شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 68 ...   

آیا من حامله هستم؟ (راهنمایی و سوالات)

1. tamay_zabet نوشته است: با سلام.نزدیکی من روز 5شنبه بوده. با استفاده از روش اورژانسی صحیح(2 ساعت بعد از نزدیکی) آیا صلاح میبینید که برای زود شدن پریودم قرص <a>پروژسترون</a> بخورم تا احتمال بارداری صفر بشه؟

سلام

بارداری در مورد شما با استفاده ی صحیح روش اورژانسی، منتفی شده.
    منتظر پریود باشین نیازی به مصرف قرص یا تزریق آمپول نیست.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. m1989 نوشته است:
    tamay_zabet نوشته است: با سلام.نزدیکی من روز 5شنبه بوده. با استفاده از روش اورژانسی صحیح(2 ساعت بعد از نزدیکی) آیا صلاح میبینید که برای زود شدن پریودم قرص <a><a>پروژسترون</a></a> بخورم تا احتمال بارداری صفر بشه؟

سلام

با سلام.ببخشید پس اونایی که با وجود استفاده از روش اورژانسی صحیح حامله شدن چی؟تست بتا هم مگه 7 روز بعد پریود درست جواب نمیده؟ اگر تست بتا 48 ساعت تا 3 روز بعد از نزدیکی انجام بشه نتیجه اش درست نیست.
    به نطر من خانوم tamay_zabet احتمال بارداری دارن.و تا پریود نشدن باید نگران باشن
    تست بتا جواب دقیق رو کی میده؟

3. hale_goodarzi نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    tamay_zabet نوشته است: با سلام.نزدیکی من روز 5شنبه بوده. با استفاده از روش اورژانسی صحیح(2 ساعت بعد از نزدیکی) آیا صلاح میبینید که برای زود شدن پریودم قرص <a><a><a>پروژسترون</a></a></a> بخورم تا احتمال بارداری صفر بشه؟

سلام

با سلام.ببخشید پس اونایی که با وجود استفاده از روش اورژانسی صحیح حامله شدن چی؟تست بتا هم مگه 7 روز بعد پریود درست جواب نمیده؟ اگر تست بتا 48 ساعت تا 3 روز بعد از نزدیکی انجام بشه نتیجه اش درست نیست.
    به نطر من خانوم tamay_zabet احتمال بارداری دارن.و تا پریود نشدن باید نگران باشن
    تست بتا جواب دقیق رو کی میده؟

سلام دوست گرامی
    اولا اینکه روش اورژانسی اگه بصورت کاملا صحیح و در راس ساعات مقرر شده انجام بشه بارداری رو حتما منتفی میکنه و اون موارد نادری رو هم که شما میگین انجام دادن اما باردار نشدن حتما به صورت صحیح انجام ندادن و در ساعات مقرر قرص رو استفاده نکردن
    در مورد از بتا هم بگم خیلی دقیق هستش و جوابش قابل اطمینانه و بهترین تایم برای انجامش یک هفته بعد از انجام نزدیکی هستش که جواب دقیق بده

4. tamay_zabet نوشته است: با سلام.نزدیکی من روز 5شنبه بوده. با استفاده از روش اورژانسی صحیح(2 ساعت بعد از نزدیکی) آیا صلاح میبینید که برای زود شدن پریودم قرص <a>پروژسترون</a> بخورم تا احتمال بارداری صفر بشه؟

استفاده از هرگونه قرص هورمونی ( یاسمین، ال دی، اچ دی و...) بعد از روش اورژانس باعث تداوم بارداری ( در صورت وجود بارداری) میشه. بنابراین بعد از مصرف قرصهای اورژانس باید هیچ قرص دیگه ای استفاده نکنید و منتظر باشین تا پریود شین. فکر نکنید هرچی بیشتر قرص بخورین درصد موفقیت بالاتر میره

5. sarabahari نوشته است:
    tamay_zabet نوشته است: با سلام.نزدیکی من روز 5شنبه بوده. با استفاده از روش اورژانسی صحیح(2 ساعت بعد از نزدیکی) آیا صلاح میبینید که برای زود شدن پریودم قرص <a><a>پروژسترون</a></a> بخورم تا احتمال بارداری صفر بشه؟

استفاده از هرگونه قرص هورمونی ( یاسمین، ال دی، اچ دی و...) بعد از روش اورژانس باعث تداوم بارداری ( در صورت وجود بارداری) میشه. بنابراین بعد از مصرف قرصهای اورژانس باید هیچ قرص دیگه ای استفاده نکنید و منتظر باشین تا پریود شین. فکر نکنید هرچی بیشتر قرص بخورین درصد موفقیت بالاتر میره

سلام دوستان
    میشه یه نفر تکلیف این قضیه را روشن کنه؟؟؟؟ یالاخره مصرف زیاد قرص به روش ارژانس بارداری را صد درصد منتفی میکنه یا باعث تداومش میشه؟؟؟؟ آخه هر کسی یه نظر میده
    اونروز که من وضعیت همسرمو پرسیدم گفتید که چون قرص را زیاد استفاده کرده صد درصد منتفی شده.(البته خانمم اشتباهی قرص زیاد خورده بود) . حالا ایشون یه چیز دیگه میگن!!!!!
    معذرت میخوام اما به نظر من بعضی اوقات در این سایت دوستان کاربر نظرات غیر کارشناسانه میدن و البته بعضی اوقات هم خوشبینانه
    جواب خیلی از پست ها میگید بارداری منتفیه اما بواسطه مشکلی که حدود 1 ماه و نیم قبل سر ترس از بارداری خانمم با اطلاعاتی که در این مدت از سایت ها و کتابها بدست آوردیم نظرم اینه که در مورد بعضی هاشون خیلی نمیشه به منتفی بودن نظر قطعی داد.
    به نظر من بارداری موضوعی نیست که بشه ساده ازش رد شد مخصوصا در باره کسایی که بچه واقعا نمیخوان یا عقد هستن و از همه بدتر خدای نکرده محرمیتی باهم ندارن
    پس خواهش میکنم بیشتر در جواب دادن دقت کنید البته میدونم کسی وظیفه پاسخگویی به سولات را نداره ولی حداقل اشتباه نگیم.
    اگر یه نفر هم وضعیت زیاد خوردن قرص را واضح تر مشخص کنه ممنون میشم .اگه آقای دکتر جواب این سوال را بدن بسیار سپاسگذار خواهیم شد که از اشتباه دربیاییم
  6. aygun

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام من دوره مرتب 26 روزه داشتم در طول دوره چند بار با نامزدم رابطه داشتم البته اصلا دخولی صورت نگرفت و ایشون بیشتر با دستشون منو خواستن ارضا کنن و خودشون هم از کاندوم استفاده کردند و همیشه ابشون رو تو کندوم خالی کردند امروز روز 26 دوره من هست و من هنوز پریود نشدم البته استرس و ترس بسیار زیاد دارم چقدر احتمال داره که من باردار بشم تورو خدا راهنماییم کنید

7. aygun نوشته است: سلام من دوره مرتب 26 روزه داشتم در طول دوره چند بار با نامزدم رابطه داشتم البته اصلا دخولی صورت نگرفت و ایشون بیشتر با دستشون منو خواستن ارضا کنن و خودشون هم از کاندوم استفاده کردند و همیشه ابشون رو تو کندوم خالی کردند امروز روز 26 دوره من هست و من هنوز پریود نشدم البته استرس و ترس بسیار زیاد دارم چقدر احتمال داره که من باردار بشم تورو خدا راهنماییم کنید

سلام

اگر که مطمئن هستین منی و پیشاب به واژن تماس نداشته امکان بارداری نیست. در غیر اینصورت
    بایستی آز بتا بدین تا مشخص بشه بارداری صورت گرفته یا نه.
    این استرس شما میتونه دلیل خوبی برای تاخیر در پریودتون باشه.

8. mitra127 نوشته است:
    sarabahari نوشته است:
    tamay_zabet نوشته است: با سلام.نزدیکی من روز 5شنبه بوده. با استفاده از روش اورژانسی صحیح(2 ساعت بعد از نزدیکی) آیا صلاح میبینید که برای زود شدن پریودم قرص <a><a><a>پروژسترون</a></a></a> بخورم تا احتمال بارداری صفر بشه؟

سلام دوستان
    میشه یه نفر تکلیف این قضیه را روشن کنه؟؟؟؟ یالاخره مصرف زیاد قرص به روش ارژانس بارداری را صد درصد منتفی میکنه یا باعث تداومش میشه؟؟؟؟ آخه هر کسی یه نظر میده
    اونروز که من وضعیت همسرمو پرسیدم گفتید که چون قرص را زیاد استفاده کرده صد درصد منتفی شده.(البته خانمم اشتباهی قرص زیاد خورده بود) . حالا ایشون یه چیز دیگه میگن!!!!!
    معذرت میخوام اما به نظر من بعضی اوقات در این سایت دوستان کاربر نظرات غیر کارشناسانه میدن و البته بعضی اوقات هم خوشبینانه
    جواب خیلی از پست ها میگید بارداری منتفیه اما بواسطه مشکلی که حدود 1 ماه و نیم قبل سر ترس از بارداری خانمم با اطلاعاتی که در این مدت از سایت ها و کتابها بدست آوردیم نظرم اینه که در مورد بعضی هاشون خیلی نمیشه به منتفی بودن نظر قطعی داد.
    به نظر من بارداری موضوعی نیست که بشه ساده ازش رد شد مخصوصا در باره کسایی که بچه واقعا نمیخوان یا عقد هستن و از همه بدتر خدای نکرده محرمیتی باهم ندارن
    پس خواهش میکنم بیشتر در جواب دادن دقت کنید البته میدونم کسی وظیفه پاسخگویی به سولات را نداره ولی حداقل اشتباه نگیم.
    اگر یه نفر هم وضعیت زیاد خوردن قرص را واضح تر مشخص کنه ممنون میشم .اگه آقای دکتر جواب این سوال را بدن بسیار سپاسگذار خواهیم شد که از اشتباه دربیاییم

سلام

من منظور خانم سارا بهاری رو متوجه نشدم حالا خودشون میان و بیشتر توضیح میدن.

اما دوست من

من خودم شخصاً (قطعاً در مورد بقیه ی دوستانم هم همین طور خواهد بود) اینجا به هر کاربری که بیشتر اطلاعات بده (نوع رابطه، تاریخ شروع پریود، روز رابطه و ...)، اطلاعات بیشتر و دقیق تری میدم. و برای همین دکتر رهام از کاربران خواستن که با فرمت زیر در این تاپیک سوالشون رو مطرح کنن.

سلام،
    من x سال سن دارم :
    1 -
    قاعدگی منظم دارم. 2 - طول دوره 28 روز است. 3 - دوره خونریزی 7 روز است. 4 - آخرین بار 7-10-88 خونریزی من شروع شد. 5 - در تاریخ 21-10-88 یک رابطه جنسی داشتم. 6 - شرح حال: رابطه جنسی محافظت نشده بود و منی داخل واژن من تخلیه شد.
    آیا احتمال بارداری در من وجود دارد؟

حالا جواب تون
    مصرف قرص اورژانسی جهت پیشگیری از بارداری دارای ضریب تاثیر 99 درصده و اون یه درصد شکست هم جهت مصرف ناصحیح قرص و اینکه طرف چقدر بد شانس باشه، هست. به عنوان نمونه کاربری داشتیم که قرص نوبت دوم رو نیم ساعت با تاخیر مصرف کرده و باردار شده حالا نمیخوام بگم اون نیم ساعت خیلی موثره چون جدای از قضیه ی شانس، صحت اطلاعاتی که طرف میده هم خودش میتونه جای سوال داشته باشه. اما من (و بقیه ی دوستانم) با همون شرایط پاسخ میدیم و اینکه در واقعیت چه اتفاقی افتاده (چون اونجا نیستیم ببینیم چه خبره!) رو نمی دونیم.
    اما مصرف بیش از اندازه ی قرص جز اینکه هورمون اضافی به بدن وارد کنه و اختلال در پریود رو عجیب و قریب تر بکنه کار خاص دیگه ای انجام نمیده. اینکه 2 قرص HD یا 4 قرص LD یا یک قرص لونژیل جهت مصرف اورژانسی در هر نوبت استفاده میشه، چیزیه که اندازه گیری شده و در صورتی که به همین اندازه (درست) مصرف شه از بارداری جلوگیری میکنه.

اینم فرمول اندازه گیری اثربخشی روش ها - PEARL FORMULA

1200 * (مجموع ماه هائي كه كليه زوج هاي مورد مطالعه از روش بخصوص استفاده كرده اند / تعداد حاملگي ها) = ميزان حاملگي به ازاي ١٠٠ زن - سال

پ.ن: روش پیشگیری که صد درصد از بارداری جلوگیری کنه وجود نداره و این سطح رابطه هست که به ما کمک بیشتری میکنه تا راغب بشم بگیم بارداری منتفیه.
    در مورد احتمال حاملگی صفر من کماکان نظر خودم رو میگم که تنها در صورتی بارداری احتمالش صفره که
    خانم طبقه ی پایین باشه و آقا رو پشت بوم و در رو هم قفل کنن!

9. mitra127 نوشته است:
    sarabahari نوشته است:

سلام دوستان

دوست عزیز من بدون رفرنس و از خودم حرفی نزدم. برای دلخوشی کاربران یا نگرانیشون حرفی نمیزنم.وقتی نظری میدم از دکتر متخصصش شنیدم.

خانم دکتر میترا مولایی نژاد متخصص بهداشت باروری.
    این سوال برای خود من پیش اومد و ایشون در جواب من گفتن بعد از مصرف قرص به روش اورژانس که روش و تعداد قرص کاملا مشخص است، نباید قرص دیگه ای مصرف کرد.چون اگه بعد از این روش شروع به مصرف قرص کنید،اگر بارداری وجود داشته باشد و قرص اورژانس بخواد منتفیش کنه، مصرف این قرصها باعث تداوم بارداری میشه.
    بعضی ها به اشتباه فکر میکنن هرچی بیشتر قرص بخورن یعنی بهتره.

10. به مطلب بالا این مطلب رو هم اضافه میکنم اگه بارداری وجود داشته باشه به احتمال 97% با روش اورژانس برطرف میشه.اونم بسته به زمان دقیق مصرف قرص و درستی و زمان استفاده روش داره.اگرم بارداری وجود نداشته باشه و بعد از مصرف اورژانس هی قرص بخورین جز بهم ریختن سیکل طبیعی بدن و عوارض متعدد نتیجه ای نداره.

11. arsita

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    m1989 نوشته است:
    arsita نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    arsita نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    arsita نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    arsita نوشته است: با سلام، من بعد از یازده روز از نزدیکی (بیست روز بعد از اولین روز پریودم) تست اورژانسی بارداری دادم و جواب منفی بود، میشه به این جواب اعتماد کرد؟
    البته رابطه ام سطحی و با کاندوم بود، برای کم شدن استرسم نمیتونستم تا پریود بعدم صبر کنم، الان میتونم دیگه مطمئنم بشم؟
    سوال دیگمم این هست که من ترشحاتم خیلی دوسه روزه زیاد شده،  اغلب بدون رنگ و بدون بو هست، دلیلش چی میتونه باشه؟
    ممکنه از کم خوابی زیاد و استرس زیاد این مدتم باشه؟
    ممنونم بابت راهنماییاتون

سلام

جواب آز بتا 11 روز بعد از رابطه قابل اعتماده.
    اگه لقاح رخ بده تو این مدت هورمون HCG به اندازه ی کافی که بارداری رو نشون بده (تیتر آز بیشتر از 30 باشه)، رشد میکنه.
    بنابراین بارداری رخ نداده.
    این ترشحات هم میتونه مربوط به تحریکات (احتمالاً فکر به رابطه ی جنسی ای که داشتین) باشه و هم مربوط به زمان تخمک گذاری شما.

خیلی ببخشید الان که دقیق حساب کردم ده روز از رابطه ام میگذشت، و خانومی که در آزمایشگاه بودن تاکید داشتن که تا پریودت عقب نیوفته آزمایش خون دقیق جواب نمیده و ده روز کمه و خونی که از من گرفتن فقط بیست دقیقه در دستگاه بود و گفتن منفی هستش(بدون تیتر بود) بیست دقیقه کم نیست؟ بعد از ده روز جواب میده واقعا؟ Sad
    باور کنین من اصلا به رابطمون فکر نمیکنم که به اون دلیل باشه، ترشحاتم خیلی خیلی زیاد شده،به طوریکه منو اذیت میکنه و با رعایت بهداشت هم تغییری نکرده، ممکنه به دلیل بارداریم باشه؟
    لطفا راهنماییم کنین Sad

دوست من

۱. آزمایش خون (بتا اچ سی جی) ۳ - ۵ روز بعد از نزدیکی قابل انجامه و برای اینکه نتیجه مشکوک نباشه و مجددا تست ۲ - ۳ روز بعد تکرار نشه، توصیه میشه یه هفته بعد از نزدیکی تست صورت بگیره.
    در صورتی که عمل لقاح رخ بده هورمون HCG هر ۲۴ ساعت تقریبا ۲ برابر میشه و بعد از ۱۰ روز این مقدار از عدد ۳۰ بیشتر خواهد شد که به معنی بارداری خواهد بود و در شما چون لقاحی صورت نگرفته بنابراین مقدار هورمون رشدی نداشته و جواب آز منفی بوده. اگه تمایل داشتین مجددا آزمایش رو تکرار کنین که من میگم باز هم نتیجه منفی خواهد بود.
    ۲. در بعضی از خانم ها در زمان تخمک گذاری ترشحات بیشتر میشه اگه اطمینان دارین که ترشحاتتون بو یا رنگ غیرطبیعی نداره‌، طبیعیه. در غیر اینصورت برای بررسی بیشتر به متخصص زنان مراجعه کنین.

خیلی خیلی ممنونم از اینکه حوصله میکنین و جوابمو میدین
    رابطه ما دو هفته بعد از عمل واریکوسل نامزدم بوده که آزمایشم که داده بودن تعداد و تحرک اسپرمشون واسه بارداری پایین بوده و دکتر هم گفته بوده که حداقل چهار ماه تا بهبود کاملشون طول میکشه
    پس با این اوصاف و گفته های شما و تست خونم میتونم مطمئن بشم، درسته؟
    راستشو بخواین ترشحاتم از امروز خیلی کم قهوه ای شده و عذر میخوام خیلی کم خون آب هم اومد، به نظرتون بدلیل چی میتونه باشه؟(تاریخ پریود ماه پیشم دوازده مرداد بود)
    خیلی شرمندم بابت سوالای زیادم

دشمنتون شرمنده

دوست من شما باردار نیستین مطمئن باشین.
    اگه نزدیک پریودتون نیستین این نشونه هایی که از ترشحاتتون گفتین طبیعی نیست و میتونه به خاطر عفونت باشه. برای تشخیص قطعی به پزشک مراجعه کنین.

با سلامی دوباره خدمت شما و عرض تشکر
    راستشو بخواین من امروزم در یک آزمایشگاه دیگه باز تست خون بارداری دادم و منفی بود(هفده روز بعد از رابطه ام) و سوالی که برام پیش اومده این هستش که آقایی که ازم خون گرفتن نیز مثله خانوم دفعه قبلی تاکید داشتن که تا پریودت عقب نیوفته جواب قطعی نمیده و من هم جواب شما رو واسشون گفتم که ایشون با تعجب به من نگاه کردن و ابراز بی اطلاعی کردن و گفتن چنین چیزی رو مطمئن هستی
    حالا بنظرتون اونا سوادشون کمه واقعا؟ آخه هفده روز هم زمان کمی نیست.
    ببخشید که سوالمو به طرق مختلف میپرسم ،آخه هم گیج شدم و هم دیگه خونی ندارم که برم بدم واسه آزمایش
    ممنونم از شما و راهنماییاتون

سلام

متن زیر گزیده ای از سه منبع هست که در انتها رفرنس دادم.

BETA HCG QUALITATIVE TESTING (PREGNANCY TEST)

The HCG beta-subunit becomes detectable 6-12 days post implantation.(1) A b-HCG level of >25 IU/L is required for a definitive confirmation with methods used at the IMVS.

IU/L                   Less than 5       Between 5 - 25        More than 25

Interpretation        Negative           Equivocal                   Positive

At levels of 1,500 - 2,000 IU/L an intrauterine gestational sac becomes visible on ultrasound examination.
    Rate of b-HCG increase in pregnancy (2)
    ·    b-HCG doubles every 1.5 days for 5 weeks post implantation
    ·    b-HCG then doubles every 3.5 days from the 7th week post implantation

REFERENCE INTERVALS FOR b-HCG IN PREGNANCY

Gestational Age weeks (post LMP)   IU/l       

2-3                               10-70       
                       3-4                              10-750       
                       4-5                            200-7000       
                       5-6                          200-32,000       
                       6-8                       4,000-150,000       
                       8-12                    64,000-210,000       
                        14                       14,000-62,000       
                        15                       12,000-70,000       
                        16                        9,000-56,000       
                        17                        8,000-56,000       
                        18                        8,000-58,000     

Ectopic Pregnancy and Abortion(3)

Indicated by:
    ·    Falling levels of b-HCG
    ·    Reduced rate of increase (Note: Approximately 1/3rd of cases of tubal pregnancy have normal rates of b-HCG level increase)

References

1. Wilcox A, Baird DD, Weinberg CR. Time of implantation of the conceptus and loss of pregnancy. NEJM 1999;340:1796-99
    2. Fits MA, Guo SM. Doubling time of hCG in normal pregnancy: relationship to hCG concentration and gestational age. Fertility and Sterility 1987;47:584-589
    3. Shepherd HR, Patton PE, Novy MJ, Burry KA. Serial data hCG measurements in the early detection of ectopic pregnancy. Obstetrics & Gynecology 1990;75:417-420  

یه ترجمه ی مختصر می نویسم:

در ابتدا خیلی واضح گفته شده که 6 - 12 روز بعد از لانه گزینی (که بعد از لقاح صورت می گیره) هورمون HCG قابل تشخیصه و بعدش سطوحی که نتیجه تست عدم بارداری، مشکوک بودن و بارداری رو نشون میده گفته شده که لازمه بگم که با توجه به اینکه کیت هایی که در آزمایشگاه ها استفاده میشه متفاوته بنابراین این رنج ها هم متغیر خواهد بود و معمولا در آزمایشگاه های داخل کشور کمتر از 10 یعنی عدم بارداری، بین 10 - 30 یعنی نتیجه مشکوکه و بیشتر از 30 یعنی بارداری مثبته.
    در ادامه روند رشد هورمون HCG (در صورت لقاح) رو نشون میده که هر 1.5 روز ( طبق برخی منابع هر 24 - 48 ساعت) این هورمون دو برابر میشه.
    در انتها هم روند تغییر هورمون HCG در بارداری خارج رحمی و سقط رو توضیح داده که این رشد در بارداری خارج رحمی کمتر از دو برابر خواهد بود و در سقط هم این هورمون سیر نزولی داره.

خیلی خیلی از شما سپاسگزارم که راهنمایی میکنین
    تاریخ پریوده من از فروردین ماه تا مرداد ماه به ترتیب از چپ 14،12،14،14،12 بوده است ولی این ماه هنوز پریود نشدم، نمیدونم باید تاریخمو 14ام بگیرم یا 12ام؟با توجه به اینکه امروز 13ام هست، به نظرتون دوباره آزمایش خون بدم؟ یه سری علائم مثل سینه درد که هر ماه داشتم رو دارم ولی دردهای تازه ای مانند دل درد، پهلو درد و کمردرد هم اضافه شده این ماه، درصورتی که قبلا نداشتم، خیلی میترسم که این ها علائم بارداری باشهSad
    لطفا بگید چیکار کنم؟ الان یعنی پریودم عقب افتاده؟ ممنون از شما و زحماتتون و شرمندم از سوالامSad

12. arsita نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    arsita نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    arsita نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    arsita نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    arsita نوشته است: با سلام، من بعد از یازده روز از نزدیکی (بیست روز بعد از اولین روز پریودم) تست اورژانسی بارداری دادم و جواب منفی بود، میشه به این جواب اعتماد کرد؟
    البته رابطه ام سطحی و با کاندوم بود، برای کم شدن استرسم نمیتونستم تا پریود بعدم صبر کنم، الان میتونم دیگه مطمئنم بشم؟
    سوال دیگمم این هست که من ترشحاتم خیلی دوسه روزه زیاد شده،  اغلب بدون رنگ و بدون بو هست، دلیلش چی میتونه باشه؟
    ممنونم بابت راهنماییاتون

سلام

اگه لقاح رخ بده تو این مدت هورمون HCG به اندازه ی کافی که بارداری رو نشون بده (تیتر آز بیشتر از 30 باشه)، رشد میکنه.
    این ترشحات هم میتونه مربوط به تحریکات (احتمالاً فکر به رابطه ی جنسی ای که داشتین) باشه و هم مربوط به زمان تخمک گذاری شما.

خیلی ببخشید الان که دقیق حساب کردم ده روز از رابطه ام میگذشت، و خانومی که در آزمایشگاه بودن تاکید داشتن که تا پریودت عقب نیوفته آزمایش خون دقیق جواب نمیده و ده روز کمه و خونی که از من گرفتن فقط بیست دقیقه در دستگاه بود و گفتن منفی هستش(بدون تیتر بود) بیست دقیقه کم نیست؟ بعد از ده روز جواب میده واقعا؟ Sad
    باور کنین من اصلا به رابطمون فکر نمیکنم که به اون دلیل باشه، ترشحاتم خیلی خیلی زیاد شده،به طوریکه منو اذیت میکنه و با رعایت بهداشت هم تغییری نکرده، ممکنه به دلیل بارداریم باشه؟
    لطفا راهنماییم کنین Sad

دوست من

۱. آزمایش خون (بتا اچ سی جی) ۳ - ۵ روز بعد از نزدیکی قابل انجامه و برای اینکه نتیجه مشکوک نباشه و مجددا تست ۲ - ۳ روز بعد تکرار نشه، توصیه میشه یه هفته بعد از نزدیکی تست صورت بگیره.
    در صورتی که عمل لقاح رخ بده هورمون HCG هر ۲۴ ساعت تقریبا ۲ برابر میشه و بعد از ۱۰ روز این مقدار از عدد ۳۰ بیشتر خواهد شد که به معنی بارداری خواهد بود و در شما چون لقاحی صورت نگرفته بنابراین مقدار هورمون رشدی نداشته و جواب آز منفی بوده. اگه تمایل داشتین مجددا آزمایش رو تکرار کنین که من میگم باز هم نتیجه منفی خواهد بود.
    ۲. در بعضی از خانم ها در زمان تخمک گذاری ترشحات بیشتر میشه اگه اطمینان دارین که ترشحاتتون بو یا رنگ غیرطبیعی نداره‌، طبیعیه. در غیر اینصورت برای بررسی بیشتر به متخصص زنان مراجعه کنین.

رابطه ما دو هفته بعد از عمل واریکوسل نامزدم بوده که آزمایشم که داده بودن تعداد و تحرک اسپرمشون واسه بارداری پایین بوده و دکتر هم گفته بوده که حداقل چهار ماه تا بهبود کاملشون طول میکشه
    راستشو بخواین ترشحاتم از امروز خیلی کم قهوه ای شده و عذر میخوام خیلی کم خون آب هم اومد، به نظرتون بدلیل چی میتونه باشه؟(تاریخ پریود ماه پیشم دوازده مرداد بود)

دشمنتون شرمنده

اگه نزدیک پریودتون نیستین این نشونه هایی که از ترشحاتتون گفتین طبیعی نیست و میتونه به خاطر عفونت باشه. برای تشخیص قطعی به پزشک مراجعه کنین.

راستشو بخواین من امروزم در یک آزمایشگاه دیگه باز تست خون بارداری دادم و منفی بود(هفده روز بعد از رابطه ام) و سوالی که برام پیش اومده این هستش که آقایی که ازم خون گرفتن نیز مثله خانوم دفعه قبلی تاکید داشتن که تا پریودت عقب نیوفته جواب قطعی نمیده و من هم جواب شما رو واسشون گفتم که ایشون با تعجب به من نگاه کردن و ابراز بی اطلاعی کردن و گفتن چنین چیزی رو مطمئن هستی
    ببخشید که سوالمو به طرق مختلف میپرسم ،آخه هم گیج شدم و هم دیگه خونی ندارم که برم بدم واسه آزمایش

سلام

The HCG beta-subunit becomes detectable 6-12 days post implantation.(1) A b-HCG level of >25 IU/L is required for a definitive confirmation with methods used at the IMVS.

At levels of 1,500 - 2,000 IU/L an intrauterine gestational sac becomes visible on ultrasound examination.

Indicated by:
    ·    Reduced rate of increase (Note: Approximately 1/3rd of cases of tubal pregnancy have normal rates of b-HCG level increase)

References

1. Wilcox A, Baird DD, Weinberg CR. Time of implantation of the conceptus and loss of pregnancy. NEJM 1999;340:1796-99
    2. Fits MA, Guo SM. Doubling time of hCG in normal pregnancy: relationship to hCG concentration and gestational age. Fertility and Sterility 1987;47:584-589
    3. Shepherd HR, Patton PE, Novy MJ, Burry KA. Serial data hCG measurements in the early detection of ectopic pregnancy. Obstetrics & Gynecology 1990;75:417-420  

در ابتدا خیلی واضح گفته شده که 6 - 12 روز بعد از لانه گزینی (که بعد از لقاح صورت می گیره) هورمون HCG قابل تشخیصه و بعدش سطوحی که نتیجه تست عدم بارداری، مشکوک بودن و بارداری رو نشون میده گفته شده که لازمه بگم که با توجه به اینکه کیت هایی که در آزمایشگاه ها استفاده میشه متفاوته بنابراین این رنج ها هم متغیر خواهد بود و معمولا در آزمایشگاه های داخل کشور کمتر از 10 یعنی عدم بارداری، بین 10 - 30 یعنی نتیجه مشکوکه و بیشتر از 30 یعنی بارداری مثبته.

در ادامه روند رشد هورمون HCG (در صورت لقاح) رو نشون میده که هر 1.5 روز ( طبق برخی منابع هر 24 - 48 ساعت) این هورمون دو برابر میشه.
    در انتها هم روند تغییر هورمون HCG در بارداری خارج رحمی و سقط رو توضیح داده که این رشد در بارداری خارج رحمی کمتر از دو برابر خواهد بود و در سقط هم این هورمون سیر نزولی داره.

تاریخ پریوده من از فروردین ماه تا مرداد ماه به ترتیب از چپ 14،12،14،14،12 بوده است ولی این ماه هنوز پریود نشدم، نمیدونم باید تاریخمو 14ام بگیرم یا 12ام؟با توجه به اینکه امروز 13ام هست، به نظرتون دوباره آزمایش خون بدم؟ یه سری علائم مثل سینه درد که هر ماه داشتم رو دارم ولی دردهای تازه ای مانند دل درد، پهلو درد و کمردرد هم اضافه شده این ماه، درصورتی که قبلا نداشتم، خیلی میترسم که این ها علائم بارداری باشهSad
    لطفا بگید چیکار کنم؟ الان یعنی پریودم عقب افتاده؟ ممنون از شما و زحماتتون و شرمندم از سوالامSad

سلام

اشتباهی که در محاسبه ی سیکل رخ میده اینه که اغلب خانما روزها رو با تقویم ماهیانه چک میکنن در صورتی که از شروع یه سیکل تا شروع سیکل بعدی بایستی شمرده بشه و این عدد ملاک خواهد بود که اگه ثابت بود (یکی دو روز قابل اغماضه)، یعنی سیکل منظمه و اگه وسط سیکل رو به اضافه و منهای عدد 3 بکنن روزهای پرخطر به دست میاد. حالا اگر که سیکل ثابت نبود عدد 18 رو از کمترین و عدد 11 رو از بیشترین عدد سیکل کم کنن این بازه روزهای پر خطره.
    اما شما دوست من
    سیکل شما از 29 تا 33 روز متغیره و روزهای پرخطر شما از 11 تا 22 سیکلتون محسوب میشه. رابطه ی شما در روز 20 پریود بوده و در روزهای پرخطر. اما چون طبق گفته ی خودتون از کاندوم استفاده شده و با توجه به نتایج تست بتا، فرض بارداری شما رد میشه.
    اینقدر عجول نباشین! این احتمال رو بدین که این سیکلتون هم 33 روزه باشه اونوقت تا 16 شهریور بایستی منتظر بمونین.
    شما فقط آروم باشین و بدون استرس به زندگی تون برسین. این تنها راه کاریه که به پریود شدن شما در روزهای آینده کمک میکنه.
    دوست داشتین به قضیه ی چرتکه هم فکر کنین (همین پست بهای صفحه ی قبل) چون من دیگه برای کسی چرتکه نمیندازم خودتون حساب کنین.

13. اینکه نوشتین آزمایش بتا نتیجه دقیق رو ۶ تا ۱۲ روز بعد از لانه گزینی (که بعد از لقاح اتفاق میفته) نشون میده یعنی چند روز بعد از نزدیکی؟ یا چند روز بعد از به تاخیر افتادن پریود؟ یه جاهایی خوندم که میگن یه هفته بعد از نزدیکی قابل تشخیصه، یه عده میگن باید ۷ تا ۱۰ روز از به تاخیر افتادن پریود صبر کرد وگرنه نتیجه ممکنه خطا داشته باشه. بالاخره چه زمانی میشه روی نتیجه آزمایش بتا حساب کرد؟

14. golnaz1365 نوشته است: اینکه نوشتین آزمایش بتا نتیجه دقیق رو ۶ تا ۱۲ روز بعد از لانه گزینی (که بعد از لقاح اتفاق میفته) نشون میده یعنی چند روز بعد از نزدیکی؟ یا چند روز بعد از به تاخیر افتادن پریود؟ یه جاهایی خوندم که میگن یه هفته بعد از نزدیکی قابل تشخیصه، یه عده میگن باید ۷ تا ۱۰ روز از به تاخیر افتادن پریود صبر کرد وگرنه نتیجه ممکنه خطا داشته باشه. بالاخره چه زمانی میشه روی نتیجه آزمایش بتا حساب کرد؟

سلام

اولاً من ننوشتم! ترجمه کردم. شما رفرنس رو چک کنین.
    دوماً
    ببین دوست من در صورتی که همه ی شرایط اوکی باشه (تخمک آماده، بالغ و غالب، اسپرم زیاد، چست و چابک و ...) و نزدیکی در روز پرخطر باشه احتمال بارداری خیلی زیاده و عمل لقاح حداکثر تا 48 ساعت بعد از نزدیکی رخ میده اونوقت تخمک لقاح یافته (تخم) به سمت رحم برای لانه گزینی حرکت میکنه. و از این لحظه هورمون HCG شروع به رشد میکنه که هر 24 - 48 ساعت مقدارش دو برابر میشه مثلا اگر در روز لقاح میزان هورمون HCG یک باشه (مثلا گفتم تا موضوع روشن بشه باز نگین 1 رو از کجا آوردی!) روز بعد این مقدار 2 روز بعدش 4 روز بعد از اون 8 و ... به صورت توانی از 2 حساب کنین. بنابراین بعد از 5 روز که از لقاح بگذره عدد 32 خواهد بود و این یعنی بارداری مثبت. حالا اون دو روز قبل لقاح رو هم حساب کنین که میشه 7 روز بعد از نزدیکی.
    بازم میگم رفرنس ها رو چک کنین. بیشتر از این حرف دیگه ای ندارم.

15. arsita

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    m1989 نوشته است:
    arsita نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    arsita نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    arsita نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    arsita نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    ممنونم بابت راهنماییاتون

سلام

لطفا راهنماییم کنین Sad

دوست من

دشمنتون شرمنده

سلام

Indicated by:

References

سلام

اشتباهی که در محاسبه ی سیکل رخ میده اینه که اغلب خانما روزها رو با تقویم ماهیانه چک میکنن در صورتی که از شروع یه سیکل تا شروع سیکل بعدی بایستی شمرده بشه و این عدد ملاک خواهد بود که اگه ثابت بود (یکی دو روز قابل اغماضه)، یعنی سیکل منظمه و اگه وسط سیکل رو به اضافه و منهای عدد 3 بکنن روزهای پرخطر به دست میاد. حالا اگر که سیکل ثابت نبود عدد 18 رو از کمترین و عدد 11 رو از بیشترین عدد سیکل کم کنن این بازه روزهای پر خطره.
    اما شما دوست من
    سیکل شما از 29 تا 33 روز متغیره و روزهای پرخطر شما از 11 تا 22 سیکلتون محسوب میشه. رابطه ی شما در روز 20 پریود بوده و در روزهای پرخطر. اما چون طبق گفته ی خودتون از کاندوم استفاده شده و با توجه به نتایج تست بتا، فرض بارداری شما رد میشه.
    اینقدر عجول نباشین! این احتمال رو بدین که این سیکلتون هم 33 روزه باشه اونوقت تا 16 شهریور بایستی منتظر بمونین.
    شما فقط آروم باشین و بدون استرس به زندگی تون برسین. این تنها راه کاریه که به پریود شدن شما در روزهای آینده کمک میکنه.
    دوست داشتین به قضیه ی چرتکه هم فکر کنین (همین پست بهای صفحه ی قبل) چون من دیگه برای کسی چرتکه نمیندازم خودتون حساب کنین.

واقعا ممنونم که اینقدر دقیق روزهای دورم  رو حساب میکنین، خودمم الان حساب کردم کاملا دقیق بود،نمیدونم با چه زبونی ازتون تشکر کنم
    ولی یک چیز فقط دوست عزیزم ،من 12ام ماه قبل پریود شدم و21ام ماه قبل رابطه شدم یعنی ده روز بعد از اولین روز پریودم، پس در روزهای پرخطر نبودم درسته؟
    من بیشتر 14 تا 14 هر ماه پریود میشم که معمولا آخر شب 14ام هست،پس فعلا صبر میکنم
    یک دنیا سپاس از شما

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 68 از 88
رفتن به صفحه :    ... 68 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید