شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    5 ...   

پرده بکارت (نوع، شکل، آسیب، پارگی و ترمیم)

1. mersani

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    انواع پرده بکارت<xml><o></o>

یا همان پرده بكارت غشایی ا ست كه تمام یا قسمتی ازدهانه واژن را می پوشاند. Hymen

لغتی یونانی ست به معنای پوست یا پرده كه از نام الهه ازدواج و عروسی یونانیان
    God Hymen

وام گرفته شده. یونانیان باستان از این لغت برای انواع پرده ها از جمله پرده ای كه قلب را احاطه می كند(پریكارد)، استفاده می كردند، اما با گذشت زمان، كاربرد آن به پرده بكارت محدود شد.
    در طول نخستین مراحل رشد جنینی، به طور كلی هیچ بخش ورودی به واژن وجود ندارد. لایه باریك بافتی كه در این مرحله واژن را می پوشاند، قبل از تولد به طور ناقص تقسیم می شود، این لایه بعدها پرده بكارت را به وجود می آورد. در صورتیكه در مرحله قبل از تولد، تقسیم لایه به طور كامل صورت گیرد، موجب می شود بعضی زنان به طور مادرزاد، پرده بكارت نداشته باشند.
    بسیاری تصور می كنند كه پرده بكارت، داخل واژن قرار دارد. در صورتیكه اینطور نیست. پرده بكارت، بخش خارجی اندام جنسی است و دقیقا در ورودی دهانه واژن قرار دارد.

انداممان را چقدر می شناسیم؟

بسیار مهم است كه بدانید بدنتان به چه شكلی است. البته در مورد شكل یا رنگ اندام جنسی تان نگران نباشید. بعضی ها تیره اند، بعضی روشن، بعضی كوچكند، بعضی بزرگ. اما غیر عادی نیستند. در نظر داشته باشید كه هیچ واژنی دقیقا شبیه آن دیگری نیست.اندازه و شكل این سوراخ از فردی به فرد دیگر بسیار متفاوت است. انواع رایج پرده بكارت عبارتند از:

حلقوی: در این نوع، پرده به صورت حلقه ای دور ورودی واژن را می پوشاند.
    حلقوی (قابل اتساع و غیر قابل اتساع)- در این نوع، پرده بکارت به شکل حلقه‌ای پیرامون ورودی مهبل را پوشانده‌است. پرده حلقوی قابل اتساع با آمیزش جنسی پاره نمی‌شود.

ارتجاعی: پرده ای كه به اندازه كافی انعطاف پذیر و قابل ارتجاع ا ست و به هنگام ورود آلت تناسلی مرد، پاره نمی شود یا به طور جزئی پاره می شود و هیچ خونریزی ندارد.<o></o>

<o> </o>

دو سوراخی یا تیغه ای: پرده ای كه یك تیغه ممتد در طول ورودی واژن دارد.

غربالی (سوراخ سوراخ): این پرده به طور كامل در عرض مهبل كشیده شده اما سطح آن سوراخ سوراخ است.

در پرده دندانه دار حفره وسط پرده یک حفره گرد با لبه های مضرس می باشد. در واقع تفاوت این نوع پرده با پرده حلقوی یا گرد فقط در مضرس یا هفت و هشتی بودن لبه های حفره می باشد.<o></o>

<o>
    بعضی ها مادرزاد پرده بكارت ندارند، بعضی دیگر پرده بكارتشان بدون سوراخ است، درحالیكه برخی دیگر پرده های بسیار ضخیمی دارند كه ممكن است برای پاره كردن آن، كمك پزشك مورد نیاز باشد تا از بروز درد در هنگام ارتباط جنسی جلوگیری شود، این شیوه را بریدن پرده می نامند.طی اولین دخول، پرده بكارت در چند جا پاره شده و به چند قطعه تقسیم می شود، غالبا تا زمانی كه زن، نوزادی به دنیا بیاورد باقیمانده پرده در دهانه واژن وجود خواهد داشت.<o></o>

پرده بدون سوراخ یا بسته چیست؟ پرده ای كه تنها با خروج نوزاد پاره می شود، اما به صورت خطوط نامنظم گوشتی پیرامون ورودی واژن باقی می ماند. در دخترانی كه به سن بلوغ می رسند، در صورتیكه دارای پرده بسته باشند، خون قاعدگی پشت آن جمع شده و نمی تواند خارج شود در نتیجه باعث بروز درد می شود، اینگونه افراد باید به دكتر مراجعه كرده تا طی عمل جراحی و ایجاد برشی در سطح پرده، خون قاعدگی از آن خارج شود.<o></o>

</o>

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  2. سلام. احتمال زیاد در اثر ضربه با فشاری که بهش اومده دچار خراش شده
    اپیلاسیون باعث پارگی پرده نمیشه مگر شما به پردتون فشار بیارین و یا چیزی توش بکنین

3. سلام . آقای دکتر با توجه به این که دکتر متخصص به من گفته پردم ارتجاعی هست و با توجه به پاسخ شما به سوال قبلی من که گفتید احتمال زیاد با اولین زایمان طبیعی پردم الزاله میشه میخواستم بدونم یعنی  این نوع پرده با رابطه جنسی زیاد از بین نمیره؟ مگر میشه؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. setareh_h نوشته است: سلام . آقای دکتر با توجه به این که دکتر متخصص به من گفته پردم ارتجاعی هست و با توجه به پاسخ شما به سوال قبلی من که گفتید احتمال زیاد با اولین زایمان طبیعی پردم الزاله میشه میخواستم بدونم یعنی  این نوع پرده با رابطه جنسی زیاد از بین نمیره؟ مگر میشه؟

پرده بکارت تنها راه تشخیص اینکه دختری رابطه داشته یا نه نیست پس کسی که پرده ارتجاعی داره از روی نشانه میتوان فهمید رابطه بوده یا نه ولی این نوع پرده تا موقعی که زایمان واژینال صورت نگیرد پاره نمیشود.
    شدنیه!

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. summer

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام.
    آیا اسب سواری باعث از بین رفتن بکارت میشه؟

6. امیدوارم که جای درستی سوال خودم رو مطرح کرده باشم

ایا در رابطه جنسی فرد رابطه جنسی کننده ( منظورم مرده ) در صورت انجام رابطه با کاندوم چه از پشت یا جلو ، بعدا مشخص میتونن بکنن که مسبب رابطه جنسی اون فرد بوده ؟ یا اینکه پرده بکارت رو پاره کرده باشه !

میخواستم ببینم اصلا همچین چیزی امکان داره  که مشخص بشه شخص رابطه جنسی کننده ؟

7. rareman2012 نوشته است: امیدوارم که جای درستی سوال خودم رو مطرح کرده باشم

ایا در رابطه جنسی فرد رابطه جنسی کننده ( منظورم مرده ) در صورت انجام رابطه با کاندوم چه از پشت یا جلو ، بعدا مشخص میتونن بکنن که مسبب رابطه جنسی اون فرد بوده ؟ یا اینکه پرده بکارت رو پاره کرده باشه !

تا اونجایی که من میدونم

به طور معمول خیر، فردی که بکارت رو ازاله کرده نیمشه مشخص کرد.
    در صورتی این امر ممکنه که شکایتی صورت بگیره و دختر بتونه اثبات کنه که این اثبات کردن نیاز به مدرک داره (مثلا منی باقیمونده یا موی طرف یا ...). کلا همین اثبات هم کار سختیه.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  8. summer نوشته است: سلام.

نه دوست عزیز
    نگران نباشید

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  9. summer نوشته است: سلام.

سلام

شاید برای اینکه دخترارو از اسب سواری منع کنن میگن که سراغ این ورزش نرن، در حالیکه
    در حالت عادی اسب سواری باعث ازاله ی بکارت نمیشه.

10. rareman2012 نوشته است: امیدوارم که جای درستی سوال خودم رو مطرح کرده باشم

دقیقا همونجوری که آقا مهدی گفتند اگه اثری از طرف باشه توسط آزمایشات DNA میشه تشخیص داد

11. rareman2012 نوشته است: امیدوارم که جای درستی سوال خودم رو مطرح کرده باشم

اگه زخم یا خراشی ناشی از رابطه ایجاد شده باشه به احتمال زیاد میشه اثری از dnaشخص (مرد) پیدا کرد وگرنه پیداکردنش سخت میشه

12. سلام<xml><o></o>

خواهش میکنم جواب مرا بدهید. بسیار نگرانم

.
    ممکنه انگشتی که ماساژمیده ناخوداگاه باعث اسیب به پرده بکارت بشه؟ دوستم که میگه داخل نکردم حالا اگه یهو یه ذره سرانگشتشم خورده باشه آسیب می‌بینه؟ من خودم اون لحظه چیزی نفهمیدم. ممکنه انگشت داخل واژن شده باشه و من متوجه نشده باشم؟
    میشه لطف کنین بگین که پرده دقیقا کجا قرار داره و امکان تشخیص سالم بودن اون غیر مراجعه به پزشک چیه؟
    خیلی نگرانم

.
    بعد از اون قضیه با آینه نگاه کردم به نظرم سوراخی داشت که تابحال ندیده بودم. یعنی پرده ام آسیب دیده؟ میشه بدون درد و خونریزی آسیب ببینه؟
    خواهش میکنم منو از نگرانی برهانید
    با سپاس

13. Bluee نوشته است: سلام
    می خواستم ببینم با این اوصاف که میگین ترمیم معلوم میشه اصا چی به نفعمه؟
    دکتر گفت در اثر انگشت کمی آسیب دیده
    آیا گواهی سلامت می دن؟

اولا خیلی مردها دنبال گواهی گرفتن نمیرند. ثانیا اگر برند هم دو حالت پیش میاد : یا دکتره گواهی رو میده  و ماجرا ختم به خیر میشه و یا اینکه ذکر میشه آسیب داره . منتهی همین هم جای شکرش باقیه، یعنی که طرف دخول نداشته.
    این آسیب با انگشت رو مثلا(!) میشه جزو مثلا آسیبهای ورزشی به حساب آورد و... .

14. negar_a نوشته است:
    سلام<xml><o></o>

خواهش میکنم جواب مرا بدهید. بسیار نگرانم

.
    ممکنه انگشتی که ماساژمیده ناخوداگاه باعث اسیب به پرده بکارت بشه؟ دوستم که میگه داخل نکردم حالا اگه یهو یه ذره سرانگشتشم خورده باشه آسیب می‌بینه؟ من خودم اون لحظه چیزی نفهمیدم. ممکنه انگشت داخل واژن شده باشه و من متوجه نشده باشم؟
    میشه لطف کنین بگین که پرده دقیقا کجا قرار داره و امکان تشخیص سالم بودن اون غیر مراجعه به پزشک چیه؟
    خیلی نگرانم

.
    بعد از اون قضیه با آینه نگاه کردم به نظرم سوراخی داشت که تابحال ندیده بودم. یعنی پرده ام آسیب دیده؟ میشه بدون درد و خونریزی آسیب ببینه؟
    خواهش میکنم منو از نگرانی برهانید
    با سپاس

سلام

نمیشه که چیزی وارد واژنتون بشه و شما چیزی حس نکنین. اگه قطر انگشت به اندازه ی یه چیزی مثله ماکارونی! بود حرفتونو قبول می کردم.
    اگه چیزی وارد واژن بشه احتمال آسیب وجود داره.
    پرده ی بکارت پشت لب های کوچیک واقع شده.
    معاینه و تشخیص سلامت بکارت فقط توسط پزشک انجام میشه. معاینه توسط شخص شما سودی نخواهد داشت.  
    بسته به نوع بکارت، آسیب دیدن اون، هم میتونه بی درد باشه و هم بدون خونریزی.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  15. سلام

من امروز موعدپريودم بوده ديشب  خود ارضايي داشتم دوبار فقط با تحريك كيلتوريس چيزي وارد واژن نكردم ميشه انگشتم كرده باشم حس نكرده باشم اما حواسم  هست هميشه  ، امروز صبح كه رفتم دستشويي با ادارم يه  لخته خون امد  ممكنه ژردم پاره شده باشه البته من صبح  نگاه كردم سوراخ واژنم مثل هميشه بود

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 5 از 35
رفتن به صفحه :    5 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید