شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

درمان واریکوسل و ارتباط با ناباروری

1. آیا درمان طبی برای واریکوسل وجود دارد که بدون مراجعه به پزشک بتوان این را رفع کرد؟

آیا واریکوسل باعث حاملگی پوچ یا ناباروری می شود؟

اندازه واریکوسل چقدر باشد خطر ناک است ؟( دانه بودن در بیضه)

2. azxcv نوشته است: آیا درمان طبی برای واریکوسل وجود دارد که بدون مراجعه به پزشک بتوان این را رفع کرد؟

آیا واریکوسل باعث حاملگی پوچ یا ناباروری می شود؟

اندازه واریکوسل چقدر باشد خطر ناک است ؟( دانه بودن در بیضه)

سلام

1. منظورتون از درمان طبی چیه؟! درمان طبی یعنی درمان پزشکی. بعد اونوقت درمان پزشکی که به پزشک مراجعه نشه چه جوری ممکنه!؟
    اما با توجه به رزومتون من می تونم حدس بزنم منظورتون چیه!
    خواهر گلم شما خودتون داروی گیاهی (همون جوشونده، رازیانه و پودر لقاح!!) رو برای تخمک گذاری!! استفاده کردین و 1 - 2 سال هست که برای باردار شدن نتیجه نگرفتین. اما کماکان اصرار دارین داروی گیاهی مصرف بشه (احتمالا برای همسرتون). و من اینجا همچنان شما رو برای استفاده از روش های استاندارد تشویق می کنم؛ و
    خدمتتون عارض میشم که برای درمان واریکوسل به ارولوژیست (متخصص مجاری ادرار و کلیه) مراجعه کنین نه به عطاری و بقالی و ... .

2. واریکوسل (به خصوص گرید 3) در صورت عدم پیگیری و درمان ممکنه باعث ناباروری بشه.
    حاملگی پوچ دلیل قطعی و مشخصی براش گزارش نشده.

3. واریکوسل گرید 2 و 3 در صورت صلاحدید پزشک معالج، نیاز به عمل داره. هر چه که گرید واریکوسل بیشتر باشه خطر بیشتره.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام
    من تو خیلی از پست ها این کلمه رو شنیدم و نمیدونم چیه
    با استفاده از قسمت جستجو مطالب زیادی رو پیدا کردم اما چون علمی و یکم تخصصی بود واقعا نفهمیدم این واریکوسل چیه؟
    فقط میدونم مشکل مرد هاست،چون هیچ خانمی از این مشکل شکایت نکرده
    حتی نمیدونم خوب تلفظش میکنم یا نه ،فقط نوشتاریش درسته
    میشه یکی یکم عامیانه بهم بگه چیه؟
    خیلی برام سوال شده
  4. nasssim نوشته است: سلام
    من تو خیلی از پست ها این کلمه رو شنیدم و نمیدونم چیه
    با استفاده از قسمت جستجو مطالب زیادی رو پیدا کردم اما چون علمی و یکم تخصصی بود واقعا نفهمیدم این واریکوسل چیه؟
    فقط میدونم مشکل مرد هاست،چون هیچ خانمی از این مشکل شکایت نکرده
    حتی نمیدونم خوب تلفظش میکنم یا نه ،فقط نوشتاریش درسته
    میشه یکی یکم عامیانه بهم بگه چیه؟
    خیلی برام سوال شده

سلام

وجود رشته های در هم تنیده و طناب مانند در بالای بیضه ها رو واریکوسل میگن.
    واریکوسل در انتقال اسپرم مشکل ایجاد میکنه و هر چه که گرید واریکوسل بیشتر باشه انتقال اسپرم کمتر خواهد بود و در مواردی که حاد باشه تعداد اسپرم انتقالی رو به صفر میرسونه و این میتونه باعث ناباروری در یک مرد بشه.

5. سلام
    23 سال سن دارم
    میخوام بدونم وقتی که حالت ایستاده دارم واز بالا آلت خودم رو به سمت ناف میکشم تا پوست بیضه هام رو ببینم ، روی پوست بیضه رگهای ریز قرمز و و تک توک سیاه مشاهده میشه ...رگهای خیلی ریز .... میخواشتم بدونم اینا چی هستن ؟؟؟
    آیا واریکوسله ؟؟؟
    چیه ؟؟؟

پیشاپیش ممنوون از پاسخگوییتووون ...مرسی

6. israel_man78 نوشته است: سلام
    23 سال سن دارم
    میخوام بدونم وقتی که حالت ایستاده دارم واز بالا آلت خودم رو به سمت ناف میکشم تا پوست بیضه هام رو ببینم ، روی پوست بیضه رگهای ریز قرمز و و تک توک سیاه مشاهده میشه ...رگهای خیلی ریز .... میخواشتم بدونم اینا چی هستن ؟؟؟
    آیا واریکوسله ؟؟؟
    چیه ؟؟؟

پیشاپیش ممنوون از پاسخگوییتووون ...مرسی

سلام

همونطور که در پست قبلی نوشتم
    وجود رشته‌های طناب مانند در بالای بیضه (فضای اسکروتوم در داخل کیسه‌ی بیضه نه روی اون!) و درد در اون قسمت نشونه‌ی واریکوسل هستش
    و برای بررسی بیشتر بایستی به ارولوژیست مراجعه کنید.

تصویر زیر به درک شهودی شما از واریکوسل کمک می‌کنه.

- توجه: تصویر کوچک شده است،
    برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید!

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  7. ممنووون از سرعت پاسخگوییتون
    پس این رگهای خیلی ریز که مویرگ هم هستن و قرمزن و تک و توک هم سیاه ، روی پوست کیسه بیضه ، پس اینا چی هستن ؟؟؟ آیا عادیه ؟؟؟
    بازم ممنوون از سایت خوبتوونو از پاسخگویی سریعتون

8. israel_man78 نوشته است: ممنووون از سرعت پاسخگوییتون
    پس این رگهای خیلی ریز که مویرگ هم هستن و قرمزن و تک و توک هم سیاه ، روی پوست کیسه بیضه ، پس اینا چی هستن ؟؟؟ آیا عادیه ؟؟؟
    بازم ممنوون از سایت خوبتوونو از پاسخگویی سریعتون

دوست خوبم من از پشت مانیتور نمی تونم ببینم که شما با کشیدن کیسه ی بیضه چی می بینی!!
    شما اگه پوست سایر قسمت های بدنت رو هم بکشی میتونی مویرگ ها رو رویت کنی.
    اگه خودت احساس می کنی غیر عادی هستن تو پست قبلی برات نوشتم که بایستی به ارولوژیست مراجعه کنی.
    بیشتر از این حرف دیگه ای ندارم.

9. سلام
    میشه بگید انجام چه کاهایی باعث ایجاد واریکوسل میشه؟متاسفانه نتونستم تو سایت دلایلش رو پیدا کنم و اینکه چطور میشه خود شخص بفهمه واریکوسل داره؟
    و اینکه میشه لطفا کلمه واریکوسل رو به لاتین و یا جوری که تلفظ میشه بنویسید آخه فکر میکنم اشتباه تلفظ میکنم
  10. nasssim نوشته است: سلام
    میشه بگید انجام چه کاهایی باعث ایجاد واریکوسل میشه؟متاسفانه نتونستم تو سایت دلایلش رو پیدا کنم و اینکه چطور میشه خود شخص بفهمه واریکوسل داره؟
    و اینکه میشه لطفا کلمه واریکوسل رو به لاتین و یا جوری که تلفظ میشه بنویسید آخه فکر میکنم اشتباه تلفظ میکنم

سلام

تا جایی که من میدونم هنوز دلیل مشخص و قطعی برای ایجاد واریکوسل (Varicocele) گزارش نشده اما همین مطالب بالا رو اگه خونده باشین نوشتم که چه جوری میشه تشخیص داد واریکوسل وجود داره یا نه. البته این نشونه ها برای واریکوسل گرید 3 و تا حدودی گرید 2 خوبه ولی برای تشخیص گرید 1 ارولوژیست بایستی معاینه حضوری انجام بده.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید