شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

راههای تشخیص زمان تخمک گذاری

1. ابزار آنلاین:
    با استفاده از محاسبه گر آنلاین زمان تخمک گذاری می توانید محدوده زمان تخمک گذاری خودتان را تعیین کنید.
    برای استفاده از این ابزار اینجا کلیک کنید.

با سلام خدمت شما من در ماههای قبلی 12 خرداد و 8 تیر و 21 مرداد و 21 شهریور شدم و پریودی ام 6 روزه است ایا پریودی من نرمال است؟تاریخ تخمک گذاری ماه بعد چه زمانی است من تمایل به بارداری  دارم.سوال دومم این است که من 3 روز قبل از پریودی شهریور ماه نزدیکی کامل داشتم و 3 روز بعد پریود شدم ایا امکان دارد که باردار باشم و پریود شوم؟باتشکرو

2. setare147 نوشته است: با سلام خدمت شما من در ماههای قبلی 12 خرداد و 8 تیر و 21 مرداد و 21 شهریور شدم و پریودی ام 6 روزه است ایا پریودی من نرمال است؟تاریخ تخمک گذاری ماه بعد چه زمانی است من تمایل به بارداری  دارم.سوال دومم این است که من 3 روز قبل از پریودی شهریور ماه نزدیکی کامل داشتم و 3 روز بعد پریود شدم ایا امکان دارد که باردار باشم و پریود شوم؟باتشکرو

سلام

دوست خوبم من شما رو به این تاپیک رفرنس دادم که خودتون طول سیکل و زمان تخمک گذاری رو حساب کنین. و قرار شد دیگه من برای کسی چرتکه نندازم! این دفعه ی آخره!   

شما سیکلتون از 27 تا 44 روز متغیره و زمان تخمک گذاری شما در بازه ی 9 - 33 سیکلتون قرار داره.
    با وقوع پریود بارداری منتفیه.
    نزدیکی هاتون رو روز در میان در ایام تخمک گذاری انجام بدین.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام من نمیدونستم چجوری سوال جدید بزارم از همینجا استفاده کردم من حدود دو روز پیش با نامزدم رابطه داشتم تقریبا روز 10یا12 ام از اولین روز پریدم بود منی نامزدم داخل واژنم نریخت فقط شک دارم مایع قبل ارضا توسط دست یا چیز دیگه ای وارد شده یا نه و اگه وارد شده احتمال حاملگی هست ؟ البته التش تماس مستقیم نداشته تازه نامزد کردم و تقریبا چیزی از روشهای جلوگیری نمیدونم خواهش میکنم کمکم کنید

4. kolsum نوشته است: سلام من نمیدونستم چجوری سوال جدید بزارم از همینجا استفاده کردم من حدود دو روز پیش با نامزدم رابطه داشتم تقریبا روز 10یا12 ام از اولین روز پریدم بود منی نامزدم داخل واژنم نریخت فقط شک دارم مایع قبل ارضا توسط دست یا چیز دیگه ای وارد شده یا نه و اگه وارد شده احتمال حاملگی هست ؟ البته التش تماس مستقیم نداشته تازه نامزد کردم و تقریبا چیزی از روشهای جلوگیری نمیدونم خواهش میکنم کمکم کنید

با تماس دست احتمال بارداری خیلی خیلی کمه
    بهتره از کاندوم استفاده کنید

5. samira2020 نوشته است: من تخمک گذاری ندارم با دارو تخمکم در روز دوازدهم 19 شده و دکتر دو تا آمپول واسه آزادسازی تخمک داده. امروز سیزدهمین روز آمپول pregnyl 5000 را با solvent مخلوط  کرد و زد فردا هم یکی از این آمپولارو می زنه می خواستم ببینم که واسه پسر شدن امروز نزدیکی کنم یعنی حدودا ساعت چند تخمکم آزاد میشه

سلام دوسته من برای پسرشودن معوملا میگن روز14 فقط مهمه.بعد دوخولم عمیق باشه قبل مقاربت خودتونم با جوش شیرین بشورین اقاتونم با  اب خیلی سرد ..سعی کنیدخیلی زود شما به ارکاسم برسیداقاتون هرچقد دیرارضاشن بهتره وبعد امیزش اصلا برا شستن اقدام نکنید البته این حرفا شاید ازنظر علمی تصدیق نشه اما تجربه ثابت کرده.واینم فراموش نکنید همه چی به خواست خدا انجام میشه وبس پیروزباشید

6. با سلام من 33ساله هستم و میخواهم پسردار شوم سونوگرافی من نشان داد که تخمدان پلی کیستیک دارم و داروی مترومین استفاده میکنم وقرص مدروکسی پروسترون راهم باید از روز 16 بخورم روز تخمک گذاری من چه روزی است  ماه قبل روز 17 پریودی فولیکول من سایزش 14 بود و روز 21 سونوگرافی دادم اما فولیکول 14 دیگه وجود نداشت دوره پریودی من 29 تا 32روزه است دکترم میگه تخمک گذاری داری اما دیر انجام میشه گفته احتمالا روز 17 پریودیم روز تخمک گذاریمه ایا باردار میشم با توجه به اینکه کیست هم دارم.یکبار هم تست ادراری روز 10 انجام دادم و روشن شد ودکتر گفت دو روز دیگه روز تخمک گذاریه  باتوجه به این ایا امکان داره روز 12 تا 13 روز تخمک گذاری من باشه؟لطفا منو راهنمایی کنید بالاخره روز 13 یا 17؟

7. 86101001877 نوشته است: با سلام من 33ساله هستم و میخواهم پسردار شوم سونوگرافی من نشان داد که تخمدان پلی کیستیک دارم و داروی مترومین استفاده میکنم وقرص مدروکسی پروسترون راهم باید از روز 16 بخورم روز تخمک گذاری من چه روزی است  ماه قبل روز 17 پریودی فولیکول من سایزش 14 بود و روز 21 سونوگرافی دادم اما فولیکول 14 دیگه وجود نداشت دوره پریودی من 29 تا 32روزه است دکترم میگه تخمک گذاری داری اما دیر انجام میشه گفته احتمالا روز 17 پریودیم روز تخمک گذاریمه ایا باردار میشم با توجه به اینکه کیست هم دارم.یکبار هم تست ادراری روز 10 انجام دادم و روشن شد ودکتر گفت دو روز دیگه روز تخمک گذاریه  باتوجه به این ایا امکان داره روز 12 تا 13 روز تخمک گذاری من باشه؟لطفا منو راهنمایی کنید بالاخره روز 13 یا 17؟

سلام

سیکل شما تقریبا منظمه و روزهای تخمک گذاری شما از 13 - 19 ام سیکلتونه.
    فولیکول شما در روز 17 ام سایز کمی نداشته و احتمالا چون نزدیکی نداشتین بارداری صورت نگرفته و فولیکول به جسم زرد تبدیل شده و بعد هم دفع شده.
    شما در همون بازه ی فوقی که براتون نوشتم روز در میان نزدیکی داشته باشین تا احتمال بارداری افزایش پیدا کنه.

8. mitra27

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    توی این تاپیک چقدر سوالای بی ربط به "زمان تخمک گذاری " پرسیدن و هیچ اشکالی هم بهشون نگرفتن!!!!
    حالا بگذریم
    من معمولا در سیکل ماهیانه م زمانی میشد که ترشحات زیادی داشتم بعد با مطالعه مطالب این سایت و سایتای دیگه متوجه شدم در زمان تخمک گذاریه که ترشح از واژن زیاد میشه.
    این ماه زمانی که تصور میکردم روزهای تخمک گذاریه منه هیچ ترشحی نداشتم (الان 3 روزه طبق محاسبات خودم برای زمان ت.گ ) !!!!!!!!
    آیا این طبیعیه؟ یا اصلا ممکنه در زمان تخمک گذاری ترشحی نداشته باشیم؟؟؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید

9. mitra27 نوشته است: سلام
    توی این تاپیک چقدر سوالای بی ربط به "زمان تخمک گذاری " پرسیدن و هیچ اشکالی هم بهشون نگرفتن!!!!
    حالا بگذریم
    من معمولا در سیکل ماهیانه م زمانی میشد که ترشحات زیادی داشتم بعد با مطالعه مطالب این سایت و سایتای دیگه متوجه شدم در زمان تخمک گذاریه که ترشح از واژن زیاد میشه.
    این ماه زمانی که تصور میکردم روزهای تخمک گذاریه منه هیچ ترشحی نداشتم (الان 3 روزه طبق محاسبات خودم برای زمان ت.گ ) !!!!!!!!
    آیا این طبیعیه؟ یا اصلا ممکنه در زمان تخمک گذاری ترشحی نداشته باشیم؟؟؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام

دوست من، قرار نیست که در هر سیکل یک قاعده ی فیکس و روتینی داشته باشیم!
    کل داستان اینجوریه که
    اگه خانمی در زمان تخمک گذاری ترشحاتش زیاد شد یا حتی لکه دید لزوما و به خودی خود دلیلی بر وجود مشکل نیست و همچنین اگه همه چیز عادی بود و نه ترشحی، نه لکه ای نه ... باز هم لزوما و به خودی خود نمیتونه بیانگر مشکلی باشه.
    و این داستان در هر سیکل لزوما یکسان نیست اما اونچه که به لحاظ علمی وجود داره و فیکسه اینه که دمای بدن در زمان تخمک گذاری یکی دو درجه افزایش پیدا میکنه.

10. mitra27

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام دوباره

ممنون از راهنماییتون اما بالاخره چه  جوری طبیعیه؟ اینکه ترشح داشته باشیم یا نداشته باشیم ؟ یا هر دو ممکنه طبیعی باشه درسته؟ (زمان ت.گ را منظورمه)
    در مورد افزایش دمای بدن هم من همیشه متوجه این افزایش دما میشم اما توی سایتا نوشتن که افزایش دما در زمان ت.گ خیلی کمه و فرد متوجه اون نمیشه!! و البته این نشونه را بعد از ترشح قرار دادن برای شناسایی زمان ت.گ
    حالا ممکنه خودمون متوجه بشیم؟ چون یکی دو درجه فکر کنم معلوم بشه. منظورم بدون استفاده از تب گیر و این داستانهاست!!!
    (من که خودم متوجه این افزایش دما میشم اما بیشتر داشتن ترشحات را مد نظر قرار میدادم)
    ممنون

11. mitra27 نوشته است: سلام دوباره

ممنون از راهنماییتون اما بالاخره چه  جوری طبیعیه؟ اینکه ترشح داشته باشیم یا نداشته باشیم ؟ یا هر دو ممکنه طبیعی باشه درسته؟ (زمان ت.گ را منظورمه)
    در مورد افزایش دمای بدن هم من همیشه متوجه این افزایش دما میشم اما توی سایتا نوشتن که افزایش دما در زمان ت.گ خیلی کمه و فرد متوجه اون نمیشه!! و البته این نشونه را بعد از ترشح قرار دادن برای شناسایی زمان ت.گ
    حالا ممکنه خودمون متوجه بشیم؟ چون یکی دو درجه فکر کنم معلوم بشه. منظورم بدون استفاده از تب گیر و این داستانهاست!!!
    (من که خودم متوجه این افزایش دما میشم اما بیشتر داشتن ترشحات را مد نظر قرار میدادم)
    ممنون

مجددا سلام

دوست خوبم شما هایلایت زرد رو خوندی دیگه!؟

در زمان تخمک گذاری در یه خانمی ممکنه ترشح و لکه دیده بشه و در یکی دیگه ممکنه هیچکدوم از این موارد وجود نداشته باشه و تا تایم تخمک گذاری تموم نشده لزوما هر دو گروه نباید نگران باشند. ولی مثلا اگه یه خانمی با سیکل منظم 28 روزه مثلا در روز 22 ام سیکلش (که روی چرتکه زمان تخمک گذاری تموم شده!) لکه دید اگه عامل زمینه ای دیگه ای مانند استرس و ... نبود بایستی به پزشک مراجعه کنه و از نظر عدم بالانس هورمونی چک بشه.    
    اون یکی دو درجه تب رو هم چهار نفر مثل من و شما متوجه میشیم (البته من که تخمک گذاری ندارم منظورم در بقیه ی موارده) چهار نفر دیگه احساس نمیکنن.

12. mitra27

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    مجدد سلام دوباره!!!!
    بله خوندم! چند بار هم خوندم اما چون شما نوشته بودید " همچنین اگه همه چیز عادی بود و نه ترشحی، نه لکه ای " حس کردم اگه ترشح نباشه عادیه!!!! گفتم پس من غیر عادی بودم تاحالا!؟!؟( خب دوپهلو نوشتید  ما هم  سردر گم میشیم و نگران!! مخصوصا من که سریع به بارداری ربطش میدم  )
    در هر صورت خیلی خیلی ممنونم من جوابمو گرفتم و برای زمان ت.گ به همون افزایش دما اکتفا میکنم.

13. سلام .خسته نباشید .
    من نرم افزار تقویم تخمکگذاری رو از همیاری با سایت دریافت کردم و چون دوره پریودیم خیلی نامنظمه نمی تونم ازش استفاده کنم و قصد بارداری دارم . هر چقدر در قسمت جستجو، راهنمای استفاده از این نرم افزار رو سرچ می کنم به نتیجه ای نمی رسم . اگه میشه هر چه زودتر راهنمائیم کنید وقت زیادی برای بارداری ندارم . باتشکر فراوان .

14. سلام خانمی هست 25 ساله و متاهل. باتوجه به تاریخ پریودم مربوط به چهار ماه پیش 20/4-18/5-16/6-12/7 واین ماه هم 12/8 میخوام بدونم تخمک گذاری این ماهم چه روزی میشه؟
    خیلی ممنون میشم...

15. morijun نوشته است: سلام خانمی هست 25 ساله و متاهل. باتوجه به تاریخ پریودم مربوط به چهار ماه پیش 20/4-18/5-16/6-12/7 واین ماه هم 12/8 میخوام بدونم تخمک گذاری این ماهم چه روزی میشه؟
    خیلی ممنون میشم...

سلام

سیکل شما تقریبا منظمه و دوران تخمک گذاری 12 - 18 ام سیکلتونه یعنی در این ماه تقریبا بین روزهای 23 - 29 ام آبان آزاد سازی تخمک انجام میشه.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 3
رفتن به صفحه    2   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید