شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

پریود نامنظم چیست

1. ایا اگر پریود 2 الی 3 روز عقب و جلو بیفتد به ان نامنظم میگویند یا خیر  لطفا اگر .زحمتی ایجاد نمی شود موضوع کاملی را در این باره برایمان توضیح دهید که به چه پریودی نامنظم میگویند

2. boobe

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    خسته نباشید می خواستم بپرسم شما به چه پریودی پریودی نا منظم می گویید؟

3. هرگلونه نوسان و انحراف از سیکل طبیعی پریود را اختلال و بی نظمی پریود مینامند. این بی نظمی میتواند شامل شدت و یا تغییر در خونریزی و یا تغییر در فاصله زمانی دو پریود و یا پریود نشدن و نیز دردهای شدید قاعدگی میشود.

4. چرا پریود نامنظم می شود ؟ من نه در روز مشخص و نه مدت زمان پریودم مشخص است

5. 987654321 نوشته است: چرا پریود نامنظم می شود ؟ من نه در روز مشخص و نه مدت زمان پریودم مشخص است

سلام،
    عمده ترین اختلال ، مشکل در تنظیمات هورمونی است که دلایل مختلفی دارد، خونریزی نامنظم را جستجو کنید.

6. سلام من در روز 35 قاعدگی هستم و فرفولیک مصرف می کردم و استرس بالائی ناشی از کنکور داشتم
    1 - تا چه زمان این تعویق طبیعی است
    2 - آیا فرفویلک باعث تعویق در قاعدگی میشود ؟

7. nikumakhus نوشته است: سلام من در روز 35 قاعدگی هستم و فرفولیک مصرف می کردم و استرس بالائی ناشی از کنکور داشتم
    1 - تا چه زمان این تعویق طبیعی است
    2 - آیا فرفویلک باعث تعویق در قاعدگی میشود ؟

سلام،
    حداکثر تا 10 روز تعویق می تواند طبیعی باشد، مصرف فرفولیک تغییری در قاعدگی ایجاد نمی کند. اگر رابطه جنسی نداشته اید، جای نگرانی نیست و در صورت عدم خونریزی تا 10 روز به پزشک زنان مراجعه کنید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  8. tarapink

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    من دوره پریودم 5 روزه است وهمیشه سر وقت تموم شده ولی این ماه 8روزه که پریودم و هنوزم تموم نشده من خیلی نگرانم لطفا منو راهنمایی کنیدبه نظر شما به دکتر مراجعه کنم ؟ در ضمن من متاهلم 27 سالمه بچه هم ندارمتازه سونوگرافی دادم و هیچ مشکلی هم ندارم و هیچ دارویی هم مصرف نمی کنموزنم هم مناسبه خلاصه کاملا سالم هستم وخیلی هم به نظافت اهمیت میدم خواهشمی کنم راهنماییم کنید مرسی

9. tarapink نوشته است: سلام
    من دوره پریودم 5 روزه است وهمیشه سر وقت تموم شده ولی این ماه 8روزه که پریودم و هنوزم تموم نشده من خیلی نگرانم لطفا منو راهنمایی کنیدبه نظر شما به دکتر مراجعه کنم ؟ در ضمن من متاهلم 27 سالمه بچه هم ندارمتازه سونوگرافی دادم و هیچ مشکلی هم ندارم و هیچ دارویی هم مصرف نمی کنموزنم هم مناسبه خلاصه کاملا سالم هستم وخیلی هم به نظافت اهمیت میدم خواهشمی کنم راهنماییم کنید مرسی

سلام،
    به نظرم مشکلی وجود ندارد؛ اگر این حالت چند دوره ادامه یافت با مراجعه به پزشک مشکل را پیگیری کنید.

10. سلام
    در رابطه با این موضوع که گفته شده به تعویق افتادن پریود تا 10 روز طبیعی هست می خوام بگم من تا 20 روز یا بیشتر هم می شد که در یه سیکلم پریود نشد م اما حالا چند ماهی هست که حالت طبیعی خودشو داره اما احساس می کنم نظم خوبی نداره البته از همون اول هم نظم دقیقی نداشت واسه همین هم توجهی به آن نداشتم , حالا می خواستم بگم این جور به تعویق افتادن ودوباره به حالت اول برگشتن هم طبیعی یا نه؟ ازدواج هم نکردم رابطه ای هم نداشتم
          ممنون

11. forogh نوشته است: سلام
    در رابطه با این موضوع که گفته شده به تعویق افتادن پریود تا 10 روز طبیعی هست می خوام بگم من تا 20 روز یا بیشتر هم می شد که در یه سیکلم پریود نشد م اما حالا چند ماهی هست که حالت طبیعی خودشو داره اما احساس می کنم نظم خوبی نداره البته از همون اول هم نظم دقیقی نداشت واسه همین هم توجهی به آن نداشتم , حالا می خواستم بگم این جور به تعویق افتادن ودوباره به حالت اول برگشتن هم طبیعی یا نه؟ ازدواج هم نکردم رابطه ای هم نداشتم
          ممنون

سلام

دوست من به تعویق افتاد پریود در یک دوره تا 10 روز هم نیاز به پیگیری نداره اما معنیش این نیست که طبیعیه و اگر تکرار شد باید توسط متخصص بررسی بشید
    علتهای مختلفی باعث برهم خوردن نظرم پریود می شوند که عمدتا حول مسائل روحی و هورمونی می گردند .
    از اونجایی که بالا بودن پرولاکتین و یا مشکلات تیروئید و یا سندروم تخمدان پلی کیستیک و ... می تونن قائدگی رو نامنظم کنند شما باید به متخصص رجوع کنید .

علت تغییراتی هم که گفتید دقیقا مسائل روحی و هورمونی بوده اند

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  12. سلام

در مورد بي نظمي در پريود، من اوايل زمان پريودم هم تاريخ آن مشخص بود هم طول دوره كه 5 روزه بود(البته با درد بسيار شديد) اما بعد از تقريبا دو سال اين نظم كاملا به هم خورد و زمان پريود من عقب مي افتاد اما باز طول دوره 5روز بود ولي حالا به جايي رسيده كه طول مدت پريودم 7 روز و بعضي اوقات بيشتر شده و اصلا تاريخ منظمي ندارد (مرتب عقب مي افتد)

با آرزوي شادي براي تمام هم ميهنانم

13. roya26 نوشته است: سلام

در مورد بي نظمي در پريود، من اوايل زمان پريودم هم تاريخ آن مشخص بود هم طول دوره كه 5 روزه بود(البته با درد بسيار شديد) اما بعد از تقريبا دو سال اين نظم كاملا به هم خورد و زمان پريود من عقب مي افتاد اما باز طول دوره 5روز بود ولي حالا به جايي رسيده كه طول مدت پريودم 7 روز و بعضي اوقات بيشتر شده و اصلا تاريخ منظمي ندارد (مرتب عقب مي افتد)

با آرزوي شادي براي تمام هم ميهنانم

الان این جملات خبری بودند یا سوالی ؟!
    اگر پریودتون نامنظمه و بخصوص وقتی 1-2 سال هست این اتفاق رخ داده شما باید به متخصص زنان مراجعه کنید تا علل مختلف این جریان که بالاتر هم به آنها اشاره شده مورد بررسی قرار بگیره . پریود نامنظم نیاز به بررسی داره

14. سلام
    (شرمنده خواستم كوتاهش كنم جملات هم خبري شدند هم سوالي)
    نه منظورم اين نبود كه1يا 2ساله كه نامنظمه منظورم اين بود كه فقط 2 سال اول پريودم منظم بود يعني چند ساله كه اصلا منظم نيست مي خوام بدونم اين نشانه از كيست نداره؟

15. سلام مجدد

بله ممکنه دچار کیست باشید
    ممکنه پرولاکتینتون بالا باشه
    ممکنه تیروئیدتون مشکل داشته باشه
    ممکنه ...

علل متفاوتی مطرحه اما کیست شایع ترین علت این داستان هست
    عجیبه که تا 24 سالگی برای این مشکل به متخصص زنان مراجعه نکردید !
    حتما اینکار رو انجام بدید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید