شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مشکل ناگهانی بینایی

1. سلام
    دوستان عزیز این سوال مربوط میشه به یکی از دوستانم که یه پسر 24 ساله است. من سوال رو از طرف ایشون مطرح میکنم و منتظر پاسخهای شما عزیزان هستم.

سوال:من مدتی هست چشام شدید ضعیف شده رنگ قرمز رو خیلی بد میبینم موقع نگاه کردن به تلویزیون گاهی انقدر به چشمام فشار وارد میشه که اشک از چشمام میاد نمیدونم چرا ولی یه دفعه اینطوری شده نوشته های متحرک زیر نویس رو هم نمیتونم واضح ببینم ، وقتی هم که از جام بلند میشم گاهی چشمام به طور کامل سیاه میشه دلیلش چیه ؟راهی برای درست شدن یا جلوگیری از بدترشدن داره؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. sepideh90 نوشته است: سلام
    دوستان عزیز این سوال مربوط میشه به یکی از دوستانم که یه پسر 24 ساله است. من سوال رو از طرف ایشون مطرح میکنم و منتظر پاسخهای شما عزیزان هستم.

سوال:من مدتی هست چشام شدید ضعیف شده رنگ قرمز رو خیلی بد میبینم موقع نگاه کردن به تلویزیون گاهی انقدر به چشمام فشار وارد میشه که اشک از چشمام میاد نمیدونم چرا ولی یه دفعه اینطوری شده نوشته های متحرک زیر نویس رو هم نمیتونم واضح ببینم ، وقتی هم که از جام بلند میشم گاهی چشمام به طور کامل سیاه میشه دلیلش چیه ؟راهی برای درست شدن یا جلوگیری از بدترشدن داره؟

با سلام
    دوست عزیز،توصیه اول میتونه ویزیت شدن توسط متخصصین چشم پزشکی باشه!بعدش در مورد ندیدنه زیر نویس در برنامه های تلویزیونی هم بگم بنا بر تجربه شخصی،چشمشون ضعیف شده باید با عینک به دیدنه برنامه بنشینند!و اما در مورد سیاهی رفتن چشمها در زمان بلند و برخاست شدن ،فکر کنم مربوط به  فشار خون در کاسه چشمهاشون باشه که همه این موارد با مراجعه به متخصص چشم پزشکی قابل تشخیص و درمانه!
    اما چند توصیه تجربی!!
    1- اگر کارشون با رایانه هست باید هراز گاهی از پشت اون بلند بشن و به مدت پانزده دقیقه به چشمها و گردنشون استراحت بدن!
    2- در هنگام خوندن مطالب،کتب و اینترنت حتماً فاصله نوشتار با چشمهاشونو رعایت کنن
    3- در نور شدید کمتر قرار بگیرن
    4- در تاریکی مطلق هم زیاد نباشن
    5- فشار خونشونو حتماً کنترل کنن
    6- زیاد و مستمر به دیدنه مانیتور و تلویزیون ننشینند
    7- از خوندن مطالب خیلی ریز اجتناب کنن
    و...
    اما حتماً به متخصص مربوطه مراجعه کنن
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. sepideh90 نوشته است: سلام

سلام

اگه اون سیاه شدن چشمها تنها موقع بلند شدن رخ میده باید بگم که میتونه به ضعف عمومی بدن مربوط باشه و ضعف عمومی بدن هم با بی خوابی یا کم خوابی بی ارتباط نیست.
    ساعت خوابشون به اندازه ی کافی باشه و استرسو از خودشون دور کنن.
    دو لینک زیر رو هم یه نیگا بندازین.

نمایش اسلاید (مشکلات بینایی)    

علامت یاب چشم

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. sepideh90 نوشته است: سلام

در موردی که گفتین بعد از نشستن و هنگامی که از جاتون بلند میشین چشماتون به طور کامل سیاه میشه تقریبا برای خیلی افراد و البته تو زمانهای مختلف پیش میاد و تا حدود زیادی ربطی به مشکل چشم نداره
    هنگامی که به مدت نسبتا طولانی جایی میشینیم چون بیشتر خون به قسمت پایینی بدن منتقل میشه وقت برخاستن از جامون مخصوصا اگه این برخاستن ناگهانی و با سرعت انجام بشه باعث تغییر و افت فشار خون میشه به صورتی که در یک لحظه مقدار کمی خون به قسمت سر و گردن میرسه و همین باعث سیاهی رفتن چشم و ایجاد یک حالت سنگینی در سر میشه که البته بعد از چند لحظه از بین میره و به حالت طبیعی بر میگرده
    این تجربه ی شخصی بنده هستش تو این مورد

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید