شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    2 ...   

پرسش و پاسخ برای باردار شدن موفق و بالا بردن احتمال حاملگی

1. MARYAM35 نوشته است: سلام
    من کم کاری تیروئید و تنبلی تخمدان داشتم وزیر نظر دکتر غدد کم کاری تیروئیدم تنظیم شد و  بعد از 2 ماه دکتر  قرص <a>لتروزول</a> تجویز کردند  2تا از روز پنجم پریودم و روز 12 پریودی 2 فولیکول 22 و یک 20 داشتم و از روز 12 تا 16 نزدیکی داشتیم به جز 14 الان 22 روز از زمان اولین روز اخرین پریودیم میگذره و در این مدت ورزش تردمیل هم کردم سوالم اینه که من 22 ازمایش خون دادم و میزان بتا در خونم زیر 10 بود میخواستم ببینم ایا میتونم منتظر این باشم که باردار باشم یعنی زمان ازمایش زود نبوده در ضمن ورزش در لانه گزینی تاثیر منفی نگذاشته مرسی

سلام،
    آزمایش را مجددا تکرار کنید.
    ورزش تاثیر منفی بر لانه گزینی ندارد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. fafa88 نوشته است: سلام ،ببخشید نمیدونم مطلبم رو باید کجا مطرح کنم ،امیدوارم که جواب بدین .
    اگه یه خانوم باردار در ماه اول بارداری برای عصب کشی دندان ، 2 بار در یک روز توسط دندانپزشک رادیوگرافی بشه (از این عکسهای کوچیک) برای جنین مشکلی پیش میاد؟
    رادیوگرافی که دندانپزشک تو مطبش میگیره با رادیوگرافی فک و صورت فرق داره؟؟؟
    سلام،
    میزان اشعه ای که از اقدامات تصویر برداری دندانپزشکی به جنین می رسد بسیار ناچیز است (در حد چند هزارم میزان اشعه استفاده شده). در عین حال، برای ایجاد مشکل در جنین در حدود 5 تا 10 راد اشعه لازم است که به طور کلی میزان اشعه در اقدامات رادیولوژیک معمول در حد میلی راد است با این حال لازم است خانم های باردار هنگام مراجعه به پزشک یا دندانپزشک، وی را از بارداری خود مطلع سازند و از انجام رادیوگرافی جز در موارد اورژانس خودداری کنند و در صورت نیاز به انجام رادیوگرافی بایستی به تکنسین رادیوگرافی در مورد بارداری اطلاع داده شود تا از وسایل حفاظتی مانند روپوش سربی , عینک سربی و حفاظ تیروئید استفاده شود.

3. سلام نمیدونم کجا سوالم رو مطرح کنم.من آزمایش پی سی تی دادم.جوابش نگرانم کرده لطفا آزمایش من را تفسیرکنیدممنونم.
    amount=1
    viscosity=1
    ferning=3
    spinnbarkett=1
    cellulartty=0
    cervical mucus score=6
    no.of houres after coitus=6
    cycle day=14
    motility:
    full=good
    sluggish=moderate
    low=poor
    immotile=negative
    result:negative.
    در کل لام2  immotile,low2

4. با سلام.میخواستم بدونم جنین از چهفته چندم در سونوگرافی دیده میشود؟

5. rezamemo نوشته است: با سلام.میخواستم بدونم جنین از چهفته چندم در سونوگرافی دیده میشود؟

ساک حاملگی ، هفته 5 بارداری با سونوگرافی شکمی و هفته 4 بارداری با سونو گرافی واژینال قابل تشخیص است .

فعالیت قلب جنین در روز 21 جنینی آغاز می شود . این روز مصادف با پنجمین هفته بارداری ( 5 هفته بعد از اولین روز آخرین قاعدگی ) است . تشخیص فعالیت قلب توسط سونوگرافی واژینال ، هفته ی 6 حاملگی و با سونو گرافی شکمی ، هفته ی 7 بارداری است.

هفته ی 6 بارداری ، قطر ساک 2 تا 3 سانتی متر و طول رویان (جنین ) 4 تا 5 میلی متر است .

هفته ی 8 بارداری اندازه ی رویان به 22 تا 24 میلی متر می رسد.

هفته ی 10 بارداری تمام اندا م ها و اعضای جنین تشکیل شده و از این پس تا پایان بارداری رشد و تکامل آن ها صورت می گیرد .

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  6. سلام با تشکر از سایت خوبیتون
    من 26 سالمه 29/4 اقدام به بارداری کردم 10 روز بعد از همخوابی از خون دادم گفت مشکوک و دوباره 4 روز بعد تکرار کردم گفت منفی خواستم بدونم احتمال این هست که در روز 14 هنوز هزمون بارداری تولید نشده باشه؟یا اگه چند روز دیگه تست بدم جواب مثبت باشه؟

7. maral-m نوشته است: سلام با تشکر از سایت خوبیتون
    من 26 سالمه 29/4 اقدام به بارداری کردم 10 روز بعد از همخوابی از خون دادم گفت مشکوک و دوباره 4 روز بعد تکرار کردم گفت منفی خواستم بدونم احتمال این هست که در روز 14 هنوز هزمون بارداری تولید نشده باشه؟یا اگه چند روز دیگه تست بدم جواب مثبت باشه؟

سلام

در صورت انجام عمل لقاح هورمون HCG هر 24 ساعت تقریباً دو برابر میشه و اگه 14 روز بعد از نزدیکی تیتر آزمایش زیر 10 بوده نتیجه ی آز منفیه و بارداری رخ نداده.
    تست خون = تست بتا، مطمئن و دقیقه.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  8. با سلا خدمت شما و تشکر از سایتتون . یه مشکل داشتم ومیخواستم منو راهنمایی کنید. ممنون میشم. من 12 ساله ازدواج کردم 2سال اول رو با مشورت دکتر 3ماه قرص ldمیخوردم 3ماه نمیخوردم سال سوم همینکه قرص رو کنار گذاشتم باردار شدم خوب پیش میرفت اما تو ماه سوم که برای سونو رفتم گفتن جنین یک هفته هست که مرده یعنی ضربان نداره. بعد از اون هرچی سعی کردیم موفق به بارداری مجدد نشدم. 2بار iuiانجام دادم بازم نتیجه نگرفتم. تا اینکه سال گذشته طبیعی باردار شدم جنینم که یک ماه و نیم بود سونو دادم البته دگتر چند تا داروی تقویتی هم بهم داد ماه سوم که برای سونو مجدد رفتم دوباره گفتن جنینت رشد نکرده و ضربان نداره. آزمایشهایی روانجام دادم همه سالم بودن فقط آنتی مورلین هورمون من 0.28 بود به تجویز دکتد میکروانجام دادم بعد از 14 روز آزمایش بتا 79 بود گفتن مجدد 3روز بعد تکرار کنم جواب بتا 19 بود بار سوم جواب بتا 2 بود . دکتر گفتن ذخیره تخمکهای من کم شده و ضعیف هست و امکان بارداریم کمه. البته گفتن یه دوره روش کاتو رو انجام بدم ولی معلوم نیست نتیجه بده میخواستم بدونم :1) روش کاتو چیه؟ 2) آیا راهی یا دارویی برای تقویت و بالا بردن جواب آنتی مولرین هورمون هست؟ راهنماییم کنید . ممنون

9. سلام ببخشید در تکمیل سوال قبلم باید این رو بگم
    من قبلا دوره 35 روزه داشتم ولی  مدتی پریودی نامنظم داشتم دکتر گفت یک کیست کوچک تخمدان دارم  باتجویز دکتر 21روز قرص hd و بعد از روز5 پریودی شبی 2عدد لتروفم خوردم تا روز 10 در ضمن تو این مدت از داروهای تعیین جنسیت(دوتا امپول biotne --ویک امپول bepanthene --و10 عدد قرصwellwoman  -- و 10عدد قرص multi mineral ) هم استفاده کردم  بعد از روز12 تا 16 نزدیکی داشتم الان که 26روز از اولین روز اخرین پریودی میگذرد جواب از خون زیر 10 بود ایا علتش ممکنه از مصرف قرصهای تعیین جنسیت باشه؟یا امکانش هست که کیست تخمدان برطرف نشده باشه؟یا زمان تخمک گذاری رو اشتباه انتخاب کردم؟نیاز به تکرار از خون هست و یا کلا لقاحی صورت نگرفته؟

10. maral-m نوشته است:
    سلام ببخشید در تکمیل سوال قبلم باید این رو بگم
    من قبلا دوره 35 روزه داشتم ولی  مدتی پریودی نامنظم داشتم دکتر گفت یک کیست کوچک تخمدان دارم  باتجویز دکتر 21روز قرص hd و بعد از روز5 پریودی شبی 2عدد لتروفم خوردم تا روز 10 در ضمن تو این مدت از داروهای تعیین جنسیت(دوتا امپول biotne --ویک امپول bepanthene --و10 عدد قرصwellwoman  -- و 10عدد قرص multi mineral ) هم استفاده کردم  بعد از روز12 تا 16 نزدیکی داشتم الان که 26روز از اولین روز اخرین پریودی میگذرد جواب از خون زیر 10 بود ایا علتش ممکنه از مصرف قرصهای تعیین جنسیت باشه؟یا امکانش هست که کیست تخمدان برطرف نشده باشه؟یا زمان تخمک گذاری رو اشتباه انتخاب کردم؟نیاز به تکرار از خون هست و یا کلا لقاحی صورت نگرفته؟

برای اطمینان بهتره ازمایش را مجدد انجام دهید اما جواب کنونی شما منفی است
    اغلب اوقات در ماه اول حاملگی صورت نمیگیرد شما اول باید کامل کیستتون بر طرف شود

11. باسلام.من مشکل تنبلی تخمدان دارم و دو ساله که تحت نظر دکترم.پریودم نامنظمه.تو این دوره دکتر به من کلومفن شبی دو تا و5تا امپول مریونال برای روزهای7تا11وبعد سونویی که انجام دادم4فولیکول داشتم2تا15و2تادرحد10و11.بعد دکتر3تا دیگه امپول برام تجویز کردبرای روزهای12تا14که امپول آخر اچ سی جی بود.حالا با این شرایط چند درصد شانس حاملگی وجود داره؟ایا IUIمیتونه گزینه مناسبی برام باشه؟

12. kiyana4123 نوشته است: باسلام.من مشکل تنبلی تخمدان دارم و دو ساله که تحت نظر دکترم.پریودم نامنظمه.تو این دوره دکتر به من کلومفن شبی دو تا و5تا امپول مریونال برای روزهای7تا11وبعد سونویی که انجام دادم4فولیکول داشتم2تا15و2تادرحد10و11.بعد دکتر3تا دیگه امپول برام تجویز کردبرای روزهای12تا14که امپول آخر اچ سی جی بود.حالا با این شرایط چند درصد شانس حاملگی وجود داره؟ایا IUIمیتونه گزینه مناسبی برام باشه؟

سلام

اندازی فولیکول 15 میلی متر برای روز های 7 - 11 پریود تقریبا مناسبه. داروهای تجویز شده برای تحریک تخمک گذاری شما بوده و در صورت وقوع تخمک گذاری و داشتن نزدیکی در این ایام احتمال بارداری وجود داره.
    دوره ی درمان رو با داروهای تجویز شده کامل کنین اگر که نتیجه حاصل نشد اونوقت پزشکتون برای IUI تصمیم می گیره.       
    معمولا IUI در مواردی که اسپرم کم تحرک باشه انجام میشه. اگه همسرتون آز اسپرم دارن تو تاپیک خودش بذارین تا ببینیم وضعیت ایشون از نظر باروری به چه صورته.

13. با سلام.حدود دو سال ونیمه که برای بارداری اقدام کردم اما تاحالا موفق نبودم.قبل از این پریودم منظم بود.بعد از اقدام به بارداری دکتر گفت من کمی تخمدانام تنبله وبرای همین کلومفن داد در سه دوره وهر بار دوز دارو روبیشتر میکرد برای مرحله چهارم امپول اچ ام جی زدم بعد همسرم ازمایش داد ومتوجه شدیم واریکوسل داره.از همان زمان به بعد سیکل ماهیانه من نامنظم شده .مخوام بدونم1_ اون داروها میتونه باعث شده باشه 2_همسرم عمل کرد اما شرایط من بدتر شد.چرا؟3_حالا چون بدنم برای پریود شدن به پرژسترون جواب نمیده وحتما باید ال دی یا یاسمین بخورم دکترم میگه میتونه نشانه یائسگی زود رس باشه(ازمایش هم دادم تائید میکنه)باید چکار کنم ؟30 سال سن دارم .باردار هم نشدم.در ضمن همسرم ازمایش داده ومشکلی نداره.

14. با سلام مجدد من با پست 22 با شما تماس گرفتم کسانی که بعد از من سوال پرسیدن بهشون جواب دادید لطفا به سوال من هم پاسخ دهید و مرا از نگرانی در آورید . اگر پیشنهادی یا روش مناسبی مد نظرتان است نیز مراراهنمایی کنید منتظرهستم ممنون

15. با سلام و خسته نباشید...
    من حدود یک سال ازدواج کردم و قصد بارداری داشتم یعنی اینکه اصلا پیشگیری نکردم  پریودم کاملا منظم بود.. یک ماه پیش دکتر زنان قرص لتروزول برام تجویز کرد طبق دستور استفاده کردم ولی روز 11و 12  مرداد ماه لکه های قهو های لخته مانند دیدم و  روز 13 پریودم شروع شد و این در حالی بود که من  روز 16 باید پریود می شدم قرص لتروزول در این دوره نیز مصرف کردم ولی الان10 روز از آغاز پریودم می گذره  ولی  خونریزی قطع نمیشه ..... خواهش میکنم منو راهنمایی کنید .......

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 58
رفتن به صفحه :    2 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید