شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

چه عاملی موجب بیماریمه

1. maryam-f

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام خسته نباشین
    من حدود 6.7ساله روی صورتم جوشهای مزنه گاهی هم چرکی هستن با بعضی از پمادهای ساختگی درمان میشن اما باز برمیگردن وببخشید من بیماری یبوست هم دارم خواستم بدونم این دو باهم مرتبط هستند؟

2. maryam-f نوشته است: سلام خسته نباشین
    من حدود 6.7ساله روی صورتم جوشهای مزنه گاهی هم چرکی هستن با بعضی از پمادهای ساختگی درمان میشن اما باز برمیگردن وببخشید من بیماری یبوست هم دارم خواستم بدونم این دو باهم مرتبط هستند؟

سلام دوست عزیز
    جوشهای صورتتون نمیتونه ربطی به یبوستتون داشته باشه
    در مورد جوشهاتون توصیه میکنم تا میتونین مواد خشکبار  و گرمیجات مصرف نکنید
    در مورد یبوستت هم تا میتونی سبزیجات و موادی که فیبر زیاد دارن مصرف کن عزیزم
    میوه هایی مانند الو هم مفید هستن

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام
    با احترام به نظر کاربر گرامی
    یبوست خیلی هم بی ربط به جوش های صورت نیست :

یکی از دلایل یبوست کم بودن اب بدن و خشکی بدن هست: با مصرف به اندازه مایعات(حتی اب ساده ) میتونی مانع یبوست بشی و البته با مصرف بیشتر مایعات پوست جوانتر میشه و تازه تر و با خوردن مایعات تعداد دفعات ادرارتون زیاد میشه که این خودش باعث دفع سموم میشه و جوش هاتون کمتر میشه.

عدم مصرف فیبر ،میوه جات و سبزیجات باعث یبوست میشه: با مصرف میوه  و سبزی هم با یبوست مقابله کن هم همه میدونیم مصرف میوه جات باعث نشاط پوست میشه به همین خاطر هست اینهمه ماسک میوه داریم دیگه!

یه دلیل دیگه برا یبوست خوب کار نکردن معده و مشکل در هضم غذا هست: با مصرف بجای مواد غذایی و خوراکی ها و اینکه هرچی دم دست هست برای پر کردن معده و سیر شدن نخوریم میتونیم به خوب هضم شدن غذا کمک کنیم و از یبوست جلوگیری کنیم و البته با دقت و تنظیم برنامه غذایی حتما خیلی از مواد مضر برای پوست از لیست غذایی خارج میشن و این به بهبود جوش و مشکل پوستی کمک میکنه

پیروز باشید

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  4. maryam-f

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام خیلی ممنونم از راهنماییتون
    اگه یبوست مدت زیادی طول بکشه ممکنه به بدن اسیب بزنه؟اخه من حدود7.8ساله دچاراین بیماریم البته کولونسکوپی کردم وگفتن روده هام سالمه اما تنبل شدن .چه خطری ممکنه دراینده برای من وجودداشته باشه؟

5. maryam-f نوشته است: سلام خیلی ممنونم از راهنماییتون
    اگه یبوست مدت زیادی طول بکشه ممکنه به بدن اسیب بزنه؟اخه من حدود7.8ساله دچاراین بیماریم البته کولونسکوپی کردم وگفتن روده هام سالمه اما تنبل شدن .چه خطری ممکنه دراینده برای من وجودداشته باشه؟

با سلام
    دوست عزیز،ضمن تایید گفته های سرکار سیما خانم و اینکه احتمالاً بدلیل عدم دفع مناسب مواد زائد از بدن بواسطه یبوسیت،و ازدیاد چربی در خون این جوشها ایجاد میشه(البته این استباط بنده است متخصصین بهتر میتونن از نظر علمی نظر بدن)لذا توصیه میشه سعی کنید از یبوسیت ، بکاهید!بیشتر مایعات مصرف کرده و از استفاده از خوارکیهای قابض پرهیز کنید!کیوی،خاکشیر،آلو،قیصی و.... بیشتر مصرف کنید!
    و اما بله در دراز مدت اگه یبوست درمان نشه عوارضی همچون دفع سخت در کهولت،بیماریهای مختلف گوارشی و..... خواهد داشت!
    بد نیست بدونید  یکی از دوستان پزشک میگفت: غالباً بدنی سالم هست  که (ببخشید)دفع مدفوع راحت وخوبی داشته باشه!!
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  6. maryam-f نوشته است: سلام خیلی ممنونم از راهنماییتون

سلام دوست عزیز
    چون در این حالت برای دفع مدفوع فشار بیش از اندازه ای وارد میشه اگه درمان نشه در طولانی مدت میتونه باعث اسیب به بافت ها و ماهیچه های مقعد بشه و باعث بشه اونها خاصیت ارتجاعی خودشون رو از دست بدن

7. maryam-f

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    ببخشیدیبوست در درازمدت موجب ازکارافتادن کبدمیتونه بشه؟
    من کارای زیادی برادرمانش کردم اما بازفایده نداشته

8. bandy

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    اکثر دختر خانومها و اقا پسرها اشتباه میکنند که میرند دکتر پوست برای جوش صورت.با رفتن به دکتر پوست شما فقط این بیماری رو سطحی درمان میکنید.اگر میخواهید جوش صورتتون ریشه ای مداوا بشه باید برید دکتری که تمام هورمونهای بدن رو چک میکنه.البته یکی از دوستانم رفت پیش دکتر, هورمون استرسش زیاد بود و این موجب شد که جوشهای واقعا فجیع روی صورتش بوجود بیاد.i
    هر دفعه اون جوش خشک میشد باز دوباره همون مکان جوش میزد.یه قرصی دکتر بهش داد روزی
    سه عدد خورد در عرض یکماه صورتش خوب شد.
    ببینید در دوران بلوغ چون یه اختلالاتی در تنظیم هورمونها بوجود میاد.مثلا هورمون استرس بیش از حد ترشح میشه.که ازدیاد هورمون استرس باعث جوش زدن در صورت و کمر در دوران بلوغ هست.
    که این دارو این هورمون رو تنظیم میکنه و دیگه صورتتون جوش نمیزنه و لازم نیست با محلول و صابون صورتتون رو بشویید.

9. maryam-f نوشته است: سلام
    ببخشیدیبوست در درازمدت موجب ازکارافتادن کبدمیتونه بشه؟
    من کارای زیادی برادرمانش کردم اما بازفایده نداشته

سلام دوست گرامی
    اصولاً هر نقصی در بدن ،بر روی همه اعضا تاثیر خودشو میزاره!و یبوست هم از این قضیه مستثناء نیست!اما اینکه کبد رو از کار بندازه بعید میدونم اینچنین بشه اما میدونم به این عضو میتونه فشار بیاد!
    و اما در مورد درمان یبوست،اولاً چرا نا امیدید؟؟این مورد در اغلب مردم کشور ما اپیدمیه!راه کار داره نگران نباشید!!
    بگذریم  تا جائیکه تجربه یاری میکنه با یه کم رعایت خورد و خوراک همه چیز درست میشه!مثلاً:
    1- در وعده های غذایی ،بین غذاها،به هیچ عنوان آب و یا مایعات میل نکنید!چون باعث رقیق شدن اسید معده و عدم هضم غذا میشه از طرفی شنیدم پرزهای معده رو هم اذیت میکنه!توصیه میشه چند دقیقه پس از صرف غذا تنها به مقدار یک لیوان میل بشه!
    2- در طول روز(نه مابین غذا خوردن!!) از مایعاتی همچون آب تمیز بیشتر استفاده کنید!معمولاً ما ایرانی ها از مایعات مخصوصاً آب،کمتر استفاده میکنیم و این به نوبه خودش یکی از عوامل شروع یبوست هست!
    3- از میوه هایی همچون انگور،کیوی،آلو،قیصی،سیب با پوست،هلو،شلیل و..... بیشتر استفاده کنید!مخصوصاً انگور
    4- بعضاً نشستن های طولانی هم موجب ایجاد این مورد میشه !اگر کارتون زیاد با نشستن هست در فواصل مناسب سعی کنید برای پانزده دقیقه از جاتون بلند بشید و راه برید!امتحان کنید قطعاً تاثیر اتشو میبینید!
    5- در سبد غذاییتون از زیتون و روغن زیتون استفاده کنید که روان کننده خوبیه!
    6- شنیدم خربزه سموم کبد رو از بین میبره!اگر به این شنیده اعتماد کنیم در حد متعادل،خربزه مصرف کنید!البته زیاده روی در خوردن خربزه هم مشکلاتی بهمراه داره که همه اونهارو میدونیم پس توصیه میکنم افراط نشه در خوردنش!
    7- استفاده از خاکشیر و آبلیمو تواماً میتونه برای دستگاه گوارش مفید باشه!در طول روز حتماً استفاده کنید
    8- از مصرف غذاهای خشک و قابض خودداری کنید!مثلاً برنجی که خشک هست و یا خورشت بی آب!!
    و......
    نهایتاً تحت نظر یک پزشک داخلی باشید و با مشاوره با ایشون به رفع معضل بپردازید!یادتون باشه بیشتر مشکلات بدنی ما از خوردوخوراکمونه!در این زمینه حساسیت به خرج بدید انشالله مشکلتون حل میشه!و قطعاً هم حل میشه نگران نباشید.
    شاد و سلامت باشید.

10. bandy نوشته است: اکثر دختر خانومها و اقا پسرها اشتباه میکنند که میرند دکتر پوست برای جوش صورت.با رفتن به دکتر پوست شما فقط این بیماری رو سطحی درمان میکنید.اگر میخواهید جوش صورتتون ریشه ای مداوا بشه باید برید دکتری که تمام هورمونهای بدن رو چک میکنه.البته یکی از دوستانم رفت پیش دکتر, هورمون استرسش زیاد بود و این موجب شد که جوشهای واقعا فجیع روی صورتش بوجود بیاد.i
    هر دفعه اون جوش خشک میشد باز دوباره همون مکان جوش میزد.یه قرصی دکتر بهش داد روزی
    سه عدد خورد در عرض یکماه صورتش خوب شد.
    ببینید در دوران بلوغ چون یه اختلالاتی در تنظیم هورمونها بوجود میاد.مثلا هورمون استرس بیش از حد ترشح میشه.که ازدیاد هورمون استرس باعث جوش زدن در صورت و کمر در دوران بلوغ هست.
    که این دارو این هورمون رو تنظیم میکنه و دیگه صورتتون جوش نمیزنه و لازم نیست با محلول و صابون صورتتون رو بشویید.

سلام دوست عزیز
    درسته که هورمونها نقش بسیار مهمی دارند تو تحولات بدن  و این روشی هم که شما گفتی در نوع خودش درسته و جاهایی میتونه مفید باشه و به نوعی وقت و هزینه کمتری از افراد بگیره
    اما واقعا بعضی ناراحتی ها و اسیب های پوست از جمله نوع خاصی لز جوشها هم هستن که مربوط به مشکلات هورمونی نمیشن و صرفا مشکل خود پوست هستن
    پس تو همه ی موارد نمیشه کلا گفت که نباید به دکتر پوست مراجعه کرد

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید