شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مقدمات بارداری چیست؟

1. سلام چه خواکی های ممکنه باعث سقط جنین بشه خصوصا ماهی اول؟<xml><o></o>
    درسته که مصرف بیش از حد مادر باردار از ویتامین
    a

خطر ناک است؟<o></o>

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. YANA نوشته است: سلام چه خواکی های ممکنه باعث سقط جنین بشه خصوصا ماهی اول؟<xml><o></o>
    a

خطر ناک است؟<o></o>

بهترین تغذیه درسه ماهه ی اول بارداری به قرار زیراست: روزی 3 لیوان شیر+ روزی 1 عدد تخم مرغ + روزی 150 گرم گوشت + روزی نصف لیوان حبوبات + روزی 4 تا 5 عدد میوه + روزی 3تا 4 لیوان سبزیجات تازه خرد شده بصورت پخته در غذا یا بصورت سالا د( برای تأمین ویتامینها واملاح حتما" سبزیجات را مصرف کنید ) + روزی300 تا 350 گرم نان، برنج ، ماکارونی و شیرینی.
    در سه ماهه ی اول حتماً قرص اسید فولیک مصرف کنید.
    از مصرف روغن وچربی زیاد بپرهیزید، تا پس از بارداری دچار اضافه وزن زیاد نشوید .
    آرامش در موقع غذا خوردن، نخوابيدن فوري بعد از غذا خوردن، نخوردن مايعات همراه با غذا بلکه مصرف آن بين وعده‌ها، مصرف يک تکه نان برشته يا گذاشتن تکه‌اي بيسکوييت در دهان قبل از بلند شدن از تخت‌خواب و بلند نشدن‌هاي ناگهاني از تخت نيز به کاهش حالت‌ها و مشکلات 3 ماهه اول کمک مي‌کند. باز هم تاکيد اینکه مصرف تمامي گروه‌هاي غذايي توصيه شده يعني گروه نان و غلات، ميوه و سبزي، گوشت، حبوبات و تخم‌مرغ و لبنيات در 3 ماهه نخست بارداري ضروري است.

مصرف کم سيگار، الکل، مواد مخدر و برخي داروها مي‌تواند آثار سويي بر جنين گذاشته و سبب بروز اختلالات شکل‌گيري و تکاملي در جنين شود.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  3. YANA نوشته است: سلام چه خواکی های ممکنه باعث سقط جنین بشه خصوصا ماهی اول؟<xml><o></o>
    a

خطر ناک است؟<o></o>

باسلام مصرف سوء بعضی از مواد غذایی خطر سقط جنین رو بالاتر می بره مثل مصرف بیش از حد مواد کافئین دار مثل قهوه نوشابه ومواد حاوی ویتامین Aو....خطر سقط رو افزایش می دهندومصرف بیش از حد ویتامین Aباعث اسیب واختلالات جنینی میشه پس بدون تجویز پزشک سر خود ویتامین مصرف نکنید ومواد غذایی حاوی ویتامینAمثل جگر رو در دوران بارداری کمتر مصرف کنیدبرخی از خانم ها که در بارداری دچار کم خونی میشوند برای اینکه کم خونی خود را با مواد غذایی جبران ودرمان کنند بیش از حد نیاز روزانه خود جگر می خورند غافل از اینکه جگر حاوی مقادیر زیاد ویتامین Aهست وسبب اختلالات ونقایص جنینی میشه ومصرف فولیک اسید باعث کاهش اختلالات حنینی میشه  رو از سه ماه قبل بارداری تا پایان بارداری ادامه دهید

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  4. سلام آزمایش
    bta

برای چی انجام میشه ؟<xml><o></o>

وزمان انجامش کیه؟<o></o>
    کدوم آزمایشگاهها انجام میدن؟

5. YANA نوشته است: سلام آزمایش
    bta

برای چی انجام میشه ؟<xml><o></o>

وزمان انجامش کیه؟<o></o>
    کدوم آزمایشگاهها انجام میدن؟

سلام
    آزمایش بتا همون آزمایش خونه که برای اطلاع از بارداری انجام میشه. بهترین زمان 1 هفته بعد از آخرین نزدیکی هست و تمام آزمایشگاه های تشخیص طبی هم انجام میدن.

6. سلام
    اینکه از آزمایش بتا میشه تشخیص داد که جنسیت جنین چی هست درسته؟
    اصلا راهی هست بجز سونوگرافی که جنسیت رو نشون بده؟ (که بشه زودتر از 3-4 ماهی انجامش داد)

7. YANA نوشته است: سلام
    اصلا راهی هست بجز سونوگرافی که جنسیت رو نشون بده؟ (که بشه زودتر از 3-4 ماهی انجامش داد)

نه دوست عزیز
    یه آز خون جدید برای تعیین جنسیت انجام میدن که از هفته 12 به بعد مشخص می کنه اونم دصد خطا داره و صد در صد نیست
    سونو هم از 16 به بعد مشخص می کنه

8. YANA نوشته است: سلام

نه دوست عزیز
    یه آز خون جدید برای تعیین جنسیت انجام میدن که از هفته 12 به بعد مشخص می کنه اونم درصد خطا داره و صد در صد نیست
    سونو هم از 16 به بعد مشخص می کنه

9. سلام
    اینکه میگن بعضی چیزا مثل عسل ،شوید ،گلاب، زعفران وآرامبخشهای گیاهی در بارداری احتمال سقط رو بالا میبرن تا چه حد صحت داره؟
    شنا ، ایروبیک ویوگا کدوم یکی شون برای ایام بارداری بهتر؟

10. زایمان فیزیولوژیک شرایط وامکانات خاصی میخواد که هربیمارستانی امکان انجامش رو نداشته باشه یا نه همه بیمارستانا امکان این نوع زایمان رو دارن؟

11. سلام
    من چند ماهه براي بارداري اقدام كردم اين ماه‌ هم رابطه محافظت نشده داشتم. ولي الان به خاطر حساسيت دكتر برام آنتي هيستامين تجويز كرده مي خواستم ببينم در صورتيكه باردار باشم براي جنين ضرر داره، ممنون مي شم.

12. هیستامین یكی از مواد شیمیایی است كه هنگام واكنش پادتن‌ها(آنتی بادی ها) با مواد آلرژی ‌زا (حساسیت زا) در بدن آزاد می ‌شود و مسئول بسیاری از علایمی است كه در التهاب بینی ناشی از آلرژی دیده می‌ شود.
    داروهای آنتی هیستامین با خنثی‌ كردن عمل هیستامین باعث می شوند كه خارش و آبریزش بینی و عطسه ‌كردن تسكین یابد.
    هم چنین این داروها علایم مربوط به حساسیت در مناطقی غیر از بینی مثلا كهیرها یا دانه های پوستی را بهبود می بخشند.
    داروهای آنتی هیستامین را در صورت امكان باید پیش از حمله آلرژی مصرف كرد.
    داروهای آنتی هیستامین به اشكال مختلف قرص، قطره چشمی، شربت و اسپری بینی وجود دارند. در بسیاری موارد، این داروها در دو شكل سریع الاثر و با اثر تدریجی هم وجود دارند.
    داروهای آنتی هیستامین مشكلاتی هم به وجود می آورند. از آنجایی كه این داروها ترشحات مخاطی را غلیظ می كنند ممكن است در مورد سینوزیت عفونی یا عفونت باكتریایی باعث بدتر شدن علایم شوند، بنابراین افراد مبتلا به سینوزیت عفونی یا باكتریایی حتی در فصل آلرژی نباید آنتی هیستامین مصرف كنند.
    مشكل دیگر آن است كه آنتی هیستامین ها در طول زمان، اثربخشی شان را از دست می دهند و بیماران مجبورند نوع متفاوتی از آن ها را به كار برند.
    داروهای آنتی هیستامین به دو گروه قدیمی تر یا نسل اول و جدیدتر یا نسل دوم تقسیم می شوند، تفاوت عمده این دو گروه در میزان ایجاد عارضه جانبی خواب آلودگی است. آنتی هیستامین های نسل دوم بر خلاف نسل اول كمتر این عارضه شایع را به وجود می آورند.
    آنتی هیستامین های نسل اول:
    از این گروه می توان به داروهای دیفن هدرامین، كلماستین و كلرفنیرامین اشاره كرد. داروهای این گروه به خاطر آن كه غیراختصاصی عمل می كنند و اثر ضد كولینرژیك(یعنی اثر استیل كولین یك پیغام بر عصبی را مهار می ‌كنند) هم دارند، ممكن است عوارض جانبی متعددی ایجاد كنند.از جمله این عوارض جانبی می توان به این موارد اشاره كرد:
    * خواب آلودگی و اشكال در تفكر:
    این عارضه از این لحاظ خطرناك است كه ممكن است در بزرگسالان باعث حوادث كاری و تصادفات اتومبیل شود، اما تحقیقات موجود نشان می دهد كه كودكانی كه از این داروها استفاده می كنند كمتر دچار این عارضه می شوند.

* خشكی دهان
    * سرگیجه
    * اضطراب
    * تپش قلب
    * گلودرد
    در مردان مبتلا به بزرگی پروستات مصرف این داروها ممكن است اشكال در ادرار كردن را بدتر كند.

برای تطابق با اثر خواب آلودگی این داروها رعایت نكات زیر كمك كننده است:
    - دارو را در خانه چند ساعت پیش از خواب مصرف كنید.
    - از سایر داروهایی كه اثر خواب آور دارند پرهیز كنید.
    - در حین استفاده از این داروها، از رانندگی و كار با ماشین های سنگین خودداری كنید.
    اثر خواب آلوده كننده این داروها در طول زمان ممكن است كاهش یابد.
    داروهای آنتی‌هیستامین نسل دوم:
    از داروهای آنتی هیستامین نسل دوم می توان به فكسو فنادین، لراتادین، سیتریزین و آكرواستین اشاره كرد. این داروها خاصیت ضد كولینرژیك ندارند و بنابراین در مقادیر تجویز شده، خواب آلودگی ایجاد نمی ‌كنند.
    عوارض شایع این گروه داروها عبارت اند از:
    * سردرد
    * خشكی دهان
    * خشكی بینی
    این عوارض اغلب موقتی هستند و در طول درمان برطرف می شوند.
    در موارد نادری تپش قلب و احساس سنگینی بر روی قفسه سینه در حین مصرف این داروها رخ می دهد كه در این صورت باید فورا به پزشك مراجعه كرد.

مصرف در بارداری و شیردهی:
    زنان باردار و شیرده باید از این داروها اجتناب كنند، مگر اینكه پزشك آن ها را تجویز كند.

اسپری‌های بینی ‌آنتی‌هیستامین
    اخیرا داروی آنتی ‌هیستامین موضعی به صورت اسپری بینی هم به بازار دارویی آمده است.
    این دارو كه آزلاستین(نام تجارتی Astelin) نام دارد، می‌ تواند جایگزین داروهای خوراكی ضد آلرژی های فصلی شود و پُرخونی و گرفتگی بینی و سایر علایم آلرژی را برطرف كند.

عوارض جانبی این اسپری عبارت است از:
    * مزه تلخ
    * اثر خواب آلودگی آور
    همچنین قیمت این اسپری ها بالاست.

منبع

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  13. سلام عزيزان من سوالي دارم نميدونم اينجا بايد مطرح كنم يا نه؟
    من جهار بار حامله شدم حاملكي اولي جنين تو دوماهكي نبضش متوقف شد و بعد بايين امد  ودو ماه بعدش دوبار ه حاملة شدم و سونار كردم كفتند خارج از رحم بعد با امبول رفع كردند دوباره 4ماه جلوكيري كرديم و بعدش حاملة شدم در 40روزي خونريزي شديد كرد و جنين از بين رفت  و شستشو رحم كردم و دوباره بعد از اون حاملة شدم سونار كردم خارج از رحم بود دوباره با امبول رفع كردند  حالا 4 ماه از اخرين بارداريم ميكزره ؟
    ميخام بدونم ايا دوباره دجار حاملكي خارج رحم ميشم اكر اقدام به بارداري كنم ؟
    ضمنا من سونر رنكي از رحمم كردند كفتند انبوب ها هيج مشكلي ندارند
    كي بايد دوباره اقدام به بارداري منم؟
    خيلي خيلي ممنون
    بخدا خيلي نكرانم جون من 34 سال عمر دارم و بجه هنوز ندارم ودوسال ازدواج كردهام

14. سلام
    من تقریبا 2 ماه پیش رابطه داشتم البته رابطه از جلو نبود.با این حال هم از کاندوم استفاده کردیم هم قرص hd.اما نوبت دوم حدودا 4ساعت با تاخیر قرص خوردم.تقریبا 1-2 هفته بعد از اون پریود شدم.اما از اون موقعه تا الان نزدیک به 2 ماه و چند روزه که پریود نشدم.اینقدر استرس داشتم که حتی 4 بار در زمان ها و ساعت های مختلف بیبی چک هم استفاده کردم هر 4جواب هم منفی بود.اما نمیدونم چرا پریود نمیشم.(یه مدت تقریبا زیاد hd مصرف میکردم)ممنون میشم بدونم علت چیه؟

15. rvgn نوشته است: سلام
    من تقریبا 2 ماه پیش رابطه داشتم البته رابطه از جلو نبود.با این حال هم از کاندوم استفاده کردیم هم قرص hd.اما نوبت دوم حدودا 4ساعت با تاخیر قرص خوردم.تقریبا 1-2 هفته بعد از اون پریود شدم.اما از اون موقعه تا الان نزدیک به 2 ماه و چند روزه که پریود نشدم.اینقدر استرس داشتم که حتی 4 بار در زمان ها و ساعت های مختلف بیبی چک هم استفاده کردم هر 4جواب هم منفی بود.اما نمیدونم چرا پریود نمیشم.(یه مدت تقریبا زیاد hd مصرف میکردم)ممنون میشم بدونم علت چیه؟

سلام دوسته من

اولا سوالتون رو جای مناسبی مطرح نکردین...

در هر صورت ، این اختلال بخاطر مصرف قرص ها و استرستونه ، سعی کنید استرستون رو کم کنید و بیش از حدو بی دلیل قرص ضد بارداری مصرف نکنید

موفق باشید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 3 از 4
رفتن به صفحه    3   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید