شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بیحسی قلب

1. سلام
    با ارزوی سلامتی برای تمام کاربران عزیز

حدود یک هفته (حالا 2روز کمتر یا بیشتر ) هست احساس میکنم قلبم نمیزنه.
    میدونم نمیشه که نزنهSmile اما اصلا ضربان قلبم رو حس نمیکنم.
    نه موقع شادی نه ناراحتی و نه استرس اصلا فرقی نمیکنه.
    احساس میکنم بی حس و بی عصب شده.
    تا قبل از این خیلی زود گریم میگرفتم Smile اما این مدت نه.
    یه جورایی انگار بی تفاوت شدم.
    حتی دستم رو میزارم روی قلبم صداش و ضربانش رو متوجه نمیشم.
    ناراحت میشم خوشحال میشم اما ضربان قلبم فرقی نمیکنه این در حالی هست که سابق من صدای دوستام رو که میشنیدم از هیجان نمیتونستم حرف بزنم!

چند دقیقه یکبار هم نیاز دارم تا یه نفس عمیق بکشم این در حالی هست که من 3سال ورزش میکنم و توی این مدت از نظر قلب و تنفس مشکلی نداشتم.

ممنون میشم راهنمایی بفرمائید علت چی هست؟
    تنگی نفس؟علائم افسردگی؟مشکل قلبی؟

در ضمن دوستانی که تاپیک های منو دنبال کردن قبلا ذکر کردم که در حال مصرف قرص متفورمین 100 ،اسپیرونولاکتون،یاز و سیپروترون هستم.(تقریباً 20 روز هست)

اگر این مورد از عوارض قرص ها هست لازم هست با پزشک صحبت کنم یا نه ؟

منتظر پاسختون هستم
    پیروز باشید

2. sima_65 نوشته است: سلام
    با ارزوی سلامتی برای تمام کاربران عزیز

حدود یک هفته (حالا 2روز کمتر یا بیشتر ) هست احساس میکنم قلبم نمیزنه.
    میدونم نمیشه که نزنهSmile اما اصلا ضربان قلبم رو حس نمیکنم.
    نه موقع شادی نه ناراحتی و نه استرس اصلا فرقی نمیکنه.
    احساس میکنم بی حس و بی عصب شده.
    تا قبل از این خیلی زود گریم میگرفتم Smile اما این مدت نه.
    یه جورایی انگار بی تفاوت شدم.
    حتی دستم رو میزارم روی قلبم صداش و ضربانش رو متوجه نمیشم.
    ناراحت میشم خوشحال میشم اما ضربان قلبم فرقی نمیکنه این در حالی هست که سابق من صدای دوستام رو که میشنیدم از هیجان نمیتونستم حرف بزنم!

چند دقیقه یکبار هم نیاز دارم تا یه نفس عمیق بکشم این در حالی هست که من 3سال ورزش میکنم و توی این مدت از نظر قلب و تنفس مشکلی نداشتم.

ممنون میشم راهنمایی بفرمائید علت چی هست؟
    تنگی نفس؟علائم افسردگی؟مشکل قلبی؟

در ضمن دوستانی که تاپیک های منو دنبال کردن قبلا ذکر کردم که در حال مصرف قرص <a>متفورمین</a> 100 ،<a>اسپیرونولاکتون</a>،یاز و <a>سیپروترون</a> هستم.(تقریباً 20 روز هست)

اگر این مورد از عوارض قرص ها هست لازم هست با پزشک صحبت کنم یا نه ؟

منتظر پاسختون هستم
    پیروز باشید

با سلام
    دوست گرامی،خب در وهله اول مشاوره با پزشک معالجتون قطعاً بهترین گزینه است!چون بنا بر وضعیت جسمی و مشکلتون داروی های خاصی تجویز کردن و ایشون فردی هستن که بیشترین آگاهی از شما و داروهاتون دارن و ضمناً از عوارض اونها هم باخبرن!لذا توصیه میکنم با ایشون مشورت کنید!معذالک شاید در این چندوقته کمی مسائل حاشیه ای داشتید و این مسائل باعث شده که دچار استرس و عدم تمرکز بشید و اینهم موجب شده که  مثله همیشه به این حالتهایی که گفتید نرسید!در هرحال انجام دوکار رو پیشنهاد میکنم یکی مشاوره با پزشک معالجتون و دوم بررسی مسائل گذشته در این مدتی که گفتید!شاید سرنخهایی پیدا کنید که منشاءاین مواردی که گفتید باشه! بعید میدونم معضلی وجود داشته باشه
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام
    ممنون از پاسختون

من یکم بخاطر داروهام استرس دارم اما این باید باعث افزایش ضربان قلبم بشه نه کاهش!
    البته کاهش که میگم منظورم واقعا کاهش نیست ،شاید بهتره بگم ضربان قلب کوتاه شده و هر ضربه به اندازه کافی ماهیچه قلب رو پرتاب نمیکنه که محسوس باشه.

4. sima_65 نوشته است: سلام
    ممنون از پاسختون

من یکم بخاطر داروهام استرس دارم اما این باید باعث افزایش ضربان قلبم بشه نه کاهش!
    البته کاهش که میگم منظورم واقعا کاهش نیست ،شاید بهتره بگم ضربان قلب کوتاه شده و هر ضربه به اندازه کافی ماهیچه قلب رو پرتاب نمیکنه که محسوس باشه.

با سلام
    دوست گرامی،شاید از حالات از عوارض داروهاست!با دکتر معالجتون در این مورد حتماً مشورت کنید
    موفق باشید.

5. sima_65 نوشته است: سلام
    ممنون از پاسختون

سلام دوست عزیز
    این که چیز خیلی پیچیده ای نیست و این همه جای نگرانی نداره
    اولا که شما خدا رو شکر سالم هستین و قلبتون میزنه و نبض هم دارین چون در غیر این صورت حتما عوارض خیلی شدیدی به بدنتون میرسید که کاملا متوجه میشدین
    دوما اصلا پیچیده نیستش و شما میتونین با مراجعه به پزشک و تهیه ی یک نوار قلب ساده دقیقا سیستم تپش قلبتون رو از طریق پزشک متوجه بشین
    حساسیت بیش از اندازه به خرج ندین

6. سلام
    Smile اره خوشبختانه علائم حیاتی رو دارمSmile)

اما جدی جدی یه جور نا جور میزنه (البته اگر بزنه)

از دیروز هم دفعاتی که لازم نفس عمیق بکشم بیشتر شده.

نوار قلب پیشنهاد خوبی هست ممنون
    راستش اصلا یادش نبودمSmile

تو عوارض یکی از قرصها نوشته نفس کم عمق و سریع ،کم عمق میدونید یعنی چی؟
    یکی دیگه از قرص ها هم عوارضش نفس های کوتاه و سریع هست.

تازه جدیدا حس میکنم طرف چپ همون روی قلبم یه حجم هوا هست
    یه چیزی هم توی گلوم گیر کرده (البته حس میکنم واقعیت اینه چیزی نیست)

پیروز باشید

7. sima_65 نوشته است: سلام
    Smile اره خوشبختانه علائم حیاتی رو دارمSmile)

اما جدی جدی یه جور نا جور میزنه (البته اگر بزنه)

از دیروز هم دفعاتی که لازم نفس عمیق بکشم بیشتر شده.

نوار قلب پیشنهاد خوبی هست ممنون
    راستش اصلا یادش نبودمSmile

تو عوارض یکی از قرصها نوشته نفس کم عمق و سریع ،کم عمق میدونید یعنی چی؟
    یکی دیگه از قرص ها هم عوارضش نفس های کوتاه و سریع هست.

تازه جدیدا حس میکنم طرف چپ همون روی قلبم یه حجم هوا هست
    یه چیزی هم توی گلوم گیر کرده (البته حس میکنم واقعیت اینه چیزی نیست)

پیروز باشید

سلام سیما جان
    نفس تنگی هم داری تو؟
    منظورت از اینکه طرف چپ روی قلبت هوا هستش یعنی اینه که هنگام تنفس بعضی وقتا روی قلبت احساس خالی شدن و خلا میکنی؟

8. سلام
    نمیدونم اسمش تنگیه نفس هست یا چی؟ اما هرچی هست جدیده

نه خلا فکر نمیکنم اما انگار یه کیسه هوا هست که اجازه نمیده قلبم موقع تنفس زیاد باز بشه
    نمیدونم متوجه منظورم میشی یا نه!

من اینجوری نبودم توی این 20 روز همه سیستم بدنم بهم ریخته.
    دارم روانی میشم

اینم بگم تا قبل از این کوچکتر موضوع عاطفی اشکمو در می اورد (حتی دیدن فیلمهای عاطفی)
    اما الان اینجور نیستم بخاطر همینه میگه نمیزنه
    این مدت خیلی چیزا ناراحت و خوشحالم کردن (چیزایی که قبلا اگر پیش میومد گریم میگرفت) اما اصلا گریم نمیگیره و این خیلی اذیتم میکنه میترسم افسرده شمSmile

9. sima_65 نوشته است: سلام

نه خلا فکر نمیکنم اما انگار یه کیسه هوا هست که اجازه نمیده قلبم موقع تنفس زیاد باز بشه

دارم روانی میشم

اینم بگم تا قبل از این کوچکتر موضوع عاطفی اشکمو در می اورد (حتی دیدن فیلمهای عاطفی)
    این مدت خیلی چیزا ناراحت و خوشحالم کردن (چیزایی که قبلا اگر پیش میومد گریم میگرفت) اما اصلا گریم نمیگیره و این خیلی اذیتم میکنه میترسم افسرده شمSmile

سلام دوست عزیز
    اینهایی که گفتید بیشتر به عوارض ناشی از دارو برمیگرده!تاکید میکنم با پزشک معالجتون درمورد داروهاتون مشاوره کنید!شاید داروئی بهتون نمیسازه!یادمه کپسول (*****) که یک داروی ضد افسردگیه و گاهاً هم برای لاغری تجویز میشه!!!تبعاتی همچون سرد مزاجی در روابط جنسی ،پس از مصرفش وجود داره که بی اندازه آدمو از امیال جنسیش دور میکنه اما با قطع مصرفش دوباره این حس و حال و شور جنسی به شخص برمیگرده! شاید در مورد این داروها هم همین طور باشه و یک احتمال دیگه اینه که شاید این داروها بر فشار خونتون هم تاثیر داره و اونو کم میکنه!چون افت فشار،هم بر روی مسائل جنسی تاثیرگذاره و هم بر تنفس شخص!
    موفق باشید.

10. sima_65 نوشته است: سلام

دارم روانی میشم

سلام سیما جان
    اصولا انسانها در طی مراحل زندگی حالات و عواطف مختلفی رو تجربه میکنن
    در بعضی مواقه عواطف و احساسات به اوج میرسن و در بعضی مواقع هم بدون هیچ دلیلی فروکش میکنن
    من اصلا صلاح نمیدونم که الکی خودت رو خودت عیب بزاری و بحث افسردگی رو پیش بکشی و به خودت تلقین کنی
    مخصوصا که خودت میگی تازه 20 روزه حالا باز اگه مثلا بالای یک سال اینجوری بودی باز میتونستی شک کنی

11. سلام
    ممنون از هم فکری و راهنماییتون

دکتر به من قرص سیپروترون رو از 5 پریود تا 15 پریود یعنی 10 روز تجویز کرده مصرف کنم.

از روز 15 که قطع کردم مشکل تنگی نفسم خیلی کم شد تقریبا میشه گفت از بین رفت  فقط هرزگاهی حس میکنم هنوز هست.
    احتمال زیاد مشکل از عوارض این قرص بوده.

با این حال لازم میدونم نوار قلب رو بگیرم یک بار.
    نوار قلب اول انجام میشه یا اکو؟
    منظورم اینه اگر مشکلی باشه  که با نوار قلب مشخص بشه نتیجه مطمین و معتبر هست؟

با این تفاسیر درمورد عوارض قرص لازم با پزشکم درمیون بزارم یا نه؟

منتظر پاسختون هستم
    پیروز باشید.

12. sima_65 نوشته است: سلام
    ممنون از هم فکری و راهنماییتون

دکتر به من قرص <a>سیپروترون</a> رو از 5 پریود تا 15 پریود یعنی 10 روز تجویز کرده مصرف کنم.

از روز 15 که قطع کردم مشکل تنگی نفسم خیلی کم شد تقریبا میشه گفت از بین رفت  فقط هرزگاهی حس میکنم هنوز هست.
    احتمال زیاد مشکل از عوارض این قرص بوده.

با این حال لازم میدونم نوار قلب رو بگیرم یک بار.
    نوار قلب اول انجام میشه یا اکو؟
    منظورم اینه اگر مشکلی باشه  که با نوار قلب مشخص بشه نتیجه مطمین و معتبر هست؟

با این تفاسیر درمورد عوارض قرص لازم با پزشکم درمیون بزارم یا نه؟

منتظر پاسختون هستم
    پیروز باشید.

با سلام
    سیما خانم عزیز،توصیه اکید میشه تحت هیچ شرایطی و بدون مجوز دکتر معالجتون به هیج وجه داروهاتونو نباید قطع کنید!!و میکردید!!چون گاهاً قطع دارو ،تبعاتش خیلی بیشتر از ادامه دادن به مصرفشه!لذا در این مورد و در مورد نوار قلب و سایر مطالبی که مد نظرتونه در اولین فرصت ممکنه به متخصص مربوطه مراجعه کنید و سر خود دارویی رو قطع و یا ادامه ندید!
    نمیدونم چرا از مراجعه به پزشکتون شانه خالی میکنید؟؟اما دوست گرامی هرچه که در این مورد کوتاهی کنید مشکلاتتون خدای ناکرده شاید بیشتر بشه! مراقبه خودتون باشید خواهر عزیز

13. سلام
    نه بابا سرخود قطع نکردم
    گفتم که دکتر گفته بود 5 تا 15 پریود یعنی 10 روز بخورم من 10 روز رو خوردم بعد باید نخورم تا پریود بعدی و .......
    حالا بعد 10 روز که قطع کردم میبینم بهترم و مشکل از اون بوده
    احتمالا با پریود بعد و مصرف دوباره باید همون حالت برام پیش بیاد

ممنوون از پیگیری و توصیه های دوستانتون

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید