شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 6 ...   

پرسش و پاسخ برای باردار شدن موفق و بالا بردن احتمال حاملگی

1. خواهش میکنم به سوالم جواب بدین

با سلام و احترام،
    میخواستم بدانم در صورتی که خانمی در ماه اول بارداری باشد و هنوز بدلیل اینکه موعد پریودش نرسیده متوجه باردار بودن خود نباشد ،استفاده از تردمیل برای لانه گزینی جنین مشکلی ایجاد نمیکند؟
    سوال دوم من این است که در ماه اول بارداری رفتن به استخر و ورود کلر آب به درون رحم باعث بروز مشکلات نخاعی در آینده برای جنین نمیشود؟
    سوال سوم من هم این است که اگر در ماه اول بارداری باشیم نزدیکی بدون جلوگیری و ریختن آب منی به داخل رحم و احیانا ورود آلت تناسلی مرد به رحم برای سلول تخم و احیانا لانه گزینی آن مشکلی به وجود نمیآورد؟
    پیشاپیش از پاسختون ممنونم

2. samishka نوشته است: خواهش میکنم به سوالم جواب بدین

با سلام و احترام،
    میخواستم بدانم در صورتی که خانمی در ماه اول بارداری باشد و هنوز بدلیل اینکه موعد پریودش نرسیده متوجه باردار بودن خود نباشد ،استفاده از تردمیل برای لانه گزینی جنین مشکلی ایجاد نمیکند؟
    سوال دوم من این است که در ماه اول بارداری رفتن به استخر و ورود کلر آب به درون رحم باعث بروز مشکلات نخاعی در آینده برای جنین نمیشود؟
    سوال سوم من هم این است که اگر در ماه اول بارداری باشیم نزدیکی بدون جلوگیری و ریختن آب منی به داخل رحم و احیانا ورود آلت تناسلی مرد به رحم برای سلول تخم و احیانا لانه گزینی آن مشکلی به وجود نمیآورد؟
    پیشاپیش از پاسختون ممنونم

با سلام و احترام متقابل دوست گرامی
    در مورد سوال دومتون باید بگم خیر مشکلی ایجاد نمیکنه با توجه به اینکه ماه اول بارداری هستش
    در مورد سوال سومتون هم تا اونجایی که بنده اطلاع دارم معمولا تا ماه ششم بارداری نزدیکی مشکلی رو بوجود نمیاره البته به شرطیکه فشار بیش از اندازه وارد نشه

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. bahar206 نوشته است: سلام.این سوال رو قبلادر بخش دیگه ای مطرح کردم ویکی از دوستان جوابی دادن اما  ظاهرا نتونستم منظورم رو برسونم .قصد بارداری  دارم با توجه به این که باکره هستم وتوانایی دخول کامل رو نداریم(بخاطر شل بودن آلت همسرم که بیشتر ریشه های روحی روانی داره نه مشکل جسمی)  بعد از اینکه همسرم آب منی رو داخل ابتدای واژن ریخت(یعنی دخول طوری بود که به پرده بکارت نرسیده وآب همونجا ریخته شد)تا یک ساعت در حالت درازکشیده موندم وزیر کمرم هم چیزی قرار دادم وقتی ازحالت دراز کشیده بلند شدم کلی آب ازواژنم بیرون اومد یعنی فک میکنم تمام منی خارج شد با این شرایط آیا احتمال بار داری هست؟میتونم امیدوار باشم. ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

سلام دوست گرامی
    اول اینکه بکارت مانع بارداریتون نیست
    دوم اینکه اگر در زمان مناسب و ایام پر خطر اقدام به بارداری کردین و منی همسرتون هم حاوی اسپرم بوده  احتمال بارداریتون هستش

4. سلام
    من این ماه میخوام واسه بارداری اقدام کنم ، 5 روز قرص کلومیفن از روز 3 رو خوردن و از روز 8 پریود هم قرص اتینیل استرادیول رو شروع کردم که باید 7 روز بخورم ،الان روز 9 پریود هستم . عفونت هم داشتم که دکتر برام مترونیدازول و کرم واژینال تجویز کرد ، کرم رو استفاده کردم ولی قرص مترونیدازول رو مصرف نکردم ، احساس میکنم عفونتم خوب نشده ، میتونم الان مترونیدازول رو بخورم ؟ مشکلی با اتینیل استرادیول ایجاد نمیکنه ؟
    اصلا اتینیل استرادیول رو دکترم واسه چی تجویز کزده ؟ چه اثری روی بارداری داره؟

5. سلام دکتر جان خسته نباشید
    میخواستم بپرسم از کجا باید فهمید که بر اثر امیزش نطفه منعقد شده یا نه؟منظورم اینه که اگه اقدام به بارداری کردیم علائمی هست که از روی انها توی همون روزهای اول متوجه بشیم که بارداری رخ داده یانه؟ ودیگه اینکه عفونت قارچی باعث عدم بارداری میشه؟یا درصورت باردارشدن وجود این عفونت چه اسیبی به جنین میزنه؟

6. maral-m نوشته است: سلام دکتر جان خسته نباشید
    میخواستم بپرسم از کجا باید فهمید که بر اثر امیزش نطفه منعقد شده یا نه؟منظورم اینه که اگه اقدام به بارداری کردیم علائمی هست که از روی انها توی همون روزهای اول متوجه بشیم که بارداری رخ داده یانه؟ ودیگه اینکه عفونت قارچی باعث عدم بارداری میشه؟یا درصورت باردارشدن وجود این عفونت چه اسیبی به جنین میزنه؟

سلام

1. در هر سیکلتون که برای بارداری اقدام می کنین یه هفته بعد از آخرین رابطه تست بتا مشخص میکنه که بارداری صورت گرفته یا نه.
    2. قبل از اقدام برای بارداری جهت رفع عفونت اقدام کنین و از سه ماه قبل اسید فولیک مصرف کنین تا از ایجاد نقایص احتمالی در جنین جلوگیری بشه.

7. با سلام، خانمی هستم 32 ساله که 12 ساله ازدواج کردم حدود 9 سال میشه که در انتظار بچه هستم ولی تشخیص دکترها اینه که من تنبیلی تخمدان دارم و تخمدانهام ضعیف هستن با توجه به اینکه داروهای مختلف و قوی از جمله آمپولهای hcg و hmg با دوز بالا مصرف کردم ولی هر بار تخمکهای کوچیک با سایز کمتر از 12 و با تعداد کم در حد 3 الی 4 تا آزاد نمیکنم من هر ماه پریود میشم و هر دوره هم تقریبا بین 25 روز طول میکشه با توجه به شرح حالی که گفتم به نظر شما علت تنبلی تخمدان چی هستش و راه حل سریعی اگه دوستان دارن ممنون میشم منو راهنمائی کنید.

8. poneh90 نوشته است: با سلام، خانمی هستم 32 ساله که 12 ساله ازدواج کردم حدود 9 سال میشه که در انتظار بچه هستم ولی تشخیص دکترها اینه که من تنبیلی تخمدان دارم و تخمدانهام ضعیف هستن با توجه به اینکه داروهای مختلف و قوی از جمله آمپولهای hcg و hmg با دوز بالا مصرف کردم ولی هر بار تخمکهای کوچیک با سایز کمتر از 12 و با تعداد کم در حد 3 الی 4 تا آزاد نمیکنم من هر ماه پریود میشم و هر دوره هم تقریبا بین 25 روز طول میکشه با توجه به شرح حالی که گفتم به نظر شما علت تنبلی تخمدان چی هستش و راه حل سریعی اگه دوستان دارن ممنون میشم منو راهنمائی کنید.

سلام

0. طی این 9 سال فقط همین دو نوع آمپول براتون تجویز شده!!!!؟ یا اسامی داروها یادتون نبود؟
    1. روش های مختلف مانند IUI، میکرو، IVF و ... و همچنین درمان های دارویی دیگر مانند کلومیفن، لتروزول، متفورمین و ... براتون درخواست نشده!؟
    2. اضافه وزن دارین؟
    3. آزمایش تیروئید تا به حال دادین؟
    4. تعداد تخمک آزاد شده همچین کم هم نیست! برای ارزیابی سایز فولیکول ها در چه روزی از سیکلتون سونو دادین؟
    5. چسبندگی یا انسداد در لوله های رحمی ندارین؟ لاپاراسکوپی یا هیستروسکوپی انجام شده؟
    6. همسرتون آزمایش اسپرم دادن؟ مشکلی داشتن یا نه؟ اگه اسپرموگرام همسرتون موجوده در تاپیک خودش بذارین تا ببینیم وضعیت چه جوریه.

فعلا به سوالات بالا پاسخ بدین و منتظر پاسخ دکتر بمونین.

9. bahar206

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    تاچند روز بعد از تخمک گذاری اگه نزدیکی انجام بشه بارداری رخ میده؟
    ممنون.

10. bahar206 نوشته است: سلام
    تاچند روز بعد از تخمک گذاری اگه نزدیکی انجام بشه بارداری رخ میده؟
    ممنون.

سلام

در سیکل های منظم، تخمک گذاری در اواسط سیکل رخ میده و معمولا حداکثر تا سه روز بعد، جزو روزهای پرخطر محسوب میشه.
    کلا اگه میخواین برای بارداری اقدام کنین
    روزهای تخمک گذاری تون رو پیدا کنین و در این ایام روز در میان رابطه داشتین تا احتمال بارداری افزایش پیدا کنه.

11. با سلام خدمت شما دکتر عزیز من در این ماه تصمیم گرفته ام که باردار شوم دیشب نزدیکی داشت و برای اولین بارهمسرم  مایع را در رحمم خالی کردند ولی مشکلی که داشتم من باید فردا پریود بشوم ایاامکان دارد که من در عرض 2 روز باردار شوم و پریود نشوم؟یه سوال دیگه داشتم که وقتی اب به داخل رحمم رفت تا صبح همه اش از بدنم خارج شده ایا در این صورت بارداری صورت میگیرد؟من تا 3 ساعت از جایم بلند نشدم و تخت دراز کشیدم و بالشت در زیر باسنم قرار دادم .ممنون میشم به سوالاتم پاسخ دهید.

12. setare147 نوشته است: با سلام خدمت شما دکتر عزیز من در این ماه تصمیم گرفته ام که باردار شوم دیشب نزدیکی داشت و برای اولین بارهمسرم  مایع را در رحمم خالی کردند ولی مشکلی که داشتم من باید فردا پریود بشوم ایاامکان دارد که من در عرض 2 روز باردار شوم و پریود نشوم؟یه سوال دیگه داشتم که وقتی اب به داخل رحمم رفت تا صبح همه اش از بدنم خارج شده ایا در این صورت بارداری صورت میگیرد؟من تا 3 ساعت از جایم بلند نشدم و تخت دراز کشیدم و بالشت در زیر باسنم قرار دادم .ممنون میشم به سوالاتم پاسخ دهید.

سلام

خب احتمال بارداری در یه روز مونده به پریود که خیلی کمه و اگر که سیکلتون منظم باشه این احتمال کمتر و کمتر هم میشه. اما دوست من قطعا خواسته ای که از باردار شدن دارین اینه که جنین سالمی در رحم به وجود بیاد و رشد کنه. پس بیاین به خودتون، خانواده تون و جامعه لطف کنین و

1. با توجه به سنتون برای باردارشدن زیاد عجله نکنین و
    2. سه ماه قبل از بارداری اسید فولیک مصرف کنین.

شما بایستی روزهای تخمک گذاری تون رو پیدا کنین و در این ایام روز در میان نزدیکی داشته باشین تا احتمال بارداری افزایش پیدا کنه.

در مورد سوال آخرتون باید بگم که معمولا بعد از تقریبا 15 - 20 دقیقه منی به مایع تبدیل شده و خب طبیعیه که مقداریش از واژن خارج شه اما شما باید بدونین اسپرم های زیاد و چست و چابک! (که در منی وجود دارن) میتونن در همون زمان تخلیه خودشون رو به تخمک (در صورت وجود) برسونن و اونو بارور کنن. پس همون متکی رو زیر باسن قرار بدین و استراحت کنین کافی خواهد بود.

13. asal90

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    من 29سال سن دارم پریودم دوره های 21روزه هست دوسال ونیم ازدواج کردم و از تیر در حال اقدام برای بارداری هستم  میخواستم بدونم بعد از تاخیر20روز از موعدپریودی و دادن ازمایش خون در دوهفته گذشتن از موعد ان منفی بودن نتیچه امکان بارداری هنوز وجود دارد اگر نه دلیل تاخیر پریود چیست؟و ایا نشانه بدی است؟و یه سوال دیگه اینکه برای افزایش احتمال باروری باید چکارهایی را انجام داد ایا لازمه که مدت زمانی پاها بالا گرفته شوند ویا چقدر باید بی حرکت ماند

14. asal90 نوشته است: سلام
    من 29سال سن دارم پریودم دوره های 21روزه هست دوسال ونیم ازدواج کردم و از تیر در حال اقدام برای بارداری هستم  میخواستم بدونم بعد از تاخیر20روز از موعدپریودی و دادن ازمایش خون در دوهفته گذشتن از موعد ان منفی بودن نتیچه امکان بارداری هنوز وجود دارد اگر نه دلیل تاخیر پریود چیست؟و ایا نشانه بدی است؟و یه سوال دیگه اینکه برای افزایش احتمال باروری باید چکارهایی را انجام داد ایا لازمه که مدت زمانی پاها بالا گرفته شوند ویا چقدر باید بی حرکت ماند

سلام

نتیجه ی تست بتا بعد از 20 روز تاخیر در پریود منفی بوده و به معنای عدم بارداریه و کاملا قابل اطمینان.
    تاخیر در پریود میتونه به خاطر

کیست تخمدان
    اختلال در غده ی تیروئید
    اختلال هورمونی
    مصرف قرص
    استرس های روزانه
    و ... باشه.
    برای بررسی بیشتر بایستی توسط متخصص زنان ویزیت بشین.

اما (در صورتی که مشکلی در شما و همسرتون نباشه) چه کار کنین که سریعتر باردار شین:

0. زیر نظر پزشک باردار شدن که فرض صفر و اولیه س.
    1. مصرف فولیک اسید سه ماه قبل از بارداری برای جلوگیری از ایجاد نقایص احتمالی در جنین
    2. پیدا کردن روزهای تخمک گذاری (تقویم تخمک گذاری رو دانلود کنین)
    3. نزدیکی به صورت روز در میان در ایام تخمک گذاری
    4. بعد از نزدیکی یه متکی زیر باسن تون قرار بدین و نیم ساعت سه ربع استراحت کنین. حالا اگه میخواین پاهاتونم بالا بگیرین ولی همون متکی کافیه.

فعلا همینا.
    به امید مامان شدنتون

15. asal90

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    باعرض سلام دوباره
    من امروز روزیه که 20روز پریودم عقب افتاده و ازمایشم از 14روز بعد از عقب افتادن برای مراجعه به متخصص زنان ایا لزومی داره که برم و ی تست بتای دیگه بدهم ممنون

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 6 از 58
رفتن به صفحه :    ... 6 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید