شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

کتف درد و بی حسی انگشتان

1. با سلام
    بنده 2روز است درد شدیدی در ناحیه کتف(شانه) راستم دارم طوری که نمی توانم دستم را بلند کنم و یا شانه را بچرخانم و حرکت بدهم.این درد گاهی آنقدر شدید
    می شود که احساس گزگز کردن و بی حسی در انگشتان دستم می کنم طوری که قدرت بلند کردن شی را ندارد و از دستم می افتد.این دردها علتش به نظرتان چیست؟پیش چه دکتری باید بروم؟لطفا راهنماییم کنید.
    در ضمن من 2هفته پیش برای زانو درد مجبور به ام آرآی شدم ایا اگر لازم باشد برای کتف دوباره ام آرآی بدهم ضرری ندارد؟ چه کنم؟چه دارویی مصرف کنم؟و یا چه کرمی استفاده کنم؟لطفا راهنمایی کنید.
    با سپاس.

2. سلام
    اولین توصیه به شما اینه که از خوددرمانی پرهیز کنید و به فکر مصرف مسکن و پماد نباشید.
    حتما در اسرع وقت به متخصص اعصاب مراجعه کنید چون درد شما ناگهانی و همراه با بی حسی انگشتان هست. نگران نباشید ممکنه این درد ناشی از خوابیدن طولانی مدت در حالت بد (با فشار زیاد به شانه) باشه اما در هر صورت بهتره پیگیری کنید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. bano20 نوشته است: با سلام
    بنده 2روز است درد شدیدی در ناحیه کتف(شانه) راستم دارم طوری که نمی توانم دستم را بلند کنم و یا شانه را بچرخانم و حرکت بدهم.این درد گاهی آنقدر شدید
    می شود که احساس گزگز کردن و بی حسی در انگشتان دستم می کنم طوری که قدرت بلند کردن شی را ندارد و از دستم می افتد.این دردها علتش به نظرتان چیست؟پیش چه دکتری باید بروم؟لطفا راهنماییم کنید.
    در ضمن من 2هفته پیش برای زانو درد مجبور به ام آرآی شدم ایا اگر لازم باشد برای کتف دوباره ام آرآی بدهم ضرری ندارد؟ چه کنم؟چه دارویی مصرف کنم؟و یا چه کرمی استفاده کنم؟لطفا راهنمایی کنید.
    با سپاس.

با سلام
    دوست عزیز،ضمن تایید اظهارات دقیق و کامل سرکار الناز خانم،توصیه میکنم از نظر آرتروز سرو کتف وگردن هم چکاپی تحت نظر یک متخصص اورتوپد داشته باشید!شاید این دردها با این قضیه هم در ارتباط باشند!
    اما اصلح ترین پیشنهاد همون توصیه الناز خانمه
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. با سلام و عرض تشکر
    آیا آرتروز در سن جوانی (27 سالگی) هم ممکن هست بروز کند؟
    با تشکر

5. bano20 نوشته است: با سلام و عرض تشکر
    آیا آرتروز در سن جوانی (27 سالگی) هم ممکن هست بروز کند؟
    با تشکر

با سلام
    بله آرتروز در هرسنی(البته شنیدم بیشتر از سنین 15 سال به بالا ست)میتونه رخ بده!بسته به فیزیک بدنی و اینکه چگونه از  بدن و اعضاش استفاده بشه این ضایعه احتمال ایجادش وجود داره!در هرحال اینم یک احتماله که بد نیست با مشاوره با متخصصین اورتوپد درموردش تحقیق کنید،انشالله مشکلتون در کوتاهترین زمان حل بشه و سلامتیتون همواره برقرار!
    موفق باشید.

6. bano20 نوشته است: با سلام
    با سپاس.

سلام
    دوست عزیز در مورد بی حسی و احساس گز گز کردن در انگشتان دستتون میتونه هم ناشی از کم خونی و فقر اهن تو بدنتون باشه هم در بعضی اوقات هم ناشی از تغییرات فشار خون باشه

7. bano20 نوشته است: با سلام
    با سپاس.

با سلام و عرض ادب. دوست گرامی احتمالا شما راست دست هم هستید و اکثر کارهایتان را با دست راست انجام می دهید و بیشتر اوقات نیز کارهای یکنواخت (پشت میز نشستن، کار با کامپیوتر، مطالعه های طولانی و ...) در یک حالت و پوزیشن بدنی دارید.
    بنا به تجربه شخصی و پیگیری های متعدد بنده، دردهای ایجاد شده در ناحیه کتف که با حالتی شبیه به فرو بردن جسمی در کتف خود را نشان می دهد و با بی حسی در مچ دست و انگشتان (بستگی به پیشرفت) همراه است، معمولا به دلیل درگیری (تنگی) در کانال عصب مربوط به دست یا دیسک های مهره های گردنی رخ می دهد و در صورت عدم پیشگیری و کنترل منجر به تحلیل عضله و جراحی برای آزاد کردن عصب درگیر می گردد.
    بنده به شخصه این درد رو تجربه کردم. مشکل بنده استفاده ناصحیح از کامپیوتر و حالت بد نشستن بود و درگیری در عصب در قسمت کتف رو منجر شده بود و با شروع درد ابتدا کتف و بعدا به سمت گردن و سر و نیز بسمت انگشتان دست پیش می رفت.

راه تشخیص مراجعه به متخصص ارتوپد میباشد که ایشان بعد از معاینه معمولا تست عصب تجویز می کنند تا میزان درگیری عصب مشخص شود. با توجه به نتیجه تست عصب، در مورد درمان تصمیم گیری می شود که از ورزشهای روزانه (برای تقویت عضلات کتف و گردن) تا اعمال جراحی متغییر خواهد بود.

حتما به یک متخصص مراجعه کنید و از درمان خودسرانه با قرص ها و یا پمادهای مسکن خودداری کنید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید