شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 58 ...   

آیا من حامله هستم؟ (راهنمایی و سوالات)

1. tina123

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام من در هفته ی هفتم بارداری ام وجنین 6هفته و2روزش ایا استفاده ازشیافت پروژسترون اون هم از طریق واژن برروی جنین اثر بدی نداره  واین شیافت برای چه چیزی تجویزشده

2. سلام،من خرداد ماه یه رابطه  سطحی داشتم،اما منی اصلا روی واژن ریخته نشد،اما بخاطر استرسی که داشتم زود ۲تا اچ‌ دی خوردم،۱۲سات بعد تکرار کردم،که استفراغ کردم،زود ۲تا دیگه خوردم،۷روز بعد پریود شدم،بیبی چک هم منفی‌ بود،اما ماه بعد فقط لکک دیدم،این ماهم نشدم،طبق مطالبی که تو سایت خوندم امکان بارداری نیست،پس چرا پریود نمیشم،اینم بگم که پریودیم هیچوقت منظم نیست،امکان داره باردار باشم؟ مرسی‌

3. سلام من هرجه دنبال ویراتش در سرد مزاجی گشتم پیدا نکردم سوالم رو اینجا مطرح کزدم .اکه میشه بگید کجا سوالم رو مطرح کنم.همه پستها پرهستن وجای خالی نداره..من با نامزدم خیلی خوب بودیم وهمدیگرو دوست داشتیم  اوایل با بوسیدن هم تحریک میشدم ولی بعد از چند بار رابطه  جنسی بدون ئخول متوجه شدیم که من اصلا تحریک نمیشم حتی با همون بوسه.وبخاطر همین موضوع نامزدم منو ترک کرد وبهم گفت جون من سردم منو نمیخواد.من خیلی دوسش ئارم الان 3 ماه که رفته و کار من هر روز گریه کرذنه خیلی باهاش حرف میرنم ولی اعتنایی نمیکنه میگه نمیتونم.من روز به روز بیشتر دارم سرد میشم.ودارم اب میشم جون خیلی دوسش دارم.باید جیکار کنم؟

4. با سلام و خسته نباشید
    نامزد من 28 تیر پریود شد و ما 12 مرداد رابطه بدون دخول داشتیم اما منی روی شکمش ریخت و سرازیر شد روی واژن و روی لباس زیرش ریخت و دستمال گذاشت داخل لباس زیرش و بعدش گفت دستمال خیس شده و با واژن تماس داشته روز 14 مرداد کمی دل درد داشت و روز 27 مرداد پریود شد و روز 30 مرداد سونوگرافی کرد که پزشک کیست تخمدان تشخیص داد و قرص یاسمین تجویز کرد و روز 3 شهریور پریودش خاتمه پیدا کرد و 5 شهریور یکبار بیبی چک یکی از خطهاش روشن شد و خط دیگه کمرنگ شد مجدد چند ساعت بعد بی بی چک منفی نشون داد حالا میگه حالت تهوع و پهلو درد و کمر درد خفیف داره میخوام بدونم چقدر احتمال داره باردار باشه؟ و آیا قرص یاسمین یا کیست تخمدان ممکنه تو نتیجه آزمایش یا بی بی چک تاثیرگذار باشه؟

از راهنماییتون پیشاپیش سپاسگذارم.

5. farnaz69joon نوشته است: سلام،من خرداد ماه یه رابطه  سطحی داشتم،اما منی اصلا روی واژن ریخته نشد،اما بخاطر استرسی که داشتم زود ۲تا اچ‌ دی خوردم،۱۲سات بعد تکرار کردم،که استفراغ کردم،زود ۲تا دیگه خوردم،۷روز بعد پریود شدم،بیبی چک هم منفی‌ بود،اما ماه بعد فقط لکک دیدم،این ماهم نشدم،طبق مطالبی که تو سایت خوندم امکان بارداری نیست،پس چرا پریود نمیشم،اینم بگم که پریودیم هیچوقت منظم نیست،امکان داره باردار باشم؟ مرسی‌

اگه منی ریخته نشده و پریودی رخ داده که امکان بارداری نیست و حتی نیاز به روش اورژانسی هم نبوده
    مصرف قرص ها سیکل پریودیتون رو بی نظم میکنه
    در صورت تاخیر بیشتر از یک ماه از آخرین خونریزی برای پیگیری به پزشک متخصص مراجعه کنید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. arashahm نوشته است: با سلام و خسته نباشید
    نامزد من 28 تیر پریود شد و ما 12 مرداد رابطه بدون دخول داشتیم اما منی روی شکمش ریخت و سرازیر شد روی واژن و روی لباس زیرش ریخت و دستمال گذاشت داخل لباس زیرش و بعدش گفت دستمال خیس شده و با واژن تماس داشته روز 14 مرداد کمی دل درد داشت و روز 27 مرداد پریود شد و روز 30 مرداد سونوگرافی کرد که پزشک کیست تخمدان تشخیص داد و قرص یاسمین تجویز کرد و روز 3 شهریور پریودش خاتمه پیدا کرد و 5 شهریور یکبار بیبی چک یکی از خطهاش روشن شد و خط دیگه کمرنگ شد مجدد چند ساعت بعد بی بی چک منفی نشون داد حالا میگه حالت تهوع و پهلو درد و کمر درد خفیف داره میخوام بدونم چقدر احتمال داره باردار باشه؟ و آیا قرص یاسمین یا کیست تخمدان ممکنه تو نتیجه آزمایش یا بی بی چک تاثیرگذار باشه؟

از راهنماییتون پیشاپیش سپاسگذارم.

با پریودی بارداری منتفیه
    پهلو دردشون هم ممکنه برای همون کیسته باشه

7. lotuss نوشته است: سلام من هرجه دنبال ویراتش در سرد مزاجی گشتم پیدا نکردم سوالم رو اینجا مطرح کزدم .اکه میشه بگید کجا سوالم رو مطرح کنم.همه پستها پرهستن وجای خالی نداره..من با نامزدم خیلی خوب بودیم وهمدیگرو دوست داشتیم  اوایل با بوسیدن هم تحریک میشدم ولی بعد از چند بار رابطه  جنسی بدون ئخول متوجه شدیم که من اصلا تحریک نمیشم حتی با همون بوسه.وبخاطر همین موضوع نامزدم منو ترک کرد وبهم گفت جون من سردم منو نمیخواد.من خیلی دوسش ئارم الان 3 ماه که رفته و کار من هر روز گریه کرذنه خیلی باهاش حرف میرنم ولی اعتنایی نمیکنه میگه نمیتونم.من روز به روز بیشتر دارم سرد میشم.ودارم اب میشم جون خیلی دوسش دارم.باید جیکار کنم؟

والا منظورتون از سرد مزاجی و تحریک نشدن نفهمیدم دقیقا چیه
    یعنی اینکه شما ارضا نمیشید یا میلی به انجلم رابطه ندارید
    در مورد نامزدتون هم باید بگم اگه ایشون شما رو دوست داشت هیچ وقت ترکتون نمی کرد و اگه واقعا ثابت میشد سرد مزاج هستید به شما کمک می کرد که حس تون رو پیدا کنید و در کنار شما می موند
    به نظرم اصلا به ایشون فکر نکنید و سعی کنید فراموشش کنید

8. arsita

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    m1989 نوشته است:
    arsita نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    arsita نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    arsita نوشته است: با سلام، من بعد از یازده روز از نزدیکی (بیست روز بعد از اولین روز پریودم) تست اورژانسی بارداری دادم و جواب منفی بود، میشه به این جواب اعتماد کرد؟
    البته رابطه ام سطحی و با کاندوم بود، برای کم شدن استرسم نمیتونستم تا پریود بعدم صبر کنم، الان میتونم دیگه مطمئنم بشم؟
    سوال دیگمم این هست که من ترشحاتم خیلی دوسه روزه زیاد شده،  اغلب بدون رنگ و بدون بو هست، دلیلش چی میتونه باشه؟
    ممکنه از کم خوابی زیاد و استرس زیاد این مدتم باشه؟
    ممنونم بابت راهنماییاتون

سلام

جواب آز بتا 11 روز بعد از رابطه قابل اعتماده.
    اگه لقاح رخ بده تو این مدت هورمون HCG به اندازه ی کافی که بارداری رو نشون بده (تیتر آز بیشتر از 30 باشه)، رشد میکنه.
    بنابراین بارداری رخ نداده.
    این ترشحات هم میتونه مربوط به تحریکات (احتمالاً فکر به رابطه ی جنسی ای که داشتین) باشه و هم مربوط به زمان تخمک گذاری شما.

خیلی ببخشید الان که دقیق حساب کردم ده روز از رابطه ام میگذشت، و خانومی که در آزمایشگاه بودن تاکید داشتن که تا پریودت عقب نیوفته آزمایش خون دقیق جواب نمیده و ده روز کمه و خونی که از من گرفتن فقط بیست دقیقه در دستگاه بود و گفتن منفی هستش(بدون تیتر بود) بیست دقیقه کم نیست؟ بعد از ده روز جواب میده واقعا؟ Sad
    باور کنین من اصلا به رابطمون فکر نمیکنم که به اون دلیل باشه، ترشحاتم خیلی خیلی زیاد شده،به طوریکه منو اذیت میکنه و با رعایت بهداشت هم تغییری نکرده، ممکنه به دلیل بارداریم باشه؟
    لطفا راهنماییم کنین Sad

دوست من

۱. آزمایش خون (بتا اچ سی جی) ۳ - ۵ روز بعد از نزدیکی قابل انجامه و برای اینکه نتیجه مشکوک نباشه و مجددا تست ۲ - ۳ روز بعد تکرار نشه، توصیه میشه یه هفته بعد از نزدیکی تست صورت بگیره.
    در صورتی که عمل لقاح رخ بده هورمون HCG هر ۲۴ ساعت تقریبا ۲ برابر میشه و بعد از ۱۰ روز این مقدار از عدد ۳۰ بیشتر خواهد شد که به معنی بارداری خواهد بود و در شما چون لقاحی صورت نگرفته بنابراین مقدار هورمون رشدی نداشته و جواب آز منفی بوده. اگه تمایل داشتین مجددا آزمایش رو تکرار کنین که من میگم باز هم نتیجه منفی خواهد بود.
    ۲. در بعضی از خانم ها در زمان تخمک گذاری ترشحات بیشتر میشه اگه اطمینان دارین که ترشحاتتون بو یا رنگ غیرطبیعی نداره‌، طبیعیه. در غیر اینصورت برای بررسی بیشتر به متخصص زنان مراجعه کنین.

خیلی خیلی ممنونم از اینکه حوصله میکنین و جوابمو میدین
    رابطه ما دو هفته بعد از عمل واریکوسل نامزدم بوده که آزمایشم که داده بودن تعداد و تحرک اسپرمشون واسه بارداری پایین بوده و دکتر هم گفته بوده که حداقل چهار ماه تا بهبود کاملشون طول میکشه
    پس با این اوصاف و گفته های شما و تست خونم میتونم مطمئن بشم، درسته؟
    راستشو بخواین ترشحاتم از امروز خیلی کم قهوه ای شده و عذر میخوام خیلی کم خون آب هم اومد، به نظرتون بدلیل چی میتونه باشه؟(تاریخ پریود ماه پیشم دوازده مرداد بود)
    خیلی شرمندم بابت سوالای زیادم

دشمنتون شرمنده

دوست من شما باردار نیستین مطمئن باشین.
    اگه نزدیک پریودتون نیستین این نشونه هایی که از ترشحاتتون گفتین طبیعی نیست و میتونه به خاطر عفونت باشه. برای تشخیص قطعی به پزشک مراجعه کنین.

با سلامی دوباره خدمت شما و عرض تشکر
    راستشو بخواین من امروزم در یک آزمایشگاه دیگه باز تست خون بارداری دادم و منفی بود(هفده روز بعد از رابطه ام) و سوالی که برام پیش اومده این هستش که آقایی که ازم خون گرفتن نیز مثله خانوم دفعه قبلی تاکید داشتن که تا پریودت عقب نیوفته جواب قطعی نمیده و من هم جواب شما رو واسشون گفتم که ایشون با تعجب به من نگاه کردن و ابراز بی اطلاعی کردن و گفتن چنین چیزی رو مطمئن هستی
    حالا بنظرتون اونا سوادشون کمه واقعا؟ آخه هفده روز هم زمان کمی نیست.
    ببخشید که سوالمو به طرق مختلف میپرسم ،آخه هم گیج شدم و هم دیگه خونی ندارم که برم بدم واسه آزمایش
    ممنونم از شما و راهنماییاتون

9. arsita نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    arsita نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    arsita نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    arsita نوشته است: با سلام، من بعد از یازده روز از نزدیکی (بیست روز بعد از اولین روز پریودم) تست اورژانسی بارداری دادم و جواب منفی بود، میشه به این جواب اعتماد کرد؟
    البته رابطه ام سطحی و با کاندوم بود، برای کم شدن استرسم نمیتونستم تا پریود بعدم صبر کنم، الان میتونم دیگه مطمئنم بشم؟
    سوال دیگمم این هست که من ترشحاتم خیلی دوسه روزه زیاد شده،  اغلب بدون رنگ و بدون بو هست، دلیلش چی میتونه باشه؟
    ممنونم بابت راهنماییاتون

سلام

اگه لقاح رخ بده تو این مدت هورمون HCG به اندازه ی کافی که بارداری رو نشون بده (تیتر آز بیشتر از 30 باشه)، رشد میکنه.
    این ترشحات هم میتونه مربوط به تحریکات (احتمالاً فکر به رابطه ی جنسی ای که داشتین) باشه و هم مربوط به زمان تخمک گذاری شما.

خیلی ببخشید الان که دقیق حساب کردم ده روز از رابطه ام میگذشت، و خانومی که در آزمایشگاه بودن تاکید داشتن که تا پریودت عقب نیوفته آزمایش خون دقیق جواب نمیده و ده روز کمه و خونی که از من گرفتن فقط بیست دقیقه در دستگاه بود و گفتن منفی هستش(بدون تیتر بود) بیست دقیقه کم نیست؟ بعد از ده روز جواب میده واقعا؟ Sad
    باور کنین من اصلا به رابطمون فکر نمیکنم که به اون دلیل باشه، ترشحاتم خیلی خیلی زیاد شده،به طوریکه منو اذیت میکنه و با رعایت بهداشت هم تغییری نکرده، ممکنه به دلیل بارداریم باشه؟
    لطفا راهنماییم کنین Sad

دوست من

۱. آزمایش خون (بتا اچ سی جی) ۳ - ۵ روز بعد از نزدیکی قابل انجامه و برای اینکه نتیجه مشکوک نباشه و مجددا تست ۲ - ۳ روز بعد تکرار نشه، توصیه میشه یه هفته بعد از نزدیکی تست صورت بگیره.
    در صورتی که عمل لقاح رخ بده هورمون HCG هر ۲۴ ساعت تقریبا ۲ برابر میشه و بعد از ۱۰ روز این مقدار از عدد ۳۰ بیشتر خواهد شد که به معنی بارداری خواهد بود و در شما چون لقاحی صورت نگرفته بنابراین مقدار هورمون رشدی نداشته و جواب آز منفی بوده. اگه تمایل داشتین مجددا آزمایش رو تکرار کنین که من میگم باز هم نتیجه منفی خواهد بود.
    ۲. در بعضی از خانم ها در زمان تخمک گذاری ترشحات بیشتر میشه اگه اطمینان دارین که ترشحاتتون بو یا رنگ غیرطبیعی نداره‌، طبیعیه. در غیر اینصورت برای بررسی بیشتر به متخصص زنان مراجعه کنین.

رابطه ما دو هفته بعد از عمل واریکوسل نامزدم بوده که آزمایشم که داده بودن تعداد و تحرک اسپرمشون واسه بارداری پایین بوده و دکتر هم گفته بوده که حداقل چهار ماه تا بهبود کاملشون طول میکشه
    راستشو بخواین ترشحاتم از امروز خیلی کم قهوه ای شده و عذر میخوام خیلی کم خون آب هم اومد، به نظرتون بدلیل چی میتونه باشه؟(تاریخ پریود ماه پیشم دوازده مرداد بود)

دشمنتون شرمنده

اگه نزدیک پریودتون نیستین این نشونه هایی که از ترشحاتتون گفتین طبیعی نیست و میتونه به خاطر عفونت باشه. برای تشخیص قطعی به پزشک مراجعه کنین.

راستشو بخواین من امروزم در یک آزمایشگاه دیگه باز تست خون بارداری دادم و منفی بود(هفده روز بعد از رابطه ام) و سوالی که برام پیش اومده این هستش که آقایی که ازم خون گرفتن نیز مثله خانوم دفعه قبلی تاکید داشتن که تا پریودت عقب نیوفته جواب قطعی نمیده و من هم جواب شما رو واسشون گفتم که ایشون با تعجب به من نگاه کردن و ابراز بی اطلاعی کردن و گفتن چنین چیزی رو مطمئن هستی
    ببخشید که سوالمو به طرق مختلف میپرسم ،آخه هم گیج شدم و هم دیگه خونی ندارم که برم بدم واسه آزمایش

دوست عزیز
    اگه ایشون واقعا به جواب آزمایشی که برای شما انجام میده اطمینان نداره چرا پس از شما خون گرفت؟
    می گفت برو بعد از تاخیر پریودی بیا
    با توجه به نوع رابطه و جواب آزتون اصلا امکان بارداری وجود نداره و فکر کردن به این موضوع فقط به استرس شما می افزاید

10. tina123

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام میخواستم بدونم که درهفته ی چندم صدای قلب جنین شنیده میشه ممنون

11. سلام آقای دکتر یه راهنمایی لطفا
    من امروز با نامزدم رابطه داشتم البته به صورت ایستاده و دخول هم انجام نگرفت و فقط آلت ها با هم در تماس بود ومنی هم تا اونجایی که من مییدونم ریخته نشد روی آلتم البته یکمی به این قضیه شک دارم و میترسم با آب خودم قاطی شده باشه و متوجه نشده باشیم. البته منی رو جای دیگه خالی کرد اما از پیش آب می ترسم
    در ضمن تو این چند روز هم علایم پریودی رو داشتم و احساس می کردم که باید پریود بشم در طی این 1-2 روز
    میخوام بدونم آیا امکان بارداری وجود داره؟ یعنی تا 1-2 روز قبل از پریود شدن زمان مناسبی برای بارداری هست؟ تا چند روز میتونم صبر کنم و اگر پریود نشدم قرص مصرف کنم؟

12. nafiss نوشته است: سلام آقای دکتر یه راهنمایی لطفا
    من امروز با نامزدم رابطه داشتم البته به صورت ایستاده و دخول هم انجام نگرفت و فقط آلت ها با هم در تماس بود ومنی هم تا اونجایی که من مییدونم ریخته نشد روی آلتم البته یکمی به این قضیه شک دارم و میترسم با آب خودم قاطی شده باشه و متوجه نشده باشیم. البته منی رو جای دیگه خالی کرد اما از پیش آب می ترسم
    در ضمن تو این چند روز هم علایم پریودی رو داشتم و احساس می کردم که باید پریود بشم در طی این 1-2 روز
    میخوام بدونم آیا امکان بارداری وجود داره؟ یعنی تا 1-2 روز قبل از پریود شدن زمان مناسبی برای بارداری هست؟ تا چند روز میتونم صبر کنم و اگر پریود نشدم قرص مصرف کنم؟

سلام

1 و 2. در صورتی که سیکلتون منظمه 1 - 2 روز قبل از پریود، امکان بارداری نیست.
    تازه رابطه ی شما جوری نبوده که خطرناک باشه. بنابراین جای نگرانی نخواهد بود.

3. روش اورژانسی (که در مورد شما نیازی نیست) رو تا حداکثر 72 ساعت بعد از نزدیکی میتونین استفاده کنین.
    سایر روش های پیشگیری بعد از مقاربت (میفه پریستون، IUD کوپر و ...) فقط توسط پزشک بایستی تجویز بشه.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  13. tina123 نوشته است: سلام میخواستم بدونم که درهفته ی چندم صدای قلب جنین شنیده میشه ممنون

سلام

سعی کنین سوالاتونو در تاپیک های مرتبط تر بپرسین.

صدای قلب جنین معمولاً در هفته ی 5 بارداری شنیده میشه.

14. من امروز آزمایش خون دادم و نتیجه منفی بود. اول تشکر می کنم از دوستی که اینجا بهم کمک کرد و به سوالم جواب داد. من ۲۷ ساله هستم. ۴ساله که با پسری دوست هستم. چیزی که میگم احتمالا مشکل خیلی خانمهای هم سن و سال منه. توی کشوری که شما بخاطر نشستن روی یه نیمکت توی پارک با یه پسر ممکنه به دردسر بیفتی و باید هزارجور توضیح درباره رابطه ت بدی، عجیب نیست اگه هر بار رابطه تا این حد استرس وارد کنه به دو طرف. تازه من و خیلی دخترهایی که شرایط مشابه دارن حتی رابطه جنسی به اون معنای واقعی ندارن کما اینکه من هنوز باکره هستم. گمونم انتظار بیجاییه که فکر کنیم دو نفر میتونن سالها با هم دوست باشن (وقتی شرایط ازدواج وجود نداره) بدون اینکه با هم نزدیکی جنسی داشته باشن. با این وجود به خاطر ترس از بارداری هیچوقت در رابطه جنسی ما دخولی وجود نداشته. اما من، با ۲۷ سال سن، هیچ ایده ای نداشتم که تماس پیشاب مرد با واژن هم میتونه باعث بارداری بشه. وقتی پریودم با مشکل روبرو شد سرچ کردم و تازه متوجه شدم که خطر نزدیک بوده و برای دفعات بعدی باید حواسم رو جمع کنم. سوال اینه که چرا من با این سن تا این حد باید دانسته هام کم باشه؟ دلیلش اینه که مادر من نمیشه بهم بگه چه کارهایی توی رابطه جنسی میتونه خطرناک باشه. برای اینکه برای مادر من مثل خیلی دیگه از مادرها من باید تا زمان ازدواجم باکره باشم و دست هیچ پسری حتی کسی که بدون شک قراره زندگی آینده م رو باهاش بسازم نباید به من بخوره. اینطوریه که وقتی پریودم دچار مشکل میشه با چنان استرسی روبرو میشم که تا سر حد مرگ آزارم میده. نه به درس میرسم و نه به کار. فقط استرس باردار بودن، فقط نگرانی، دلشوره. دست به دامن اینترنت میشم چون توی خونه نمیشه درد دلم رو به نزدیکترین کسانم بگم. و وقتی توی اینترنت میگردم از اینکه این همه دختر سوال و نگرانی و دغدغه مشابهی دارند یکّه میخورم. لعنت به سنّتی که رفع یک غریزه رو تابو میکنه و به خاطرش حتی آموزش در موردش رو ناپسند میدونه. لعنت به سنّتی که توش مسئول آزمایشگاه به انگشت بی حلقه ت چپ چپ نگاه میکنه و سرش رو توی گوش همکارش می بره برای اینکه دختر ۲۷ ساله ای که حلقه دستش نیست رو قضاوت کنه.

یه صحبتی هم دارم با مدیر این سایت و افرادی که به نحوی اینجا رو اداره می کنن. سایت خیلی خوبیه و واقعا زحمت میکشین و اطلاع رسانی می کنین، امیدوارم انتقادی که می کنم کسی رو ناراحت نکنه. چرا صحبت از سقط جنین برخلاف سیاستهای شماست؟ مگه رسالت شما آموزش نیست؟ مگه هدف شما کمک به مردم برای انتخاب روشهای کم خطر نیست؟ من که نمیتونم از خانواده و دوست کمک بگیرم اگه بخوام سقط کنم باید با کی مشورت کنم وقتی حتی سایتهای اینترنتی قابل اعتماد هم دست رد به سینه م میزنن؟ خیلی از شماها پزشک هستین. قسم خوردین به مردم کمک کنین. در سیاست سایت نیست چه معنی میتونه داشته باشه؟ فکر میکنین اگر راجع به سقط صحبت نکنین فردی که ؛باید؛ سقط کنه از این کار منصرف میشه؟ به وضوح نه. تنها تاثیرش اینه که میره دنبال روشهایی که ممکنه خطرناک باشه و فکر میکنم اگر این اتفاق حتی برای یک نفر بیفته شما باید خودتون رو در قبالش مسئول بدونین.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  15. arsita نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    arsita نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    arsita نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    ممنونم بابت راهنماییاتون

سلام

لطفا راهنماییم کنین Sad

دوست من

دشمنتون شرمنده

سلام

متن زیر گزیده ای از سه منبع هست که در انتها رفرنس دادم.

BETA HCG QUALITATIVE TESTING (PREGNANCY TEST)

The HCG beta-subunit becomes detectable 6-12 days post implantation.(1) A b-HCG level of >25 IU/L is required for a definitive confirmation with methods used at the IMVS.

IU/L                   Less than 5       Between 5 - 25        More than 25

Interpretation        Negative           Equivocal                   Positive

At levels of 1,500 - 2,000 IU/L an intrauterine gestational sac becomes visible on ultrasound examination.
    Rate of b-HCG increase in pregnancy (2)
    ·    b-HCG doubles every 1.5 days for 5 weeks post implantation
    ·    b-HCG then doubles every 3.5 days from the 7th week post implantation

REFERENCE INTERVALS FOR b-HCG IN PREGNANCY

Gestational Age weeks (post LMP)   IU/l       

2-3                               10-70       
                       3-4                              10-750       
                       4-5                            200-7000       
                       5-6                          200-32,000       
                       6-8                       4,000-150,000       
                       8-12                    64,000-210,000       
                        14                       14,000-62,000       
                        15                       12,000-70,000       
                        16                        9,000-56,000       
                        17                        8,000-56,000       
                        18                        8,000-58,000     

Ectopic Pregnancy and Abortion(3)

Indicated by:
    ·    Falling levels of b-HCG
    ·    Reduced rate of increase (Note: Approximately 1/3rd of cases of tubal pregnancy have normal rates of b-HCG level increase)

References

1. Wilcox A, Baird DD, Weinberg CR. Time of implantation of the conceptus and loss of pregnancy. NEJM 1999;340:1796-99
    2. Fits MA, Guo SM. Doubling time of hCG in normal pregnancy: relationship to hCG concentration and gestational age. Fertility and Sterility 1987;47:584-589
    3. Shepherd HR, Patton PE, Novy MJ, Burry KA. Serial data hCG measurements in the early detection of ectopic pregnancy. Obstetrics & Gynecology 1990;75:417-420  

یه ترجمه ی مختصر می نویسم:

در ابتدا خیلی واضح گفته شده که 6 - 12 روز بعد از لانه گزینی (که بعد از لقاح صورت می گیره) هورمون HCG قابل تشخیصه و بعدش سطوحی که نتیجه تست عدم بارداری، مشکوک بودن و بارداری رو نشون میده گفته شده که لازمه بگم که با توجه به اینکه کیت هایی که در آزمایشگاه ها استفاده میشه متفاوته بنابراین این رنج ها هم متغیر خواهد بود و معمولا در آزمایشگاه های داخل کشور کمتر از 10 یعنی عدم بارداری، بین 10 - 30 یعنی نتیجه مشکوکه و بیشتر از 30 یعنی بارداری مثبته.
    در ادامه روند رشد هورمون HCG (در صورت لقاح) رو نشون میده که هر 1.5 روز ( طبق برخی منابع هر 24 - 48 ساعت) این هورمون دو برابر میشه.
    در انتها هم روند تغییر هورمون HCG در بارداری خارج رحمی و سقط رو توضیح داده که این رشد در بارداری خارج رحمی کمتر از دو برابر خواهد بود و در سقط هم این هورمون سیر نزولی داره.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 58 از 88
رفتن به صفحه :    ... 58 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید