شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

نفس تنگي و خشكي گلو

1. Sa0ye

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام من ١٨ سالمه و گاهي دچاره نفس تنگي ميشم  و ته گلوم احساسه خشكي ميكنم با دويدن حتي خيلي كوتاه نفسم ميگيره البته نه خيلي بعد از دويدن طولاني مدت هم تا نيم ساعت سرفه ميكنم ( تعداد سرفه ها زياد نيست شايد دقيقه اي يكي دوتا) گاهي هم توي قفسه سينم احساسه درد ميكنم هم سمت چپ هم سمت راست ( البته بيشتر سمت چپ) درد رو بدون فعاليت خاصي هم حس ميكنم گاها هم سرگيجه دارم ضربان قلبم هم بالاي ٨٠ بيشتره وقتا

2. کدوم منطقه از ايران هستيد

اين روزها گرد و غبار غرب کشور تا تهران باعث سرفه می شه.

سعی کنيد به جای سرفه هنگام احساس گرفتگی گلو با روش قورت دادن آب دهان و گلو اين احساس را برطرف کنيد و سرفه را تا حد امکان به تعويق بياندازيد تا حنجره آسيب کمتری ببيند.

سعی کنيد تنفس شکمی رو ياد بگيريد.
    هر روز در خانه تمرين تنفس شکمی انجام دهيد.
    تنفس شکمی را هنگام دويدن و کوه پيمايی انجام دهيد

خواهشی که از اغلب خانم ها دارم اينه که به باشگاه بدنسازی با وزنه مراجعه کنند و در مقابل مربی لخت بشوند تا سينه اشون مورد مشاهده قرار بگيره ( سينه نه پستان)

سينه اکثر خانم های ايرانی به دليل اينکه ورزش نمی کنند تو رفته هست که هم باعث درد می شه هم سبب تنگی نفس می شه.

مربی می تونه ورزش هايی با وزنه  بهتون بده که سينه بياد بيرون و اين رو بايد ادامه بديد.

شاداب باشيد

ژاسينا

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. Sa0ye نوشته است: سلام من ١٨ سالمه و گاهي دچاره نفس تنگي ميشم  و ته گلوم احساسه خشكي ميكنم با دويدن حتي خيلي كوتاه نفسم ميگيره البته نه خيلي بعد از دويدن طولاني مدت هم تا نيم ساعت سرفه ميكنم ( تعداد سرفه ها زياد نيست شايد دقيقه اي يكي دوتا) گاهي هم توي قفسه سينم احساسه درد ميكنم هم سمت چپ هم سمت راست ( البته بيشتر سمت چپ) درد رو بدون فعاليت خاصي هم حس ميكنم گاها هم سرگيجه دارم ضربان قلبم هم بالاي ٨٠ بيشتره وقتا

با سلام
    دوست عزیز،در مورد درد سینه و نفس تنگیتون توصیه میکنم به یک متخصص قلب و عروق مراجعه کنید و تحت نظر ایشون تستهای ورزشی خاص تنفس و قلب رو انجام بدید چون سمت چپ قفسه سینه درد داره کمی محتاط تر عمل کنید!بعدش اگر نیاز شد با یک متخصص ریه و مجاری تنفسی هم مشاوره داشته باشید!در هرحال با آرامش حتماً پیگیر موضوع باشید انشالله مشکلی نیست
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. Sa0ye

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام ممنون از رهنماييتون
    بايد بگم كه اهواز زندگي ميكنم و از وقتي هم كه گردو خاك ميشد سال به سال من نفس تنگيام بيشتر شد امروز علاوه بر خشكي توي گلو ,احساس سنگيني يا يه همچين چيزي هم توي قفسه سينم ميكردم و اينكه تنگي نفسم فقط مختصه زمان گردو خاك نيست.
    بله مدام اب ميخورم چون شنيده بودم اب سرد مخصوصا اب يخ خيلي بهتره حالا اين درسته؟
    درد قفسه سينم هم تا پارسال پشت جناغم بود و وسط قفسه سينه اما الان بيشتر سمت چپه گاهي تير ميكشه گاهي درد ملايمه گاهي هم علي رغم عصبانيت يا فعاليت خوبه خوبه

5. با سلام

ژاسینای گرامی میشه در مورد ورزش و فرو رفتگی سینه بیشتر توضیح بدی؟
    منظورت اون ناحیه از جلوی گردن هست که بین 2تا چیز رگ مانند هست؟

من چون ورزش میکنم میخوام ببینم اینی که گفتین (عدم وجود ابن فرو رفتگی با ورزش) شامل حالم میشه یا نه؟

ممنون
    امیدوارم سوالم باعث نشه از سوال دوستمون sa0ye دور بشیم.

پیروز باشید

6. Sa0ye

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    منم ممنون ميشم اگه توضيح بديد
    اينم اضافه كنم كه هميشه وقتي دراز ميكشم نفسم تنگ ميشه

7. Sa0ye نوشته است: سلام ممنون از رهنماييتون
    بايد بگم كه اهواز زندگي ميكنم و از وقتي هم كه گردو خاك ميشد سال به سال من نفس تنگيام بيشتر شد امروز علاوه بر خشكي توي گلو ,احساس سنگيني يا يه همچين چيزي هم توي قفسه سينم ميكردم و اينكه تنگي نفسم فقط مختصه زمان گردو خاك نيست.
    بله مدام اب ميخورم چون شنيده بودم اب سرد مخصوصا اب يخ خيلي بهتره حالا اين درسته؟
    درد قفسه سينم هم تا پارسال پشت جناغم بود و وسط قفسه سينه اما الان بيشتر سمت چپه گاهي تير ميكشه گاهي درد ملايمه

گاهي هم علي رغم عصبانيت يا فعاليت خوبه خوبه

درود

ممنون که بيشتر توضيح نوشتين

با توضيحتون مطمئن شدم که از تو رفتگی جناغ  سينه و تازگی ها از تورفتگی قفسه سينه در رنج هستيد.
    و همينطور مطمئن شدم که سرفه های شما به گرد و غبار مربوط می شه
    آب يخ به گلو و حنجره آسيب می زنه. آب با دمای معمولی نوش کنيد.

فرو رفتگی قفسه سينه زياد به چشم نمی ياد ولی مهم است. اين موضوع به دليل درس يا کتاب خوندن زياد ، درست ننشستن پشت کامپيوتر و رانندگی ايجاد می شه و تنها راه حلش کار با وزنه هست.

حتمن به باشگاه بدن سازی مراجعه کنيد.
    مربی کمکتون می کنه. به طور درازکش با هالتر يا روش های مختلف ديگه قفسه سينه شما را بهتر خواهد کرد. البته شايسته هست که صبور باشيد . هفته ای 3 جلسه حداقل شش ماه طول می کشه و لازم هست که ادامه هم بدين چون دوباره برمی گرده.

از دويدن در هوای غبار آلود پرهيز کنيد اما اگه خيلی دوست داشتيد در آن روز يک قاشق مرباخوری از شربت خلط آور گايافنزين ميل کنيد.

شاداب باشيد

ژاسينا

8. sima_65 نوشته است: با سلام

ژاسینای گرامی میشه در مورد ورزش و فرو رفتگی سینه بیشتر توضیح بدی؟
    منظورت اون ناحیه از جلوی گردن هست که بین 2تا چیز رگ مانند هست؟

من چون ورزش میکنم میخوام ببینم اینی که گفتین (عدم وجود ابن فرو رفتگی با ورزش) شامل حالم میشه یا نه؟

ممنون
    امیدوارم سوالم باعث نشه از سوال دوستمون sa0ye دور بشیم.

پیروز باشید

درود بر شما

منظور وسط عمودی سينه يعنی جناغ سينه و وسط افقی سينه يعنی جايی که پستان ها قرار دارد می باشد.

يا کمی پايين تر از پستان ها

در اثر کتاب خوندن زياد قفسه سينه از ميان به داخل فرو می ره.

در خانم ها چون پستان بزرگ تر هست روی اين گودی رو می پوشونه و خانم ها به گودی ميان سينه خود پی نمی برند.

پس لازم است که با معاينه مربی يا پزشک يا خودشون با دست ، گودی  ميان قفسه سينه خود رو کشف کنند.

تنها راه علاج ؛ کار با وزنه هست. دويدن و شنا نيز می تواند برای درد مفيد باشد اما نمی تواند فرورفتگی  را از ميان ببرد.

شاداب باشيد.

ژاسينا

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید