شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

محیط بسیار الوده فرودگاهی

1. سلام دوستان عزیز
    لطفا نظرات و تجارب  خودتون رو جهت کاستن از عوارض کار در محیط بسیار الوده فرودگاهی چه از لحاظ جسمی و چه از لحاظ روحی بیان کنید.
    لطفا پیشنهادهاتون رو حتما بیان کنید هر چند که به نظرتون خیلی پیش پا افتاده باشه اما ممکنه برای من و همکارانم که تو این محیط واقعا الوده کار میکنیم بسیار مفید باشه
    پیشاپیش از همتون متشکر و سپاسگذارم

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام
    ببین اینکه میگی تجاربتون رو بگید قبول مردم مدت زیادی رو توی فرودگاه نمیمونن که بخوان از تجربشون بگه اگر هم توی فرودگاه بشن فکرشون درگیر هزارو یک مورد دیگه هست آلودگی دیگه عادی شدهSmile

بدنا همه مقاوم شدنSmile

من نمیدونم چقدر درگیر الودگی هستی اما پیشنهاد میکنم توی محیط کارت که هستی حتما شیر مصرف کن
    شیر هم مقاومت بدنت رو در برابر الودگی ها بالا میبره هم برای پیشگیری از بیماری های ریوی گزینه خوبی هست.

از قطره های شستشوی چشم البته با تجویز پزشک و یا پزشک داروخانه برای از بین بردن الودگی و گردو غبار داخل چشم استفاده کن.(دقت داشته باش قطره های چشم تاریخ اعتبار محدودی دارن)

برای محافظت پوستت حتما ساعتی یک مرتبه با صابون یا حتی اب خالی صورتت رو بشور ( تازه اینجوری خواب هم از سرت میپره Smile)   )

و البته یکم بیشتر صبور باش تا بابت عدم انتظار برای پاسخ بهت اخطار ندن Smile

امیدوارم کاربرای دیگه توضیحات کاملتری ارائه بدن
    پیروز باشید

3. دوست گرامی سلام

حقیقتا من فکر می کنم علت اینکه شما هنوز جواب دریافت نکردین اینه که نگفتین اصلا در معرض چه آلودگیی هستین !!!
    مثلا داخل خود سالن ها هستین !؟
    تو بخش کانترها هستین ؟
    یا تو محیط های دیگه ای هستین

به هر حال هم پیشنهادات دوستمون خوب هست
    من هم به عنوان پیشنهاد می گم اگر تو کار از دستهاتون استفاده می کنید می تونید از دستکش های پارچه ای استفاده کنید
    ( دستکش پلاستیکی بدر زمان طولانی اعث اذیت شدن پوستتون می شه )
    اگر تو محیط باز کار می کنید می تونید از ماسک استفاده کنید
    هر روز بعد از کار حمام کنید
    قبل از اینکه جیزی دهنتون بذارید دستتون رو بشویید
    سعی کنید از ارتباط پوستی با سایر مسافران بپرهیزید و....

به هر حال من چون نمی دونستم  شما در کدوم قسمت هستین همین ها به ذهنم رسید

موفق باشید

4. perle نوشته است: دوست گرامی سلام

حقیقتا من فکر می کنم علت اینکه شما هنوز جواب دریافت نکردین اینه که نگفتین اصلا در معرض چه آلودگیی هستین !!!
    مثلا داخل خود سالن ها هستین !؟
    تو بخش کانترها هستین ؟
    یا تو محیط های دیگه ای هستین

به هر حال هم پیشنهادات دوستمون خوب هست
    من هم به عنوان پیشنهاد می گم اگر تو کار از دستهاتون استفاده می کنید می تونید از دستکش های پارچه ای استفاده کنید
    ( دستکش پلاستیکی بدر زمان طولانی اعث اذیت شدن پوستتون می شه )
    اگر تو محیط باز کار می کنید می تونید از ماسک استفاده کنید
    هر روز بعد از کار حمام کنید
    قبل از اینکه جیزی دهنتون بذارید دستتون رو بشویید
    سعی کنید از ارتباط پوستی با سایر مسافران بپرهیزید و....

به هر حال من چون نمی دونستم  شما در کدوم قسمت هستین همین ها به ذهنم رسید

موفق باشید

سلام
    ممنونم
    بنده تکنسین فنی هواپیما هستم و به خاطر نوع کارم دقیقا توی محوطه رمپ فرودگاه محل پارک هواپیماها هستم
    داخل سالن نیستم

5. sima_65 نوشته است: سلام
    ببین اینکه میگی تجاربتون رو بگید قبول مردم مدت زیادی رو توی فرودگاه نمیمونن که بخوان از تجربشون بگه اگر هم توی فرودگاه بشن فکرشون درگیر هزارو یک مورد دیگه هست آلودگی دیگه عادی شدهSmile

بدنا همه مقاوم شدنSmile

من نمیدونم چقدر درگیر الودگی هستی اما پیشنهاد میکنم توی محیط کارت که هستی حتما شیر مصرف کن
    شیر هم مقاومت بدنت رو در برابر الودگی ها بالا میبره هم برای پیشگیری از بیماری های ریوی گزینه خوبی هست.

از قطره های شستشوی چشم البته با تجویز پزشک و یا پزشک داروخانه برای از بین بردن الودگی و گردو غبار داخل چشم استفاده کن.(دقت داشته باش قطره های چشم تاریخ اعتبار محدودی دارن)

برای محافظت پوستت حتما ساعتی یک مرتبه با صابون یا حتی اب خالی صورتت رو بشور ( تازه اینجوری خواب هم از سرت میپره Smile)   )

پیروز باشید

سلام
    من روی شستشو و این حرفها زیاد بحث ندارم نگرانی ما که تو فرودگاه و تو محوطه رمپ اصلی کار میکنیم
    بیشتر دو مورد هستش
    1- الودگیهای هوازی و بیماریهای ناشی از اون
    2- الودگیهای شدید صوتی و عوارضش در قسمتهای مختلف بدن

6. majid_startalk نوشته است:
    sima_65 نوشته است: سلام

بدنا همه مقاوم شدنSmile

پیروز باشید

سلام سیما جان
    قبل از هرچیزی راجع به تذکرت برای صبور بودن و نگرفتن اخطار بگم اون در صورتی هستش که شخص مثلا بعد از سوالش یا ایجاد تاپیکش یک ساعت صبر نکرده دوباره و سه باره مطرح کنه نه منکه بعد سه روز از ایجاد تاپیکم مطرح کردم دوباره
    در مورد بحثم
    من روی شستشو و این حرفها زیاد بحث ندارم نگرانی ما که تو فرودگاه و تو محوطه رمپ اصلی کار میکنیم
    بیشتر دو مورد هستش
    1- الودگیهای هوازی و بیماریهای ناشی از اون
    2- الودگیهای شدید صوتی و عوارضش در قسمتهای مختلف بدن

سلام

در مورد الودگی صوتی  :

بهترین راه حذف عامل ایجاد کننده ی صدا یا دور بودن از محیط پر سر و صداس که خب به دلیل شغلتون امکان پذیر نیست .

پس بهتره از سیستم شنواییتون یعنی گوشاتون محافظت کنین که یکی از گزینه ها استفاده از گوش گیر های ضد صدا هست که پزشک تجویز میکنه .

نکته ی بعدی مراجعه ی سالیانه به پزشک برای معاینه ی میزان شنواییتون و ارزیابی نتیجه ی حاصل با نتایج سال های قبله که اگه خدای نکرده مزان شنواییتون کم شده باشه اقدامات درمانی سریعا انجام بشه .

مورد بعدی اینه که شمایی که در معرض الودگی صوتی شدید قرار دارین باید از مصرف داروهایی مثل استامینوفن و ادرار اور  و آمينوگليکوزيدها ( جنتامايسين) پرهیز کنین چون این دارو ها همرا با الودگی صوتی به سیستم شنواییتون خیلی اسیب وارد میکنن .

در مورد الودگی هوایی هم  :

در چنین محیط های الوده ای حتما از ماسک استفاده کنین اما نه هر نوع ماسکی !!! بلکه ماسکی که پزشک براتون تجویز میکنه !!! چون بسته به نوع الودگی ای که تو اون محیط بیشتر منتشر هست  نوع ماسک هم فرق میکنه .

مورد بعدی تغذیه هستش که باید از ماست و شیر و میوه و سبزی و اب بیشتر استفاده کنین تا دفع سموم وارده به بدن راحتتر انجام بگیره .

تو این محیط های الوده شستن دست و صورت  با اب خالی نه تنها مفید نیست که گاهی مضره چون بعضی از مواد شیمیایی هستن که با تماس با اب وارد یهسری واکنش های شیمیاییی میشن که ثمره ش پیری پوست و اسیب به پوست هستش پس با مشورت با یه متخصص پوست خوب ماده ی شوینده ی مناسب رو انتخاب کنین هم برا مو هم برای پوست و بدن و اینا .

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  7. من شنیدم به خاطر سرب بیش از اندازه ای که در محیط فرودگاه وجود داره کسانی که اونجا کار میکنن بعد یه مدتی مثلا چند سال به ریزش مو مبتلا میشن
    به نظر شما این قضیه صحت داره؟
    اگه جواب مثبته چه کارهایی برای پیشگیری میشه انجام دادش

8. سلام
    سرب در محیط فرودگاه و کلا در تهران به میزان خطرناکی بالا هست
    برای اینکه کمی از اثرات منفی آن کاسته شود
    1.شستشوی هرروز موها و پوست با شامپوهای ملایم روزانه
    2.استفاده از شیر سویا
    3استفاده مکرر از لبنیات
    4.میل کردن حداقل یک عدد سیب در طول روز
    5.مصرف مرکبات مخصوصا لیمو ترش
    6.استفاده از شستوشو دهنده های چشمی هم فراموش نشود