شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 10 ...   

احتمال بارداری ..

1. با سلام به شما آقای دکتر صادقی!
    من با نامزدم روز آخر(6) پریودش رابطه جنسی داشتم هنگام خروج منی من آلات خود را خارج کردم فکر می کنم یک مقدار بسیار کم منی در مجرای ورودی رحم او ریخته باشد! آیا احتمال بارداری او وجود دارد؟ آیا نیاز است او قرص بخورد؟
    ممنوم میشم اگر جواب بدید!

2. misaghtabib نوشته است: با سلام به شما آقای دکتر صادقی!
    من با نامزدم روز آخر(6) پریودش رابطه جنسی داشتم هنگام خروج منی من آلات خود را خارج کردم فکر می کنم یک مقدار بسیار کم منی در مجرای ورودی رحم او ریخته باشد! آیا احتمال بارداری او وجود دارد؟ آیا نیاز است او قرص بخورد؟
    ممنوم میشم اگر جواب بدید!

سلام،
    اصولا همانطور که بارها گفته شده احتمال همیشه وجود دارد، اما در موردی که شما مطرح کردید این احتمال بسیار ضعیف است، چون تخمک گذاری معمولا حوالی نیمه دوره قاعدگی (در صورتی که دوره ها منظم و 28 روزه باشد، روز 14) رخ می دهد و حداکثر میزان بقای اسپرم در دستگاه تناسلی زن حدود 48 ساعت است پس اگر اسپرمی از شما در دستگاه تناسلی شریک جنسی تان وارد شده باشد حداکثر تا روز 8 زنده مانده و از بین می رود و در طول این مدت (بین روز 6 تا 8 ) احتمال اینکه با تخمک برخورد کرده و لقاح صورت گیرد نزدیک به صفر می باشد. با این حال چون ممکن است زمان تخمک گذاری در برخی زنان متفاوت باشد نمی توان احتمال بارداری را منتفی دانست. در صورتی که در حوالی تخمک گذاری این اتفاق برایتان رخ می داد می بایست از قرص به روش اورژانسی استفاده می کردید (برای اطلاع از نحوه مصرف قرص به صورت اورژانسی جستجو کنید).

3. reza63

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام دکتر و خسته نباشید .
    با اجازه من یه سوال داشتم . من با نامزدم در تاریخ 8 فروردین نزدیکی داشتیم که به صورت سطحی بوده ولی منی روی مهبل و روی لبه های بزرگ و کوچک دستگاه تناسلی ریخته شد و طبق عادت ماهانه همسرم باید در تاریخ 21 و 22 فروردین پریود بشن  و پریود منظمی هم دارن .
    آیا احتمال حاملگی
    وجود دارد و باید چه کار انجام بدیم . آقای دکتر از قرص اچ دی  یا همان روش اورژانسی استفاده نکردیم  . میخواستم ببینم احتمال بارداری هست یا نه و چکار باید بکنیم . لطفا جواب بدید . خیلی ممنونم .
    شرمنده من یه سوال دیگه دارم .
    اگه بعد از این نزدیکی مشکوک که توضیح دادم . حدودا 30 ساعت بعد از نزدیکی از قرصهای اچ دی ( روش اروژانسی 2 الان و 12 ساعت بعد 2 تا دیگه ) مصرف کنه موثر هست ؟؟؟؟؟؟

4. reza63 نوشته است: سلام دکتر و خسته نباشید .
    با اجازه من یه سوال داشتم . من با نامزدم در تاریخ 8 فروردین نزدیکی داشتیم که به صورت سطحی بوده ولی منی روی مهبل و روی لبه های بزرگ و کوچک دستگاه تناسلی ریخته شد و طبق عادت ماهانه همسرم باید در تاریخ 21 و 22 فروردین پریود بشن  و پریود منظمی هم دارن .
    آیا احتمال حاملگی
    وجود دارد و باید چه کار انجام بدیم . آقای دکتر از قرص اچ دی  یا همان روش اورژانسی استفاده نکردیم  . میخواستم ببینم احتمال بارداری هست یا نه و چکار باید بکنیم . لطفا جواب بدید . خیلی ممنونم .
    شرمنده من یه سوال دیگه دارم .
    اگه بعد از این نزدیکی مشکوک که توضیح دادم . حدودا 30 ساعت بعد از نزدیکی از قرصهای اچ دی ( روش اروژانسی 2 الان و 12 ساعت بعد 2 تا دیگه ) مصرف کنه موثر هست ؟؟؟؟؟؟

سلام،
    با توجه به زمانبندی که ذکر نمودید و ریختن منی روی مدخل واژن، احتمال بارداری وجود داشته است. اما با مصرف صحیح HD به طور اورژانسی (مصرف قرص اگر طی 72 ساعت پس از نزدیکی مشکوک انجام شود موثر خواهد بود- البته هرچه زودتر مصرف شود درصد موفقیت آن بالاتر است) به احتمال بسیار بالا بارداری منتفی است.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. با سلام خدمت مدیر محترم و عضوهای فعال سایت.........
    عاجزانه درخواست کمک
    .
    .
    .
    امروز جمعه طی یک نزدیکی تقریبا محافظت شده با نامزدم مایع منی بر روی آلت آن ریخت..
    در ضمن نامزدم پرده بکارت دارد و قفط مایع منی روی آلتش بر روی دهانه ی واژن ریخته است
    پریود قبلی 21اسفند ماه  بوده.

توروخدا کمک کنید   آیا احتمال حاملگی وجود دارد؟؟
    خیلییی نگرانم

6. reza63

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام دکتر و خسته نباشدی ممنونم از راهنمایی شما . در ضمن من یک سوا دیگه دارم .
    نامزدم طبق توضیحاتی که دادم قرص مصرف نمود در مرحله اول 2 عدد قرص اچ دی مصرف کرد که زیاد  و مشکل حادی وجود نداشت ولی بعد از 12 ساعت  و مرحله دوم 2 عدد قرص اچ دی مصرف کرد که بعد از 2 ساعت از مصرف قرص شدیدا حالت تهوع داشت و کلا استفراغ کرد و من به ایشان توصیه کردم که بعد از نیم ساعت 2 تای دیگه مصرف کنه آیا مشکل خاصی وجود دارد  ؟ و یا در تاثیر دارو اثر میگذارد ؟
    آقای دکتر این رو هم عرض کنم که مصرف قرص در مرحله اول ساعت 5 بعد از ظهر بود  که مشکل خاصی وجود نداشت و مرحله دو در ساعت 5 بامداد فردای آن روز بود که بعد از 2 ساعت از مصرف قرص همراه با سردرد زیاد و حالت تهوع و استفراغ شدید بود . به همین خاطر من گفتم که بعد از نیم ساعت دوباره 2 تا قرص مصرف کنه . گفتم احتمال داره با این استفراغ قرص ها رو پس زده باشه .و با مصرف دوباره بعد از استفراغ باز خوشبختانه مشکل جدی پیش نیومده .
    خیلی ممنونم .

7. reza63

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام و با اجازه آقای دکتر :
    شما باید سیکل نامزدتون را حساب کنید . شبیه مورد شما هم برای من اتفاق افتاده بود . احتمالا شما در اواسط دوره قاعدگی نزدیکی داشتین( یعنی اگر پریود نامزدتون منظم بوده باشه 14 روز مانده به پریود بعدی و دو روز قبل و بعد هم  یعنی روزهای ( 12.13.14.15.16 .) دوران آزاد سازی تخمک هست ) و این زمان احتمال بارداری زیاد است و اگر منی داخل واژن ریخته نشده باشد احتمال بارداری خیلی کم است ولی چون در اواسط دوره است و احتمال حرکت اسپرم به طرف واژن و رحم و باروری نامزدتون هست ولی احتمال کمی دارد . من به شما توصیه میکنم اگر 72 ساعت از نزدیکی شما نمی گذرد از روش اورژانسی که دکتر به من توصیه کرده استفاده کنید که یه احتمال 98 % موثر خواهد بود .
    روش اورژانسی : 1. مصرف 2 عدد قرص اچ دی و 12 ساعت بعد 2 عدد قرص اچ دی دیگر رو مصرف کنید . اصلا نگران نباشید مطمئن باشید که هیچ اتفاقی نمی افتد .
    در ضمن احتمال دارد مصرف این قرص باعث سرگیجه و حالت تهوع گردد و جای نگرانی نیست .

8. با تشکر......
    فقط چند سوال؟؟؟
    مصرف این قرص ضرری ندارد؟
    پس از مصرف قرص چند روز بعد باید منتظر پریود بود؟ پریودهای بعدی چطوری میشه ؟
    در چه صورتی میتوان اطمینان پیدا کرد که خطر حاملگی کاملا رفع شده؟؟؟

9. reza63

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام با اجازه آقای دکتر :
    مصرف این قرص به غیر از حالت تهوع و سرگیجه و امثال این هیچ ضرری ندارد و این مشکلات هم نهایتا تا 2 روز از بین خواهد رفت .
    مصرف این قرص احتمال دارد پریود را نامنظم کند ولی شما در زمانی که نامزدتون قرار بود پریود بشن ( طبق عادت ماهانه اگر پریود منظمی داشته باشند .) منتظر بمانید . و در صورت پریود شده جای هیچ نگرانی نیست و اگر پریود نشده دلیل بر حاملگی نیست احتمال دارد به علات تغییرات هورمونی و یا استرس همسرتون باشه که با حفظ  آرامش رفع خواهد شد . شما میتوانید بعد از پریود همسرتان آزمایش خون بدید تا از حاملگی همسرتون مطمئن بشید .

10. با تشکر دوست عزیز....
    اگه پریود نشد آزمایش بدیم یا اگه شد بازم آزمایش بدیم؟/؟

11. reza63 نوشته است: سلام دکتر و خسته نباشدی ممنونم از راهنمایی شما . در ضمن من یک سوا دیگه دارم .
    نامزدم طبق توضیحاتی که دادم قرص مصرف نمود در مرحله اول 2 عدد قرص اچ دی مصرف کرد که زیاد  و مشکل حادی وجود نداشت ولی بعد از 12 ساعت  و مرحله دوم 2 عدد قرص اچ دی مصرف کرد که بعد از 2 ساعت از مصرف قرص شدیدا حالت تهوع داشت و کلا استفراغ کرد و من به ایشان توصیه کردم که بعد از نیم ساعت 2 تای دیگه مصرف کنه آیا مشکل خاصی وجود دارد  ؟ و یا در تاثیر دارو اثر میگذارد ؟
    آقای دکتر این رو هم عرض کنم که مصرف قرص در مرحله اول ساعت 5 بعد از ظهر بود  که مشکل خاصی وجود نداشت و مرحله دو در ساعت 5 بامداد فردای آن روز بود که بعد از 2 ساعت از مصرف قرص همراه با سردرد زیاد و حالت تهوع و استفراغ شدید بود . به همین خاطر من گفتم که بعد از نیم ساعت دوباره 2 تا قرص مصرف کنه . گفتم احتمال داره با این استفراغ قرص ها رو پس زده باشه .و با مصرف دوباره بعد از استفراغ باز خوشبختانه مشکل جدی پیش نیومده .
    خیلی ممنونم .

سلام،
    زمانی که برای استفراغ ذکر کردید، حد مرزی است؛ اگر استفراغ بعد از 2 ساعت رخ دهد مشکلی نیست و نیاز به تکرار مصرف قرص ندارد ولی قبل از 2 ساعت می بایست تجدید است. به نظر من تکرار مجدد در مورد شما تصمیم عاقلانه ای بوده است.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  12. iman5143 نوشته است: با تشکر دوست عزیز....
    اگه پریود نشد آزمایش بدیم یا اگه شد بازم آزمایش بدیم؟/؟

سلام،
    اگر پریود شد که موضوع بارداری منتفی است؛ اگر هم بیش از 10 روز از زمان موردنظر گذشت و پریود نشد، جهت بررسی احتمال بارداری آزمایش خون بدهید.

13. با عرض سلام خدمت جناب دکتر و تشکر از مطالب بسیار مفید شما.
    ببخشید که سؤالم را رک مطرح می کنم.
    من با نامزدم رابطه جنسی داشتم و مقداری از اسپرم (منی) نامزدم بر روی آلت تناسلی... من ریخته شده. الان 7 روز از قاعدگی من گذشته. ولی هنوز نشدم.
    امروز از بیبی چک هم استفاده کردم که منفی بود.
    در ضمن من بکارتم را دارم و این کار حدود 25 روز پیش رخ داده و در ضمن در این مدت به خاطر اختلاف با نامزدم عصبی هم بودم.
    هیچ کدام از علایم بارداری را هم ندارم و فقط کمر درد دارم.
    لطفا من را راهنمایی نمایید.
    با سپاس فراوان.

14. sara_ali نوشته است: با عرض سلام خدمت جناب دکتر و تشکر از مطالب بسیار مفید شما.
    ببخشید که سؤالم را رک مطرح می کنم.
    من با نامزدم رابطه جنسی داشتم و مقداری از اسپرم (منی) نامزدم بر روی آلت تناسلی... من ریخته شده. الان 7 روز از قاعدگی من گذشته. ولی هنوز نشدم.
    امروز از بیبی چک هم استفاده کردم که منفی بود.
    در ضمن من بکارتم را دارم و این کار حدود 25 روز پیش رخ داده و در ضمن در این مدت به خاطر اختلاف با نامزدم عصبی هم بودم.
    هیچ کدام از علایم بارداری را هم ندارم و فقط کمر درد دارم.
    لطفا من را راهنمایی نمایید.
    با سپاس فراوان.

سلام،
    اگر مطالب قبلی این تاپیک را مطالعه کرده باشید، به موارد مشابه شما مکرر پاسخ داده شدهاست با این چون این مورد استرس خاصی دارد بازهم پاسخ می دهم؛ با توجه به زمانهایی که اعلام کردید شما اگر پریودهای منظمی داشته باشید در حوالی روز تخمک گذاری رابطه جنسی داشته اید و در این روزها بیشترین احتمال بارداری وجود دارد. احتمال بارداری در شما منتفی نیست، 3 روز دیگر صبر کنید و اگر خونریزی در شما شروع نشد آزمایش خون جهت تعیین بارداری انجام دهید. نتیجه آزمایش تکلیف شما را مشخص خواهد نمود.

15. با عرض سلام مجدد و سپاس از راهنمایی شما.
    ببخشید جناب دکتر یک سؤال دیگه هم دارم ، با توجه به اینکه من بکارت دارم، اگر من همانطور که شما فرمودید باردار شده باشم چاره چیه؟ آیا بکارتم را از دست میدهم یا اینکه راهی یست؟
    خواهش می کنم که راهنمایی بفرمایید.
    با سپاس فراوان.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 10 از 57
رفتن به صفحه :    ... 10 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید