شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

داروی ال کارنتین

1. با سلام و عرض خسته نباشید

سوال بنده راجع به داروی ا ل کارنتین و عوارض آن است.آیا این دارو برای کاهش وزن مفید است؟
    نظر شما راجع به تجویز این دارو به صورت شربت، به کودک 5/1 سال که دچار چاقی است(14کیلو وزن دارد) به صورت 5سی سی در روز چیست؟آیا عوارضی برای کودک دارد؟ لطفا راهنماییم کنید خیلی نگران بچه هستم.البته این امر تجویز دکتر اطفال است ولی من نگران عوارض این دارو،چه حال و چه آینده، برای کودک هستم.(البته تجویز پزشک است).

با تشکر از راهنمایی هایتان

2. mmz81

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    bano20 نوشته است: با سلام و عرض خسته نباشید
    سوال بنده راجع به داروی ا ل کارنتین و عوارض آن است.آیا این دارو برای کاهش وزن مفید است؟
    نظر شما راجع به تجویز این دارو به صورت شربت، به کودک 5/1 سال که دچار چاقی است(14کیلو وزن دارد) به صورت 5سی سی در روز چیست؟آیا عوارضی برای کودک دارد؟ لطفا راهنماییم کنید خیلی نگران بچه هستم.البته این امر تجویز دکتر اطفال است ولی من نگران عوارض این دارو،چه حال و چه آینده، برای کودک هستم.(البته تجویز پزشک است).

افرادی که دچار کم کاری تیروئید اند نباید ال کارنیتین مصرف کنند،
    فکر میکنم مصرف با دوز بالا باعث پرخاشگری و افسردگی،عوارض آلرژیک مثل خارش پوست،تورم و قرمزی زبان،لب و گلو و مشکلات تنفسی میشه، البته 5 سی سی نسبت به 500 میلیگرم مصرف بزرگسالان، واقعا ناچیزه
    اما مطمئن باشید به نظر یک پزشک متخصص می تونید اطمینان کنید

3. bano20 نوشته است: با سلام و عرض خسته نباشید

دوست عزیز سن کودک یک و نیم ساله هست؟
    با چه وزنی متولد شده؟
    شیر مادر میخورد؟
    چند وعده غذا در روز میخورد؟

عوارض مصرف:
    از جمله عوارض مصرف ال کارنیتین بیخوابی،تهوع،استفراغ،اسهال و بی قراری است.عوارض جدی تر شامل طپش قلب،افزایش فشار خون و تب است.
    بعضی عوارض جانبی مصرف استیل ال کارنیتین میتواند جدی باشد مانند گیجی،تحریک پذیری،افسردگی،پرخاشگری،مشکلات عصبی و عوارض آلرژیک مثل خارش پوست،تورم و قرمزی زبان،لب و گلو و مشکلات تنفسی.
    این دارو برای کاهش وزن مفید است

آیا این کودک آزمایش تیرویید داده؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. با سلام
    جواب سوال های دوست عزیزم elham90
    بله کودک یک سال و نیم است
    وزن هنگام تولد 3.700 بوده است
    فقط 3 ماه اول شیر مادر خورد و بعد از آن مجبور به استفاده شیرخشک البته تحت نطر پزشک شد.
    فکر کنک در روز 5 تا 6 وعده غذا می خورد البته نه با حجم زیاد
    مشکل الان این کودک این است کخ قادر به راه رفتن نیست.حتی چهاردست و پا هم نمی تواند برود.دکتر می گوید به خاطر اضافه وزن است.به نطر شما باید چه کار کنیم تا بتواند راه برود؟ لطفا راهنمایی کنید. ممنون.

5. bano20 نوشته است: با سلام
    جواب سوال های دوست عزیزم elham90
    بله کودک یک سال و نیم است
    وزن هنگام تولد 3.700 بوده است
    فقط 3 ماه اول شیر مادر خورد و بعد از آن مجبور به استفاده شیرخشک البته تحت نطر پزشک شد.
    فکر کنک در روز 5 تا 6 وعده غذا می خورد البته نه با حجم زیاد
    مشکل الان این کودک این است کخ قادر به راه رفتن نیست.حتی چهاردست و پا هم نمی تواند برود.دکتر می گوید به خاطر اضافه وزن است.به نطر شما باید چه کار کنیم تا بتواند راه برود؟ لطفا راهنمایی کنید. ممنون.

سلام دوست عزیزم
    این کودک هنوز برای راه افتادن مقداریزمان دارد بقیه تکامل او مشکلی ندارد؟میتونه اشیا را تو دست خودش بگیره؟ میتونه چند ثانیه بایستد؟میتونه اشیا را داخل هم قرار بده بزرگ به کوچیک؟میتونه بعضی کلمات را بگوید؟
    اگر بقیه کارها را که پرسیدم انجام میدهد نگرانی کمتر خواهد شد
    در ضمن چون از شیر خشک تغذیه میشده اضافه وزن پیدا کرده و باید شیر خشک به وعده های کم داده شود و رقیق تر البته اضافه وزن این کودک خیلی شدید نیست
    برای کنترل وزن بهتره بر طبق میل کودک به او غذا بدهید نه به زور تا احسا گرسنگی نکرده غذا ندهید از غذاهای چرب و پرکالری استفاده نکنید میوه ها و سبزیجات را در برنامه غذایی به مقدار زیاد قرار دهید

طبق نظر متخصص یک عکس از مچ دست  او بگیرید تا اگر دچار نرمی استخوان است به موقع اقدام شود چون میتواند یکی از دلایل عدم راه افتادن به موقع باشد

6. سلام آیا ال کارنتین تقویتی هم هست !؟
    آخه من به دکتر مجاری ادراری و کلیه برای واریکسلم که مراجعه کردم بعد از آزمایش اسپرم برام چند تا قرص نوشت که یکیش هم ال کارنتین بود الان هم هر روز بعد از نهار یکی میخورم میخوام ببینم چی سودی داره برای بدنم ؟!
    خارش تو پوست دستم هم زیاده آیا باید قطعش کنم ؟!

7. با سلام
    ممنون از راهنمایی تان
    جواب تمام سوالاتتان مثبت است ولی برای ایستادن خودش نمی تواند با کمک میز یا صندلی ای بایستد باید حتما ما کمک کنیم تا بایستد وباید حتما پشتش را نگه داشت خودش به تنهایی و بدون تکیه گاه نمی تواند بایستد.
    تمام آزمایش های لازم انجام شده نرمی استخوان و یا مشکل دیگه نداشته فقط کمی چربی اش بالا(2یا3 شماره) بوده در ضمن شیر خشک را کلا قطع کردیم و غذای معمولی می خورد.دکتر معتقد است که کمی از بچه های هم سن خودش عقب تر است(از لحاظ تکاملی) چه کار باید کرد؟
    راهنماییم کنید.
    ممنون.

8. bano20 نوشته است: با سلام
    ممنون از راهنمایی تان
    جواب تمام سوالاتتان مثبت است ولی برای ایستادن خودش نمی تواند با کمک میز یا صندلی ای بایستد باید حتما ما کمک کنیم تا بایستد وباید حتما پشتش را نگه داشت خودش به تنهایی و بدون تکیه گاه نمی تواند بایستد.
    تمام آزمایش های لازم انجام شده نرمی استخوان و یا مشکل دیگه نداشته فقط کمی چربی اش بالا(2یا3 شماره) بوده در ضمن شیر خشک را کلا قطع کردیم و غذای معمولی می خورد.دکتر معتقد است که کمی از بچه های هم سن خودش عقب تر است(از لحاظ تکاملی) چه کار باید کرد؟
    راهنماییم کنید.
    ممنون.

سلام
    اگه کارهای بالا را انجام میدهد پس از نظر تکامل مشکل چندانی ندارد
    براش کتاب بخوانید بازی فکری که رنگهای متفاوت دارد برایش تهییه کنید
    ولی مشکل چندانی ندارد
    با کمی تمرین حل میشود

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  9. ایا الکارتین داروی لاغری و من که 95 کیلو وزن و 28 سال سن دارم میتوانم استفاده کنم

10. برای سنین بزرگسالی تاثیر چندانی ندارد مگر اینکه با ورزش مرتب همراه باشد

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید