شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

برآمدگی زیر پوست

1. سلام.خسته نباشید.
    من حدود 4 سال پیش رویه یکی از دستام یک برامدگی به وجود آمد.که دکتر گفت چربیه و مهم نیست.بعد تو این 4 سال روی هر 2 دست و هر دو پام و کمرم هم ازین چربی ها زده.حدودا 30 تایی میشند.حداکثر قطرشونم 1 سانتی متره.2 3 تا دکتر رفتم گفت چیزی نیستو مهم نیست و لی چون هر روز بیشتر میشوندنگرانم کرده.چیکار کنم؟دکتر چی بروم؟
    ممنون

2. با سلام

تجربه ی شخصی خودمو براتون می گم .. اما راستش منم زیاد اطلاع دقیقی از جزئیاتش ندارم
    خوشحال می شم دیگران هم بیان نظرات خوبی رو ارائه بدن تا اطلاعاتمون بالا بره

روی دست چپ من، دقیقا روی مچ، یه برآمدگی در اومده بود. دست که می زدم سفت بود.. انگاری که استخوان بود، اما یه موقع هایی محتویات توش انگار تکون می خوردن وقتی که با انگشت روشو فشار می دادم
    به ارتوپد نشون دادم. گفت هیچی نیست! خودش خوب می شه. همین!! هیچ توضیح دیگه ای نداد
    یه پزشک عمومی هست که الان چندین ساله من و خانواده ام تحت ویزیت اون هستیم. رفتم به اونم نشون دادم. گفت یه توده ی چربیه که با آب مخلوطه. گفت می تونی با یه جراحی کوچیک و سرپایی خارجش کنی. اما ممکنه که بازم جاهای دیگه ی بدنت یا همون جا دربیاد
    خلاصه اینکه من اونو دادم خودش خارج کرد. موقع انجام عملش، داشتم نگاه می کردم. روی دستمو برش داد و باز کرد. هیچی اونجا نبود. فقط یه چیزایی مثل آب یا چربی جمع شده، اونجا بود که هی با دستمال جمع و خشکش می کرد و آخرشم دو تا بخیه ی ریز روی دستم زد. بازم تکرار کرد که شاید دوباره دربیاد. اما الان 4 سال گذشته و دیگه با همچین چیزی مواجه نشدم.

مطمئن هستم که واسه شما هم عین همینه! از توضیحاتی که دادین اینو می گم.
    آدمو اذیت می کنه. گاهی درد هم دارن اگه ضربه ای بهشون بخوره.
    امیدوارم شما هم زود از اونا راحت بشین

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. haale نوشته است: با سلام

تجربه ی شخصی خودمو براتون می گم .. اما راستش منم زیاد اطلاع دقیقی از جزئیاتش ندارم

روی دست چپ من، دقیقا روی مچ، یه برآمدگی در اومده بود. دست که می زدم سفت بود.. انگاری که استخوان بود، اما یه موقع هایی محتویات توش انگار تکون می خوردن وقتی که با انگشت روشو فشار می دادم
    به ارتوپد نشون دادم. گفت هیچی نیست! خودش خوب می شه. همین!! هیچ توضیح دیگه ای نداد
    یه پزشک عمومی هست که الان چندین ساله من و خانواده ام تحت ویزیت اون هستیم. رفتم به اونم نشون دادم. گفت یه توده ی چربیه که با آب مخلوطه. گفت می تونی با یه جراحی کوچیک و سرپایی خارجش کنی. اما ممکنه که بازم جاهای دیگه ی بدنت یا همون جا دربیاد
    خلاصه اینکه من اونو دادم خودش خارج کرد. موقع انجام عملش، داشتم نگاه می کردم. روی دستمو برش داد و باز کرد. هیچی اونجا نبود. فقط یه چیزایی مثل آب یا چربی جمع شده، اونجا بود که هی با دستمال جمع و خشکش می کرد و آخرشم دو تا بخیه ی ریز روی دستم زد. بازم تکرار کرد که شاید دوباره دربیاد. اما الان 4 سال گذشته و دیگه با همچین چیزی مواجه نشدم.

با سلام
    دوست عزیز،ضمن تایید صحبتهای هاله خانم،مادر بنده هم همین طور برآمدگی در دست چپشون بود که با یک جراحی سرپایی اونو درآوردن و الحمدالله مشکل سالهاست که حل شده ! لذا توصیه میکنم تا اینگونه غدد زیاد تر نشدن به متخصصین غدد مراجعه کرده و ضمن ریشه یابی و درمان قطعی  موضوع،به مرور زمان همه اونها رو از بدنتون خارج کنید!چون هر برجستگی غیر معمول در بدن باید تکلیفش مشخص بشه تا به مراحل حاد و وخیم تری نیانجامه!!
    و کلام آخر اینکه در اولین فرصت ممکنه حتماً به متخصص غدد مراجعه کرده و تحت مداوا قرار بگیرید.
    موفق و سلامت باشید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. favod نوشته است: سلام.خسته نباشید.
    من حدود 4 سال پیش رویه یکی از دستام یک برامدگی به وجود آمد.که دکتر گفت چربیه و مهم نیست.بعد تو این 4 سال روی هر 2 دست و هر دو پام و کمرم هم ازین چربی ها زده.حدودا 30 تایی میشند.حداکثر قطرشونم 1 سانتی متره.2 3 تا دکتر رفتم گفت چیزی نیستو مهم نیست و لی چون هر روز بیشتر میشوندنگرانم کرده.چیکار کنم؟دکتر چی بروم؟
    ممنون

سلام دوست عزیز
    ایشالا که این غدد که میگین خوش خیم باشن و خطری هم برای شما نداشته باشند بازم میگم ایشالا همینطوره
    اما اگر خدای ناکرده این غدد بدخیم باشند و شما هم با مراجعه به یک پزشک عمومی که تخصصی هم توی این کار نداره و ناوارده بخواین اونا رو در بیارین در این صورت باعث بیشتر شدن این غدد و وخیم تر شدن و خطرناک تر شدن اوضاع میشید
    پیشنهاد میکنم حتما حتما در این مورد تحقیقات و دقت بیشتری داشته باشین

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. haale نوشته است: با سلام

بله برایه منم دقیقا همینطوره.اگر بهش فشار یا ضربه وارد بشه درد میگیره مدتی بعدش. تا حالا متخصص داخلی 2بار- پوست- جراحی رفتم که همه گفتن ولش کن.جراحیم گفتن خط خطی میشه زشت میشه(جای بخیه ها میمونه) Sad(((

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید