شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

اوکسی توسین

1. سلام می خوامستم بدونم آمپول اوکسی توسین وجود داره و اگر وجود داره برای درمان اضطراب موثر هست
    عوارضش هم می خواستم بدونم
    با تشکر

2. tanha2012 نوشته است: سلام می خوامستم بدونم آمپول اوکسی توسین وجود داره و اگر وجود داره برای درمان اضطراب موثر هست
    با تشکر

سلام

اکسی توسین طبیعی که از هیپوفیز ترشح میشه هورمون عشقه.
    اگه میخوای اضطرابت کم بشه باید عاشق بشی!
    نوازش و هم آغوشی با عشقت ترشح این هورمونو افزایش میده. اینجوری اضطرابتم کلا از بین میره انگار که از اول وجود نداشته.

گذشته از شوخی (شایدم جدی!)
    اما آمپول اکسی توسین صنعتی وجود داره که کاربردش با اونی که شما دنبالشی متفاوته.
    لینک زیرو بخون.  

اکسی توسین Oxytocin

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. tanha2012 نوشته است: سلام می خوامستم بدونم آمپول اوکسی توسین وجود داره و اگر وجود داره برای درمان اضطراب موثر هست

با تشکر

بله فرآورده ای تحت عنوان pitocin وجود داره که به صورت همون آمپول هست اما مورد کاربرد اون بیشتر برای تحریک شیردهی هست
    چند نمونه از عوارض این دارو افزایش فشارخون و ضربان قلب، تهوع، استفراغ و در زنان باردار پارگی جفت، زایمان زودرس
    همچنین امکان حساسیت به این دارو وجود دارد
    بعضی از وظایف که به اکسی توسین نسبت داده میشه مثل هورمون عشق و ضد اضطراب چندان پایه علمی نداره و تا به حال بررسی دقیقی روشون صورت نگرفته
    جهت رفع اضطراب روزانه (مواردی که به صورت بیماری نیست) پیشنهاد می کنم ترجیجا از مواد گیاهی مانند دم کرده بابونه استفاده کنید

4. دوست من، این هورمون عشق همچین بدون پایه ی علمی هم نیست.
    اسپری این هورمون روی یه نمونه ی تصادفی از آقایون تست شده که نتیجه ی تست، تاثیر مثبت این هورمون بر عاطفی تر شدن آقایون رو نشون میده.
    لینک زیر رو هم مطالعه بفرمایید.

هورمون عشق oxytocin

5. هنوز هیچ تحقیق معتبری که بتونه این مساله رو اثبات کنه انجام نشده هر چند موردهایی شبیه همین که شما رفرنس دادید ذکر شده اما همه در حد ایده و مقاله مروری بوده نه یک مقاله اصیل
    به هر حال این مساله غیر ممکن نیست و شاید روزی بتونیم با تزریق اکسی توسین عاشق بشیم!!

6. اون اسپری بالا رو که گفتم حاصل تحقیقات گروهی از دانشمندان انگلیسی و آلمانیه که کشف کردن که نوعی اسپری می تونه مردا رو به افرادی با احساس تبدیل کنه.
    این ایمیلیه که برام قبلا اومده شرمنده که نمیتونم لینک بدم.

در این تحقیقات 48 مرد مورد آزمایش قرار گرفتند. برای نیمی از آنها یک اسپری بینی اکسیتوسین و برای نیمی دیگر داروی پلاسیبو (بی اثر) تجویز شد.

سپس برای ارزیابی میزان احساسات آنها به این داوطلبان تصاویری از موقعیتهای احساسی مثل کودکی که گریه می کند، یک مرد غمگین و ... نشان داده شد و از آنها خواسته شد که احساسات خود را از اعماق وجود بیان کنند. به این ترتیب مشاهده شد که سطح احساسات همنوع دوستی مردانی که از اسپری اکسیتوسین استفاده کرده بودند تا حد چشمگیری افزایش یافت.

براساس گزارش تایم، این محققان در این خصوص توضیح دادند: "این هورمون توانایی حس کردن تجربیات دیگران را افزایش می دهد. سطح احساسی مردانی که در این آزمایش شرکت کردند به سطح احساسی رسید که به طور طبیعی ما از زنان انتظار داریم. این هورمون حتی می تواند برای بیماریهایی مثل اسکیزوفرنی و اوتیسم مفید باشد چون می تواند سطح اجتماع ستیزی و اجتماع گریزی را به ترتیب در افراد مبتلا به اکسیزوفرنی و اتویسم کاهش دهد."

از مقالات و تحقیقات علمی که بگذریم

به نظر من عاشق شدن نیاز به دارو و فرمول خاصی نداره.
    عشق هیچ موقع خبر نمی کنه کی میاد و چه جوری میاد؛ یه هویی میبینی نامرد میاد تو خونه ی قلبت و بس چهار زانو میشینه.  

در مورد این دوستمونم (که نام کاربریت داد میزنه چه خبره!) من توصیه می کنم که اگه زاناکس، پروپرانولل و بوسپیرون رو با تجویز دکتر مصرف میکنی و حالت تهوع کماکان ادامه داره مصرف شونو قطع کن (به خصوص بوسپیرون) و به همون پزشکت مراجعه کن. یکی از عوارض بوسپیرون حالت تهوع و استفراغه که باید با پزشکت در میون بذاری.
    لینک های زیرو بخون.

بوسپیرون

آلپرازولام (با نام تجاری زاناکس)

پروپرانولول

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید