شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

(پروستات-بیضه)

1. سلام من حدودی 2 ماه پیش بدلیل تکرر ادرار و کم حجم بودنش (بخاطر خودارضائی) به دکتر مراجعه کردم که اونم اول سونوگرافی از مثانه پروستات و مجاری ادرار داد که هیچ مشکلی رو نشون نمی داد جز باقیماندن 36 سی سی ادرار در مثانه بعد آلت و بیضه هارو معاینه کرد و داروهای افلوکسیر 200 روزی 1 عدد، ترازویسن آریا2 شبی 1 عدد و یک کپسول هر 12 ساعت که اگه اشتباه نکنم اسمش سلبرین بود رو تجویز کرد من مصرف کردم حدود 50 روز طول کشید تا قرص ها تمام شد چون هنوز مشکل داشتم به متخصص دیگری مراجعه کردم که ایشون کامل تر معاینه کردند حتی پروستات رو معاینه کردند و گفتند که باید رفتارت رو اصلاح کنی ورزش سنگین کنی این دارو هارو نباید مصرف کنی چون باعث میشه عقیم بشی
    ایشون آب آوردن بیضه چپم رو موقع معاینه تشخیص دادند در صورتیکه من یادم نمیاد ضربه خورده باشم بعد گفت لازم نیست ولی برای اینکه مشخص بشه مشکلی در مردانگی ندارم واسم سونگرافی بیضه و آزمایش اسپرم نوشت
    سئوال اول :می خواستم بدونم ایا این مشکل باقی ماندن 36 سیسی ادرار و تکرر ادرار با ورزش سنگین و ترک خود ارضائی حل میشه؟
    سئوال دوم: این آب اوردن بیضه باعث مشکل در دفع ادرار میشه؟ در موقع انزال تو بیضه یا زیر شکم کمی درد دارم این مربوط به آب آوردن بیضه هست(البته اینو بگم که من خودارضائیم اینطوری بود که مثلا 3 روز تا 7 روز طول می کشید که بخوام خودم خالی کنم قبل از اون فقط در حد تحریک هست)
    سئوال سوم اینکه: اگه این آب اوردن درمان نشه چی میشه؟ درمانش به چه صورت هست؟
    سئوال چهارم اینکه من روی آلت و کیسه بیضم جوشهای ریز سفیدی هست که زیادن درد نداره دکتر هم معاینه کرد چیزی در مورد اینا بهم نگفت می خواستم بدونم اینا بیماری نیست؟
    سئوال اخر اینکه: مشکل در دفع ادرار میتونه باعث مشکل در دفع مدفوع بشه؟

در ضمن اینو یادآور میشم که من کارشناس ارشد نرم افزار هستم و با توجه به کارم مدت خیلی طولانی در حالت نشسته پشت سیستم هستم البته گاهی از پشت سیستم پا می شم
    باتشکر از حوصله شما

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. lilibit

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    ضمن عرض سلام و خسته نباشید
    حدود چند ماهی میشه که بیضه هام اکثر مواقع آویزون هستن.و ضمن آویزون بودن ، پوست بیضه هام به پاهام میچسبه و حالت چسبندگی پیدا میکنه
    طوریکه بعضی مواقع موقع نشستن بایستی یه کم جابجاشون کنم
    همچنین بعضی مواقع درد خفیفی تو ناحیه بیضه چپم حس میکنم که به ندرت این درد به پای چپم کشیده میشه.
    اخیراً هم خارش های زیادی در محل اتصال بیضه ها به بدن دارم

یه مشکل دیگه هم که اخیراً بهش پی بردم اینه که قبلاً به راحتی با بیضه هام میتونستم آلتم رو بلند کنم بطوریکه بصورت ضربه ای بلند میشد و سفت میشد
    اما الان وقتی التم به حداقل سایز خود رسیده با بیضه هام نمیتونم بلندش کنم و باید حتما تحریک بشم تا بلند بشه.آیا این طبیعیه؟

آیا این دو مورد که ذکر شد به همدیگه ربط دارن یا نه

ضمناً 29 سالمه و سالهای قبل کم و بیش خودارضایی داشتم

3. lilibit نوشته است: ضمن عرض سلام و خسته نباشید
    حدود چند ماهی میشه که بیضه هام اکثر مواقع آویزون هستن.و ضمن آویزون بودن ، پوست بیضه هام به پاهام میچسبه و حالت چسبندگی پیدا میکنه
    طوریکه بعضی مواقع موقع نشستن بایستی یه کم جابجاشون کنم
    همچنین بعضی مواقع درد خفیفی تو ناحیه بیضه چپم حس میکنم که به ندرت این درد به پای چپم کشیده میشه.
    اخیراً هم خارش های زیادی در محل اتصال بیضه ها به بدن دارم

یه مشکل دیگه هم که اخیراً بهش پی بردم اینه که قبلاً به راحتی با بیضه هام میتونستم آلتم رو بلند کنم بطوریکه بصورت ضربه ای بلند میشد و سفت میشد
    اما الان وقتی التم به حداقل سایز خود رسیده با بیضه هام نمیتونم بلندش کنم و باید حتما تحریک بشم تا بلند بشه.آیا این طبیعیه؟

آیا این دو مورد که ذکر شد به همدیگه ربط دارن یا نه

ضمناً 29 سالمه و سالهای قبل کم و بیش خودارضایی داشتم

با سلام
    دوست عزیز،آویزان بودن بیضه ها میتونه در اثر گرمای زیاد در اون ناحیه باشه!که چیزی طبیعیست و همه آقایون هم اینو دارن!!سعی کنید از شورتهای نخی استفاده کنید تا حرارت به حداقل برسه!زیاد عرق کردن و رطوبت هم موجب چسبندگی پوست محافظ بیضه ها به رانهاست!در این مورد توصیه میکنم گهگاهی در روز و کلاً شبها بدون لباس زیر باشید تا این قسمت با هوای آزاد تماس داشته باشه!و نکته بعدی اینه که حتماً نظافت و تمیزی و شستشوی زود به زود این ناحیه رو رعایت کرده و انجام بدید !یکی از دلایل خارش در این ناحیه،وجود قارچ پوستیه که در اثر عدم رعایت بهداشت و وجود رطوبت در این قسمت بوجود میاد در این وادی توصیه میکنم در روز دوبار آلتتونو بشوئید و بعد از اون و کلاً بعد از اجابت مزاج خوب این قسمت رو خشک کنید تا رطوبتی باقی نه مونه! در مورد حالت نعوظ باید بگم این مورد بنظرم به خاطر عدم تمرکز لازم و حساسیت بیش از اندازه به این ذهنیت که میتونستید اینکارو بکنید والان نمیشه،باشه!منظورم اینه که چون اون تمرکز لازم رو ندارید باعث شده این عمل رخ بده که مشکلی نیست ! آقایون بعضاً این حالت رو تجربه میکنند!که بعداز مدتی موضوع حل میشه!جای نگرانی نیست!!و پیشنهاد آخرم اینه که حداقل سالی یکبار برای آگاهی از وضعیت دستگاه تناسلیتون بهتره به یک اورولوژیست مراجعه کنید
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. سلام . خسته نباشید

من خیلی سال هست که خود ارضایی میکنم و هیچ مشکلی هم با این قضیه ندارم

اما چند وقتی میشه بعد از اینکه ارضا میشم درد شدیدی توی ناحیه مقعد ام به وجود میاد و بعد از چند دقیقه آروم میشه که نگرانم کرده . مشکل چیه؟ به پروستات مربوط میشه؟ اینم بگم که بعضی موارد بین پاهام احساس درد شدید و گرفتگی میکنم

یه سوال کوچیک دیگه هم هست. وقتی چندین دقیقه از ارضا شدنم میگذره وقتی دستم با آلت تماس پیدا میکنه اعصاب پاهام تحریک میشه و حس بدی بهم دست میده. طبیعیه؟

ممنون میشم جواب بدید

5. Noname_2 نوشته است: سلام . خسته نباشید

من خیلی سال هست که خود ارضایی میکنم و هیچ مشکلی هم با این قضیه ندارم

اما چند وقتی میشه بعد از اینکه ارضا میشم درد شدیدی توی ناحیه مقعد ام به وجود میاد و بعد از چند دقیقه آروم میشه که نگرانم کرده . مشکل چیه؟ به پروستات مربوط میشه؟ اینم بگم که بعضی موارد بین پاهام احساس درد شدید و گرفتگی میکنم

یه سوال کوچیک دیگه هم هست. وقتی چندین دقیقه از ارضا شدنم میگذره وقتی دستم با آلت تماس پیدا میکنه اعصاب پاهام تحریک میشه و حس بدی بهم دست میده. طبیعیه؟

ممنون میشم جواب بدید

با سلام
    دوست عزیز،اولین و مهمترین توصیه ام ترک خودارضاییه چون تبعاتش بعدها گریبانتونو میگیره لذا تاکید میکنم به مرور ترکش کنید!وامادر مورد پروستات بگم غده ایه که دور مجرای ادرار رو  در انتهای اون،گرفته و ترشحاتی در منی هنگام خروج از آلت انجام میده!که به مرور زمان و بالا رفتن سن مرد،کم کم این غده هم بزرگ میشه و.... بعید میدونم این موضوع شما به پروستات ربط داشته باشه!در مورد اون درد در مقعد هم بگم که بنظر طبیعی میاد چون گاهاً در اثر انقباضات مرتبط با ارضا شدن در آقایون همچین دردی بوجود میاد و چند دقیق بعدش خوب میشه!اون درد مابین پاها هم همین قضیه درش تاثیر داره و در اثر انقباض ماهیچه ها و رگهای اون نواحی ایجاد میشه که بعد از چند دقیقه خودبخود بهبود پیدا میکنه
    و جواب سئوال آخرهم اینه که آلت تناسلی چه در خانمها و چه در آقایون پس از ارضا شدن بسیار حساس میشه بطوریکه حتی با کوچک ترین لمس آلت، اون شخص،اذیت میشه و این حالت بسته به مسائل جسمی فرد،چند دقیقه یا نیم ساعت و... طول میکشه و بنظر طبیعی میاد
    اما با همه اینها ضمن ترک این عادت ،اگر به یک متخصص کلیه و مجاری ادرار هم سری بزنید بد نیست!
    موفق باشید.

6. lilibit

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    آلت من اکثراً خوابیده
    حس میکنم توانایی جنسیم کم شده
    قبلاً با دیدن جنس مخالف براحتی بلند میشد ولی الان نه
    حتی با دیدن عکسهای رابطه جنسیی
    29 سالمه

7. lilibit نوشته است: سلام
    آلت من اکثراً خوابیده
    29 سالمه

با سلام
    دوست عزیز،تحریک شدن به عوامل زیادی همچون تمرکز لازم،نوع تحریک،نوع غذا،توان جسمی ،نور،صدا،مکان مناسب و.... بستگی داره!در مورد شما با مختصر توضیحی که دادید بنظرم عدم تمرکز در این قضیه موجب این مشکل شده !همینکه استرس اینو دارید که چرا تحریک نمیشید خودش باعث عدم تحریکتون میشه!ضمناً مشغله زیاد و خستگی ناشی از اونهم یکی از عوامل بسیار تاثیر گذار در این قضیه هست!توصیه میکنم :
    1- از استرس خودتون بکاهید!
    2- مشغله کاری و یا خانوادگیتونو کم کنید!
    3- از خوارکیهای به اصطلاح گرم بیشتر استفاده کنید !خوارکیهایی همچون موز،مغر خشکبارها،به مقدار لازم فلفل و....
    4- برای تحریک شدن ،یکی از اساسی ترین موارد ،وجود تمرکز لازمه!اگر نباشه هیچکدوم از توصیه ها و کارهایی که گفته میشه فایده ای نداره!فکر کنید میخواهید یک رابطه جنسی رو شروع کنید!اما در همون زمان ،به فکر پاس کردن چک فردا باشید!خب اصلاً فکر میکنید تحریکی صورت بگیره؟؟ قطعاً خیر پس تمرکزتونو بیشتر کنید!احتمالاً شما از این ناحیه دچار این معضل شدید!
    5- هر مشکلی حتماً یک راه حلی داره! پس موضوع شما لاینحل نیست!در این راستا بجای اینکه به خودتون تلقین کنید که نمیتونید تحریک بشید برعکس فکر کنید !!
    6- یکی از عوامل مهم تحریک پذیری،عوامل محیطی همچون نور،صدا،مکان،زمان و... هست خب مشخصه که در هر زمان و هر مکان و هر نور و صدای نمیشه تحریک شد!!فکر کنید در یک مجلس عمومی و یا خانوادگی باشید آیا حتی بادیدنه صحنه های محرک میتونید تحریک بشید!مخصوصاً ما آقایون که به محض تحریک شدن، برای همه مشخص میشه که تحریک شدیم!پس در اینموارد هم دقت کنید
    و....
    در نهایت مشکل شما در اصل مشکل نیست!بلکه موردیست گذرا که در آینده ای نه چندان دور خودبخود حل میشه!نگران نباشید
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  8. lilibit نوشته است: سلام
    آلت من اکثراً خوابیده
    29 سالمه

دوست عزیز
    همه چیز رو دوست خوبمون آقای علیان اعلام کردند و در واقع قسمت عمده این مسائل جنسی دقیق تفکرات و تمرکزه بر این مسائله که اگر به مسائل گفته شده عمل کنید احتمالا مشکل برطرف میشه و در این قسمت نشاط روحی هم خیلی مهم و ورزش کردن هم به این قضیه خیلی کمک میکنه بعلاوه خونرسنی رو هم به ناحیه تناسلی تقویت میکنه پس اینکار رو هم انجام بدید
    اما اگر با این مسائل باز هم مشکل برطرف شند و یا بهتره بگم نتونستید استرستون رو کنترل کنید به یه ارولوژیست مراجعه کنید تا آزمایشات هورمونی هم براتون درخواست کنن و یه چکاب انجام بشه تا از سلامت کلی ناحیه تناسلیتون خیالتون راحت بشه.به نظرم این هم  بتونه بهتون کمک کنه

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  9. lilibit نوشته است: سلام
    آلت من اکثراً خوابیده
    29 سالمه

سلام
    برای نعوظ الت خونرسانی به الت نقش بسیار مهمی رو داره بررسی کنید که در این مورد مشکلی دارین یا نه
    ضمنا قرص سیلد نافیل هم برای نعوظ الت خیلی خوبه
    اما تاکید میکنم حتما با مشورت پزشک مصرف بفرمایید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید