظر روحی باید درمان بشن

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید