شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه 1   

عفونت آلت تناسلی زنان؟

1. سلام و خسته نباشید
    ببخشید درمورد عفونت آلت تناسلی زن میخواستم سوال بپرسم:آیا این نوع عفونتها با مصرف قرص و آمپول رفع میشن؟یا دوره درمان طولانی مدت دارند؟آیا امکان داره که این نوع عفونت ها دردسر ساز شوند؟
    من شنیدم که عفونت آلت تناسلی خانم ها فقط با فریز کردن بصورت کامل درمان میشن؟آیا این شنیده درست هست؟

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  2. arman100 نوشته است: سلام و خسته نباشید
    ببخشید درمورد عفونت آلت تناسلی زن میخواستم سوال بپرسم:آیا این نوع عفونتها با مصرف قرص و آمپول رفع میشن؟یا دوره درمان طولانی مدت دارند؟آیا امکان داره که این نوع عفونت ها دردسر ساز شوند؟
    من شنیدم که عفونت آلت تناسلی خانم ها فقط با فریز کردن بصورت کامل درمان میشن؟آیا این شنیده درست هست؟

سلام

1. عفونت ها معمولاً با درمان دارویی قابل درمان هستن.
    2. بسته به نوع عفونت طول درمان متفاوته. اینجا از یه هفته تا چند ماه داشتیم.
    3. عفونت می تونه دردسر ساز باشه مثلا خانمی که دچار عفونت شده اگه برای بارداری اقدام کنه و باردار بشه احتمال ایجاد نقص در جنین وجود داره.
    4. فریز کردن یکی از خط درمان های عفونته اما تنها راه نیست.

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  3. سوالتون خیلی کلی و عمیقه
    عفونت دستگاه تناسلی خانم ها انواع مختلفی داره که به طور یقین دلایل متعددی هم سبب ایجاد عفونت ها می شه
    وقتی عفونت شروع می شه، خودش رو نشون می ده و خانم از وجودش مطلع می شه، مثلا با ترشحاتی که تغییر رنگ و بو دادن، یا دردی که در زیر شکم به وجود می یاد، یا سوزش های ادراری و خیلی چیزهای دیگه
    وقتی عفونت تازه اس، با روشهای مناسبی که توسط پزشک توصیه می شه می شه اونها رو طی یه دوره ی درمانی مناسب و البته نه خیلی طولانی، بهبود بخشید. که به طور معمول مصرف داروهاست و البته تغذیه ی مناسب که عفونت رو از داخل از بین ببره
    اگه رسیدگی مناسبی از جانب خانم انجام نشه، عفونت رو جدی نگیره، اهمیتی به دستگاه تناسلی اش و نظافت و بهداشتش نده، اصلا از عفونت ها و چیزهای مربوط به اون اطلاعاتی نداشته باشه و ....    اون وقت عفونت بیشتر می شه و به شکل بدتر و گسترده تری سلامت اون ناحیه رو تحت تاثیر قرار می ده، و اینجوری درمانش هم طولانی تر خواهد بود و روشهای درمانی اش هم متفاوت تر
    بیشتر خانم ها این عفونت ها رو تجربه می کنن. چیز عجیب و ترسناکی نیست

تشکر شده توسط : 9 کاربر
  4. ببخشید یه سوال دیگه هم در این رابطه داشتم:
    آیا تمام خانمهایی که هم زمان هم رابطه ی واژینال و هم مقعد (مقعد سپس واژینال) رو دارن دچار این نوع عفونتها میشن؟

اگر کسی دچار این نوع عفونتها بشه و سپس یک دوره درمان داشته باشد و درمان کامل شود دومرتبه این نوع رابطه صورت بگیره آیا باز دچار این عفونت میشن؟ یا اینکه بدنشون پس از یک دوره درمان نسبت به این نوع عفونتها مقاوم میشه؟

ممنون میشم در این رابطه هم راهنمایی بفرمایید

5. arman100 نوشته است: ببخشید یه سوال دیگه هم در این رابطه داشتم:
    آیا تمام خانمهایی که هم زمان هم رابطه ی واژینال و هم مقعد (مقعد سپس واژینال) رو دارن دچار این نوع عفونتها میشن؟

اگر کسی دچار این نوع عفونتها بشه و سپس یک دوره درمان داشته باشد و درمان کامل شود دومرتبه این نوع رابطه صورت بگیره آیا باز دچار این عفونت میشن؟ یا اینکه بدنشون پس از یک دوره درمان نسبت به این نوع عفونتها مقاوم میشه؟

ممنون میشم در این رابطه هم راهنمایی بفرمایید

پاسخ هر دو سوال شما آره هست.
    رابطه ی مقعدی توام با واژینال اصلا توصیه نمیشه اما اگه قرار باشه این امر صورت بگیره و اگه شما سلامت پارتنرت برات مهمه
    باید رابطه رو کات کنی، کاندوم رو در بیاری، آلتت رو بشوری، کاور جدید بزنی و رابطه ی واژینال رو شروع کنی. این بایده.  
    عفونت رو کمتر خانمی هست که تجربه نکرده باشه و حتی بعد از درمان هم ممکنه عفونت بازگشت داشته باشه برای همین همواره توصیه میشه

خانم ها
    - آلت رو از واژن به سمت مقعد بشورن نه بر عکس.
    - در حمام روی زمین نشینن.
    - از لباس زیر نخی استفاده کنن.
    - واژن رو به توصیه ی مامان بزرگا! با صابون نشورن و از ژل های بهداشتی استفاده کنن.
    - اگه تمایل به رابطه ی مقعدی دارن برای طرف کاندوم بخرن! و در حق خودشون لطف بزرگی رو انجام بدن.

فعلا همینا.

تشکر شده توسط : 11 کاربر
  6. سلام دختری 20 ساله ومجرد هستم  چند روزی است احساس خارش دارم  اما چیزی که نگرانم کرده اینه که وقتی دیروز برای دفع ادرار اقدام کردم پوسته ای نازک و بزرگ وبا حاله ای صورتی رنگ که گویی به مقداری خون اغشته باشد نیز خارج شد دقیق نمی دانم این پوسته مربوط به کجابوده ولی امکان عفونت هست؟ یا امکان دارد پرده ی بکارت اسیب دیده باشد؟.خواهش میکنم اگه در این مورد اطلاعی دارید راهنمایی بفرمایید.

7. tah0ra نوشته است: سلام دختری 20 ساله ومجرد هستم  چند روزی است احساس خارش دارم  اما چیزی که نگرانم کرده اینه که وقتی دیروز برای دفع ادرار اقدام کردم پوسته ای نازک و بزرگ وبا حاله ای صورتی رنگ که گویی به مقداری خون اغشته باشد نیز خارج شد دقیق نمی دانم این پوسته مربوط به کجابوده ولی امکان عفونت هست؟ یا امکان دارد پرده ی بکارت اسیب دیده باشد؟.خواهش میکنم اگه در این مورد اطلاعی دارید راهنمایی بفرمایید.

اگه چیزی وارد نشده که آسیب ندیده
    پریودیتون نزدیک نیست؟
    خارشتون هم می تونه از عفونت باشه بهتره برای چک اپ به متخصص زنان مراجعه کنید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  8. tah0ra نوشته است: سلام دختری 20 ساله ومجرد هستم  چند روزی است احساس خارش دارم  اما چیزی که نگرانم کرده اینه که وقتی دیروز برای دفع ادرار اقدام کردم پوسته ای نازک و بزرگ وبا حاله ای صورتی رنگ که گویی به مقداری خون اغشته باشد نیز خارج شد دقیق نمی دانم این پوسته مربوط به کجابوده ولی امکان عفونت هست؟ یا امکان دارد پرده ی بکارت اسیب دیده باشد؟.خواهش میکنم اگه در این مورد اطلاعی دارید راهنمایی بفرمایید.

سلام.اون پوسته ای که میفرمائید به احتمال زیاد مربوط به کیست تخمدان هستش و با ترکیدن کیست اون پوسته بیرون میاد و آسیبی هم به پردتون وارد نمیکنه.(خود من بارها این تجربه رو داشتم.)
    باید بگم تا زمانی که چیزی داخل واژن نرفته به پرده بکارت آسیبی نمی زنه.
    بله با توجه به خارشتون احتمال عفونت هم هست.از ژل بانوان میتونید استفاده کنید و شورتتون رو هم هر روز 2 بار عوض کنید و با مواد شوینده بی بو بشورید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  9. با سلام خدمت شما من مقدار کمی ترشحات غلیظ سفید داشتم و دیشب موقع خواب پهلوی چپم موقع اجابت مزاج درد خفیفی داشت من این ماه نزدیکی کامل هم داشتم برای بارداری اما 5 روز مانده به پریودیم و 5 روز پیش بی بی چک گذاشتم منفی بود . ایا این درد خفیف نشانه بارداری میباشد یا به عفونت ربط دارد؟

10. setare147 نوشته است: با سلام خدمت شما من مقدار کمی ترشحات غلیظ سفید داشتم و دیشب موقع خواب پهلوی چپم موقع اجابت مزاج درد خفیفی داشت من این ماه نزدیکی کامل هم داشتم برای بارداری اما 5 روز مانده به پریودیم و 5 روز پیش بی بی چک گذاشتم منفی بود . ایا این درد خفیف نشانه بارداری میباشد یا به عفونت ربط دارد؟

سلام

ترشحات سفید پنیری معمولا نشونه ی عفونت قارچیه و برای بررسی بیشتر شما بایستی به متخصص زنان مراجعه کنید. از پشت مانیتور من نمیتونم چیزی رو ببینم! و عفونت رو تایید کنم.
    بی بی چک 21 روز یعد از نزدیکی قابل اعتماده.
    من توصیه می کنم ابتدا تست بتا بدید تا از بارداری یا عدم اون مطمئن بشید.
    درد در ناحیه ی شکم به هر دو داستان میتونه مرتبط باشه و شما بایستی تست بدید و به متخصص مراجعه کنید.

11. با سلام  خدمت شما دوستان عزیز.من کمال تشکر را از m1989 دارم که به سوالات من پاسخ میدهند .من یه سوال دیگه داشتم اینه که در روی لب های داخلی ذرات سفید رنگی دیده میشود میخواستم بپرسم که ایمن نشانه چیست و برای رفع ان از چه دارویی باید استفاده کنم و در ضمن من تمایل به بارداری هم هستم.

12. با سلام  خدمت شما دوستان عزیز.من کمال تشکر را از m1989 دارم که به سوالات من پاسخ میدهند .من یه سوال دیگه داشتم اینه که در روی لب های داخلی ذرات سفید رنگی دیده میشود میخواستم بپرسم که ایمن نشانه چیست و برای رفع ان از چه دارویی باید استفاده کنم و در ضمن من تمایل به بارداری هم هستم.

13. سلام خانمی 42 ساله 7ساله لوله هامو بستم به مدت 1 سال و نیمه دوره های پریودم 3 ماه یه بار عقب میفته و موقع عادتم درد شدیدی دارم ممنون میشم راهنماییم کنید و علتش رو بهم بگید

14. سلام به دوست خوبم

بنظر مياد شما به يائسگي نزديك ميشويد  اگر در خانواده سابقه يائسگي در اين سنين را داريد ولي اگه در اين سن يائسگي در خونواده تون نداشتيد حتما مراجعه كنيد و علل ديگر را بررسي كنيد .شايد دچار عفونت شده ايد و يا احتمال كيست، با توجه به اينكه درد شديدي رو احساس ميكنيد .پس درنگ جايز نيست و به دكتر زنان براي بررسي دقيق تر مراجعه كنيد.

15. setare147 نوشته است: با سلام  خدمت شما دوستان عزیز.من کمال تشکر را از m1989 دارم که به سوالات من پاسخ میدهند .من یه سوال دیگه داشتم اینه که در روی لب های داخلی ذرات سفید رنگی دیده میشود میخواستم بپرسم که ایمن نشانه چیست و برای رفع ان از چه دارویی باید استفاده کنم و در ضمن من تمایل به بارداری هم هستم.

سلام

اینجا رو ببینید شاید دونه های Fordyce's Spot باشن.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 4
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید