شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    3 ...   

پرسش و پاسخ برای باردار شدن موفق و بالا بردن احتمال حاملگی

1. با سلام من 3ساله که باردار نشدم سه هفته پیش لاپراسکوپی شدم دکتر گفت آندومتریوز داری ومشکل دیگه ای ندارم قرص کلومفین از روز سه پریودی تا روز 7 شبی دوتا  وروز 14 آمپولhcgتجویز کردن وگفتن این داروهارو تا سه ماه مصرف کنم الان روز 11 پریودم موقع نزدیکی درد دارم چند روز زیر دلم درد میکنه بخاطر لاپراسکوپی ؟ دلیلش چیه ؟روز چندم میتونم برم سونوگرافی ببینم چند تا فولیکول دارم؟انازه نرمال فولیکول باید چند باشه بگم سونو چی میخوام بگیرم

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. f3060077606 نوشته است: با سلام من 3ساله که باردار نشدم سه هفته پیش لاپراسکوپی شدم دکتر گفت آندومتریوز داری ومشکل دیگه ای ندارم قرص کلومفین از روز سه پریودی تا روز 7 شبی دوتا  وروز 14 آمپولhcgتجویز کردن وگفتن این داروهارو تا سه ماه مصرف کنم الان روز 11 پریودم موقع نزدیکی درد دارم چند روز زیر دلم درد میکنه بخاطر لاپراسکوپی ؟ دلیلش چیه ؟روز چندم میتونم برم سونوگرافی ببینم چند تا فولیکول دارم؟انازه نرمال فولیکول باید چند باشه بگم سونو چی میخوام بگیرم

سلام

داروهای تجویز شده برای تحریک تخمک گذاری شماست و
    این درد در ناحیه ی شکم یه احتمالش میتونه به خاطر لاپاراسکوپی باشه یه احتمال دیگه هم میتونه به خاطر تخمک گذاری تون باشه.
    شما هر زمان که بخواین سونو بدین فولیکول موجوده و فقط سایزش متفاوته (هر چه به زمان تخمک گذاری نزدیک تر باشین قاعدتاً سایز فولیکول بزرگتره). برای بارداری ابعاد فولیکول بایستی در بازه 19 - 27 میلی متر قرار داشته باشه.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. سلام ، من واقعا نمیدونم این سوالمو کجا باید بپرسم ، تو انجمنها موضوعی با عنوان عفونت زنان نبود ،و چون دارم برای بارداری اقدام میکنم  به همین خاطر اینجا مطرح میکنم امیدوارم جواب بدید.
    من چند روزه که احساس میکنم ترشحاتم نسبت به قبل فرق کرده ، قبلا رقیق تر بود ولی الان غلیظتر هست و یه کمی هم بو داره ، بیرنگم هست و سوزش یا خارش ، درد هم ندارم. من قبلا هم عفونت داشتم ولی هیچ وقت دکتر بهم نگفته که نوع عفونت قارچی هست یا باکتریایی ، همیشه هم دو نوع پماد مترونیدازول و کلوتریمازول بهم میده ،یکبار بهم گفت عفونت داری ولی عفونت ناجور نیست !! یکبار هم بعد مصرف داروها تست پاپ اسمیر انجام دادم دکترم گفت که مشکلی نداری .
    حالا میخوام بدونم عفونت من باکتریایی هست یا قارچی؟
    اگه باکتریایی هست میتونم بجای کرم واژینال مترونیدازول از قرص مترونیدازول استفاده کنم ؟
    و اگه قارچی هست از آب و سرکه بجای کرم واژینال استفاده کنم ؟

آیا این عفونت مانع بارداریم میشه؟

4. سلام دکتر خسته نباشید ممنون که جوابمو میدید
    من  چهار روز از زمان پریودم گذشته ولی پریود نشدم قبلا هم گفتم قصد بارداری داشتم و 14 روزبعد از نزدیکی از خون جواب منفی داد دکتر به نظر شما باید چیکار کنم؟سونوگرافی تخمدان بدم؟یا دوباره قرص hd بخورم؟برای سونوگرافی تخمدان حتما باید روز 14 بعداز اولین روز پریودی باشه یا هرروزی اشکال نداره؟

5. l3itaa نوشته است: سلام ، من واقعا نمیدونم این سوالمو کجا باید بپرسم ، تو انجمنها موضوعی با عنوان عفونت زنان نبود ،و چون دارم برای بارداری اقدام میکنم  به همین خاطر اینجا مطرح میکنم امیدوارم جواب بدید.
    من چند روزه که احساس میکنم ترشحاتم نسبت به قبل فرق کرده ، قبلا رقیق تر بود ولی الان غلیظتر هست و یه کمی هم بو داره ، بیرنگم هست و سوزش یا خارش ، درد هم ندارم. من قبلا هم عفونت داشتم ولی هیچ وقت دکتر بهم نگفته که نوع عفونت قارچی هست یا باکتریایی ، همیشه هم دو نوع پماد <a>مترونیدازول</a> و <a>کلوتریمازول</a> بهم میده ،یکبار بهم گفت عفونت داری ولی عفونت ناجور نیست !! یکبار هم بعد مصرف داروها تست پاپ اسمیر انجام دادم دکترم گفت که مشکلی نداری .
    اگه باکتریایی هست میتونم بجای کرم واژینال <a>مترونیدازول</a> از قرص <a>مترونیدازول</a> استفاده کنم ؟

ترشحات شما در چه زمانی غلیظ شده؟
    اگر زمانه نزدیک پرید هست کاملا طبیعی هست اگرم زمانه تخمک گذاری هست باز هم غلیظ شدن طبیعی است ولی در غیر این زمانها عفونت ممکنه باشه
    البته میزان تحریک و اورگاسم هم روی غلظت ترشحات تاثیر دارد

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  6. elham90m نوشته است:
    l3itaa نوشته است: سلام ، من واقعا نمیدونم این سوالمو کجا باید بپرسم ، تو انجمنها موضوعی با عنوان عفونت زنان نبود ،و چون دارم برای بارداری اقدام میکنم  به همین خاطر اینجا مطرح میکنم امیدوارم جواب بدید.
    من چند روزه که احساس میکنم ترشحاتم نسبت به قبل فرق کرده ، قبلا رقیق تر بود ولی الان غلیظتر هست و یه کمی هم بو داره ، بیرنگم هست و سوزش یا خارش ، درد هم ندارم. من قبلا هم عفونت داشتم ولی هیچ وقت دکتر بهم نگفته که نوع عفونت قارچی هست یا باکتریایی ، همیشه هم دو نوع پماد <a><a>مترونیدازول</a></a> و <a><a>کلوتریمازول</a></a> بهم میده ،یکبار بهم گفت عفونت داری ولی عفونت ناجور نیست !! یکبار هم بعد مصرف داروها تست پاپ اسمیر انجام دادم دکترم گفت که مشکلی نداری .
    اگه باکتریایی هست میتونم بجای کرم واژینال <a><a>مترونیدازول</a></a> از قرص <a><a>مترونیدازول</a></a> استفاده کنم ؟

اگر زمانه نزدیک پرید هست کاملا طبیعی هست اگرم زمانه تخمک گذاری هست باز هم غلیظ شدن طبیعی است ولی در غیر این زمانها عفونت ممکنه باشه

ممنون از جوابتون ، نزدیک زمان تخمک گذاری بود ، روز 13 پریود به بعد ،ولی آخه یه مقدار کمی بو داره ، البته یه بار دیدم که زرد رنگ هم شده بود ولی بعدش دوباره بیرنگ  شد .
    اگه عفونت باشه ، امکان بارداری هست؟

7. سلام در حدود 18 ماه پيش همسرم در حالي كه 2 ماهه حامله بود دچار سقط شد بعد از 6 ماه جلوگيري در حالي كه همسرم لكه بيني قبل از قاعدگي(3 روز) داشت اقدام به بارداري كرديم وتحت درمان قرار گرفت با قرصهاي  هورموني  و باتشخيص عدم تخمك گذاري  چند دوره قرص كلوميفن يكبار امپول  اچ ام جي و اچ سي جي و در دوره اخر قرص لتروزول تجويز كرد كه تاكنون با گذشت يكسال  نتيجه اي نگرفتيم  ضمنا نتيجه انجام چند بار سونوگرافي در اين مدت به اين شرح است 1-قبل از درمان  تخمدانها نرمال و تخمدان راست يك فوليكول متوسط به قطر 11م م باچند فوليكول ظريف و چپ 3 فوليكول متوسط به قطر 10 تا 12 م م بود  2- بعد از مصرف امپول يك فوليكول به قطر 31 در تخمدان راست مشاهده شد 3- بعد از كلوميفن تخمدان چپ 2 فوليكول به قطر 11و 13 و دو فوليكول ريز و راست 2 فوليكول درشت كيستيك به  قطر 26 و29 هست و در مراجعه اخر عكس رنگي تجويز نموده به نظر شما ايا انجام عكس رنگي لازم است  يا براي درمان دارويي به دكتر ديگري مراجعه كند و ايا انجام عكس رنگي در اينده خطري براي رحم و تخمدان ها ايجاد  نميكند (ضمنا ازمايشات من با وجود عمل واريكوسل طبيعي بوده است)  

8. تا جایی که متوجه شدم به سوال هرکی که دلتون بخواد جواب میدهید، من منتظر راهنمایی تون بودم تا قبل از پریودم بدونم دنبال راه درمانی که میرم چطوره ، یا اصلادنبالش برم یا نه . فعلا از هرکی سوالمو میپرسم جوابم و نمیده .

9. l3itaa نوشته است:
    elham90m نوشته است:
    l3itaa نوشته است: سلام ، من واقعا نمیدونم این سوالمو کجا باید بپرسم ، تو انجمنها موضوعی با عنوان عفونت زنان نبود ،و چون دارم برای بارداری اقدام میکنم  به همین خاطر اینجا مطرح میکنم امیدوارم جواب بدید.
    من چند روزه که احساس میکنم ترشحاتم نسبت به قبل فرق کرده ، قبلا رقیق تر بود ولی الان غلیظتر هست و یه کمی هم بو داره ، بیرنگم هست و سوزش یا خارش ، درد هم ندارم. من قبلا هم عفونت داشتم ولی هیچ وقت دکتر بهم نگفته که نوع عفونت قارچی هست یا باکتریایی ، همیشه هم دو نوع پماد <a><a><a>مترونیدازول</a></a></a> و <a><a><a>کلوتریمازول</a></a></a> بهم میده ،یکبار بهم گفت عفونت داری ولی عفونت ناجور نیست !! یکبار هم بعد مصرف داروها تست پاپ اسمیر انجام دادم دکترم گفت که مشکلی نداری .
    اگه باکتریایی هست میتونم بجای کرم واژینال <a><a><a>مترونیدازول</a></a></a> از قرص <a><a><a>مترونیدازول</a></a></a> استفاده کنم ؟

ممنون از جوابتون ، نزدیک زمان تخمک گذاری بود ، روز 13 پریود به بعد ،ولی آخه یه مقدار کمی بو داره ، البته یه بار دیدم که زرد رنگ هم شده بود ولی بعدش دوباره بیرنگ  شد .
    اگه عفونت باشه ، امکان بارداری هست؟

با توجه به بویی که داره احتمال زیاد شما دچار عفونت هستید و قبله بارداری باید کاملا خوب بشید
    قرص مترونیدازول جایگزین ژل آن نمیشود چون جذب مخاطی ندارد
    یک تست بارداری بدید اگر منفی بود رژیم داروییتونو عوض کنید(عفونت مانع بارداری نیست)
    عفونت شما میکس باید باشه که با مصرف یکدوره خوب نشده از داروهای دیگه استفاده کنید

10. l3itaa نوشته است: سلام ، من واقعا نمیدونم این سوالمو کجا باید بپرسم ، تو انجمنها موضوعی با عنوان عفونت زنان نبود ،و چون دارم برای بارداری اقدام میکنم  به همین خاطر اینجا مطرح میکنم امیدوارم جواب بدید.
    من چند روزه که احساس میکنم ترشحاتم نسبت به قبل فرق کرده ، قبلا رقیق تر بود ولی الان غلیظتر هست و یه کمی هم بو داره ، بیرنگم هست و سوزش یا خارش ، درد هم ندارم. من قبلا هم عفونت داشتم ولی هیچ وقت دکتر بهم نگفته که نوع عفونت قارچی هست یا باکتریایی ، همیشه هم دو نوع پماد <a>مترونیدازول</a> و <a>کلوتریمازول</a> بهم میده ،یکبار بهم گفت عفونت داری ولی عفونت ناجور نیست !! یکبار هم بعد مصرف داروها تست پاپ اسمیر انجام دادم دکترم گفت که مشکلی نداری .
    اگه باکتریایی هست میتونم بجای کرم واژینال <a>مترونیدازول</a> از قرص <a>مترونیدازول</a> استفاده کنم ؟

سلام
    دوست عزیز عفونت به تنهایی و به خودی خود مانع بارداری شما نمیشه
    مگه اینکه شما مشکلات دیگه ای هم داشته باشین از جمله انسداد مجاریتون که شاید در این صورت مانع بارداریتون بشه

11. javad63 نوشته است: سلام در حدود 18 ماه پيش همسرم در حالي كه 2 ماهه حامله بود دچار سقط شد بعد از 6 ماه جلوگيري در حالي كه همسرم لكه بيني قبل از قاعدگي(3 روز) داشت اقدام به بارداري كرديم وتحت درمان قرار گرفت با قرصهاي  هورموني  و باتشخيص عدم تخمك گذاري  چند دوره قرص كلوميفن يكبار امپول  اچ ام جي و اچ سي جي و در دوره اخر قرص <a>لتروزول</a> تجويز كرد كه تاكنون با گذشت يكسال  نتيجه اي نگرفتيم  ضمنا نتيجه انجام چند بار سونوگرافي در اين مدت به اين شرح است 1-قبل از درمان  تخمدانها نرمال و تخمدان راست يك فوليكول متوسط به قطر 11م م باچند فوليكول ظريف و چپ 3 فوليكول متوسط به قطر 10 تا 12 م م بود  2- بعد از مصرف امپول يك فوليكول به قطر 31 در تخمدان راست مشاهده شد 3- بعد از كلوميفن تخمدان چپ 2 فوليكول به قطر 11و 13 و دو فوليكول ريز و راست 2 فوليكول درشت كيستيك به  قطر 26 و29 هست و در مراجعه اخر عكس رنگي تجويز نموده به نظر شما ايا انجام عكس رنگي لازم است  يا براي درمان دارويي به دكتر ديگري مراجعه كند و ايا انجام عكس رنگي در اينده خطري براي رحم و تخمدان ها ايجاد  نميكند (ضمنا ازمايشات من با وجود عمل واريكوسل طبيعي بوده است)  

سلام دوست عزیز
    انجام عکس رنگی عمدتا و در بیش از 90 درصد موارد هیچ گونه ضرری را برای رحم  و تخم دانها ایجاد نمیکنه
    ضمن اینکه دقیق ترین روش برای تشخیص و  معاینه هستش توی عکس رنگی احتمال خطا بسیار پایین هستش
    اما برا مراجعه به دکتر دیگه میتونید با کسایی که تجربه ی لازم دارن و دکترها رو تو این زمینه خوب میشناسن مشورت بیشتری داشته باشین

12. سلام . خسته نباشید. من  28 سالم ودوره های ماهیانم 30-32 روزه است.برای باردارشدنم و تعیین جنسیت (پسر)پیش دکتر رفتم. ایشون گفتند که باید نزدیکی مداوم داشته باشید از روز 13 تا 19 ما یکی در میان نزدیکی داشتم و هر بار  1 ساعت قبل از نزدیکی من خودم را دوش قلیایی (آب و جوش شیرین) با سرنگ 10 سی سی شستشو دهم.از 3-4 ماه قبل هم رعایت رژیم هم داشتم.خدارا شکر باردار شدم. ولی وقتی در هفته 16 رفتم سونو سه بعدی نا باورانه بهم گفت دختر.و شوک بدی بهم دست داده.می خواستم بدونم مگه نطفه های دختر با جوش شیرین از بین نمیرن.؟؟؟؟؟؟؟؟تو رو خدا راهنماییم کنید.

13. سلام دکتر
    من یک هفته از پریودم گذشته ولی هنوز پریود نشدم آز بارداری هم منفی بود سونوگرافی هم انجام دادم که کاملا نرمال بود قبلا کیست داشتم که اون هم طبق سونو خوب شده دکتربعد از معاینه گفت کمی عفونت قارچی دارم که کرم واژینال استفاده میکنم و برای قاعده شدن هم 4تا امپول پروژسترون دادو گفت هر4تا رو باهم بزن الان 4 روزبعد از تزریق امپول پروژسترون هست و من هنوز پریود نشدم لطفا بگید چیکار کنم؟به نظر شما من چمه؟
    تو رو خدا جوابمو بدید خیلی نگران هستم

14. maral-m نوشته است: سلام دکتر
    من یک هفته از پریودم گذشته ولی هنوز پریود نشدم آز بارداری هم منفی بود سونوگرافی هم انجام دادم که کاملا نرمال بود قبلا کیست داشتم که اون هم طبق سونو خوب شده دکتربعد از معاینه گفت کمی عفونت قارچی دارم که کرم واژینال استفاده میکنم و برای قاعده شدن هم 4تا امپول <a>پروژسترون</a> دادو گفت هر4تا رو باهم بزن الان 4 روزبعد از تزریق امپول <a>پروژسترون</a> هست و من هنوز پریود نشدم لطفا بگید چیکار کنم؟به نظر شما من چمه؟
    تو رو خدا جوابمو بدید خیلی نگران هستم

با سلام
    دوست عزیز،اینهمه استرس و نگرانی خودش باعث تاخیر در پریوده!پس ضمن اینکه آرامش خودتونو حفظ میکنید باید کمی هم صبر داشته باشید با پیشینه ای که گفتید این تاخیرات عادیه و باید صبر پیشه کنید تا رحمتون با این داروها بتونه اون کاری رو که باید بکنه،انجام بده!نگران نباشید مشکلی نیست!اگر تا چندروزه دیگه بازم نشدید به پزشک معالجتون مراجعه کنید!البته همین الان هم میتونید با تماس تلفنی،از ایشون همین سئوال رو بکنید و خیالتونو راحت کنید
    موفق باشید

15. سلام دکتر جان خسته نباشید
    من پریود شدم ولی به علت عفونت باید از کرم واژینال استفاده کنم میخواستم بدونم استفاده از کرم واژینال در این زمان باتوجه به وجود خون در واژن اشکال داره یا نه؟
    واینکه کرم واژینال را باید حتما 7 شب پشت سرهم استفاده کنیم تا تاثیربگذاره یعنی اگه نتونیم مثلا یک شب استفاده کنیم تاثیرش از بین میره؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 3 از 58
رفتن به صفحه :    3 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید