شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مقابله با ضررهای قلیون

1. ghelyon

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام ،
      دوستان یک راهنمایی می خواستم (البته اگر راهی وجود داشته باشه) .
    دوستان من سال هاست قلیون می کشم .
    از تمام مضراتشم اگاهی دارم (سرطان و و و ..)
    اما لطفا نگید نکش :دی
    راه حلی ندارید که در مقابل این مضراتش وایسیم؟ یک جوری جبران کنیم؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. فقط تنها راه حلش ترک آن هست

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 4 کاربر ديگر
  3. با سلام

ببينيد پدر بزرگ من هم از قليون به طور مكرر استفاده ميكرد و وضع سينش خيلي بد بود به طوري كه ديگه سيگار رو گذاشته بود كنار  و فقط از قليون استفاده ميكرد همون طور كه دوستمون گفته بايد تركش كرد اما يه راه ديگه

اگه ميخواهيد اين ضررات كمتر بشند بايد ميزان استفاده از اون رو كمتر كنيد ببينيد اين كار رو انجام بديد خيلي موثر هست پدربزرگ من اون موقع كه از قليون استفاده ميكرد سرفه هاي زيادي داشت (حالا بيماريهاي خاموش ديگه به كنار) اما الان كه هفته اي يك بار از قليون استفاده ميكنه در بعضي موارد (مهموني ها ) هفته اي دو بار استفاده ميكنه  سيگار رو هم كه خيلي كم ميكشيد الان ديگه اصلا نميكشه ديگه هيچ سرفه اي نداره

توصيه من به شما اينكه سعي كنيد تعداد مصرف از اون رو به دفعات كم كنيد كار مشكلي نيست اگه بخواهيد ميتونيد انجامش بديد

با آرزوي موفقيت و سلامتي

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. ghelyon نوشته است: سلام ،

با سلام
    دوست عزیز،خب درخواست شما مثل این می مونه که بگیدمثلاً من چاقو دستمه و گاهاً اونو به خودم میزنم ،بهمم نگید که اینکاررو نکنم فقط بگید چطور میتونم خونریزی نکنم و سالم بمونم!!!آیااز نظر شما شدنیه؟؟اگر کمی کلاهتونو قاضی کنید!بعدش خواهید دید که امکان نداره که هم سم تو ریه هاتون فرو ببرید و هم بخواید سالم بمونید!لذا دوست من،بهترین توصیه ،ترک این عادت نا متجانس با سلامتی بدنتون هست!ولی برای اینکه بشه ترکش کرد با تایید اظهارات دوستمون بیایید و کم کم از تعداد دفعات مصرفش بکاهید و به مرور ترکش کنید!ضمناً تا میتونید ورزش کنید تا حداقل رگهای قلبتون و شش هاتون نگیره!
    موفق باشید.

5. ghelyon

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    حرف شما کاملا صحیح است .
    هر کارم کنیم دود ضرر های خودش رو داره اما مثلا بعضی ضرر هاش مثل رقیق شدن خون رو میشه با خوردن اب انار کم کرد (مثلا میگما) که مثلا اون غلیز کنه قلیون رقیق
    مثلا می گم قلیون باعث میشه فلا قسمت بدن اسیب ببینه
    مثلا اسفناج باعث میشه اون قسمت بهتر کار کنه
    * شاید با این روش بشه یکم از ضرر هاش رو جبران کرد
    یعنی همون عضوی که اسیب زده رو با مصرف چیزی که برای اون عضو خوبه جبران کرد

6. ghelyon نوشته است: سلام
    حرف شما کاملا صحیح است .
    هر کارم کنیم دود ضرر های خودش رو داره اما مثلا بعضی ضرر هاش مثل رقیق شدن خون رو میشه با خوردن اب انار کم کرد (مثلا میگما) که مثلا اون غلیز کنه قلیون رقیق
    مثلا می گم قلیون باعث میشه فلا قسمت بدن اسیب ببینه
    مثلا اسفناج باعث میشه اون قسمت بهتر کار کنه
    * شاید با این روش بشه یکم از ضرر هاش رو جبران کرد
    یعنی همون عضوی که اسیب زده رو با مصرف چیزی که برای اون عضو خوبه جبران کرد

با سلام
    دوست گرامی حقیقتش من چیزی در اینمورد نشنیدم!البته شنیدم آب انار و زرشک  طبیعی میتونه خونو تصفیه کنه اما اینکه بتونه مضرات دودو دم رو هم کم یا بر طرف کنه نشنیدم شاید دوستان دیگه بتونن کمکتون کنن اما ضمن اینکه مجدداً بر ترک این کار تاکید میکنم توصیه هم میکنم گاهاً خون هم بدید انشالله تاثیر داشته باشه! سعی کنید با این سنی که دارید و جوانید جداً ترکش کنید تا در آینده از لطمات ناشی از مصرف دخانیات در امان بمونید!یادتون باشه همیشه جوان نخواهید ماند !الان جوانید و بدنتون میتونه خیلی از مسائل و مشکلاتشو با نیروی جوانی حل و فصل کنه اما در زمان پیری اینگونه نیست!!
    موفق باشیدو سلامت

7. باسلام به دوستان
    پدر بزرک منم اینقدر سیگار کشید تا 70 درصد ریه هاشو از دست داد
    قلیان هم همین طور تازه از اینم بدتر دودم بدتر از خودش خودشه
    نمی خوام نصیحتت کنم ولی تا می توانی نکش معسلم ضررش بیشتر تانوع های دیگه
    وشیر هم برای ریه مفیده

8. سلام:
    دوست عزيزم قليون كاملا مضر و خرب براي ريه شما مي باشد و بايد سعي كنيد كشيدن قليون را ترك كنيد

9. ghelyon نوشته است: سلام ،

سلام دادش گلم
    از قدیم میگفتن رفیق بازی تاوان داره
    من خودمم سیگاری هستم و یه جورایی سیگار رفیق منه و قلیون رفیق شما
    بهر حال وقتی یه چیزی رو اینقدر دوس داری که میگی ازم نگیریدش و لی ضررش رو کمک کنید کم کنم باید منتظر عواقبش هم باشی
    البته اعتقاد شخصی خود منم اینه که با هر چیزی که ادم حال میکنه همون کارو بکنه و به ساز مردم نرقصه
    اما راجع به قلیون بهت بگم چون با اب استفاده میشه و به خاطر رطوبتش مستقیما روی پرزهای ریه میشینه و در چند جای معتبر هم شنیدم که ضرر هر بار قلیون کشیدن برابر با 200 نخ سیگار هستش

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید