شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تزریق ونوفر

1. با سلام و خسته نباشید

من سابقه ی فقر آهن داشتم و برای درمان از مکمل های غذایی تا تزریق ونوفر انجام دادم . این بار میزان فریتینم 3 بود . من مینور هم هستم و دکتر متخصص خونی که رفتم برای من ونوفر تجویز کرد به این صورت که 5 دوره هر بار دو تا آمپول ونوفر در یک سرم به من تزریق شود و هر سه روز یک بار ...
    سردردهای من قطع نشده ، ضعف بدنم هم چنان وجود دارد و با این که 3 دوره از درمانم گذشته زیر چشم هام سیاه شده در حین درمان ! و بدنم سسته ...
    می خواستم ببینم علتش چیه ؟ با توجه به این که مینور هستم می ترسم آهن رسوب کنه تو بدنم ؟

wbc 10750
    rbc 6.11
    hemoglobin 10.5
    hematocrite 32.8
    mcv 53.7
    mch 17.2
    rdw 15.6

triglycerides 143
    calcium 7.3
    iron 60
    ferritin 3.8

ممنون می شم. ضمنا دکتر برای سردردهای من تا وقتی خوب بشم نورتیریپتیلین تجویز کرده که من به خاطر خواب آور بودنش هنوز نخوردم ... آیا به حال من فایده داره ؟

سوال دیگری که داشتم اینه که مدت زمان تزریق سرم واقعا مهمه یا خیر ؟ دکتر متخصصی که می رم در مطب خودش ظرف نیم ساعت این سرم رو به من تزریق می کنه اما تو بیمارستان دعوام کردن و گفتن خطرناکه و حداقل دو ساعت وقت می خواد

2. soofiya نوشته است: با سلام و خسته نباشید

من سابقه ی فقر آهن داشتم و برای درمان از مکمل های غذایی تا تزریق ونوفر انجام دادم . این بار میزان فریتینم 3 بود . من مینور هم هستم و دکتر متخصص خونی که رفتم برای من ونوفر تجویز کرد به این صورت که 5 دوره هر بار دو تا آمپول ونوفر در یک سرم به من تزریق شود و هر سه روز یک بار ...
    سردردهای من قطع نشده ، ضعف بدنم هم چنان وجود دارد و با این که 3 دوره از درمانم گذشته زیر چشم هام سیاه شده در حین درمان ! و بدنم سسته ...
    می خواستم ببینم علتش چیه ؟ با توجه به این که مینور هستم می ترسم آهن رسوب کنه تو بدنم ؟

wbc 10750
    rbc 6.11
    hemoglobin 10.5
    hematocrite 32.8
    mcv 53.7
    mch 17.2
    rdw 15.6

triglycerides 143
    calcium 7.3
    iron 60
    ferritin 3.8

ممنون می شم. ضمنا دکتر برای سردردهای من تا وقتی خوب بشم نورتیریپتیلین تجویز کرده که من به خاطر خواب آور بودنش هنوز نخوردم ... آیا به حال من فایده داره ؟

سوال دیگری که داشتم اینه که مدت زمان تزریق سرم واقعا مهمه یا خیر ؟ دکتر متخصصی که می رم در مطب خودش ظرف نیم ساعت این سرم رو به من تزریق می کنه اما تو بیمارستان دعوام کردن و گفتن خطرناکه و حداقل دو ساعت وقت می خواد

باتوجه به مینور بودنتون باید تحت نظر یک پزشک باشید و ونوفر هم چون اهن بالایی دارد با انجام چکاب تزیق بعدی صورت بگیرد برای وضعیت سردردهای خود بهتره به متخصص مغز و اعصاب هم مراجعه داشته باشی

3. سلام.سوال مشابهی دارم.
    این آزمایش مربوط به اول اردیبهشت منه:
    rbc  5.52
    hemoglobin   10.4
    hematocrite    33.2
    mcv 60.14
    mch 18.84
    mchc  31.33
    iron       78
    TIBC   549     (norma:250-490)
    ferritin     34
    Hb A2          6.8
    Hb-F          1.2
    Hb A                        92

پزشک معالجم گفت که مینور هستم و هم شدیدا کم  خون!
    و برای درمان 4 آمپول ونوفر برای 3 بار تزریق هر سه روز یک بار به من داده.
    با توجه به مینور بودنم و بالا بودن آهن ونوفر مشکلی پیش نمیاد؟؟؟بزرگ شدن طحال و رسوب و..
    طی چند آزمایشی که چند ماه اخیر داشتم فریتینم متغیربوده.
    10 فروردین : فریتین 63.9 (البته یه آزمایشگاه دیگه)
    Fe  120    (normal=40-170) !!!!!

اسفند 91:
    آهن   28
    فریتین  48

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید