شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 69 ...   

آیا من حامله هستم؟ (راهنمایی و سوالات)

1. منظورم از :نوشتن؛ این نبود که بدون مرجع مطلبی رو ذکر کردین. ببخشید اگه اشتباه مقصودم رو رسوندم. چیزی که برای من (و قطعا خیلیهای دیگه) گیج کننده ست اینه که آیا اصولا ممکنه مثلا ۱۸ روز از نزدیکی بگذره (فرض کنید این مصادف باشه با دومین روز تاخیر در پریود) و آزمایش بتا نتیجه منفی کاذب نشون بده؟ یعنی ممکنه این همه روز از نزدیکی بگذره و هنوز لقاح صورت نگرفته باشه یا بعبارتی برای آز بتا زود باشه؟

2. arsita نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    arsita نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    arsita نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    arsita نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    arsita نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    arsita نوشته است: با سلام، من بعد از یازده روز از نزدیکی (بیست روز بعد از اولین روز پریودم) تست اورژانسی بارداری دادم و جواب منفی بود، میشه به این جواب اعتماد کرد؟
    البته رابطه ام سطحی و با کاندوم بود، برای کم شدن استرسم نمیتونستم تا پریود بعدم صبر کنم، الان میتونم دیگه مطمئنم بشم؟
    سوال دیگمم این هست که من ترشحاتم خیلی دوسه روزه زیاد شده،  اغلب بدون رنگ و بدون بو هست، دلیلش چی میتونه باشه؟
    ممکنه از کم خوابی زیاد و استرس زیاد این مدتم باشه؟
    ممنونم بابت راهنماییاتون

سلام

جواب آز بتا 11 روز بعد از رابطه قابل اعتماده.
    اگه لقاح رخ بده تو این مدت هورمون HCG به اندازه ی کافی که بارداری رو نشون بده (تیتر آز بیشتر از 30 باشه)، رشد میکنه.
    بنابراین بارداری رخ نداده.
    این ترشحات هم میتونه مربوط به تحریکات (احتمالاً فکر به رابطه ی جنسی ای که داشتین) باشه و هم مربوط به زمان تخمک گذاری شما.

خیلی ببخشید الان که دقیق حساب کردم ده روز از رابطه ام میگذشت، و خانومی که در آزمایشگاه بودن تاکید داشتن که تا پریودت عقب نیوفته آزمایش خون دقیق جواب نمیده و ده روز کمه و خونی که از من گرفتن فقط بیست دقیقه در دستگاه بود و گفتن منفی هستش(بدون تیتر بود) بیست دقیقه کم نیست؟ بعد از ده روز جواب میده واقعا؟ Sad
    باور کنین من اصلا به رابطمون فکر نمیکنم که به اون دلیل باشه، ترشحاتم خیلی خیلی زیاد شده،به طوریکه منو اذیت میکنه و با رعایت بهداشت هم تغییری نکرده، ممکنه به دلیل بارداریم باشه؟
    لطفا راهنماییم کنین Sad

دوست من

۱. آزمایش خون (بتا اچ سی جی) ۳ - ۵ روز بعد از نزدیکی قابل انجامه و برای اینکه نتیجه مشکوک نباشه و مجددا تست ۲ - ۳ روز بعد تکرار نشه، توصیه میشه یه هفته بعد از نزدیکی تست صورت بگیره.
    در صورتی که عمل لقاح رخ بده هورمون HCG هر ۲۴ ساعت تقریبا ۲ برابر میشه و بعد از ۱۰ روز این مقدار از عدد ۳۰ بیشتر خواهد شد که به معنی بارداری خواهد بود و در شما چون لقاحی صورت نگرفته بنابراین مقدار هورمون رشدی نداشته و جواب آز منفی بوده. اگه تمایل داشتین مجددا آزمایش رو تکرار کنین که من میگم باز هم نتیجه منفی خواهد بود.
    ۲. در بعضی از خانم ها در زمان تخمک گذاری ترشحات بیشتر میشه اگه اطمینان دارین که ترشحاتتون بو یا رنگ غیرطبیعی نداره‌، طبیعیه. در غیر اینصورت برای بررسی بیشتر به متخصص زنان مراجعه کنین.

خیلی خیلی ممنونم از اینکه حوصله میکنین و جوابمو میدین
    رابطه ما دو هفته بعد از عمل واریکوسل نامزدم بوده که آزمایشم که داده بودن تعداد و تحرک اسپرمشون واسه بارداری پایین بوده و دکتر هم گفته بوده که حداقل چهار ماه تا بهبود کاملشون طول میکشه
    پس با این اوصاف و گفته های شما و تست خونم میتونم مطمئن بشم، درسته؟
    راستشو بخواین ترشحاتم از امروز خیلی کم قهوه ای شده و عذر میخوام خیلی کم خون آب هم اومد، به نظرتون بدلیل چی میتونه باشه؟(تاریخ پریود ماه پیشم دوازده مرداد بود)
    خیلی شرمندم بابت سوالای زیادم

دشمنتون شرمنده

دوست من شما باردار نیستین مطمئن باشین.
    اگه نزدیک پریودتون نیستین این نشونه هایی که از ترشحاتتون گفتین طبیعی نیست و میتونه به خاطر عفونت باشه. برای تشخیص قطعی به پزشک مراجعه کنین.

با سلامی دوباره خدمت شما و عرض تشکر
    راستشو بخواین من امروزم در یک آزمایشگاه دیگه باز تست خون بارداری دادم و منفی بود(هفده روز بعد از رابطه ام) و سوالی که برام پیش اومده این هستش که آقایی که ازم خون گرفتن نیز مثله خانوم دفعه قبلی تاکید داشتن که تا پریودت عقب نیوفته جواب قطعی نمیده و من هم جواب شما رو واسشون گفتم که ایشون با تعجب به من نگاه کردن و ابراز بی اطلاعی کردن و گفتن چنین چیزی رو مطمئن هستی
    حالا بنظرتون اونا سوادشون کمه واقعا؟ آخه هفده روز هم زمان کمی نیست.
    ببخشید که سوالمو به طرق مختلف میپرسم ،آخه هم گیج شدم و هم دیگه خونی ندارم که برم بدم واسه آزمایش
    ممنونم از شما و راهنماییاتون

سلام

متن زیر گزیده ای از سه منبع هست که در انتها رفرنس دادم.
    BETA HCG QUALITATIVE TESTING (PREGNANCY TEST)

The HCG beta-subunit becomes detectable 6-12 days post implantation.(1) A b-HCG level of >25 IU/L is required for a definitive confirmation with methods used at the IMVS.

IU/L                   Less than 5       Between 5 - 25        More than 25

Interpretation        Negative           Equivocal                   Positive

At levels of 1,500 - 2,000 IU/L an intrauterine gestational sac becomes visible on ultrasound examination.
    Rate of b-HCG increase in pregnancy (2)
    ·    b-HCG doubles every 1.5 days for 5 weeks post implantation
    ·    b-HCG then doubles every 3.5 days from the 7th week post implantation

REFERENCE INTERVALS FOR b-HCG IN PREGNANCY

Gestational Age weeks (post LMP)   IU/l       

2-3                               10-70       
                       3-4                              10-750       
                       4-5                            200-7000       
                       5-6                          200-32,000       
                       6-8                       4,000-150,000       
                       8-12                    64,000-210,000       
                        14                       14,000-62,000       
                        15                       12,000-70,000       
                        16                        9,000-56,000       
                        17                        8,000-56,000       
                        18                        8,000-58,000     

Ectopic Pregnancy and Abortion(3)

Indicated by:
    ·    Falling levels of b-HCG
    ·    Reduced rate of increase (Note: Approximately 1/3rd of cases of tubal pregnancy have normal rates of b-HCG level increase)

References

1. Wilcox A, Baird DD, Weinberg CR. Time of implantation of the conceptus and loss of pregnancy. NEJM 1999;340:1796-99
    2. Fits MA, Guo SM. Doubling time of hCG in normal pregnancy: relationship to hCG concentration and gestational age. Fertility and Sterility 1987;47:584-589
    3. Shepherd HR, Patton PE, Novy MJ, Burry KA. Serial data hCG measurements in the early detection of ectopic pregnancy. Obstetrics & Gynecology 1990;75:417-420  
    یه ترجمه ی مختصر می نویسم:

در ابتدا خیلی واضح گفته شده که 6 - 12 روز بعد از لانه گزینی (که بعد از لقاح صورت می گیره) هورمون HCG قابل تشخیصه و بعدش سطوحی که نتیجه تست عدم بارداری، مشکوک بودن و بارداری رو نشون میده گفته شده که لازمه بگم که با توجه به اینکه کیت هایی که در آزمایشگاه ها استفاده میشه متفاوته بنابراین این رنج ها هم متغیر خواهد بود و معمولا در آزمایشگاه های داخل کشور کمتر از 10 یعنی عدم بارداری، بین 10 - 30 یعنی نتیجه مشکوکه و بیشتر از 30 یعنی بارداری مثبته.

در ادامه روند رشد هورمون HCG (در صورت لقاح) رو نشون میده که هر 1.5 روز ( طبق برخی منابع هر 24 - 48 ساعت) این هورمون دو برابر میشه.
    در انتها هم روند تغییر هورمون HCG در بارداری خارج رحمی و سقط رو توضیح داده که این رشد در بارداری خارج رحمی کمتر از دو برابر خواهد بود و در سقط هم این هورمون سیر نزولی داره.

خیلی خیلی از شما سپاسگزارم که راهنمایی میکنین
    تاریخ پریوده من از فروردین ماه تا مرداد ماه به ترتیب از چپ 14،12،14،14،12 بوده است ولی این ماه هنوز پریود نشدم، نمیدونم باید تاریخمو 14ام بگیرم یا 12ام؟با توجه به اینکه امروز 13ام هست، به نظرتون دوباره آزمایش خون بدم؟ یه سری علائم مثل سینه درد که هر ماه داشتم رو دارم ولی دردهای تازه ای مانند دل درد، پهلو درد و کمردرد هم اضافه شده این ماه، درصورتی که قبلا نداشتم، خیلی میترسم که این ها علائم بارداری باشهSad
    لطفا بگید چیکار کنم؟ الان یعنی پریودم عقب افتاده؟ ممنون از شما و زحماتتون و شرمندم از سوالامSad

سلام

اشتباهی که در محاسبه ی سیکل رخ میده اینه که اغلب خانما روزها رو با تقویم ماهیانه چک میکنن در صورتی که از شروع یه سیکل تا شروع سیکل بعدی بایستی شمرده بشه و این عدد ملاک خواهد بود که اگه ثابت بود (یکی دو روز قابل اغماضه)، یعنی سیکل منظمه و اگه وسط سیکل رو به اضافه و منهای عدد 3 بکنن روزهای پرخطر به دست میاد. حالا اگر که سیکل ثابت نبود عدد 18 رو از کمترین و عدد 11 رو از بیشترین عدد سیکل کم کنن این بازه روزهای پر خطره.
    اما شما دوست من
    سیکل شما از 29 تا 33 روز متغیره و روزهای پرخطر شما از 11 تا 22 سیکلتون محسوب میشه. رابطه ی شما در روز 20 پریود بوده و در روزهای پرخطر. اما چون طبق گفته ی خودتون از کاندوم استفاده شده و با توجه به نتایج تست بتا، فرض بارداری شما رد میشه.
    اینقدر عجول نباشین! این احتمال رو بدین که این سیکلتون هم 33 روزه باشه اونوقت تا 16 شهریور بایستی منتظر بمونین.
    شما فقط آروم باشین و بدون استرس به زندگی تون برسین. این تنها راه کاریه که به پریود شدن شما در روزهای آینده کمک میکنه.
    دوست داشتین به قضیه ی چرتکه هم فکر کنین (همین پست بهای صفحه ی قبل) چون من دیگه برای کسی چرتکه نمیندازم خودتون حساب کنین.

واقعا ممنونم که اینقدر دقیق روزهای دورم  رو حساب میکنین، خودمم الان حساب کردم کاملا دقیق بود،نمیدونم با چه زبونی ازتون تشکر کنم
    ولی یک چیز فقط دوست عزیزم ،من 12ام ماه قبل پریود شدم و21ام ماه قبل رابطه شدم یعنی ده روز بعد از اولین روز پریودم، پس در روزهای پرخطر نبودم درسته؟
    من بیشتر 14 تا 14 هر ماه پریود میشم که معمولا آخر شب 14ام هست،پس فعلا صبر میکنم
    یک دنیا سپاس از شما

خواهش می کنم.
    عذر میخوام اون عبارت "از چپ" رو فراموش کردم و تاریخ پریود تون رو 14 ام مرداد در نظر گرفتم.
    به هر حال حداقل تا 14 شهریور بایستی منتظر پریود باشین.

3. golnaz1365 نوشته است: منظورم از :نوشتن؛ این نبود که بدون مرجع مطلبی رو ذکر کردین. ببخشید اگه اشتباه مقصودم رو رسوندم. چیزی که برای من (و قطعا خیلیهای دیگه) گیج کننده ست اینه که آیا اصولا ممکنه مثلا ۱۸ روز از نزدیکی بگذره (فرض کنید این مصادف باشه با دومین روز تاخیر در پریود) و آزمایش بتا نتیجه منفی کاذب نشون بده؟ یعنی ممکنه این همه روز از نزدیکی بگذره و هنوز لقاح صورت نگرفته باشه یا بعبارتی برای آز بتا زود باشه؟

درکتون می کنم که نگران بارداری ناخواسته باشین اونم در زندگی ای که عملاً هنوز شروع نشده و وضعیت اطرافیان.
    اما واقعا اگه 18 روز از نزدیکی گذشته باشه و عمل لقاح رخ داده باشه تست بتا بارداری رو نشون میده این چیزیه که تو این 6 ماه فعالیت من در این سایت به من (و دوستانم) ثابت شده.
    تازه شما بعد از اون رابطه پریود شدین و دیگه نمیدونم چه جوری بگم که باردار نیستین.
    فقط اینو بگم که به زندگیتون برسین و در رابطه های بعدی از یه روش جلوگیری (کاندوم، مصرف قرص، تزریق آمپول و ...) استفاده کنین. باور کنین این بزرگترین لطفیه که در حق خودتون انجام میدین.

4. سلام
    من 24 سالمه.دوره قاعدگی هم 30 روزست.همیشه هم دوره خونریزی 7 روزه دارم.آخرین بارم 18-5-91 خونریزیم شروع شد.در تاریخ 12-6-91 رابطه جنسی با دوست پسرم داشتم.البته من هم باکره هستم و هم لباس زیر(شورت) داشتم.موقع رابطه جنسی آب منی دوست پسرم لای پاهام ریخت و منم سریع لباس زیرمو در آوردم و خودمو  با آب تمیز کردم.1ساعت بعد هم از روش اورژانسی اومدم استفاده کردم,(ولی چون قرص LD باعث حالت تهوع و استفراغ در من میشه داروخانه مشابه به LD یک قرصی به اسم روکین داد و گفت این مشکل استفراغ رو نداره) 2تا از این قرصارو خوردم.12 ساعت بعد دوباره 2تا خوردم و چند ساعت بعدش اینقدر استفراغ کردم که از حال رفتم و بردنم بیمارستان زیر سرم بودم چند ساعتی.(فشارم 4 بود)هر چی خوردم کلا بالا آوردمو دیگه قرص مصرف نکردم
    حالا میخام بدونم امکان حاملی در من وجود داره؟توروخدا جواب بدید
    ممنون

5. mahnazo نوشته است: سلام
    من 24 سالمه.دوره قاعدگی هم 30 روزست.همیشه هم دوره خونریزی 7 روزه دارم.آخرین بارم 18-5-91 خونریزیم شروع شد.در تاریخ 12-6-91 رابطه جنسی با دوست پسرم داشتم.البته من هم باکره هستم و هم لباس زیر(شورت) داشتم.موقع رابطه جنسی آب منی دوست پسرم لای پاهام ریخت و منم سریع لباس زیرمو در آوردم و خودمو  با آب تمیز کردم.1ساعت بعد هم از روش اورژانسی اومدم استفاده کردم,(ولی چون قرص LD باعث حالت تهوع و استفراغ در من میشه داروخانه مشابه به LD یک قرصی به اسم روکین داد و گفت این مشکل استفراغ رو نداره) 2تا از این قرصارو خوردم.12 ساعت بعد دوباره 2تا خوردم و چند ساعت بعدش اینقدر استفراغ کردم که از حال رفتم و بردنم بیمارستان زیر سرم بودم چند ساعتی.(فشارم 4 بود)هر چی خوردم کلا بالا آوردمو دیگه قرص مصرف نکردم
    ممنون

سلام امکان بارداری در شما منتفی هس.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. سلام
    نامزده من 17 مرداد پریود شد و 23 مرداد تموم شد
    11 شهریور رابطه داشتیم
    آب منی من داخل نرفت ولی آب اولیه با التش برخود داشت
    همون لحظه محل را شستشو داد و دیروز بعد از 4 روز 2وعده قرص خورد
    امکان بارداری وجود داره؟
    با تشکر از سایتتون

7. masud1 نوشته است: سلام
    نامزده من 17 مرداد پریود شد و 23 مرداد تموم شد
    11 شهریور رابطه داشتیم
    آب منی من داخل نرفت ولی آب اولیه با التش برخود داشت
    همون لحظه محل را شستشو داد و دیروز بعد از 4 روز 2وعده قرص خورد
    امکان بارداری وجود داره؟
    با تشکر از سایتتون

اگر پریودشون منظم باشه در دوران پر خطر نبودن و امکان بارداری نیست نگران نباشید

8. m1989 نوشته است:
    sara65_2 نوشته است: سلام
    من با دوست پسرم رابطه داشتم،دوستم ارضا شد و مایع منی روی روتختی ریخت ولی من نمی دونم که روی اون قسمت از رو تختی نشستم یا نه،می خواستم بپرسم اگر من روی اون قسمت از روتختی نشسته باشم احتمال بارداری وجود دارد؟
    من در روز اخر پریود یا یک روز بعد از پریود بودم
    سوال دیگه من هم این است که ایا پیش منی هم مثل منی سفید رنگ است؟یا بی رنگ؟
    ممنون می شم جواب بدین من خیلی نگرانم
    اگر زود بگین شاید بتونم از روش اورژانسی استفاده کنم

سلام

در اون روز امکان بارداری نیست.
    پیشاب (Presemen) بی رنگ و رقیقه.

امروز که یک روز از رابطه ام میگذره ترشحات سفیدرنگ دارم این می تونه نشونه دوران تخمک گذاری باشه؟
    روزی که من رابطه داشتم روز 6ام بریودم  بود که از روز 5ام من نه خونریزی داشتم نه لکه بینی،ممکنه از همون موقع ددوران تخمک گذاری شروع شده باشه؟
    امروز حالت تهوع و معده درد داشتم این می تونه نشونه بارداری باشه یا ممکن از استرس باشه؟
    من بعد از بلند شدن از روی تخت با دستمال خودم پاک کردم بعدم با اب خودم شستم ولی هنوز دارم از استرس می میرم

9. sara65_2 نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    sara65_2 نوشته است: سلام
    من با دوست پسرم رابطه داشتم،دوستم ارضا شد و مایع منی روی روتختی ریخت ولی من نمی دونم که روی اون قسمت از رو تختی نشستم یا نه،می خواستم بپرسم اگر من روی اون قسمت از روتختی نشسته باشم احتمال بارداری وجود دارد؟
    من در روز اخر پریود یا یک روز بعد از پریود بودم
    سوال دیگه من هم این است که ایا پیش منی هم مثل منی سفید رنگ است؟یا بی رنگ؟
    ممنون می شم جواب بدین من خیلی نگرانم
    اگر زود بگین شاید بتونم از روش اورژانسی استفاده کنم

سلام

در اون روز امکان بارداری نیست.
    پیشاب (Presemen) بی رنگ و رقیقه.

امروز که یک روز از رابطه ام میگذره ترشحات سفیدرنگ دارم این می تونه نشونه دوران تخمک گذاری باشه؟
    روزی که من رابطه داشتم روز 6ام بریودم  بود که از روز 5ام من نه خونریزی داشتم نه لکه بینی،ممکنه از همون موقع ددوران تخمک گذاری شروع شده باشه؟
    امروز حالت تهوع و معده درد داشتم این می تونه نشونه بارداری باشه یا ممکن از استرس باشه؟
    من بعد از بلند شدن از روی تخت با دستمال خودم پاک کردم بعدم با اب خودم شستم ولی هنوز دارم از استرس می میرم

سلام

ترشحات سفید پنیری نشونه ی عفونت قارچیه و بایستی به متخصص زنان مراجعه کنین.
    تخمک گذاری در اواسط سیکل صورت می گیره نه الان که یه روز از اتمام پریود گذشته.
    همونطور که قبلاً گفتم امکان بارداری در مورد شما وجود نداره.
    اون علائم هم ارتباطی با بارداری نداره.

10. arsita

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    m1989 نوشته است:
    arsita نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    arsita نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    arsita نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    arsita نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    arsita نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    arsita نوشته است: با سلام، من بعد از یازده روز از نزدیکی (بیست روز بعد از اولین روز پریودم) تست اورژانسی بارداری دادم و جواب منفی بود، میشه به این جواب اعتماد کرد؟
    البته رابطه ام سطحی و با کاندوم بود، برای کم شدن استرسم نمیتونستم تا پریود بعدم صبر کنم، الان میتونم دیگه مطمئنم بشم؟
    سوال دیگمم این هست که من ترشحاتم خیلی دوسه روزه زیاد شده،  اغلب بدون رنگ و بدون بو هست، دلیلش چی میتونه باشه؟
    ممنونم بابت راهنماییاتون

سلام

اگه لقاح رخ بده تو این مدت هورمون HCG به اندازه ی کافی که بارداری رو نشون بده (تیتر آز بیشتر از 30 باشه)، رشد میکنه.
    این ترشحات هم میتونه مربوط به تحریکات (احتمالاً فکر به رابطه ی جنسی ای که داشتین) باشه و هم مربوط به زمان تخمک گذاری شما.

خیلی ببخشید الان که دقیق حساب کردم ده روز از رابطه ام میگذشت، و خانومی که در آزمایشگاه بودن تاکید داشتن که تا پریودت عقب نیوفته آزمایش خون دقیق جواب نمیده و ده روز کمه و خونی که از من گرفتن فقط بیست دقیقه در دستگاه بود و گفتن منفی هستش(بدون تیتر بود) بیست دقیقه کم نیست؟ بعد از ده روز جواب میده واقعا؟ Sad
    باور کنین من اصلا به رابطمون فکر نمیکنم که به اون دلیل باشه، ترشحاتم خیلی خیلی زیاد شده،به طوریکه منو اذیت میکنه و با رعایت بهداشت هم تغییری نکرده، ممکنه به دلیل بارداریم باشه؟
    لطفا راهنماییم کنین Sad

دوست من

۱. آزمایش خون (بتا اچ سی جی) ۳ - ۵ روز بعد از نزدیکی قابل انجامه و برای اینکه نتیجه مشکوک نباشه و مجددا تست ۲ - ۳ روز بعد تکرار نشه، توصیه میشه یه هفته بعد از نزدیکی تست صورت بگیره.
    در صورتی که عمل لقاح رخ بده هورمون HCG هر ۲۴ ساعت تقریبا ۲ برابر میشه و بعد از ۱۰ روز این مقدار از عدد ۳۰ بیشتر خواهد شد که به معنی بارداری خواهد بود و در شما چون لقاحی صورت نگرفته بنابراین مقدار هورمون رشدی نداشته و جواب آز منفی بوده. اگه تمایل داشتین مجددا آزمایش رو تکرار کنین که من میگم باز هم نتیجه منفی خواهد بود.
    ۲. در بعضی از خانم ها در زمان تخمک گذاری ترشحات بیشتر میشه اگه اطمینان دارین که ترشحاتتون بو یا رنگ غیرطبیعی نداره‌، طبیعیه. در غیر اینصورت برای بررسی بیشتر به متخصص زنان مراجعه کنین.

رابطه ما دو هفته بعد از عمل واریکوسل نامزدم بوده که آزمایشم که داده بودن تعداد و تحرک اسپرمشون واسه بارداری پایین بوده و دکتر هم گفته بوده که حداقل چهار ماه تا بهبود کاملشون طول میکشه
    راستشو بخواین ترشحاتم از امروز خیلی کم قهوه ای شده و عذر میخوام خیلی کم خون آب هم اومد، به نظرتون بدلیل چی میتونه باشه؟(تاریخ پریود ماه پیشم دوازده مرداد بود)

دشمنتون شرمنده

اگه نزدیک پریودتون نیستین این نشونه هایی که از ترشحاتتون گفتین طبیعی نیست و میتونه به خاطر عفونت باشه. برای تشخیص قطعی به پزشک مراجعه کنین.

راستشو بخواین من امروزم در یک آزمایشگاه دیگه باز تست خون بارداری دادم و منفی بود(هفده روز بعد از رابطه ام) و سوالی که برام پیش اومده این هستش که آقایی که ازم خون گرفتن نیز مثله خانوم دفعه قبلی تاکید داشتن که تا پریودت عقب نیوفته جواب قطعی نمیده و من هم جواب شما رو واسشون گفتم که ایشون با تعجب به من نگاه کردن و ابراز بی اطلاعی کردن و گفتن چنین چیزی رو مطمئن هستی
    ببخشید که سوالمو به طرق مختلف میپرسم ،آخه هم گیج شدم و هم دیگه خونی ندارم که برم بدم واسه آزمایش

سلام

The HCG beta-subunit becomes detectable 6-12 days post implantation.(1) A b-HCG level of >25 IU/L is required for a definitive confirmation with methods used at the IMVS.

At levels of 1,500 - 2,000 IU/L an intrauterine gestational sac becomes visible on ultrasound examination.

Indicated by:
    ·    Reduced rate of increase (Note: Approximately 1/3rd of cases of tubal pregnancy have normal rates of b-HCG level increase)

References

1. Wilcox A, Baird DD, Weinberg CR. Time of implantation of the conceptus and loss of pregnancy. NEJM 1999;340:1796-99
    2. Fits MA, Guo SM. Doubling time of hCG in normal pregnancy: relationship to hCG concentration and gestational age. Fertility and Sterility 1987;47:584-589
    3. Shepherd HR, Patton PE, Novy MJ, Burry KA. Serial data hCG measurements in the early detection of ectopic pregnancy. Obstetrics & Gynecology 1990;75:417-420  

در ابتدا خیلی واضح گفته شده که 6 - 12 روز بعد از لانه گزینی (که بعد از لقاح صورت می گیره) هورمون HCG قابل تشخیصه و بعدش سطوحی که نتیجه تست عدم بارداری، مشکوک بودن و بارداری رو نشون میده گفته شده که لازمه بگم که با توجه به اینکه کیت هایی که در آزمایشگاه ها استفاده میشه متفاوته بنابراین این رنج ها هم متغیر خواهد بود و معمولا در آزمایشگاه های داخل کشور کمتر از 10 یعنی عدم بارداری، بین 10 - 30 یعنی نتیجه مشکوکه و بیشتر از 30 یعنی بارداری مثبته.

در ادامه روند رشد هورمون HCG (در صورت لقاح) رو نشون میده که هر 1.5 روز ( طبق برخی منابع هر 24 - 48 ساعت) این هورمون دو برابر میشه.
    در انتها هم روند تغییر هورمون HCG در بارداری خارج رحمی و سقط رو توضیح داده که این رشد در بارداری خارج رحمی کمتر از دو برابر خواهد بود و در سقط هم این هورمون سیر نزولی داره.

تاریخ پریوده من از فروردین ماه تا مرداد ماه به ترتیب از چپ 14،12،14،14،12 بوده است ولی این ماه هنوز پریود نشدم، نمیدونم باید تاریخمو 14ام بگیرم یا 12ام؟با توجه به اینکه امروز 13ام هست، به نظرتون دوباره آزمایش خون بدم؟ یه سری علائم مثل سینه درد که هر ماه داشتم رو دارم ولی دردهای تازه ای مانند دل درد، پهلو درد و کمردرد هم اضافه شده این ماه، درصورتی که قبلا نداشتم، خیلی میترسم که این ها علائم بارداری باشهSad
    لطفا بگید چیکار کنم؟ الان یعنی پریودم عقب افتاده؟ ممنون از شما و زحماتتون و شرمندم از سوالامSad

سلام

اشتباهی که در محاسبه ی سیکل رخ میده اینه که اغلب خانما روزها رو با تقویم ماهیانه چک میکنن در صورتی که از شروع یه سیکل تا شروع سیکل بعدی بایستی شمرده بشه و این عدد ملاک خواهد بود که اگه ثابت بود (یکی دو روز قابل اغماضه)، یعنی سیکل منظمه و اگه وسط سیکل رو به اضافه و منهای عدد 3 بکنن روزهای پرخطر به دست میاد. حالا اگر که سیکل ثابت نبود عدد 18 رو از کمترین و عدد 11 رو از بیشترین عدد سیکل کم کنن این بازه روزهای پر خطره.
    اما شما دوست من
    سیکل شما از 29 تا 33 روز متغیره و روزهای پرخطر شما از 11 تا 22 سیکلتون محسوب میشه. رابطه ی شما در روز 20 پریود بوده و در روزهای پرخطر. اما چون طبق گفته ی خودتون از کاندوم استفاده شده و با توجه به نتایج تست بتا، فرض بارداری شما رد میشه.
    اینقدر عجول نباشین! این احتمال رو بدین که این سیکلتون هم 33 روزه باشه اونوقت تا 16 شهریور بایستی منتظر بمونین.
    شما فقط آروم باشین و بدون استرس به زندگی تون برسین. این تنها راه کاریه که به پریود شدن شما در روزهای آینده کمک میکنه.
    دوست داشتین به قضیه ی چرتکه هم فکر کنین (همین پست بهای صفحه ی قبل) چون من دیگه برای کسی چرتکه نمیندازم خودتون حساب کنین.

واقعا ممنونم که اینقدر دقیق روزهای دورم  رو حساب میکنین، خودمم الان حساب کردم کاملا دقیق بود،نمیدونم با چه زبونی ازتون تشکر کنم
    ولی یک چیز فقط دوست عزیزم ،من 12ام ماه قبل پریود شدم و21ام ماه قبل رابطه شدم یعنی ده روز بعد از اولین روز پریودم، پس در روزهای پرخطر نبودم درسته؟
    یک دنیا سپاس از شما

خواهش می کنم.
    عذر میخوام اون عبارت "از چپ" رو فراموش کردم و تاریخ پریود تون رو 14 ام مرداد در نظر گرفتم.

تروخدا راهنماییم کنین دوبارهSad
    من دمای بدنم رفته بالا و تب دارم، سینه هام حساس شدن و الان در سایتی خوندم که اینها علائم بارداریه
    کمردرد هم دارم، تروخدا بگین چه تفاوتی بین دردهای قاعدگی و بارداری هست؟
    از بس استرس کشیدم دارم دیوونه میشمSad((((

11. arsita نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    arsita نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    arsita نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    arsita نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    arsita نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    arsita نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    ممنونم بابت راهنماییاتون

سلام

لطفا راهنماییم کنین Sad

دوست من

دشمنتون شرمنده

سلام

Indicated by:

References

سلام

اما شما دوست من

یک دنیا سپاس از شما

خواهش می کنم.

تروخدا راهنماییم کنین دوبارهSad
    من دمای بدنم رفته بالا و تب دارم، سینه هام حساس شدن و الان در سایتی خوندم که اینها علائم بارداریه
    کمردرد هم دارم، تروخدا بگین چه تفاوتی بین دردهای قاعدگی و بارداری هست؟
    از بس استرس کشیدم دارم دیوونه میشمSad((((

سلام

من که مردم از بس گفتم شما باردار نیستین.
    دوست من این علائم مربوط به پریودتون میشه استرس رو از خودتون دور کنین پریود شروع میشه. خودتون گفتین که آخر شب پریود میشین!

12. سلام
    من در تاریخ 21 مرداد عمل لاپاراسکوپی انجام دادم
    دکترم بهم گفت یه کیست شکلاتی (داخلش خون)داشتی و یکی از لوله های رحمی بسته بود
    من به مدت 5 روز بعد عملم پریود بودم
    از رو ز12 پریودی تا 21پریودی اقدام داشتم یه شب در میون
    سیکلم هم 28 روزه اس درست روز 28 م پریود میشم
    از روز 12 تا 16م پریودی درد شدیدی داشتم در ناحیه تخمدانها

گفتم روزای تخمک گذاریمه
    الان 2 روزه دوباره درد تخمدان دارم
    امروز روز 24 پریودیمه
    به نظرتون این درد چیه؟؟؟؟؟؟

13. narsan23 نوشته است:
    mahnazo نوشته است: سلام
    ممنون

سلام
    25 سالم هست.منم تا 99% شرایطم مثل mahnazo هست.
    1_میخوام بدونم امکان داره پریودم با شرایط بالا تاخیر بیفته؟(منم حالم بهم خوردو بالا آوردم همه چیرو)
    2-اگه تاخیر بیفته با اون 4تا قرصی که استفاده کردم مثلا چند روز عقب میفته؟
    3_آیا قرصایی که خوردم تاثیر خودشو میزاره یا نه؟چون من ساعت 12 ظهر 2تا قرص خوردم و 12 شب هم 2تا دیگه خوردم و ساعت 2 - 3 صبح حالت تهوع بهم دست داد و همه چیزو بالا آوردم و رفتم بیمارستان و بقیه داستان.
    منتظر پاسخ شما هستم.

14. girl68 نوشته است:
    narsan23 نوشته است:
    mahnazo نوشته است: سلام
    ممنون

سلام
    25 سالم هست.منم تا 99% شرایطم مثل mahnazo هست.
    1_میخوام بدونم امکان داره پریودم با شرایط بالا تاخیر بیفته؟(منم حالم بهم خوردو بالا آوردم همه چیرو)
    2-اگه تاخیر بیفته با اون 4تا قرصی که استفاده کردم مثلا چند روز عقب میفته؟
    3_آیا قرصایی که خوردم تاثیر خودشو میزاره یا نه؟چون من ساعت 12 ظهر 2تا قرص خوردم و 12 شب هم 2تا دیگه خوردم و ساعت 2 - 3 صبح حالت تهوع بهم دست داد و همه چیزو بالا آوردم و رفتم بیمارستان و بقیه داستان.
    منتظر پاسخ شما هستم.

سلام

1 و 2. اختلال در پریود از عوارض احتمالی مصرف قرص اورژانسیه. ممکنه پریودتون به تاخیر بیفته، ممکنه زودتر پریود شین و ممکنه هیچ تغییری در سیکلتون ایجاد نشه. بستگی به واکنش بدن فرد داره. هر سه مورد رو اینجا داشتیم.
    3. چون اختلاف زمانی مصرف قرص نوبت دوم و استفراغ شما بیش از 2 ساعت بوده بنابراین قرص ها اثر گذاری خودشو داره.

15. sogol_my نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    sogol_my نوشته است: موضوع: استفاده از اي يو دي از جنس آلياژ مس
    با سلام
    چند روز پيش در يكي از شبكه هاي خارجي شنيدم كه استفاده از آي يو دي از جنس آلياژي از مس به جاي قرص هاي اضطراري توصيه مي شد. همچنين اشاره شد كه اين وسيله حتي تا پنج روز پس از نزديكي مشكوك هم قابل استفادست در حالي كه براي استفاده از قرص هاي اضطراري حداكثر 72 ساعت فرصت هست ضمن اينكه بهترين زمان استفاده از قرص اضطراري 12 ساعت بعد از نزديكيست. لطفا در صورت امكان در رابطه با استفاده از اين روش همچنين در رابطه با اينكه آيا اين آي يو دي دائميست يا يكبار مصرف توضيح بديد.
    با سپاس

سلام

ای کاش سوالتونو تو یه تاپیک جداگونه مطرح می کردین.
    به هر حال ...
    یه ترجمه ی مختصر از قسمتی از متن یه مقاله (که همین ماه پیش چاپ شده و در لینک زیر رفرنس دادم) رو به صورت عمومی میذارم. اگه حوصله داشتین لینک ذیل (پایین صفحه ی 2) رو بخونین.

Copper-bearing IUDs

در خانمی که رابطه ی پرخطر داشته اگه IUD تا 8 روز بعد از نزدیکی (طبق تعدادی پروتکل فقط تا 5 روز بعد از نزدیکی) کار گذاشته بشه میتونه از بارداری جلوگیری کنه.
    IUD مس تا 10 سال می تونه در رحم باشه و از بارداری پیشگیری کنه.
    خانم هایی که عفونت دارن کاندید خوبی برای استفاده از این روش نیستن چون گذاشتن IUD در این خانم ها منجر به عفونت لگنی میشه و در صورت عدم درمان، نازایی رو نتیجه می ده.

جلوگیری اورژانسی: آخرین شانس برای جلوگیری از بارداری ناخواسته (فایل PDF)
    با سلام
    با تشكر فراوان از شما مقاله اي رو كه رفرنس داده بوديد مطالعه كردم هر چند بعضي از جملاتش رو به خوبي متوجه نشدم چون با كلمات تخصصي اين رشته آشنايي ندارم. نكته اي كه برام مبهم موند اين بود كه آيا ميشه اين IUD رو بعد از چند روز بيرون آورد يا اينكه بعد از قرار گيري در رحم بايد داخل رحم باقي بمونه؟ منظورم اينه كه اين روش مثل روش اورژانسي استفاده از قرص، ممكنه در سال چند بار تكرار بشه و بصورت يكبار مصرف استفاده بشه يا نه؟ سوال ديگه اي كه داشتم اينه كه شما در كل استفاده از اين روش رو براي افرادي كه تا بحال زايمان نكردند مضر مي دونيد يا نه؟

سلام

1. همون طور که در مقاله اومده IUD کوپر 10 سال میتونه در رحم بمونه بنابراین هر موقع تمایل به وجودش نداشتین میتونین خارجش کنین.
    2. درحالت عادی یکی از عوارض IUD عفونت لگنیه و حالا اینکه IUD کار گذاشته شده رو خارج کنین و چند مرتبه! ازش استفاده کنین کار معقولی نیست.
    3. کار گذاشتن IUD در خانم هایی که تا به حال باردار نشدن معمولاً توصیه نمیشه.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 69 از 88
رفتن به صفحه :    ... 69 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید