شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

عوارض داروهای درمان کیست بر تحریکات

1. با سلام و عرض ادب

تشکر ویژه از تمام کاربرانی که با حوصله جواب سوالات رو میدن والبته دوستانه.

من تمام پست های مربوط به کیست رو مطالعه کردم و نتونستم جواب سوالم رو بگیرم.
    مدت 3سال هست بصورت متوالی ورزش میکنم ،همیشه پریودهام منظم بوده بجز امسال یعنی از سال 91 یکم تاخیر داشت اونم یک یا دو روز بود و میدونم با توجه به تغییرات فصل و تعداد روزهای ماه این مورد طبیعی هست
    اما ماه قبل(تیر ماه) که پریود شدم تقریبا 6 روز زود بود و نگرانم کرد
    با تو.جه به اضاافه سایز و وزنی که این ماههای اخیر برام پیش اومده بود به متخصص زنان مراجعه کردم.

احتمال کیست رو دادن و یه سونوگرافی نوشتن که قرار فردا انجام بشه موارد خواسته شده در سونو هم (هیرسوتیس ،pcod ) و چند مورد دیگه هست که متوجه نشدم.
    سوال اینه: وجود کیست چه تاثیری روی تحریکات جنسی داره؟
    2.اگر کیست داشته باشم داروهایی که برای درمان تجویز میشه چه تاثیری روی تحریکات جنسی میتونه داشته باشه؟(کم میکنه یا زیاد)

منتظر پاسختون هستم
    معذرت به دلیل طولانی شدن مطلب خواستم کامل توضیح داده باشم
    پیروز باشید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. sima_65 نوشته است: با سلام و عرض ادب

تشکر ویژه از تمام کاربرانی که با حوصله جواب سوالات رو میدن والبته دوستانه.

من تمام پست های مربوط به کیست رو مطالعه کردم و نتونستم جواب سوالم رو بگیرم.
    مدت 3سال هست بصورت متوالی ورزش میکنم ،همیشه پریودهام منظم بوده بجز امسال یعنی از سال 91 یکم تاخیر داشت اونم یک یا دو روز بود و میدونم با توجه به تغییرات فصل و تعداد روزهای ماه این مورد طبیعی هست
    اما ماه قبل(تیر ماه) که پریود شدم تقریبا 6 روز زود بود و نگرانم کرد
    با تو.جه به اضاافه سایز و وزنی که این ماههای اخیر برام پیش اومده بود به متخصص زنان مراجعه کردم.

احتمال کیست رو دادن و یه سونوگرافی نوشتن که قرار فردا انجام بشه موارد خواسته شده در سونو هم (هیرسوتیس ،pcod ) و چند مورد دیگه هست که متوجه نشدم.
    سوال اینه: وجود کیست چه تاثیری روی تحریکات جنسی داره؟
    2.اگر کیست داشته باشم داروهایی که برای درمان تجویز میشه چه تاثیری روی تحریکات جنسی میتونه داشته باشه؟(کم میکنه یا زیاد)

منتظر پاسختون هستم
    معذرت به دلیل طولانی شدن مطلب خواستم کامل توضیح داده باشم
    پیروز باشید

با سلام
    دوست عزیز،این مطالبی رو که میخوام بگم شنیده هامه از یک آشنایی که به دلیل داشتن کیست به متخصصین مراجعه کرده اما توضیحات پزشک معالجتون اصلح تره!
    پزشک به این آشنای بنده گفته بودن دلیل بوجود اومدن کیست در تخمدانها،افزایش ترشحات هورمون آندروژن که یک هورمونه مردانه هست،در خون زن میباشد که باعث میشه تخمکی که در تخمدان باید بوجود بیاد،بوجود نیاد و بصورت یک کیسه تو خالی بدون هسته باشه و به عنوان کیست تخمدان تلقی بشه!در هرحال به ایشون که کمی اضافه وزن داشتن تنها توصیه ای که کرده بودن این بود:وزنتونو باید کاهش بدید!! تا همه چیز به صورت نرمال دربیاد.
    اولین تاثیرات وجود کیست ،لکه بینی و نامنظم شدن پریود شدنه خانمهاست!فکر میکنم این قضیه هم به خاطر این بوجود میاد که رحم و مکانیسم درونش فکر میکنن که اون کیست در حقیقت تخمک هست برای همین مکانیزم پریود شدن رو شروع میکنن و فرد لکه بینی پیدا میکنه!!البته این استنباط شخصی خودمه از نظر علمی بهتره متخصصین نظر بدن!
    در مورد تاثیراتش در تحریکات جنسی هم قطعاً تاثیر داره چون ترشحات،ترشحات غدد جنسیه!حالا چگونه؟؟ باید متخصصین توضیح بدن!
    در مورد سئوال 2 هم توصیه میکنم از متخصصی که بهشون مراجعه کردید جویا بشید چون بسته به نوع دارو،و متابولیزم بدنی شما،ایشون میتونن دقیق تر جواب بدن
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. سلام
    با تشکر از توجهتون

من امروز میرم سونو و فردا حتما نتیجه رو براتون مینویسم تا راهنمائیم کنید چون پزشکم شنبه میاد.

سوالم اینه:کیست باعث ناباروری میشه؟

اگر اینجوره که من خیلی از دخترخانم هارو دیدم کیست داشتن یعنی اونام نابارورن؟

ممنون
    پیروز باسید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. sima_65 نوشته است: سلام
    با تشکر از توجهتون

من امروز میرم سونو و فردا حتما نتیجه رو براتون مینویسم تا راهنمائیم کنید چون پزشکم شنبه میاد.

سوالم اینه:کیست باعث ناباروری میشه؟

اگر اینجوره که من خیلی از دخترخانم هارو دیدم کیست داشتن یعنی اونام نابارورن؟

ممنون
    پیروز باسید

با سلامی دوباره
    دوست گرامی،انشالله مشکلی نخواهدبود بهترین و عاقلانه ترین کار همین کاریست که شما میکنید یعنی با تستها و آزمایشهای مربوطه ریشه معضل پیدا و تحت نظر متخصصین درمان میکنید
    درمورد سئوالتون باید بگم چون درحقیقت اون کیست که میبایست تخمک میشد ،نمیشه!!پس بدیهیه که نطفه ای هم انعقاد نخواهد شد و اگر این معضل درمان نشه در دراز مدت امکان نارباروری در شخص بوجود میادچون هورمون آندروژن مقدارش تنظیم نمیشه پس تخمکی هم درکار نخواهد بود! از طرفی جای خوشبختی داره که این مورد درمان مناسبی داره و میشه راحت حلش کرد پس با آرامش کامل پیگیرش باشید تا مشکل کلاً ریشه کن بشه!
    در مورد افرادی که کیست دارن بگم که لزوماً نابارور نیستن چراکه وقتی به هر نحو،مقدار هورمون آندروژن در بدنشون متعادل بشه خب تخمک هم ایجاد شده و زمینه ساز بوجود اومدنه جنین رو فراهم میکنه اما امکان دیر باروری هست و نه کلاً ناباروری!!
    و در آخر جهت اطلاع خدمتتون عرض کنم منم روزهای پنجشنبه و جمعه ها نیستم انشالله سایر دوستان کمکتون خواهند کرد.
    موفق باشید.

5. سلام
    ممنون از پاسختون
    خیلی بد هست که تیستین
    البته این بی احترامی به سایر دوستان نیست نظر همه محترم هست فقط همه میدونیم بعضی ها جواب هاشون منطقی تر هست و علمشون بیشتر

در جواب سونو همه چی خوب بود بجز یه مورد که دور از انتظار نبود:
    در هر دو تخمدان تصویر تعدادی کیستهای ریز فونکسیول تارس به دیامتر 3-5 م.م مشهود بود که به نفع p.c.o.d میباشد.

میدونم pcod تخمدان چند کیستی هست

ممنون میشم راهنمایی بفرمائید اوضاعم چقدر وخیم هست
    و اگر روش درمانی مدنظرتون هست بفرمائید تا در صورت لزوم با پزشکم مطرح کنم.

منتظر پاسختون هستم
    با تشکر
    پیروز باشید

6. sima_65 نوشته است: سلام
    ممنون از پاسختون
    خیلی بد هست که تیستین
    البته این بی احترامی به سایر دوستان نیست نظر همه محترم هست فقط همه میدونیم بعضی ها جواب هاشون منطقی تر هست و علمشون بیشتر

در جواب سونو همه چی خوب بود بجز یه مورد که دور از انتظار نبود:
    در هر دو تخمدان تصویر تعدادی کیستهای ریز فونکسیول تارس به دیامتر 3-5 م.م مشهود بود که به نفع p.c.o.d میباشد.

میدونم pcod تخمدان چند کیستی هست

ممنون میشم راهنمایی بفرمائید اوضاعم چقدر وخیم هست
    و اگر روش درمانی مدنظرتون هست بفرمائید تا در صورت لزوم با پزشکم مطرح کنم.

منتظر پاسختون هستم
    با تشکر
    پیروز باشید

سلام
    جواب سونو همانطور که گفتی تخمدان پلی کیستیک را نشان داده که در صورت عدم درمان باعث ناباروری میشود
    خط اول درمان سادترین راه است که استفاده سه ماهه از قرصهای یاسمین یا سیپروترون است که بعد سه ماه اگر کیستها ازبین رفت که هیچ اما نرفت اقدامات بعدی بر اساس آزمایش خون انجام خواهد شد

7. سلام
    ممنون از پاسخت عزیزم!

من که هنوز دکتر بهم دارویی نداده یعنی شنبه میرم دکتر
    ولی این دارویی که شما گفتی " سیپروترون" چه وحشتناکه!!!!

چقدر عوارض جانبی ناجور داره من که جرات نمیکنم اینو بخورم همه بدنم رو داغون میکنه،پوکی استخوان،افسردگی،مشکل کبد و.....

با تشکر
    پیروز باشید

8. sima_65 نوشته است: سلام
    ممنون از پاسخت عزیزم!

من که هنوز دکتر بهم دارویی نداده یعنی شنبه میرم دکتر
    ولی این دارویی که شما گفتی " <a>سیپروترون</a>" چه وحشتناکه!!!!

چقدر عوارض جانبی ناجور داره من که جرات نمیکنم اینو بخورم همه بدنم رو داغون میکنه،پوکی استخوان،افسردگی،مشکل کبد و.....

با تشکر
    پیروز باشید

با سلام
    دوست عزیز،امروز بطور استثناء تونستم سری به سایت بزنم!خب دوستمون جوابتونو دادن فقط اینو باید بگم که این موضوع بعضاً برای خانمها  بوجود میاد که با مصرف دارو خوب میشن جای نگرانی نیست!اما توصیه اکیدم اینه که تا خوب شدنتون حتماً پیگیرش باشید.ضمناً دارو چیزه غریبی نیست که بخواید اینقدر بترسید
    موفق باشید.

9. سلام
    دیروز بالاخره نوبت دکترم شد و یه لیست بلند بالا از یک سری داروی تقریبا وحشتناک برام تجویز کرد که همون جا توی مطب کلی غرزدم که نه اینا عوارض داره من نمیخورم.....
    نتیجه اینهمه غرزدن هم این بود که دکتر با لحن خیلی محکم گفت باید اینارو مصرف کنی و......

1.قرص یاز به مدت 2 ماه : قرص یاز همون یاسمین هست؟در دوران پریود هم باید مصرف کنم؟
    2.سیپروترون 50 :از روز 5 تا 15 پریود به مدت 4 ماه (یعنی 40 تا داده)
    3.متفورمین 500:روزی یک عدد
    4.اسپیرونولاکتون25 :100 تا داد گفت حالا حالا ها باید مصرف کنی روزی 2تا.
    به پزشک گفتم الان ال دی مصرف میکنم گفت 27 تای ال دی رو کامل کن بعد یاز رو شروع کن
    اما من نمیخوام زیادی ال دی بخورم چاق میکنه از طرفی حالا که چاره ای جز مصرف اینا ندارم میخوام زودتر شروع کنم تا زودتر تمموم شه و ازشون راحت شم: اشکالی نداره یک هفته دیگه ال دی بخورم و بعد قطع کنم و اینارو شروع کنم اگر یک هفته دیگه بخورم میشه 16 تا ال دی .

دارو هام خیلی وحشتناکه ،آره؟
    رفتم بخرم پزشک داروخانه وقتی فهمید برای خودم هست خیلی تعجب کرد!

منتظر پاسختون هستم
    پیروز باشید.

10. sima_65 نوشته است: سلام
    دیروز بالاخره نوبت دکترم شد و یه لیست بلند بالا از یک سری داروی تقریبا وحشتناک برام تجویز کرد که همون جا توی مطب کلی غرزدم که نه اینا عوارض داره من نمیخورم.....
    نتیجه اینهمه غرزدن هم این بود که دکتر با لحن خیلی محکم گفت باید اینارو مصرف کنی و......

1.قرص یاز به مدت 2 ماه : قرص یاز همون یاسمین هست؟در دوران پریود هم باید مصرف کنم؟
    2.<a>سیپروترون</a> 50 :از روز 5 تا 15 پریود به مدت 4 ماه (یعنی 40 تا داده)
    3.<a>متفورمین</a> 500:روزی یک عدد
    4.<a>اسپیرونولاکتون</a>25 :100 تا داد گفت حالا حالا ها باید مصرف کنی روزی 2تا.
    به پزشک گفتم الان ال دی مصرف میکنم گفت 27 تای ال دی رو کامل کن بعد یاز رو شروع کن
    اما من نمیخوام زیادی ال دی بخورم چاق میکنه از طرفی حالا که چاره ای جز مصرف اینا ندارم میخوام زودتر شروع کنم تا زودتر تمموم شه و ازشون راحت شم: اشکالی نداره یک هفته دیگه ال دی بخورم و بعد قطع کنم و اینارو شروع کنم اگر یک هفته دیگه بخورم میشه 16 تا ال دی .

دارو هام خیلی وحشتناکه ،آره؟
    رفتم بخرم پزشک داروخانه وقتی فهمید برای خودم هست خیلی تعجب کرد!

منتظر پاسختون هستم
    پیروز باشید.

سلام

1. قرص yaz همون یاسمینه.
    2. قطع مصرف LD و مصرف yaz مشکلی نداره (مکانیزم عمل جفتشون یکسانه).  
    3. خیلی وحشتناک که یه خورده اغراقه.
    میشه گفت به اندازه ی تماشای فیلم های تریلر، وحشتناکه!  
    گذشته از شوخی
    اما این تجویز دارویی منطقی در مورد مشکل تخمدان پلی کیستیک شماس و (در صورت مصرف نکردن داروها)
    فکر نکنم از اینکه خانمی پرمو، نابارور (و سه نقطه!) بشین وحشتناک تر باشه.

پ.ن: تماشای فیلم های تریلر مخصوصاً نصف شب رو به هیچ کس توصیه نمیکنم ولی خیلی حال میده!!!

11. سلام
    یه دنیا ممنون از این روحیه ای که بهم دادی! شما برو مشاور بشو!

فیلم تریلر خیلی هم وحشتناک نیست آخه فیلمه، اما این واقعیت هست.

دکتر بهم گفت یاز رو بعد ال دی شبی یکی بخورم منم انقدر شکه شده بودم فقط گفتم باشه
    حالا که بستش رو دیدم بعضی هاش سفید هستن و بعضاً صورتی که البته ترتیب مصرفش برای جلوگیری از بارداری هست که چه روز از ماه سفید مصرف بشه و کی صورتی.

میرم از دکتر میپرسم طرز مصرفش رو
    اما اگر کسی نحوه مصرفش رو در مورد pcod میدونه ممنون میشم راهنمایی کنه.
    شاید هم مهم نیست کی مدومش رو بخورم و فقط باید بخورم!

با تشکر
    پیروز باشید

12. sima_65 نوشته است: سلام
    یه دنیا ممنون از این روحیه ای که بهم دادی! شما برو مشاور بشو!

فیلم تریلر خیلی هم وحشتناک نیست آخه فیلمه، اما این واقعیت هست.

دکتر بهم گفت یاز رو بعد ال دی شبی یکی بخورم منم انقدر شکه شده بودم فقط گفتم باشه
    حالا که بستش رو دیدم بعضی هاش سفید هستن و بعضاً صورتی که البته ترتیب مصرفش برای جلوگیری از بارداری هست که چه روز از ماه سفید مصرف بشه و کی صورتی.

میرم از دکتر میپرسم طرز مصرفش رو
    اما اگر کسی نحوه مصرفش رو در مورد pcod میدونه ممنون میشم راهنمایی کنه.
    شاید هم مهم نیست کی مدومش رو بخورم و فقط باید بخورم!

با تشکر
    پیروز باشید

دوست من همه داروها به نوبه خودشون عوارض دارن. به طور مثال همین استامینوفن که همه تا کوچکترین دردی میاد سراغشون مصرف میکنند، پوکی استخوان از عوارض جدی هست که میتونه داشته باشه.این رو نگفتم که شما رو بترسونم، گفتم که بدونید هیچ دارویی بدون عوارض نیست. برای مشکل اخیر شما هم این داروها لازمه که مصرف بشه و تمام عوارضش هم در همه افراد بروز نمیکنه پس به خودتون تلقین نکنید حداقل! دوره تون رو کامل کنید و مطمئن باشید اگه عارضه ای هم دامن شما رو بگیره با قطع مصرف دارو در پایان دوره تعیین شده اون عارضه هم از بین میره. آروم باشید و فعلا فقط به درمان کیست فکر کنید.
    قرص یاز رو هم دقیقا همونطور که روی بسته نوشته مصرف کنید چون مکانیزم عملکردش به همون صورته و فرقی نداره برای جلوگیری مصرف بشه یا درمان کیست. اگه خواستید بازهم با پزشکتون در رابطه با نوع مصرفش مشورت کنید.

13. سلام
    ممنون از دوستانی که در پاسخ سوالاتم همراهیم کردن

دکتر گفت:یاز رو از روز اول پریود شروع کن و اول هم اونی رو بخور که نوشته استارت
    ظاهرا مصرفش همون مدل جلوگیری هست.

توی مدتی که یاز استفاده میکنم (2ماه) احتمال بارداری صفر هست؟
    البته اینو بخاطر اطلاعات عمومی پرسیدم وگرنه فکر نکنم با این کیستها احتمال بارداری داشته باشم
    حالا خوبه فعلا مجردمSmile)

با تشکر
    پیروز باشید

14. sima_65 نوشته است: سلام
    ممنون از دوستانی که در پاسخ سوالاتم همراهیم کردن

دکتر گفت:یاز رو از روز اول پریود شروع کن و اول هم اونی رو بخور که نوشته استارت
    ظاهرا مصرفش همون مدل جلوگیری هست.

توی مدتی که یاز استفاده میکنم (2ماه) احتمال بارداری صفر هست؟
    البته اینو بخاطر اطلاعات عمومی پرسیدم وگرنه فکر نکنم با این کیستها احتمال بارداری داشته باشم
    حالا خوبه فعلا مجردمSmile)

با تشکر
    پیروز باشید

سلام

قرص یاسمین از جمله بهترین قرص ها در جلوگیری از بارداریه و ضریب تاثیرش بیش از 99 درصده.
    با این حال همواره توصیه میشه در اولین مصرف (هر نوع قرصی) از کاندوم هم استفاده بشه.

در مورد مطلب قبلی که براتون نوشتم باید این نکته رو خدمتتون عرض کنم که

دوست من، به جز مطلبی که در پست قبل ذکر کردم هر مشاوره ی دیگه ای صادقانه نخواهد بود. این که من بیام احساسی پاسخ بدم و بگم شما مشکلی ندارین، همه چیز آرومه و every thing is ok این درست نیست؛ حداقل من این رو صادقانه نمی دونم.
    بازم تاکید میکم در صورت عدم تکمیل دوره ی درمان، تخمدان پلی کیستیک باعث ناباروری میشه.

با اینکه آدم مذهبی نیستم ولی براتون دعا میکنم.
    به امید بهبودی

15. سلام
    به هر سختی بود Smile بالاخره بسته اول یاز داره تمام میشه رسیدم به اون قرص سفید ها Smile

وقتی تمام شد بسته دوم رو شروع کنم یا صبر کنم باز پریود شم و دوباره شروع کنم مصرفشون رو؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید