شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

درد قاعدگی

1. سلام...من 27 سالمه.الان چند روزه (شاید سه روز) که پریودم عقب افتاده. این در حالیه که حدود 10 روزه درد قاعدگی رو زیر شکمم احساس میکنم. به طوریکه هر روز احساس میکنم الانه که پریود بشم ولی حتی لک بینی هم ندارم. من بیست و چهارم خرداد با دوستم رابطه سطحی داشتم. خودش میگه منی به من ریخته نشده و البته همون موقع با دستمال خودمو چندین بار پاک کردم. من یه بار دو ماه پیش و یه بار 4 ماه پیش از روش اورژانسی استفاده کرده بودم که پریودم نامنظم شد.  اما احساس میکنم ماه گذشته نرمال بود. ولی این دفعه یکم شک دارم پریودم اصلا کی شروع و کی تموم شد و در چه روزی رابطه داشتم. فکر کنم (ولی مطمئن نیستم) که 18 خرداد پریودم تموم شد، 24 رابطه داشتم. معمولا بعد از 23 روز پریود میشم. و قاعدگیم گاهی کم خونه و 5 روز طول می کشه.این ماه استرس امتحاناتم رو داشتم ولی برای پریود شدن یا نشدن (به جز این یکی دو روز) استرس نداشتم... ممنون.

2. marjann نوشته است: سلام...من 27 سالمه.الان چند روزه (شاید سه روز) که پریودم عقب افتاده. این در حالیه که حدود 10 روزه درد قاعدگی رو زیر شکمم احساس میکنم. به طوریکه هر روز احساس میکنم الانه که پریود بشم ولی حتی لک بینی هم ندارم. من بیست و چهارم خرداد با دوستم رابطه سطحی داشتم. خودش میگه منی به من ریخته نشده و البته همون موقع با دستمال خودمو چندین بار پاک کردم. من یه بار دو ماه پیش و یه بار 4 ماه پیش از روش اورژانسی استفاده کرده بودم که پریودم نامنظم شد.  اما احساس میکنم ماه گذشته نرمال بود. ولی این دفعه یکم شک دارم پریودم اصلا کی شروع و کی تموم شد و در چه روزی رابطه داشتم. فکر کنم (ولی مطمئن نیستم) که 18 خرداد پریودم تموم شد، 24 رابطه داشتم. معمولا بعد از 23 روز پریود میشم. و قاعدگیم گاهی کم خونه و 5 روز طول می کشه.این ماه استرس امتحاناتم رو داشتم ولی برای پریود شدن یا نشدن (به جز این یکی دو روز) استرس نداشتم... ممنون.

سلام

این تاخیر در پریودتون میتونه به خاطر

اثر روش اورژانسی دوره ی قبل
    استرس از بارداری
    استرس امتحانات
    و ...  باشه.

احتمالا رابطه تون در روز 11 یا 12 سیکلتون بوده و در دوران پر خطر محسوب میشه و اگه پیشاب به واژن تماس نداشته بارداری منتفیه.
    من بیشتر نقش استرسو تو این تاخیر پر رنگ می بینم که اگه ریلکس باشین پریود میشین. در صورتی که این تاخیر بیشتر از 10 روز شد به پزشک مراجعه کنین.
    علامت یاب قاعدگی رو هم مطالعه کنین از امکانات جدید سایته.

توصیه می کنم در رابطه هاتون از کاندوم استفاده کنین و چیزی رو به قضا و قدر واگذار نکنین.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. t
    دوست عزیز اگر نگران بارداری هستی حداقل کار استفاده از بیبی چک است تا شر استرس خلاص شوی
    برای هر رابطه ای حتی سطحی از روشی استفاده کن که اینجوری به نگرانی نیافتی حداقلش کاندوم است

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. سلام...من قبلا یه پست گذاشتم که یه رابطه سطحی داشتم و گمان نمی کنم منی به من ریخته شده ولی هنوز پریود نشدم...الان فکر کنم 5 روزه گذشته و شما استرس رو به عنوان عامل اصلی حدس زدید...من هنوزم زیر شکمم احساس درد دارم انگار که بخوام پریود بشم ولی نمیشم...حتی امروز توهم زیادی داشتم که پریود شدم ولی نشده بودم...توی واژنم احساس داغی دارم...الان بیشتر از اینکه درد داشته باشم حس داغی دارم...این حس به خاطر چیه؟ ممنون

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. خسته نباشید
    من 23 سالمه چند ماهی میشه زمان پریود شدن یا مواقعی که ارضا میشم قسمت چپ زیر شکمم درد میگیره میخواستم بدونم علت این درد چی میتونه باشه؟ طبیعیه یا ممکن دلیلی داشته باشه؟
    ممنون میشم جواب بدید و عذر میخوام اگه سوالمو جای مناسبی مطرح نکردم...

6. شما میتونید با مراجعه به یه متخصص زنان مشکل خودتونو حل کنید تاخیر در پریود میتونه علل زیادی داشته باشه البته من هم نظر دوستمونو تایید میکنم استرس نقش اساسی داره البته گاهی وجود کیست هم میتونه عاملش باشه بهرحال رجوع به یه متخصص جواب  همه این احتمالات رو مشخص میکنه

7. mahnaz00 نوشته است: خسته نباشید
    من 23 سالمه چند ماهی میشه زمان پریود شدن یا مواقعی که ارضا میشم قسمت چپ زیر شکمم درد میگیره میخواستم بدونم علت این درد چی میتونه باشه؟ طبیعیه یا ممکن دلیلی داشته باشه؟
    ممنون میشم جواب بدید و عذر میخوام اگه سوالمو جای مناسبی مطرح نکردم...

سلام
    به احتمال قوی تخمدان چپ شما با فشار ناشی از ارگاسم یا پریود دچار تحریک و درد میشه. بهتره چکاپ بشید که از سلامت تخمدان هاتون اطمینان حاصل کنید.

8. marjann نوشته است: سلام...من قبلا یه پست گذاشتم که یه رابطه سطحی داشتم و گمان نمی کنم منی به من ریخته شده ولی هنوز پریود نشدم...الان فکر کنم 5 روزه گذشته و شما استرس رو به عنوان عامل اصلی حدس زدید...من هنوزم زیر شکمم احساس درد دارم انگار که بخوام پریود بشم ولی نمیشم...حتی امروز توهم زیادی داشتم که پریود شدم ولی نشده بودم...توی واژنم احساس داغی دارم...الان بیشتر از اینکه درد داشته باشم حس داغی دارم...این حس به خاطر چیه؟ ممنون

سلام

این حس داغی اگه مربوط به پریودتون نیست، ممکنه بیانگر این باشه که
    شما جزو دسته ای از خانما هستین که در دوران پریود یا قبل و یا بعد اون نیاز جنسی شون اوج می گیره.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  9. marjann نوشته است: سلام...من قبلا یه پست گذاشتم که یه رابطه سطحی داشتم و گمان نمی کنم منی به من ریخته شده ولی هنوز پریود نشدم...الان فکر کنم 5 روزه گذشته و شما استرس رو به عنوان عامل اصلی حدس زدید...من هنوزم زیر شکمم احساس درد دارم انگار که بخوام پریود بشم ولی نمیشم...حتی امروز توهم زیادی داشتم که پریود شدم ولی نشده بودم...توی واژنم احساس داغی دارم...الان بیشتر از اینکه درد داشته باشم حس داغی دارم...این حس به خاطر چیه؟ ممنون

دوست عزیز
    این حالت بیشتر بخاطر حالت آمادگی بخاطر پریود و عدم بروز خونریزیه و جای نگرانی نیست اگر پریود بشید برطرف میشه.توصیه میکنم آروم باشید تا پریود بشید و اینقدر بهش فکر نکنید چون  پرخونی کل واژن وجود داره که منجر به گرما هم میشه و علاوه بر این سطوح هورمونیتون هم در این حالت موثره.نمیدونم اما اگر تمایل دارید یه بی بی چک استفاده کنید یا چای زعفران بنوشید تا باعث کاهش استرس بشن و خونریزی رخ بده اما در کل بنظرم چیز مهمی نیست چون من هم تجربه میکنم معمولا این حالت رو

10. سلام من وقتی پریود میشم خیلی احساس درد در ناحیه شکم به خصوص کمر دارم به طوریه که با هیچ دارویی خوب نمیشه.ایا این طبیعیه یا نه؟ممنون

11. naSsioo نوشته است: سلام من وقتی پریود میشم خیلی احساس درد در ناحیه شکم به خصوص کمر دارم به طوریه که با هیچ دارویی خوب نمیشه.ایا این طبیعیه یا نه؟ممنون

سلام

البته یه مقدار درد طبیعیه مخصوصا شما که سنتون کمتره ولی علامت یاب قاعدگی رو مطالعه کنین شاید علتش براتون مشخص بشه.

12. سلام قبلا نوشته بودم که خیلی درد قاعدگی دارم ولی پریود نمیشم...همچنان درد قاعدگی دارم...الان دو هفته ای میشه که درد دارم البته دیروز و امروز کمتر بود...الان یک هفته است که تاخیر داشتم تو پریودم و  25 روز از رابطه گذشته... این بیببی چکی که من استفاده کردم اولش نوشته بود
    dip the strip upto allow end for 10 secs
    من ده ثانیه تا اونجایی که گفته بود در ادرار نگه داشتم ولی بعدش رو نفهمیدم نوشته بود
    add 3 drops specimen
    یعنی باید چی کار می کردم؟؟؟
    من فقط همینجوری نگهش داشتم تا 4 دقیقه و اون بالا یه خط قرمز اومد که گویا نگتیو (منفی) بود...ولی اون قسمتش رو نفهمیدم که باید چیکار میکردم...   با وجود گذشت 25 روز از ارتباط این نتیجه طبق روشی که من انجام دادم چقدر قابل اعتماده؟؟؟ ممنون

13. marjann نوشته است: سلام قبلا نوشته بودم که خیلی درد قاعدگی دارم ولی پریود نمیشم...همچنان درد قاعدگی دارم...الان دو هفته ای میشه که درد دارم البته دیروز و امروز کمتر بود...الان یک هفته است که تاخیر داشتم تو پریودم و  25 روز از رابطه گذشته... این بیببی چکی که من استفاده کردم اولش نوشته بود
    dip the strip upto allow end for 10 secs
    من ده ثانیه تا اونجایی که گفته بود در ادرار نگه داشتم ولی بعدش رو نفهمیدم نوشته بود
    add 3 drops specimen
    یعنی باید چی کار می کردم؟؟؟
    من فقط همینجوری نگهش داشتم تا 4 دقیقه و اون بالا یه خط قرمز اومد که گویا نگتیو (منفی) بود...ولی اون قسمتش رو نفهمیدم که باید چیکار میکردم...   با وجود گذشت 25 روز از ارتباط این نتیجه طبق روشی که من انجام دادم چقدر قابل اعتماده؟؟؟ ممنون

سلام

نحوه ی استفاده از بی بی چک رو اینجا بخونین.
    با وجود یک خط قرمز بارداری منتفیه و رابطه ی شما جوری نبوده که بخواد بارداری رخ بده.
    بی بی چک 3 هفته بعد از نزدیکی قابل اعتماده.

14. naSsioo نوشته است: سلام من وقتی پریود میشم خیلی احساس درد در ناحیه شکم به خصوص کمر دارم به طوریه که با هیچ دارویی خوب نمیشه.ایا این طبیعیه یا نه؟ممنون

دوست عزیز
    اگر درد تا این حد شدید اول توصیه میکنم به ماما یا متخصص مراجعه کنید و یه سونوگرافی انجام بدید تا مطمئن بشید کیست ندارید و علت درد از وجود کیست نباشه.اگر کیست ردبشه معمولا این درد همون سندرم پیش از قاعدگی در نظر گرفته میشه که برای اکثر خانمها پیش میاد و توصیه میکنم نهایتا از مسکن هر 8 ساعت استفاده کنیدو سعی کنید فعالیت شدید نداشته باشید .

15. با سلام من حدود 2ساله ازدواج کردم اوایل پریودم خیلی نامرتب شده بود پیش پزشک زنان رفتم آزمایش های تیروئید پرولاکتین و... ازم گرفت گفت مشکلی نداری الان پریودم مرتب شده ولی دو روز اول قاعدگی فقط لک می بینم می خواهم باردار شوم  نمی دونم مشکلم چیه می تونید کمکم کنید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 3
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید