شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

یه نکته ی سخت ذهنمو مشغول کرده: شک به رابطه قبلی

1. می دونم سوالم اشتباهه نباید بپرسم ولی چه کنم شک امونم نمیده .
    من و نامزدم چند روز قبل بعد یه ماه با هم رابطه عاشقونه داشتیم در حد خوردن دیدن و لمس کردنه بالا تنه !
    دختر خوبی و از خانواده خوبیم هست فقط یه چیزی هست که مشغولم کرده اون اینکه واسه رابطه سریع اماده شد و قبول کرد ! می دونم این شک اشتباه چون داشتم یه مقاله می خوندم در مورد همین موضوع که بنده خدایی زنش تو اولین رابطه خیلی باهاش راحت بود و شوهره بهش شک کرد .
    سوال منم اشتباهه از طرفی این قد از گوشه و کنار حرف دخترای بی حیا هست که نگو .
    من خودم تا حالا رابطه ای نداشتم فقط یه بار با یه دختر مذهبی آشتا شده بودم اون خیلی رو این مسایل حساس بود اگه دست بهش می زدم فشارش می افتاد به سختی میزاشت بهش دست بزنم و شاکی می شد .
    از طرفیم سینه نامزدم بزرگه شایدم از نظر من بزرگه چون شنیده بودم سینه دختر باید تو دهن جاشه ولی این جا نمی شد . ولی تو دستم جا میشه.
    از طرفیم یکی از سینه هاش نوک نداره باید بکشمش تا نوکش دراد . ولی اون یکی نوک داره من شنیده بودم زنها تا بچه دار نشنو بچه از شون شیر نخورذه نوک سینشون در نمیاد.

از طرفی دیگم هاله دور سینشم بزرگ بود مثلا دهنم باز می کردم هالش تو دهنم بود .
    نمی دونم چیکار کنم ! کمکم کنین !
    تو رفتار عادی دختر خوبیه ولی تو این زمینه انگار از خداش بود من بگم بیا شروع کنیم !

2. دوست عزیز بهت پیشنهاد میکنم اگه اینقدر تو شک و تردید به سر می بری اصولا زندگی مشترک با این خانومو شروع نکنی!!!!
    چرا همیشه اولین استدلال و فکری که به نظرمون میرسه موارد بد و ناراحت کننده است؟ چرا فکر نمی کنین نامزدتون زن گرم مزاجیه؟ چون شما رو دوست داشته با عشق به معاشقه با شما جواب مثبت داده؟!
    استدلالتون در رابطه با مدل سینه و رنگ و...هم که به نظر من کاملاً بچه گانه است!!! خوب هر زنی با توجه به خصوصیات فیزیکی اش بدنش یه شکلیه...این چه حرفیه که شما می زنین؟!!!
    به نظر من خیلی خیلی بیشتر فکر کنین

تشکر شده توسط : 6 کاربر
  3. amin87 نوشته است: می دونم سوالم اشتباهه نباید بپرسم ولی چه کنم شک امونم نمیده .
    من و نامزدم چند روز قبل بعد یه ماه با هم رابطه عاشقونه داشتیم در حد خوردن دیدن و لمس کردنه بالا تنه !
    دختر خوبی و از خانواده خوبیم هست فقط یه چیزی هست که مشغولم کرده اون اینکه واسه رابطه سریع اماده شد و قبول کرد ! می دونم این شک اشتباه چون داشتم یه مقاله می خوندم در مورد همین موضوع که بنده خدایی زنش تو اولین رابطه خیلی باهاش راحت بود و شوهره بهش شک کرد .
    من خودم تا حالا رابطه ای نداشتم فقط یه بار با یه دختر مذهبی آشتا شده بودم اون خیلی رو این مسایل حساس بود اگه دست بهش می زدم فشارش می افتاد به سختی میزاشت بهش دست بزنم و شاکی می شد .
    از طرفیم سینه نامزدم بزرگه شایدم از نظر من بزرگه چون شنیده بودم سینه دختر باید تو دهن جاشه ولی این جا نمی شد . ولی تو دستم جا میشه.
    از طرفیم یکی از سینه هاش نوک نداره باید بکشمش تا نوکش دراد . ولی اون یکی نوک داره من شنیده بودم زنها تا بچه دار نشنو بچه از شون شیر نخورذه نوک سینشون در نمیاد.

تو رفتار عادی دختر خوبیه ولی تو این زمینه انگار از خداش بود من بگم بیا شروع کنیم !

با سلام
    دوست عزیز،همین چنددقیقه پیش ایمیلی از دوستان داشتم که خیلی جالب بود !میگفت مجنونی در بین نمازه یک شخصی از وسط سجاده ایشون گذشت و نمازه ایشونو قطع کرد،اون فرد به اعتراض به مجنون گفت چرا نمازمو قطع کردی؟ مجنون گفت منکه عاشقه لیلیم تورو ندیدم توکه عاشق خدایی چطور منو دیدی؟؟پس عشق بین تو و اون معبود وجود نداره!! بگذریم!اینا رو گفتم که حرفهای بعدی رو بگم !خب، فقط توصیه میکنم که اگر صرفاً به خاطر اندام این خانم دارید با ایشون ازدواج میکنید ،بهتره که اینکاررو نکنید!!چون ازدواج تنها به داشتن روابط جنسی ختم نمیشه هزار تا مورد دیگه هم وجود داره!مسائلی همچون مسائل اخلاقی،بساز بودن،باهم بودن در خوشی ها و ناخوشی ها و.... ودر نهایت عشق بهم که مهمترین اساس زندگی هر کسی هست در اون نقش بسزائی داره!البته نمیخوام از نظر جسمانی بگم مشکلی نیست!و نباید اونو در نظر گرفت !!منظورم اینه که  اگر پسری دختری رو بخواد این چیزها نمیتونه مشکل ساز بشه!و برعکس!!از توضیحاتتون مشخصه که هنوز شما به ایشون دل ندادید!و این میتونه در آینده براتون مسئله ساز بشه!تنها پیشنهادم اینه که هرگاه به واقع و از روی عشق حقیقی ،دختری رو  دوست داشتید آنگاه پا به راهه تشکیل خانواده بزارید در غیر اینصورت قطعاً با مشکل روبرو خواهید شد.
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 7 کاربر
  4. با سلام

با اجازه ی دوستان منم نظرمو می گم

دوستی داشتم که با سه نفر قبل از ازدواجش در ارتباط بود. البته در فواصل زمانی جداگانه. به خاطر هر دلیلی که به خودشون مربوط بود با هر سه نفرشونم رابطه ی جنسی داشت. با اولی حدود 3 سال متوالی. با دومی حدود 10 ماه متوالی. با سومی حدود 2 سال متوالی.
    وقتی تمامی این رابطه ها تموم شدن و تصمیم به ازدواج گرفت، با هم که حرف می زدیم فهمیدم که همسر آینده اش از اون پسرهای مثبت روزگاره که تا حالا دستش به هیچ دختری نخورده و جز مادرش و خواهراش دختر دیگه ای رو انقدر از نزدیک و بدون حجاب ندیده! دیگه چه برسه به رابطه ی جنسی و این چیزا.
    دوستم می گفت تموم ترسم از اینه که بار اول که بخوایم یه معاشقه ی ساده یا رابطه داشته باشیم اون از مهارت من، پی ببره به گذشته ام!
    الان تقریبا دو ماهی هست که ازدواج کردن. اول با اون صحبت کردم و بعد تصمیم گرفتم اینا رو اینجا بنویسم.
    ازش شنیدم به حدی خودشو به مبتدی بودن زده که انگار حتی از دست زدن به بدن همسرش شرمش می یاد! یا اینکه بلد نیست حتی با لب و زبون همسرش بازی کنه.
    گذشته ی اون فرد به خودش مربوطه. اینا رو گفتم تا خدمت این کاربر عزیز عرض کنم اگه یه نفر بخواد چیزی رو پنهون کنه مخصوصا اگه اینجور مسائل باشه...به راحتی می تونه خودش رو مبتدی نشون بده. این اصلا کاری نداره واقعا!
    اینکه نامزد شما میل داشته و گویی منتظر پیشنهاد شما بوده برای معاشقه، می تونه نشون دهنده ی علاقه ی زیادش به شما باشه. ما خانم ها، وقتی کسی رو از اعماق وجودمون دوست داشته باشیم و از همه ی لحاظ (شرعی،موقعیتی،حسی و ...) امکان برقرار کردن رابطه ی جنسی رو باهاش داشته باشیم، برای رخ دادن این اتفاق لحظه شماری می کنیم و وقتی زمانش می رسه با اشتیاق زیادی این کار رو انجام می دیم و سعی می کنیم همه جوره خودمونو تقدیم کسی که دوستش داریم کنیم و .....
    همه ی اینها شدت زیادی خواهند گرفت اگه اون رابطه و معاشقه برای بار اول باشه که اتفاق می افته
    به طور یقین شما مردها هم همینطور هستید.
    پس سعی کنید با نگرش مثبتی رفتار اون روز نامزدتون رو بررسی کنید و از تمامی کارها و رفتارهای خوبی که ازش دیدین خوشحال باشین. به مرور زمان خواسته ها و نیازهای جنسی تون رو براش بازگو کنید و از اون هم بخواین برای شما بازگو کنه تا اینجوری موفقیت بیشتری رو در روابطتون شاهد باشین. بعضی افراد از این کار دوری می کنند و همه چیز رو به شریک جنسی شون واگذار می کنند تا بیاد نیازهای اونها رو کشف کنه. این کار زمان زیادی می بره و ممکنه طرفین رو نسبت به رابطه شون سرد کنه.
    شنیده هاتون راجع به بدن خانم ها رو سعی کنید بذارین یه گوشه ی دور از دسترس ذهنتون!
    از خودش بخواین بدنش رو براتون شرح بده. اون می تونه باظرافت و لطافت خاصی اینکارو براتون انجام بده. چون شما قبل از ایشون با کسی نبودین و شناختتون کافی نیست!
    می تونید از همین سایت خوب و مفید هم بهره ی کافی رو ببرید. در جستجوی سایت اطلاعات کاملی برای همه ی ماها هست. اگه درگیری های ذهنی دیگه ای هم داشتین بیاین همینجا پست بذارین تا کاربرای فهیم و عزیزمون راهنمایی تون کنند.
    امیدوارم روابط بعدی تون پربار تر باشه و سرشار از لذت برای هر دوی شما.
    شاد باشین.

تشکر شده توسط : 12 کاربر
  5. hoomanof

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    من با این نظر که خیلی از دوستان میگن رابطه ی گذشته ی هر فرد به خودش مربوطه و یا اینکه وفاداری بعد از ازدواج مهمه به شدت مخالفم,دوستان رفتارهای هر شخص رو(رفتار جنسی,عاطفی,اجتماعی...) گذشته ی اون فرد میسازه هیچ وقت انسان نمیتونه گذشته ی خودشو پاک کنه وقتی فردی از سنین نوجوانی یاد میگیره که هیجانات و شهوتشو کنترل کنه مطمعن باشید بعد از ازدواج ودر تمام مراحل زندگیش رفتار ایمنتری رو از خودش بروز میده شما فکر میکنید علت این همه خیانت تو جامعه ی ما چیه؟؟؟ریشه ی اکثر خیانت ها ناتوانی فرد در کنترل هیجانات لحظه ای است.مطمعن باشید کسی که قبل از ازدواج حاضره با 3 نفر رابطه ی جنسی برقرار کنه اگه بعد ازدواج یه مشکل کوچیک تو روابط زناشوییش به وجود بیاد احتمال اینکه خیانت کنه خیلی زیاده چون از سنین جوانی به رابطه ی بدون تعهد و بدون مسئولیت عادت کرده.البته سوء تفاهم نشه منظور من امثال کسایی هستن که hale خانم مثال زدن که متاسفانه تو جامعه  کم هم نیستن نه کسانی که یه موقعی با کسی میخواستن ازدواج کنن و بنا به دلایلی به هم خورده.در کلام اخر میخواستم از دوستان خواهش کنم یه مقدار با احتیاط بیشتری نظر بدن چون ممکنه برا خیلیا سوء برداشت به وجود بیاد

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  6. جناب امین
    به نظرم بهتره هر چه سریعتر رابطه تون رو قطع کنید
    با توجه به فکر هایی که توی ذهنتون دارید در آینده دچار مشکل میشید
    در آینده هم اگه با کسی تصمیم به ازدواج داشتید حتما از ارتباطتون با این خانوم براش بگید!

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  7. white_24

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    اول ممنون از
    aliyan  
    عزیز بابت مثال زیباشون ..
    واقعا برام عجیب بود این توصیف های شما از بدن نامزدتون.. کدوم اینا غیر طبیعی بود؟ به قول یکی از دوستان هر کی خصوصیات فیزیکی متفاوتی داره .. شما در حال به قول خودتون یه رابطه عاشقانه بودید یا وارسی کردن رفتار و بدن نامزدتون ..

به نظر من زودتر جدا شید چون به اون دختر کمک می کنید که آینده ی تاریکی نداشته باشه با تشکیل زندگی با یه فرد شکاک ..

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  8. دوست عزیر من 21 سالمه هیچ رابطه ای نداشتم،حتی دوست پسرم ندارم!

نوک سینم برجستس،به حدی هم گرم مزاجم که لحظه شماری میکنم برای رابطه جنسی!

قضاوت عجولانه رو بذارین کنار!فوقش میتونین ببینین نامزدتون چه طبعی داره!شاید خیلی گرمه که این  اتفاق افتاده!بد به دلتون راه ندادید! به جاش فکر کنید در اینده چه رابطه ی گرم و عالی با همسرتون داشته باشین!

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  9. hoomanof نوشته است: من با این نظر که خیلی از دوستان میگن رابطه ی گذشته ی هر فرد به خودش مربوطه و یا اینکه وفاداری بعد از ازدواج مهمه به شدت مخالفم,دوستان رفتارهای هر شخص رو(رفتار جنسی,عاطفی,اجتماعی...) گذشته ی اون فرد میسازه هیچ وقت انسان نمیتونه گذشته ی خودشو پاک کنه وقتی فردی از سنین نوجوانی یاد میگیره که هیجانات و شهوتشو کنترل کنه مطمعن باشید بعد از ازدواج ودر تمام مراحل زندگیش رفتار ایمنتری رو از خودش بروز میده شما فکر میکنید علت این همه خیانت تو جامعه ی ما چیه؟؟؟ریشه ی اکثر خیانت ها ناتوانی فرد در کنترل هیجانات لحظه ای است.مطمعن باشید کسی که قبل از ازدواج حاضره با 3 نفر رابطه ی جنسی برقرار کنه اگه بعد ازدواج یه مشکل کوچیک تو روابط زناشوییش به وجود بیاد احتمال اینکه خیانت کنه خیلی زیاده چون از سنین جوانی به رابطه ی بدون تعهد و بدون مسئولیت عادت کرده.البته سوء تفاهم نشه منظور من امثال کسایی هستن که hale خانم مثال زدن که متاسفانه تو جامعه  کم هم نیستن نه کسانی که یه موقعی با کسی میخواستن ازدواج کنن و بنا به دلایلی به هم خورده.در کلام اخر میخواستم از دوستان خواهش کنم یه مقدار با احتیاط بیشتری نظر بدن چون ممکنه برا خیلیا سوء برداشت به وجود بیاد

اول از همه امیدوارم برای شخص شما سوءبرداشت پیش نیاد!

برادر من
    گذشته ی هر فرد به خودش مربوطه دیگه! غیر از اینه؟ گذشته ی شما یا من به هر فرد دیگه، به جامعه مون، به همسر آینده مون، به همکارامون یا هرکسی که در نظرتون هست چه ارتباطی خواهد داشت آخه؟
    هر انسانی طبق اعتقادات، فرهنگ، خانواده، شخصیت، فهم و درک، و خیلی چیزهای دیگه یه چهارچوب برای زندگی خودش تعریف می کنه و توی همون چهارچوب هم زندگی اش رو سپری می کنه. نتیجه ای که اون انسان از روابط، زندگی، کار، یا هر چیز دیگه به دست می یاره (چه مثبت و چه منفی) به پای خودش نوشته می شه. اینکه من دوست دارم با هر شخصی که از راه می رسه و پاشو توی زندگیم می زاره رابطه ی جنسی برقرار کنم و یا اینکه شما دوست داری هر فردی رو که وارد زندگی ات می شه با یه اخم بدرقه اش کنی و حتی حاضر نشی بهش فرصت ابراز وجود بدی فقط به شخص من و شخص شما مربوط خواهد بود. کنترل کردن هیجانات و ریشه ی خیانت ها و مسئولیت ها و تعهدات و چیزهایی که شما ازشون نام بردی هیچ گونه ارتباطی به گذشته ی فرد و نحوی سپری کردن اون نداره. من اصلا نمی خوام برم توی جبهه ی موافق و بگم همه ی انسانها آزادن که قبل از زندگی مشترکشون روابط جنسی آزاد رو تجربه کنن. من اصلا نمی خوام این حرفو بزنم چون برای شخص خودم خیلی جای نفی و نقض داره، اگرم بخوام یه طرفداری کوچیک بکنم باز محکوم می شم و همه ی کاربرای عزیزی که براشون احترام خاصی قائلم منو سرزنش می کنن! من فقط می خوام بگم اینکه هر فردی قبل از ازدواجش رابطه ی جنسی رو تجربه کنه نمی تونه سند و مدرکی باشه مبنی بر اینکه اون در زندگی آینده و مشترکش با یه آدم وفادار!!!!!!  حتما خیانتکار می شه یا اگه بهش بگن بالای چشمت یه جفت ابروی خوشگل هست پاشه بره دنبال کارهای مجردی اش و روابط جنسی غیر متعارف و غیرقانونی و این چیزا!
    هیچ فردی نمی تونه زندگی اش رو از بدو عاقل شدن جوری پایه گذاری کنه که همه چیز خوب طی بشه تا زندگی آینده ی بی نهایت مثبتی در پیش داشته باشه. هیچ فردی نمی تونه خودش رو همیشه وفادار و خالی از هیجانات دوران نوجوانی و جوانی نگهداره فقط واسه اینکه در آینده ریشه ی خیانت ها خشک بشه! توی هر شرایطی، هر فردی، اگه یه رابطه ی عاطفی با یه جنس مخالف برقرار کنه..به مرور زمان اون علاقه و محبتی که بینشون هست ایجاد وابستگی می کنه و این خودش می تونه جرقه ی شکل گیری هیجانات جنسی رو بزنه و اون هیجانات شروع به رشد و ارضا و تخلیه بگیره. این امر آیا واقعا می تونه مسبب به وجود اومدن خیانت های احتمالی در آینده ی توهمی بشه؟ هر فردی مسئول کارها و زندگی شخصی خودش هست. هر فردی خودش باید بر طبق اصول جامعه، محیط پیرامونش، نیازها و اعتقاداتش، و خیلی چیزهای دیگه زنگی اش رو پیش ببره، اون وقت در این مسیر می تونه به آینده ی مثبت و وفادارانه اش!!!!  هم توجهات قابل قبولی داشته باشه و از کنار برخی مسائل به سادگی رد نشه.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  10. hoomanof

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    hale خانم با بخش زیادی از صحبتات موافقم دقیقا گذشته ی هر فرد به خودش مربوطه و به هیچ کس دیگری مربوط نیست ولی وقتی دو نفر که می خوان با هم ازدواج کنن این گذشته رو نباید نادیده گرفت(البته این نظر شخصیه منه).این گذشته تو همه ی ابعاد شخصیتی فرد تاثیر میذاره مثلا من بعضیا رو دیدم که خودشون میدونن قطعا شرایط ازدواج با هم رو ندارن مثلا دختره 4 سال از پسره بزرگتره یا اصلا از هیچ نظر به هم نمیخورن ولی انقدر به رابطشون ادامه میدن تا کار به جاهای باریک میکشه این یعنی رابطه ی بدون مسئولیت و این چزیه که من بهش اشاره کردم.یکی از دوستام با دختری دوست بود که اون دختر در اثر روابط متعدد باکرگیشو از دست داده بود وبه دوستم میگفت من هر عشقو حالی خواستم میکنم وهر وقت خواستم ازدواج کنم با یه عمل ترمیمی همه چی رو مثل روز اولش میکنم.به نظر شما زمانی که این شخص ازدواج میکنه میتونه ادم قابل اطمینانی باشه؟؟؟؟پس واقعا گذشته ی افراد خیلی هم بی اهمیت نیست...

11. با سلام

اول از همه اینکه آقای محترم شما خیلی خودخواهی !
    چرا فکر میکنی تعهد و کنترل روابط قبل از ازدواج فقط برای دختر هست؟
    مگه وفاداری فقط باید از طرف زن باشه؟
    اگر فکر میکنید روابط قبل از ازدواج تعهد و مسئولیت فرد رو توی زندگی کم میکنه و زمینه خیانت رو براش راحتتر میکنه،پس چرا اقایون این مورد براشون صادق نیست؟؟؟؟

فکر نمیکنید مردی که روابط زیادی رو تست کرده میتونه به محض اینکه چیزی که میخواد رو در همسرش نبینه بهش خیانت بکنه؟؟؟؟؟

پس این مورد زن و مرد نداره لطفا بیخودی مرزو حدود برای جنسیت ها تعیین نکنید،ما خیلی تغییرات کردیم نسبت به پدر و مادر هامون منکرش نیستیم همه ما گاهی توی مسایل مختلف بهشون میگیم مامان بابا اون برا  قدیما بود،برای دوره شما بود......
    پس چرا نمیخواهیم تو این موارد که میگن پسر قبل از ازدواج ازاده اما دختر نه باهاشون مخالفت کنیم (حتی یک پسر میتونه به این نظریه قدیمی شاکی باشه و خودش رو کنترل کنه اما کم هستن اینجور پسر ها )

در مورد جناب امین:شما که اینجور آدمی هستی چرا به اون دختر پیشنهاد دادی که بعد نسبت به برخوردش شک کنی؟
    شاید الان هم اون دختر به شما شک کرده که قبل از ایشون به چند نفر دیگه هم پیشنهاد دادی، این برات مهم نیست؟
    چرا باید و نباید رو روی رفتار طرفت میزاری بجای خودت؟
    اصلا قبول این خانم رابطه داشته قبلاً 1.الان که فقط با هم دوستید تعهدی بهت نداده باهات ازدواج کنه
    2.خودت هم قبل ازدواج رابطه داشتی نمونش رابطت با همین خانم.

من نمیدونم تا کی باید در گیرروابط قبل از ازدواج یا گواهی سلامت پزشکی برای شروع یک زندگی باشیم.
    روابط جنسی یک نیازه مثل تشنگی به آب ،چرا فکر میکنید یه دختر قبل ازدواج نمیشه تحریک بشه؟
    یعنی حس نیاز جنسی یک دختر باید یکباره و در یک لحظه اونم فقط توی خونه شوهرش بروز کنه؟؟؟؟

معذرت اگر تند رفتم
    صحبت در این مورد تمامی نداره پس با همین چند تا جمله کمی به خودمون بیاییم و نگفته ها رو خودمون بگیم و درک کنیم.

پیروز باشید

تشکر شده توسط : 7 کاربر
  12. سلام
    منم با سیما جون موافقم اگه تعهدی هست دوطرفه هستش هم زن و هم مرد اگه یه زن باید پاک باشه قطعا همسرشم باید پاک باشه.نکته مهم که میخوام اضافه کنم اینه که اقایون ایرانی خیلی برا خانمشون رویایی فکر میکنن که باید چی باشه چطوری رفتار کنه چه شکلی باشه .... ولی آیا شده یه لحظه فکر کنید خودتون باید چطوری باشید؟جنس دوس داشتن شما با خانما فرق داره.شخصیتهای هر کسی در بروز با عشقم فرق داره یه خانم عشق براش خیلی خیلی مهمه و احترام میذاره به طرفش و تمام سعیش خوشحالی طرف مقابله حتی اگه خودش دوست نداشته باشه یه رفتار خاصی بر عکس شما مردا که فقط خودتون میبینید و وقتی یه زن انقدر براتون ارزش قائله بهش تهمتم میزنید به راحتی که رابطه داشته فلانه و ...
    امیدوارم ذهنتون بازتر شه و عادلانه قضاوت کنید

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  13. hoomanof نوشته است: hale خانم با بخش زیادی از صحبتات موافقم دقیقا گذشته ی هر فرد به خودش مربوطه و به هیچ کس دیگری مربوط نیست ولی وقتی دو نفر که می خوان با هم ازدواج کنن این گذشته رو نباید نادیده گرفت(البته این نظر شخصیه منه).این گذشته تو همه ی ابعاد شخصیتی فرد تاثیر میذاره مثلا من بعضیا رو دیدم که خودشون میدونن قطعا شرایط ازدواج با هم رو ندارن مثلا دختره 4 سال از پسره بزرگتره یا اصلا از هیچ نظر به هم نمیخورن ولی انقدر به رابطشون ادامه میدن تا کار به جاهای باریک میکشه این یعنی رابطه ی بدون مسئولیت و این چزیه که من بهش اشاره کردم.یکی از دوستام با دختری دوست بود که اون دختر در اثر روابط متعدد باکرگیشو از دست داده بود وبه دوستم میگفت من هر عشقو حالی خواستم میکنم وهر وقت خواستم ازدواج کنم با یه عمل ترمیمی همه چی رو مثل روز اولش میکنم.به نظر شما زمانی که این شخص ازدواج میکنه میتونه ادم قابل اطمینانی باشه؟؟؟؟پس واقعا گذشته ی افراد خیلی هم بی اهمیت نیست...

با سلام
    به همه دوستان،در مورد بحث داغ بین هاله خانم و این دوستمون بد ندیدم چند نکته رو عنوان کنم انشالله مفید فایده همگان باشه!در وهله اول دو نکته رو عنوان کنم یکی اینکه منظورم در نوشتار ذیل از اشتباهات یعنی اشتباهات دوران جوانی که احتمالاً هممون دچار شدیم و نه اشتباهات فاحشی که هردوعزیزمون مثال زدن!! و دوم اینکه من با نیمی از گفتار هردو دوستمون موافقم!البته فکر میکنم هردوعزیز،یک مطلب رو از دوزاویه بهش پرداختن و هردو تا حدودی هم درست میگن!بگذریم با روایتی سخن رو آغاز میکنم،یادمه یکی از دوستانم برام تعریف میکرد زن و مردی مذهبی باهم ازدواج کردن و شبه زفاف رسید!خانم با استرس بیش از اندازه به آقا گفت من در جوانی اشتباهی مرتکب شدم و بکارتمو از دست دادم حالا که زن شما شدم خیلی خجل ام البته از اون به بعد هم کاری نکردم و پشیمانم!بیا و برای رضای خدا از گناهم بگذر !منم قول میدم برات بهترین زن باشم!!مرد هم قبول کرد و به هیچ کس چیزی نگفت(یعنی از اون اشتباه گذشت!کاریکه خیلیها نمیکنن) سالها گذشت و اونها بچه دار شدن و از قضا بچه هاشون به افراد شاخص و درست کار جامعه مبدل شده و از این منظر سودهایی عاید نه نتنها جامعه ،بلکه کشور شد!اینها رو گفتم که اینو بگم آیاباید گذشته این خانم مد نظر قرار بگیره؟؟ آیا این آقا اگر همون اول با داد و بیداد آبروی زنشو  میبرد چه میشد؟؟تازه هممون از بزرگانمون شنیدیم که ملاکه وضعیته افراد  وضعیت حال حاضر شخصه!بدون تعارف، همه ماها درگذشته امون خطا کردیم!نکردیم؟؟ و قطعاً،  پیشه وجدانمون نمیتونیم کتمانش کنیم حتی اون آقایی که دوست هاله خانم میگفت فقط خواهر و مادرشو  بی حجاب دیده! از این امر مستثنا نیست!! تفاوت فقط در تعدد و میزانه اون اشتباهه!!البته نمیگم هر کسی هرکاری بکنه!! و آخرش مثل اون دخترخانم بگه ترمیم میکنم و بیخیالش!!نظر شخصی من اینه که هرکسی که اینجور فکر کنه یقیناً کسی نصیبش میشه که گذشته اش از خودش بدتر بوده !اما اگر هردو جنس با خلوص نیت پا به زندگی مشترک بزارن و از گذشته و اشتباهاتشون که لزومی هم نداره کسی متوجه اش بشه !!(چه بسا اگر قرار بود اشتباهات گذشته ما انسانها برملا بشه چه مصیبتها که رخ نمیداد!!)درس و عبرت بگیرن قطعاً میتونن زندگی خوبی ر و پایه گذاری کنن!!و نکته آخر اینه که نمیشه برای اشتباهات(نه اشتباهات خودخواسته ای که اون دختر گفته !!بلکه اشتباهات دوران جوانی که بطور محدود برای هرکسی میتونه رخ بده ) هر کسی در گذشته،زندگی آینده اون فرد رو زیر سئوال برد!
    بزارید حرفهامو جمع بندی کنم بنظرم ما انسانها ممکن الخطا هستیم و نمیشه برای اشتباهات گذشته امون آینده امونو به خطر بندازیم از طرفی همه ماها در گذشته امون اشتباه مرتکب شدیم پس قدیس نیستیم!همونطور که دوست داریم دیگران ازخطاهامون چشم پوشی کنن باید ماهم از خطاهای دیگران تا حد ممکن اغماض کنیم!در این فرایند یادمون نره خداوند ستار العیوبه و ما بنده ها هم باید در پوشش اشتباهات دیگران کوشا باشیم
    و....
    در پایان واقعاً از طولانی شدن نوشتارم پوزش میخوام انشالله همه کاربران معزز سایت،منو به بزرگ منشی خودشون  میبخشند
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 9 کاربر
  14. sav363

معلق شده

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    amin87 نوشته است: می دونم سوالم اشتباهه نباید بپرسم ولی چه کنم شک امونم نمیده .

----------------------------------------------------------------------------------------------------
    سلام دوست عزیز من فقط بهتون پیشنهاد میکنم یکم خوش بین باشید و انقد فکرتونو به جهات منفی قضیه سوق ندید- اگر واقعا دوسش داری پس بهش اطمینان داشته باش ایشالا موفق باشید.

15. درود

اينجا سايت پزشکی هست اما لازم ديدم اول يک نکته ادبی بنويسم

اول خواستم برای آليان يک نامه خصوصی بدم ولی گفتم اگه اينجا بنويسم همه بخونن شايد بهتر باشه که همه دقت کنند و رعايت کنند.

آليان نوشته : ملاکه وضعیته افراد  وضعیت حال حاضر شخصه!

نکته ادبی در اين جمله اين هست که "ه" بعد از ملاک و وضعيت به جای "کسره" به کار رفته و ه بعد از شخصيت به معنی "است" به کار رفته.

دوستان دقت کنند که به جای کسره نمی شه از ه استفاده کرد ولی به جای "است" در محاوره و نوشتن محاوره ای می توان از ه استفاده کرد.

دوست عزيز هومنوف!
    هاله که از دوستش مثالی آورده ننوشته که دوستش با چند نفر بدون قيد و شرط و تعهد دوستی کرده . شما فرض رو بر اين بگير که با تعهد با 3 نفر ازدواج کرده و طلاق گرفته. البته پنهان کاری در مورد اين طلاق ها خودش يک دروغ است. اما اين دليل نمی شود که اين خانم متعهد نيست.

دروغ عامل های مختلفی داره و عامل مهم اون ، شخص مقابل هست که خودسازی نداره و نمی تونه حقيقت رو بپذيره. بنابراين خودش باعث می شه که دروغ بشنوه.

در پاسخ به امين:
    دوست عزيز

شما فرض رو بر اين بگير که اين خانم روابط داشته و اکنون شما رو می خواد. البته من شک دارم که رابطه داشته باشه و فکر می کنم که شما اولين نفرش بودی و ناشی بوده که با هيجان برخورد کرده وگرنه اگه وارد بود همونطور که هاله نوشته پنهان کاری می کرد.

اما شما فرض رو بر اين بذار که ايشون رابطه داشته و به اين فکر کن که رابطه های قبلی اون به من مربوط نيست و لازم هست که من شخصيت اون رو بشناسم و ببينم که آدم متعهدی هست و به رابطه اش تعهد خواهد داشت. آيا من رو تا حدی می خواد که جا نزنه. اگر هم نخواست شخصيتش طوری هست که رک به من بگه يا با يکی ديگه می ره؟

تعداد رابطه های قبلی ملاک نيست اما کيفيت رابطه های قبلی می تواند ملاکی برای کيفيت رابطه های بعدی باشند . يعنی به شما شناخت بدهند که ايشان در رابطه های خود تا چه حدی پايبند هستند و اين می تواند ملاک خوبی برای شناخت شخص باشد. پس رابطه قبلی نه تنها بد نيست که می تواند برای شناخت شخص به شما کمک کند.

هر چه شخص با تجربه باشد بهتر با شما برخورد خواهد کرد پس نگران تجربه او نباشيد. البته دوباره می نويسم اين تجربه ها کاملن به شخص بستگی دارد و همه از تجربه ها به طور يکسان استفاده نمی کنند و همه تجربه های يکسان ندارند و همه يک جور شخصيت ندارند که ما بگوييم همه اگر رابطه داشته اند پس نمی توانند متعهد باشند يا برعکس بگوييم همه اگر رابطه داشته باشند در رابطه بعدی خود بهتر عمل خواهد کرد.

قانون کلی نمی توان صادر کرد. همه اين ها بسته به شخص هست. به همين صورت بدن هر شخص هم منحصر به فرد هست. سعی کن بدنش رو هم بشناسی و  اگر از بدنش و شخصيتش خوشت اومد حتمن باهاش ازدواج کن .

شاداب باشيم و آگاه در هوشياری

ژاسينا

تشکر شده توسط : 8 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید