شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

موهای زائد روی صورت، زیر گردن، دور سینه

1. s_____e

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    باسلام.من تقریبا دو سالی میشه که موهای زائدی روی صورت،زیر گردن،دور سینه و لای پاهام دارم.قبلا به این شدت و ضخامت نبودن.دتر غدد برام آزمایش استروژن و پروژسترون نوشت که جواب آزمایش سالم بود و هیچ مشکلی نداشت به همین خاطر دکتر برام دارویی نوشت و گفت باید باهاش کنار بیام در ضمن اینم بگم که من 4 ساله که دانشجو هستم و غذاهای دانشگاه اوضاع منو وخیم تر کرده اگر کسی بتونه کمکم کنه ممنون میشم.بدجور تو عذابم!!!!!!!!!!!!!!!

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. سلام
    کرم وانیکا اِفلورنیتین (VaniqaO Cream) که روزانه دو مرتبه مورد استفاده قرار می‌گیرد رشد موهای صورت را با جلوگیری از یک آنزیم اصلی در رشد مو کاهش می‌دهد که برای خانم هایی که دارای موهای زائد (هیرسوتیسم) هستند مورد استفاده قرار می گیرد.

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  3. سلام دوست عزیزر
    با توضیحاتیکه دادید باید به غذاهایی که میل میکنید بیشتر توجه داشته باشید چون اگر در سبد غذایی ،میزان هورمون (مثل بال مرغ،پوست مرغ و... که شنیدم متاسفانه برای رشد مرغ در بعضی از  مرغداریها به این حیوان بیچاره تزریق میشه)بیشتر باشه و بدن فرد هم مستعد جذب این هورمونها هم باشه اونوقته که آثارش اینگونه در بدن  بروز میکنه در این مورد توصیه میکنم دقیقتر باشید
    موفق و شاد و سلامت باشید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. s_____e

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    Hamshahri نوشته است: سلام
    کرم وانیکا اِفلورنیتین (VaniqaO Cream) که روزانه دو مرتبه مورد استفاده قرار می‌گیرد رشد موهای صورت را با جلوگیری از یک آنزیم اصلی در رشد مو کاهش می‌دهد که برای خانم هایی که دارای موهای زائد (هیرسوتیسم) هستند مورد استفاده قرار می گیرد.

مرسیییییییییییییییییی از راهنماییتون.من این کرمو واسه گردن و دور سینمم میتونم استفاده کنم؟؟؟؟؟؟؟میدونین قیمتش چنده؟؟هر بار که استفادش میکنم باید چند دقیقه رو صورتم بمونه؟؟؟بعدش با آب خالی صورتمو بشورم کافیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟وای چقد سوال شد.شرمنده اگه میدونین راهنماییم کنین.

5. تا زمان بلوغ، بدن شما با یک سری موهای بی رنگ و نازک که موهای کرکی نامیده می شوند پوشیده شده است. وقتی شما از لحاظ جنسی به مرحله بلوغ میرسید، هورمون های جنسی به نام آندروژن ها منجر به افزایش ضخامت این موهای کرکی در برخی قسمت های بدن به موهای تیره رنگ تر و پیچ خورده تر و ضخیم تر بنام موهای نهایی می شوند .علت افزایش موهای نهایی ناخواسته در خانم ها یا بدلیل هورمون آندروژن اضافی در بدن و یا بر اثر حساس شدن بیش از حد فولیکول های مو به آندروژن های موجود است.

قرص های جلوگیری از بارداری خوراکی : که شامل هورمون های استروژن و پـروژستـرون هستند، می توانند تولید آندروژن های تخمدانی کرده و در نتیجه هیرسوتیسم را درمان کنند. این قرص ها در خانم هایی که مایل به بارداری ندارند روش خوبی محسوب می شود مانند قرص سیـپروترون کامپاند (دیان)
    ضد آندروژن ها مانند: اسپیـرونولاکتـون، که از چسبیدن هورمون آندروژن به گیرنده های آن در بدن جلوگیری می کنند. در مورد این قرص ها با پزشک خود مشورت کنید.

کرم وانیکا vaniqa یک ترکیب موضعی برای درمان موهای زائد صورت خانم ها است. این کرم مستقیماً به سطح پوست مالیده می شود و رشد مو را کند می کند. اثر این کرم 2 ماه ممکن است طول بکشد تا ظاهر شود و اگر مصرف آن قطع شود، موها در عرض 8 هفته به سطح قبل از درمان می رسند.
    پس از شروع دارو کلاً حدود 1 ماه طول می کشد تا شما متوجه تغییراتی در کاهش رشد موهای زائدتان شوید.

این کرمو واسه گردن و دور سینه هم میتونید استفاده کنید. در مورد قیمت کرم وانیکا اطلاعی ندارم.
    بعد از استفاده از کرم نیاز به شستشو ندارید. چون پس از گذشت چند دقیقه جذب پوست می شود.
    سعی کنید قبل از مصرف صورت خود را با صابون جوانه گندم یا صابون گوگرد شستشو دهید تا پوست کاملاً پاکیزه شود
    صابون های فوق برای اشخاصی که مبتلا به آکنه یا دارای پوست چرب هستند مفید است.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  6. gilarin

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    به نظر منم باید باهاش کنار بیای..منم کلا با موهای زایدم درگیرم.خیلی روشون حساسم..تنها راه خلاصی ازشونم که لیزره..با اینکه هزینه اش زیاده ولی واقعا می ارزه.میتونی از صورتت شروع کنی.حداقل میتونی از الان به فکرش باشی.یا حداقل پولاتو جمع کنی  ...جاهای دیگه رو هم فعلا دکلره کن عزیزم.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  7. با سلام می شه اول در مورد تعداد موها، ضخامتشون و محل رویش اونا بیشتر توضیح بدین؟ کجای صورت و گردن؟ منظور از دور سینه و لای پا دقیقاً کجاست؟

8. s_____e

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    ramtin511 نوشته است: با سلام می شه اول در مورد تعداد موها، ضخامتشون و محل رویش اونا بیشتر توضیح بدین؟ کجای صورت و گردن؟ منظور از دور سینه و لای پا دقیقاً کجاست؟

رو صورتم چیزی حدود 10و15 تا دونه تو قسمت پایین گونه هام.تو گردنم  هم تقریبا همین تعداد میشه که به ضخامت ریش مرد و به همون پررنگی که هر دفه با موچین برشون میدارم در عرض یک هفته مجدد ظاهر میشن.رو سینمم دقیق دور تا دور هلال قهوه ای رنگ سینه که رنگ و زبریشون به نسبت صورتم کمتره.و جالب اینجاست که تعداد این موها در سمت راست خیلی بیشتر از سمت چپمه.و منظورم از لای پا ناحیه داخلی دو تا ران های پامه.مرسی اگه بتونین یه راهی جلو پام بذارین.

9. آیا اصلاح موهای زیر بغل و ناحیه تناسلی خانما با تیغ ژیلت ونوس به سفیدی اپی لیدی میشه؟

با توجه به اینکه تراکم مو توی این نواحی در خانما کمتر از آقایون هست.

برای کسی که تجربه اصلاح این نواحی رو با تیغ نداره بهتر نیست از اپی لیدی استفاده بشه؟

آخه تیغ موها رو زبر و خشن میکنه.

ممنون.

10. malaki_mall نوشته است: آیا اصلاح موهای زیر بغل و ناحیه تناسلی خانما با تیغ ژیلت ونوس به سفیدی اپی لیدی میشه؟

برای کسی که تجربه اصلاح این نواحی رو با تیغ نداره بهتر نیست از اپی لیدی استفاده بشه؟

ممنون.

با سلام
    نحوه کار اپیلیدی با ژیلت کلا متفاوت هست.
    اپیلیدی اون سر موکنش مو رو از ریشه میکنه و وقتی مو از ریشه کنده بشه هم نازکتر میشه هم دیرتر رشد میکنه هم پوست رو ضخیم نمیکنه
    اما ژیلت هر مارکی که باشه مو رو فقط میزنه و از ریشه نمیکنه در نتیجه مو بسرعت رشد میکنه مجددا و مسلما باعث تیرگی محل اصلاح میشه .

من هفته پیش پزشک زنان بودم به یکی از بیمار ها توصیه اکید میکرد اصلا از ژیلت استفاده نکن و بهش پیشنهاد کرمهای موبر رو داد بعد من از پودر های موبر ازش سوال کردم گفت پودر ها هم خوبن بر خلاف تصور عام که میگه در ناحیه تناسلی ممکنه به بکارت دختر اسیب بزنه.

کلا تیغ مناسب پوست لطیف و حساس یک خانم نیست و مصرف نشه بهتره.
    پیروز باشید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  11. s_____e نوشته است: باسلام.من تقریبا دو سالی میشه که موهای زائدی روی صورت،زیر گردن،دور سینه و لای پاهام دارم.قبلا به این شدت و ضخامت نبودن.دتر غدد برام آزمایش استروژن و <a>پروژسترون</a> نوشت که جواب آزمایش سالم بود و هیچ مشکلی نداشت به همین خاطر دکتر برام دارویی نوشت و گفت باید باهاش کنار بیام در ضمن اینم بگم که من 4 ساله که دانشجو هستم و غذاهای دانشگاه اوضاع منو وخیم تر کرده اگر کسی بتونه کمکم کنه ممنون میشم.بدجور تو عذابم!!!!!!!!!!!!!!!

سلام
    به نظر من دو حالت میتونه داشته باشه
    یا اکتسابی هست یعنی ناشی از محیط و غذا و هورمونها هستش یا ژنتیکی هستش
    اگه اکتسابی باشه میتونه با عوض کردن محیط زندگی یا نوع رژیم غذایی درمان بشه مثلا بعضی غذاها مثل مرغ که جدیدا همشون دارای هورمون های بسیار زیاد هستن میتونه باعث رشد بسیار زیاد و با سرعت موهای بدن بشه
    اما اگه به صورت ژنتیک باشه حتما باید تحت نظر پزشک و با استفاده از دارو کنترل بشه
    اما راجع به اینکه گفتین در ناحیه ی بین دو پا تون که فک میکنم همون الت تناسلیتون باشه خوب تو این ناحیه رویش مو هرچند که زیاد هم باشه به نظر غیر طبیعی نمیرسه
    امیدوارم زودتر مشکلتون حل بشه دوست عزیز

12. sima_65 نوشته است:
    malaki_mall نوشته است: آیا اصلاح موهای زیر بغل و ناحیه تناسلی خانما با تیغ ژیلت ونوس به سفیدی اپی لیدی میشه؟

ممنون.

با سلام
    نحوه کار اپیلیدی با ژیلت کلا متفاوت هست.
    اپیلیدی اون سر موکنش مو رو از ریشه میکنه و وقتی مو از ریشه کنده بشه هم نازکتر میشه هم دیرتر رشد میکنه هم پوست رو ضخیم نمیکنه
    اما ژیلت هر مارکی که باشه مو رو فقط میزنه و از ریشه نمیکنه در نتیجه مو بسرعت رشد میکنه مجددا و مسلما باعث تیرگی محل اصلاح میشه .

من هفته پیش پزشک زنان بودم به یکی از بیمار ها توصیه اکید میکرد اصلا از ژیلت استفاده نکن و بهش پیشنهاد کرمهای موبر رو داد بعد من از پودر های موبر ازش سوال کردم گفت پودر ها هم خوبن بر خلاف تصور عام که میگه در ناحیه تناسلی ممکنه به بکارت دختر اسیب بزنه.

کلا تیغ مناسب پوست لطیف و حساس یک خانم نیست و مصرف نشه بهتره.
    پیروز باشید

با سلام
    همونطور که متخصص زنان گفتن استفاده از تیغ و ژیلت برای آلت تناسلی خانمها ابداً مناسب نیست!چون هم احتمال بریدگی در اون ناحیه وجود داره که جای نامناسبی برای بریده شدن هست!و هم پوست و موی اون ناحیه رو زبر میکنه!پس استفاده از تیغ و ژیلت کلاً باید به فراموشی سپرده بشه !(این نظر شخصی بنده است)اما در مورد کرم هاو پودرهای موبر بگم بعد از اپیلاسیون بهترین ابزار زودودنه موهای زائد با همین مواد هست!تا حالا نشنیدم که این مواد به بکارت آسیب برسونه!!!! فقط باید محتاط بود که این مواد داخل مجرای واژن نشه!چون ایجاد حساسیت میکنه!
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید