شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه : 1   

خونریزی غیر عادی بین دو پریود

1. سلام.من 21 سالمه و مجرد هستم.
    من 2شهریور پریودم تموم شد و الان نزدیکه 1هفته است که دوباره پریود شدم.یعنی روزای اول خیلی خیلی کم خونریزی داشتم ولی 2روزه خونریزیم شدید شده (البته نه به اندازه خونریزی پریود).این اولین باره که اینطوری میشم.

میخواستم بدونم این عادیه یا حتما باید برم دکتر؟

خیلی نگرانم.

درضمن از یک ماه پیش من برای ریزش موهام به تجویز دکتر پوست و مو از قرص اسپیرونولاکتون وهمین طور زینک استفاده میکردم

ممنون میشم کمکم کنید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. mahsa8227 نوشته است: سلام.من 21 سالمه و مجرد هستم.
    من 2شهریور پریودم تموم شد و الان نزدیکه 1هفته است که دوباره پریود شدم.یعنی روزای اول خیلی خیلی کم خونریزی داشتم ولی 2روزه خونریزیم شدید شده (البته نه به اندازه خونریزی پریود).این اولین باره که اینطوری میشم.

میخواستم بدونم این عادیه یا حتما باید برم دکتر؟

خیلی نگرانم.

درضمن از یک ماه پیش من برای ریزش موهام به تجویز دکتر پوست و مو از قرص <a>اسپیرونولاکتون</a> وهمین طور زینک استفاده میکردم

ممنون میشم کمکم کنید

سلام

اختلال در سیکل قاعدگی از عوارض قرص اسپیرونولاکتون هست. همچنین
    ممکنه اختلال در غده ی تیروئید (منوراژی) وجود داشته باشه. این یه احتماله و برای بررسی بیشتر بایستی به متخصص غدد مراجعه کنین تا با درخواست آز تیروئید (آز خون) تشخیص قطعی داده بشه.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  3. TARARA

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    بخشید من هم همین اتفاق برام افتاده فقط روز آخر پریودم رابطه داشتم از روش اورژانسی استفاده کردم 2قرص اول هیچ 2قرص بعدی را 4ساعت بعد بالا آوردم
    بعداز3روز دوباره پریود شدم ودیروز که روز اول پریودم باید باشه تا حالا پریود نشدم خیلی میترسم و نگرانم این از اثرات قرص های hdیا باید به دکتر مراجعه کنم؟

4. TARARA نوشته است: بخشید من هم همین اتفاق برام افتاده فقط روز آخر پریودم رابطه داشتم از روش اورژانسی استفاده کردم 2قرص اول هیچ 2قرص بعدی را 4ساعت بعد بالا آوردم
    بعداز3روز دوباره پریود شدم ودیروز که روز اول پریودم باید باشه تا حالا پریود نشدم خیلی میترسم و نگرانم این از اثرات قرص های hdیا باید به دکتر مراجعه کنم؟

سلام

اختلال در پریود از عوارض قرص اورژانسیه اونم HD که دوز بیشتری نسبت به بقیه ی قرصا داره.
    این عوارض حداقل یکی دو سیکل وجود داره.
    هر چه که آروم تر و ریلکس تر باشین این انتظار برای پریود شدن کمتر خواهد بود.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. سیکل منظم 28یا30 روزه دارم ومدت پریودم10روزه است اما این دوره  ابتدای پریود خونریزی نسبتا کمتری داشتم (غلیظ)
    واز روز پنجم دوباره دل وکمردردم وخونریزیم مثل روزهای اول تو دوره های قبل شروع شده وامروز که هشتم ام هست زیاده
    مثل روزهای اول ودوم !!!!!!!!چیکار کنم دلیلش چیه؟
    البته امروز دکتر رفتم وآزمایش برای تیروئید وکم خونی دادن جواب تست تیروئید هنوز آماده نیست وسونو واژینال توی سونو تخمدان سمت چپ یه کیست 45ملیمتری در35 میلیمتری دیده شده ولی دیگه دکتر نبود که نشون بدم میشه راهنمایی کنید دلیل ادامه خونریزیم چیه ودرمانش چیه؟؟؟ممنونم

6. roshana نوشته است: سیکل منظم 28یا30 روزه دارم ومدت پریودم10روزه است اما این دوره  ابتدای پریود خونریزی نسبتا کمتری داشتم (غلیظ)
    واز روز پنجم دوباره دل وکمردردم وخونریزیم مثل روزهای اول تو دوره های قبل شروع شده وامروز که هشتم ام هست زیاده
    البته امروز دکتر رفتم وآزمایش برای تیروئید وکم خونی دادن جواب تست تیروئید هنوز آماده نیست وسونو واژینال توی سونو تخمدان سمت چپ یه کیست 45ملیمتری در35 میلیمتری دیده شده ولی دیگه دکتر نبود که نشون بدم میشه راهنمایی کنید دلیل ادامه خونریزیم چیه ودرمانش چیه؟؟؟ممنونم

سلام

همونطور که دو سه خط بالاتر نوشتم ممکنه ممکنه در غده ی تیروئید اختلال وجود داشته باشه (منوراژی). منتظر جواب آز تیروئید بمونین.
    اگه مشکل از تیروئید نباشه معمولا برای کاهش خونریزی، مفنامیک اسید اوضاع رو بهبود می بخشه.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  7. m1989 نوشته است:
    roshana نوشته است: سیکل منظم 28یا30 روزه دارم ومدت پریودم10روزه است اما این دوره  ابتدای پریود خونریزی نسبتا کمتری داشتم (غلیظ)

سلام

همونطور که دو سه خط بالاتر نوشتم ممکنه ممکنه در غده ی تیروئید اختلال وجود داشته باشه (منوراژی). منتظر جواب آز تیروئید بمونین.
    اگه مشکل از تیروئید نباشه معمولا برای کاهش خونریزی، <a rel=nofollow href=http://drugs.roham.ws/article96.html>مفنامیک</a> اسید اوضاع رو بهبود می بخشه.

تجویز دارو هم که میکنید به به !!!!!
    ایشون در سونوگرافیشون کیست تشخیص داده شده
    از تجویز دارو خودداری کنید خواهشا
    مفنامیک باید توسط پزشک تجویز شه چون اگه به اندازه مصرف نشه پدر سیستم گوارشو درمیاره پروفن یا کدئین نیست که واسه درد و از بین رفتنش همین جور مصرف شه
    خانم عزیز اول جهت درمان کیستتون اقدام کنید

8. Clooney نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    roshana نوشته است: سیکل منظم 28یا30 روزه دارم ومدت پریودم10روزه است اما این دوره  ابتدای پریود خونریزی نسبتا کمتری داشتم (غلیظ)

سلام

اگه مشکل از تیروئید نباشه معمولا برای کاهش خونریزی، <a><a>مفنامیک</a></a> اسید اوضاع رو بهبود می بخشه.

تجویز دارو هم که میکنید به به !!!!!
    ایشون در سونوگرافیشون کیست تشخیص داده شده. بعد شما میگید مشکل تیروئید؟؟؟؟؟
    از تجویز دارو خودداری کنید خواهشا
    <a>مفنامیک</a> باید توسط پزشک تجویز شه چون اگه به اندازه مصرف نشه پدر سیستم گوارشو درمیاره پروفن یا کدئین نیست که واسه درد و از بین رفتنش همین جور مصرف شه
    خانم عزیز اول جهت درمان کیستتون اقدام کنید

سلام

محمد تا وقتی که در ارسال پست عجله کنی و پست های من رو دقیق نخونی همین مشکلات پیش پا افتاده برات ایجاد میشه!

1. در پستی که نوشتم کلمه ی ممکنه رو دو بار نوشتم. می بینیش؟؟! این یعنی احتمال!! درخواست آز تیروئید توسط دکترشون هم به همین خاطره! تو پست های من می بینی که همیشه احتمالات گوناگون رو تا جایی که بدونم می گم تا طرف اطلاعات بیشتری داشته باشه.
    2. من تجویز دارو نکردم! به سوال ایشون پاسخ دادم که گفتن "درمانش چیه؟". شما هم بهتره بدونی در خونریزی های دامنه دار، شدید و دردناک مفنامیک اسید از جمله دارو های تجویزیه. من در تمام پست هام تاکید دارم که دارو خودسرانه مصرف نشه. پس گفتن این نکات بدیهی چیز درستی نیست اینجوری آدم فکر می کنه از خودش چیزی نمی فهمه!

در مورد نکته ی اول بعد از ارسال پستم دیدم که پستت رو ویرایش کردی پس بازم متوجه شدی که اشتباه کردی!

9. سلام
    من 28 سالمه و حدود 6 ماهه که اختلالات قاعدگی دارم. قبلاً هم لکه بینی بین قاعدگی داشتم. اما از 6 ماه پیش خونریزیم دچار مشکل جدی شد. حدود 27 روز خونریزی داشتم به دکتر مراجعه کردم برام یه آمپول تجویز کرد و ال دی. سونو هم برام نوشت که یه کیست 3.5 در 2.6 تشخیص داده شد. از روز 5 قاعدگی بعدی به مدت 6 هفته ال دی مصرف کردم  ناگفته نماند باز هم پریودم 10 روزه قطع نشد . و روز 11 و 12 دو تا ال دی خوردم. بعد از برطرف شدن کیست باز هم خونریزی ادامه داشت . آزمایش هورمونی برام تجویز شد که پرولاکتینم بالا بود . 8 تا کابرگولین و ال دی تجویز شد . اونارم مصرف کردم اما باز هم خونریزیم ادامه داشت. 6 تا کابرگولین دیگه هم تجویز شد. همراه با ال دی و استروژن اما باز هم خونریزیم در ماه اخیر ادامه داشت این بار 25 استروژن و 10 پروژسترون برای روزهای آخر برام تجویز شد. از دکترم که علت رو پرسیدم گفت باید علتهای هورمونی بررسی بشه. می خواستم ببینم ممکنه علت دیگه ای باشه؟ و اینکه برای به تعادل رسیدن بدنم چقدر باید دارو مصرف کنم؟

10. در رابطه باپست قبلیم (4پست قبل)قطع نشدن خونریزی پریود

دکتر برام ترنسید250وداکسی سایکلین وال دی دادن از دیروز عصر شروع کردم ولی خونریزیم بند نیامده!2ساعت دیگه هم عازم سفر هستم چاره کار چیه ؟میزان مصرف قرصاهم ترنسید 6ساعت یکی وداکسی 12ساعت یک عدد وال دی هم شبی یکی
    میزان مصرف ترنسید وبالاتر ببرم موردی نداره؟مفنمیک اسید بخورم ؟چه قدر ممنونم از پاسختون
    ببخشید استفاده از پدهای داخلی توی این دوره اشکالی نداره؟

11. roshana نوشته است: در رابطه باپست قبلیم (4پست قبل)قطع نشدن خونریزی پریود

دکتر برام ترنسید250و<a>داکسی سایکلین</a> وال دی دادن از دیروز عصر شروع کردم ولی خونریزیم بند نیامده!2ساعت دیگه هم عازم سفر هستم چاره کار چیه ؟میزان مصرف قرصاهم ترنسید 6ساعت یکی وداکسی 12ساعت یک عدد وال دی هم شبی یکی
    میزان مصرف ترنسید وبالاتر ببرم موردی نداره؟مفنمیک اسید بخورم ؟چه قدر ممنونم از پاسختون

سلام

دوست من داروهای تجویزی رو به همون اندازه ی گفته شده مصرف کنین اوضاع بهتر میشه. اولویت با پزشک معالج تونه اگه لازم می بود مفنامیک رو تجویز می کردن.
    اگه میخواین از تامپون استفاده کنین بایستی هر 3 - 4 ساعت تعویض بشه. و
    چون حجم خونریزی زیاده ترجیحا از سایز بزرگش استفاده کنین.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  12. roshana نوشته است: در رابطه باپست قبلیم (4پست قبل)قطع نشدن خونریزی پریود

دکتر برام ترنسید250و<a>داکسی سایکلین</a> وال دی دادن از دیروز عصر شروع کردم ولی خونریزیم بند نیامده!2ساعت دیگه هم عازم سفر هستم چاره کار چیه ؟میزان مصرف قرصاهم ترنسید 6ساعت یکی وداکسی 12ساعت یک عدد وال دی هم شبی یکی

دوست عزیز
    ترنسید از روشهای خوب برای قطع و کاهش خونریزیه و به همون روش ادامه بدید وفواصل  ساعات رو کم نکنید.
    مفنامیک هم میتونید بکار ببرید.هر 8 ساعت 500 میلی
    اما اگر صبر کنید ترنسید جواب میده.البته ممکن دفعه بعد پریودتون کم بشه و یا برنامه اش بهم بریزه البته
    میتونید از پدها استفاده کنید اما همونطور که دوست عزیز ام 1989 گفتن باید به موقع تعویض بشه و اگر خونریزی زیاد با فواصل حتی نزدیکتر

13. sepideh90 نوشته است:
    roshana نوشته است: در رابطه باپست قبلیم (4پست قبل)قطع نشدن خونریزی پریود

دکتر برام ترنسید250و<a><a rel=nofollow href=http://drugs.roham.ws/article64.html>داکسی سایکلین</a></a> وال دی دادن از دیروز عصر شروع کردم ولی خونریزیم بند نیامده!2ساعت دیگه هم عازم سفر هستم چاره کار چیه ؟میزان مصرف قرصاهم ترنسید 6ساعت یکی وداکسی 12ساعت یک عدد وال دی هم شبی یکی

دوست عزیز
    ترنسید از روشهای خوب برای قطع و کاهش خونریزیه و به همون روش ادامه بدید وفواصل  ساعات رو کم نکنید.
    <a rel=nofollow href=http://drugs.roham.ws/article96.html>مفنامیک</a> هم میتونید بکار ببرید.هر 8 ساعت 500 میلی
    اما اگر صبر کنید ترنسید جواب میده.البته ممکن دفعه بعد پریودتون کم بشه و یا برنامه اش بهم بریزه البته
    میتونید از پدها استفاده کنید اما همونطور که دوست عزیز ام 1989 گفتن باید به موقع تعویض بشه و اگر خونریزی زیاد با فواصل حتی نزدیکتر

من هر چی گفتم تجویز دارویی نکنید کسی گوش نمیکنه
    این دارو باید با توجه به تشخیص پزشک مصرف شه وگرنه اثر سو بروی کلیه و گوارش و کبد میذاره
    دوز اولیه 500 میلی گرم و سپس 250 میلی گرم هر 6 ساعت در صورت نیاز. توصیه می شود این دارو بطور مداوم بیش از 7 روز استفاده نشود
    جیزی که همه جا نوشته شده
    ولی بازم میگم اوال نظر پزشک بعد تجویز اگه پزشک تشخیص میداد حتما بهتون تجویز میکردن اگه هم کرن که هیچی

14. سلام
    من با نامزدم شب قبل حدود 2 ساعت معاشقه داشتم البته نزدیکی اصلا نداشتیم. اما من ارضا نشدم و حدود 2 ساعت بعد دل درد گرفتم و امروز صبح پریود شدم. حدود 23 روز از آخرین پریودم میگذره. پریودمم غیر طبیعیه و خونی که میاد کمرنگه و دست و پام سر شده.
    خیلی نگرانم. به نظر شما چه اتفاقی افتاده؟ باید برم دکتر؟

15. Clooney نوشته است:
    sepideh90 نوشته است:
    roshana نوشته است: در رابطه باپست قبلیم (4پست قبل)قطع نشدن خونریزی پریود

دکتر برام ترنسید250و<a><a><a>داکسی سایکلین</a></a></a> وال دی دادن از دیروز عصر شروع کردم ولی خونریزیم بند نیامده!2ساعت دیگه هم عازم سفر هستم چاره کار چیه ؟میزان مصرف قرصاهم ترنسید 6ساعت یکی وداکسی 12ساعت یک عدد وال دی هم شبی یکی

دوست عزیز
    <a><a>مفنامیک</a></a> هم میتونید بکار ببرید.هر 8 ساعت 500 میلی

من هر چی گفتم تجویز دارویی نکنید کسی گوش نمیکنه
    این دارو باید با توجه به تشخیص پزشک مصرف شه وگرنه اثر سو بروی کلیه و گوارش و کبد میذاره
    دوز اولیه 500 میلی گرم و سپس 250 میلی گرم هر 6 ساعت در صورت نیاز. توصیه می شود این دارو بطور مداوم بیش از 7 روز استفاده نشود
    جیزی که همه جا نوشته شده
    ولی بازم میگم اوال نظر پزشک بعد تجویز اگه پزشک تشخیص میداد حتما بهتون تجویز میکردن اگه هم کرن که هیچی

کلونی عزیز
    خوشحالم که تو بحثها میبینمتون اما باید خدمتتون بگم بنده تجویز داروی خاصی نکردم و این چیزی که نوشتم یک متود اولیه در مراکز بهداشتی درمانی کشوره که در موارد خونریزی زیاد و یا لکه بینی بکار میره برای 5 روز تا میزان خونریزی رو کاهش بده .البته تو کتاب  دستوالعمل روشهای پیشگیری کشوری هم مشخصا ذکر شده و یک روش محسوب میشه
    این دارو خط اولیه و کم عارضه ترین روش برای کنترل خونریزی و لکه بینی است و اگر فردی جواب نگیره و یا خونریزی هنوز ادامه داشته باشه دکتر براش ترنسید مینویسه و یا حتی داروهای دیگه که نام نمیبرم.پس اینکه این مورد ابتدایی رو ذکر کردم فقط به جهت اینه که امتحان خودش رو پس داده و روش تقریبا میشه گفت سیفیه.
    این روش مصرف که شما فرمودید رو بنده جایی نخوندم و ترجیح میدم با متود اصلی توصیه کنم و اگر منبعی دارید خوشحال میشم ذکر کنید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 6
رفتن به صفحه : 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید