شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

لرزش بدن بخصوص انگشتام

1. سلام همگی ...
    میدونم این سوال تکراریه اما راستیتش جواب دقیقی نداشت برای اینکه موضوع یکمی  گستردس و میتونه به همچی ربط داشته باشه..
    من یه مدتی هست متوجه لرزش  دستام شدم موقع فعالیت های هیجانی و یا بخصوص موقعی که اظطراب دارم یا  کسی نگاه میکنه !!بهم و منم در حال  انجام کار دقیقی باشم شروع به لرزش یا کم حس شدن میکنه  و هرچی بیشتر باهاش تقلا کنم هم بدتر میشه دستم یه توجهم بیشتر بهش بشه .. و اینکار میدونین تو همچی خوب تاثیر میزاره مثلا غذا خوردن تو یه جمع غریبه با قاشق چنگال   مثل همزدن چایی  .. تا طراحی کردن یا نوشتن تو یه محل مهم .. .. میدونم که  قسمتیش به استرس مربوطه اما من یه استرس عادی دارم و خیلی طبیعی که همه میتونستن تو اون شرایط داشته باشن  اما نه اینقدر لرزش و یکمی غیر طبیعی هستش   .. اما مواقع که خیلی خیلی آرومم یه جورایی اصلا  لرزش ندارم .. یعنی موقع استرس اووت میکنه  این لرزش گاهی حتا به پاهام یا کشاله های پاهام هم  راه پیدا میکنه البته نه تا این حد بیشتر تو دست هام مشاهده می شه بخصوص که من دست راست هستم دسته راستم بیشتر میلرزه  یک مدل لرزشی که دقت هم بیشتر میکنم تو اون مواقع برای کاری بدتر و بد تر میشه تا  کمی سورش ...
    حالا دوستان  فکر میکنید باید چیکار کنم ؟
    چه دکتری باید برم ؟ جایی رو میشناسید بهم معرفی کنید ؟

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. mirelares نوشته است: سلام همگی ...
    میدونم این سوال تکراریه اما راستیتش جواب دقیقی نداشت برای اینکه موضوع یکمی  گستردس و میتونه به همچی ربط داشته باشه..
    من یه مدتی هست متوجه لرزش  دستام شدم موقع فعالیت های هیجانی و یا بخصوص موقعی که اظطراب دارم یا  کسی نگاه میکنه !!بهم و منم در حال  انجام کار دقیقی باشم شروع به لرزش یا کم حس شدن میکنه  و هرچی بیشتر باهاش تقلا کنم هم بدتر میشه دستم یه توجهم بیشتر بهش بشه .. و اینکار میدونین تو همچی خوب تاثیر میزاره مثلا غذا خوردن تو یه جمع غریبه با قاشق چنگال   مثل همزدن چایی  .. تا طراحی کردن یا نوشتن تو یه محل مهم .. .. میدونم که  قسمتیش به استرس مربوطه اما من یه استرس عادی دارم و خیلی طبیعی که همه میتونستن تو اون شرایط داشته باشن  اما نه اینقدر لرزش و یکمی غیر طبیعی هستش   .. اما مواقع که خیلی خیلی آرومم یه جورایی اصلا  لرزش ندارم .. یعنی موقع استرس اووت میکنه  این لرزش گاهی حتا به پاهام یا کشاله های پاهام هم  راه پیدا میکنه البته نه تا این حد بیشتر تو دست هام مشاهده می شه بخصوص که من دست راست هستم دسته راستم بیشتر میلرزه  یک مدل لرزشی که دقت هم بیشتر میکنم تو اون مواقع برای کاری بدتر و بد تر میشه تا  کمی سورش ...

سلام

دلایل لرزش دست متفاوته:
    ممکنه
    بی دلیل باشه
    به مشکلات تیروئید ربط داشته باشه
    به علت فعالیت بدنی زیاد و خستگی شدید رخ بده
    به خاطر کم خوابی و ضعف بدن باشه
    نشونه کاهش فشار و یا قند خون باشه
    و اکثر اوقات به استرس و اضطراب مربوط میشه
    کمبود اعتماد به نفس هم میتونه به این داستان کمک کنه
    و ...

شما به یه متخصص داخلی مراجعه کن تا علت اصلی مشخص بشه.
    متخصص داخلی برای شروع مناسبه
    اگه مشکل تیروئید داشته باشی میتونه برات آز تیروئید بنویسه
    اگه لازم باشه داروی ضد اضطراب تجویز میکنه و ...

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. m1989 نوشته است:
    mirelares نوشته است: سلام همگی ...

سلام

دلایل لرزش دست متفاوته:
    ممکنه
    بی دلیل باشه
    به مشکلات تیروئید ربط داشته باشه
    به علت فعالیت بدنی زیاد و خستگی شدید رخ بده
    به خاطر کم خوابی و ضعف بدن باشه
    نشونه کاهش فشار و یا قند خون باشه
    و اکثر اوقات به استرس و اضطراب مربوط میشه
    کمبود اعتماد به نفس هم میتونه به این داستان کمک کنه
    و ...

شما به یه متخصص داخلی مراجعه کن تا علت اصلی مشخص بشه.
    متخصص داخلی برای شروع مناسبه
    اگه مشکل تیروئید داشته باشی میتونه برات آز تیروئید بنویسه
    اگه لازم باشه داروی ضد اضطراب تجویز میکنه و ...

با سلام
    دوست عزیز،ضمن تایید اظهارات آقا مهدی ،یک سئوال!آیا داروئی خاص استفاده میکنید؟؟چون دیدم کسانیکه بواسطه مصرف داروی خاصی دچار لرزش، هم در دستها و هم در پاها و هم در درون بدنشون شدن!مورده بعدی میتونه این لرزش در اثر ضعف بدنی هم رخ بده!!کمی خودتونو تقویت کنید!!و اما حدس بر اینه که این مورد شما مرتبط با استرس بی حد شما باشه!در هرصورت توصیه بنده مراجعه به متخصصین مغز و اعصابه!انشالله که مشکلی نیست
    موفق باشید

4. خيلي خيلي ممنون از جواب هاتون .. نه من اصلا داروي خاصي مصرف نميکنم و سيگاري نيستم اما خوب ميفهمم بعد از کشيدن سيگاري کمي بيحال ميشم  و لرزش هم کمي تقويت ميشه .. جدا از اين  فکر ميکنم همه موجودات بشر کمي اظطراب و استرس رو دارنVery Happy بنده هم مثل اونها  و ميدونم شديد نيست اما فرق من اينکه تو اين  يکمي استرس دچار لرزش دست ميشم ...خيلي خيلي دوست دارم نداشته باشم اين لرزشو در ضمن من خيلي هم اجتماعي و پر حرف و دوست باز  کمبود اعتماد به نفسم ندارم Very Happy  به اندازه کافي خدا داده .... Very Happy  اما همراه با لرزش دست
    .. نميدونم راستيتش وقتي هم زياد لرزشمو  تو جمعيت مي زير رم زير زربين بد تر ميشه و از اونجايي که من شغلم طراحيه يمکي باعث  مثله ميشه اين لرزش  خيلي حس و مرض بدي خلاصه Smile ..  به خصوص الان متوجه شدم تو موقع آرامش هم کمي لرزش دارم تو دستم که يه حالت هايي ميشه  مثلا کف دست سمت خودم ... اما مسيله اصلي همون جلو جمعيت هست  همراه با مکي استرسش  که شديد تر ميشه لرزش

5. mirelares نوشته است: خيلي خيلي ممنون از جواب هاتون .. نه من اصلا داروي خاصي مصرف نميکنم و سيگاري نيستم اما خوب ميفهمم بعد از کشيدن سيگاري کمي بيحال ميشم  و لرزش هم کمي تقويت ميشه .. جدا از اين  فکر ميکنم همه موجودات بشر کمي اظطراب و استرس رو دارنVery Happy بنده هم مثل اونها  و ميدونم شديد نيست اما فرق من اينکه تو اين  يکمي استرس دچار لرزش دست ميشم ...خيلي خيلي دوست دارم نداشته باشم اين لرزشو در ضمن من خيلي هم اجتماعي و پر حرف و دوست باز  کمبود اعتماد به نفسم ندارم Very Happy  به اندازه کافي خدا داده .... Very Happy  اما همراه با لرزش دست
    .. نميدونم راستيتش وقتي هم زياد لرزشمو  تو جمعيت مي زير رم زير زربين بد تر ميشه و از اونجايي که من شغلم طراحيه يمکي باعث  مثله ميشه اين لرزش  خيلي حس و مرض بدي خلاصه Smile ..  به خصوص الان متوجه شدم تو موقع آرامش هم کمي لرزش دارم تو دستم که يه حالت هايي ميشه  مثلا کف دست سمت خودم ... اما مسيله اصلي همون جلو جمعيت هست  همراه با مکي استرسش  که شديد تر ميشه لرزش

با سلامی دوباره
    دوست عزیز،دقیقاً همینطوره همه  تا یک حدی از استرس رو دارن اما مورده شما کمی بیش از حد بنظر میاد! در هرصورت تاکید میکنم مشاوره با یک متخصص مغز و اعصاب میتونه کمکه شایانی بهتون بکنه!سعی کنید در اولین فرصت توسط این متخصصین ،ویزیت بشید
    موفق و شاد و سلامت باشید.

6. mirelares نوشته است: سلام همگی ...

دوست عزیز
    توصیه اولم آزمایش کامل تیروئید است
    آیا شما در ناحیه گردن دچار اسیب دیدگی نشدید؟
    تا چه حد اینکه دستتون تو جمع بلرزه فکر شما را درگیر کرده آییا قبل از ورود به جمع هم به این موضوع فکر میکنید؟

7. mirelares نوشته است: سلام همگی ...

سلام.فکر نکنم مشکل از تیرویید باشه. و یا از چیز دیگه ای .
    قضیه خیلی سادست! فرض کن اگه علی،معلم بود استرس داشت که آیا درس رو خوب به بچه ها یاد داده یانه، استرس داشت که آیا جلوی شاگرداش کم میاره یا نه؟ و... .
    اما حالا علی کارش طراحی و کشیدن خطهای ظریفه. پس وقتی استرس داره...باید دستش بلرزه؟
    صبر کن! گفتم باید؟!!
    این باید و نباید رو ضمیر ناخودآگاه خودت تعیین میکنه. یعنی با خودت قرار گذاشتی که هر وقت استرس داشتم،دستم بلرزه.
    همونطور که یه معلم با خودش قرار میذاره هروقت درس بدم،طپش قلب بگیرم. یا هرموقع دانش آموزی ازم سوال میکنه، همه چی یادم بره.
    خوب روی مثالهام فکر کن.
    و اما راهکار عملی:
    1- هر وقت دستت شروع به لرزیدن کرد، بصورت ارادی لرزشش رو بیشتر کن.تا جایی که خسته شی و به این باور برسی که نهایتش اینقد لرزیدنه.
    2- از تکنیک ریلکسیشن استفاده کن.
    3- علت اصلی این مشکل،وسواسه. در حالت طبیعی دست آدم لرزش هایی داره،اصلا جالبه بدونی همه ی عضلات ما به نوبت انقباض خفیف میکنن تا فرم بدن حفظ بشه، اما شما، روی این خطاهای جزیی وسواس گونه فکر میکنی.
    حتما تجربه کردی که اینجور فکرا ادامه دادن کارت رو با اخلال روبرو میکنه. این فکر، از دسته فکرهای خرافی(وسواسگونه) هست.
    4- بالاتر از همه ی این توصیه ها، خودت رو به خدا بسپار.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  8. سلام همگی خیلی ممنون از جواب هاتون ... بالاخره امروز رفتم پیش متخصص مغز و اعصاب تشخیص داد که به احتمال قوی  ارثی هست این قضیه و حل نشیدنی و باید کنار بیام با این قضیه مگر آزمایش هایی که قرار هست بدم (تیرویید و اسکن مغز) .. تاثیر اونها باشه ... و گفت که ارثی بودنش باید کنار بیام کلی هم معاینه کرد دستمو و دید لرزش ندارم  :d منم خیلی آروم بودم گفتم بهش الان آرومم اصلا لرزش ندارم مواقع اضطراب یا استرس اینجوری میشه  Smile ... ... خلاصه گفت تو مواقع خطر یا اگه میخوای روزی 3 تا پروپرانولول بخور(یا زانوکس زوناکس(اسمش یادم نیست) و سعی کنم کنار بیام با این قضیه  و ممکنه تو آینده هم بیشتر شه کمی .... ...  و موقعی که فکر کینم شرایط استرس زایی هست  بوخور ... .. خلاصه از مطب که ساعت 9 بود تا الان بیرون بودم و قرص رو خریدم همون داروخانه  یکی  پروپرانولول   امتحان کردم  . رفتم برای خرید وسایل تو جمع. خیابون  .. و دیدم استرسم و کوچیکترین لرزش بدینم رفع شد  و بسیار آروم بودم .... اما بی دقت!!  هراه با گیجی !! که صلا خوشم نیومد  !!  دیدم رو ضعیف و پرت کرده بود  .... و الانم که مینویسم کمی گیج هستم ... در کل خوشم نیومد شاید هیچ وقت دیگه مصرف نکنم از این قرص .. ... نمیدونم شاید هم این قرص بعدا وقف پیدا کنه با بدنم .. اما هرچی که هست قرص هست و عوارض  شمییایی و بد هست برای بدن ... به خصوص که تمرکزمو گرفته ..

اما در مورد لرزش هام :خوب يک دو سال پيش اين لررزش ها جدي شدش  و موقع هاي استرس شديد اگر  توجه کنم بهش
    ممکنه توي چند مدت هربار!! سر هر کار يا قرار اونم جلو جمع به يادم بيوفته و مانع اون کار بشم  يا اگر هم وارد اون محل شدم شروع  شده اين لرزش و با توجه بيشتر خودم(که قاعدتا استرس بيشتري رو وارد خودم ميکنه )  دستام بيشتر مي لرزه ... مثلا موقع دعوا يا عصبانيت ..... ولي خوب  ادم درگير ميشه بخصوص تو موقعيت هاي حساس تر اگر که بيشتر نمود کنه ميدونم که يکم نا اميد و حس ياس پيدا ميکنم Smile .. يا ميتونه بد باشه کلا   اما حرفتونم درسته ميتونه از توجه زياديم باشه الان در حال حاظر با بيشتر شدنم در اجتماع بهتر شده اين قضيه اما باز هم ادامه داره و ميترسم شديد تر بشه و تو روحيم هم تاثير بزاره به خصو که من طراحم و نياز به آرامش  بدني شديد دارم

9. mirelares نوشته است: سلام همگی خیلی ممنون از جواب هاتون ... بالاخره امروز رفتم پیش متخصص مغز و اعصاب تشخیص داد که به احتمال قوی  ارثی هست این قضیه و حل نشیدنی و باید کنار بیام با این قضیه مگر آزمایش هایی که قرار هست بدم (تیرویید و اسکن مغز) .. تاثیر اونها باشه ... و گفت که ارثی بودنش باید کنار بیام کلی هم معاینه کرد دستمو و دید لرزش ندارم  :d منم خیلی آروم بودم گفتم بهش الان آرومم اصلا لرزش ندارم مواقع اضطراب یا استرس اینجوری میشه  Smile ... ... خلاصه گفت تو مواقع خطر یا اگه میخوای روزی 3 تا <a>پروپرانولول</a> بخور(یا زانوکس زوناکس(اسمش یادم نیست) و سعی کنم کنار بیام با این قضیه  و ممکنه تو آینده هم بیشتر شه کمی .... ...  و موقعی که فکر کینم شرایط استرس زایی هست  بوخور ... .. خلاصه از مطب که ساعت 9 بود تا الان بیرون بودم و قرص رو خریدم همون داروخانه  یکی  <a>پروپرانولول</a>   امتحان کردم  . رفتم برای خرید وسایل تو جمع. خیابون  .. و دیدم استرسم و کوچیکترین لرزش بدینم رفع شد  و بسیار آروم بودم .... اما بی دقت!!  هراه با گیجی !! که صلا خوشم نیومد  !!  دیدم رو ضعیف و پرت کرده بود  .... و الانم که مینویسم کمی گیج هستم ... در کل خوشم نیومد شاید هیچ وقت دیگه مصرف نکنم از این قرص .. ... نمیدونم شاید هم این قرص بعدا وقف پیدا کنه با بدنم .. اما هرچی که هست قرص هست و عوارض  شمییایی و بد هست برای بدن ... به خصوص که تمرکزمو گرفته ..

اما در مورد لرزش هام :خوب يک دو سال پيش اين لررزش ها جدي شدش  و موقع هاي استرس شديد اگر  توجه کنم بهش
    ممکنه توي چند مدت هربار!! سر هر کار يا قرار اونم جلو جمع به يادم بيوفته و مانع اون کار بشم  يا اگر هم وارد اون محل شدم شروع  شده اين لرزش و با توجه بيشتر خودم(که قاعدتا استرس بيشتري رو وارد خودم ميکنه )  دستام بيشتر مي لرزه ... مثلا موقع دعوا يا عصبانيت ..... ولي خوب  ادم درگير ميشه بخصوص تو موقعيت هاي حساس تر اگر که بيشتر نمود کنه ميدونم که يکم نا اميد و حس ياس پيدا ميکنم Smile .. يا ميتونه بد باشه کلا   اما حرفتونم درسته ميتونه از توجه زياديم باشه الان در حال حاظر با بيشتر شدنم در اجتماع بهتر شده اين قضيه اما باز هم ادامه داره و ميترسم شديد تر بشه و تو روحيم هم تاثير بزاره به خصو که من طراحم و نياز به آرامش  بدني شديد دارم

پروپرانولول چند برات نوشته؟

10. mirelares نوشته است: سلام همگی خیلی ممنون از جواب هاتون ... بالاخره امروز رفتم پیش متخصص مغز و اعصاب تشخیص داد که به احتمال قوی  ارثی هست این قضیه و حل نشیدنی و باید کنار بیام با این قضیه مگر آزمایش هایی که قرار هست بدم (تیرویید و اسکن مغز) .. تاثیر اونها باشه ... و گفت که ارثی بودنش باید کنار بیام کلی هم معاینه کرد دستمو و دید لرزش ندارم  :d منم خیلی آروم بودم گفتم بهش الان آرومم اصلا لرزش ندارم مواقع اضطراب یا استرس اینجوری میشه  Smile ... ... خلاصه گفت تو مواقع خطر یا اگه میخوای روزی 3 تا <a>پروپرانولول</a> بخور(یا زانوکس زوناکس(اسمش یادم نیست) و سعی کنم کنار بیام با این قضیه  و ممکنه تو آینده هم بیشتر شه کمی .... ...  و موقعی که فکر کینم شرایط استرس زایی هست  بوخور ... .. خلاصه از مطب که ساعت 9 بود تا الان بیرون بودم و قرص رو خریدم همون داروخانه  یکی  <a>پروپرانولول</a>   امتحان کردم  . رفتم برای خرید وسایل تو جمع. خیابون  .. و دیدم استرسم و کوچیکترین لرزش بدینم رفع شد  و بسیار آروم بودم .... اما بی دقت!!  هراه با گیجی !! که صلا خوشم نیومد  !!  دیدم رو ضعیف و پرت کرده بود  .... و الانم که مینویسم کمی گیج هستم ... در کل خوشم نیومد شاید هیچ وقت دیگه مصرف نکنم از این قرص .. ... نمیدونم شاید هم این قرص بعدا وقف پیدا کنه با بدنم .. اما هرچی که هست قرص هست و عوارض  شمییایی و بد هست برای بدن ... به خصوص که تمرکزمو گرفته ..

دوست عزیز پروپرانولول داروی خوبی هست و تاحد زیادی استرس را کم میکند
    اما باتوجه به مورد ارثی بودن درمان قطعی نمیتونه براش باشه
    به نظرمن روی تمرکز و آرامش خود تکیه کنید
    آیا شما در جمع طراحی میکنید؟
    و آیا تو همه جمعها دچار این لرزشها میشوید ؟منظورم این هست که نوع مخاطب شما هم در تشدید لرزشها موثر است؟

11. ali_apolo نوشته است:
    mirelares نوشته است: سلام همگی خیلی ممنون از جواب هاتون ... بالاخره امروز رفتم پیش متخصص مغز و اعصاب تشخیص داد که به احتمال قوی  ارثی هست این قضیه و حل نشیدنی و باید کنار بیام با این قضیه مگر آزمایش هایی که قرار هست بدم (تیرویید و اسکن مغز) .. تاثیر اونها باشه ... و گفت که ارثی بودنش باید کنار بیام کلی هم معاینه کرد دستمو و دید لرزش ندارم  :d منم خیلی آروم بودم گفتم بهش الان آرومم اصلا لرزش ندارم مواقع اضطراب یا استرس اینجوری میشه  Smile ... ... خلاصه گفت تو مواقع خطر یا اگه میخوای روزی 3 تا <a><a>پروپرانولول</a></a> بخور(یا زانوکس زوناکس(اسمش یادم نیست) و سعی کنم کنار بیام با این قضیه  و ممکنه تو آینده هم بیشتر شه کمی .... ...  و موقعی که فکر کینم شرایط استرس زایی هست  بوخور ... .. خلاصه از مطب که ساعت 9 بود تا الان بیرون بودم و قرص رو خریدم همون داروخانه  یکی  <a><a>پروپرانولول</a></a>   امتحان کردم  . رفتم برای خرید وسایل تو جمع. خیابون  .. و دیدم استرسم و کوچیکترین لرزش بدینم رفع شد  و بسیار آروم بودم .... اما بی دقت!!  هراه با گیجی !! که صلا خوشم نیومد  !!  دیدم رو ضعیف و پرت کرده بود  .... و الانم که مینویسم کمی گیج هستم ... در کل خوشم نیومد شاید هیچ وقت دیگه مصرف نکنم از این قرص .. ... نمیدونم شاید هم این قرص بعدا وقف پیدا کنه با بدنم .. اما هرچی که هست قرص هست و عوارض  شمییایی و بد هست برای بدن ... به خصوص که تمرکزمو گرفته ..

<a>پروپرانولول</a> چند برات نوشته؟

پروپرانولول 10 نوشته ... برام
    در مورد سوال   الهام هم
    بله در جمعی که نا آشنا باشم کمی اضطراب دارم درست مثل همه یا مثل بخوام جلو دوست دخترم طراحی کنم ... (قضیه اینه که مثل همه آدما تو شرایط خاص استرس و اظطراب میگیرم همراه باما  همراه با لرزش و خود این لرزش هم اضطراب من رو هم بیشتر میکنه .. بخصوص اگر دقت کنم بهش تشدید میشه و دستام زوق زوق میکنه و کمی کارهای ریز و با دقت سخت میشه ... )

12. درود بر شما

با سولات دوستان و پاسخ های شما موضوع کاملن روشن هست.

اين موضوع در سن شما طبيعی هست و با مراجعه به مشاور با چند جلسه قابل حل هست.

کتاب "انسان در جستجوی معنا" نوشته دکتر ويکتور فرانکل را مطالعه کنيد. روشی رو که علی آپولو توصيه کرده در آن کتاب تاکيد شده.

هرگاه لرزش گرفتيد به جای اينکه سعی کنيد آن را متوقف کنيد سعی کنيد آن را به همه نشان دهيد.

آن متوقف خواهد شد.

چيزی که آن را تشديد می کند اضطراب شما از وجود آن است. اگر از وجود آن خجالت نکشيد و اجازه دهيد که همه آن را ببينند و از اينکه دوست دختر شمابه اضطراب شما پی می برد خجالت نکشيد آن رفع خواهد شد.

به مشاور مراجعه کنيد تا بتوانيد اين تمرين ها را بهتر انجام دهيد.

شاداب باشيد.

ژاسينا

13. تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید